Dodaj do ulubionych

Zimowe rajstopy

07.11.12, 14:15

Poniekąd kontynuując zaczęte gdzie indziej rozważania o możliwości noszenia pończoch w zimie i do krótkich kiecek: generalnie nie lubię rajstop, bo zwykle zjeżdżają mi z tyłka, robią worek między nogami i wpijają się górą w miękkie (nie widzę zależności między opisanymi zjawiskami a rozmiarem, może raczej chodzi o długość, ale też jakoś wyjątkowo wysoka nie jestem - 171 cm). Poza tym, jakby to nie brzmiało głupio, w lycrze czy elastanie czuję się jakoś "sztucznie".

Podobno jednak istnieją bawełniane rajstopy wolne od tych wad - macie jakieś doświadczenia? Marzą mi się grubsze, jednokolorowe, naturalne w dotyku i nie dające efektu "wyrośniętego przedszkolaka" z obwarzankami na kostkach.
Obserwuj wątek
    • yaga7 Re: Zimowe rajstopy 07.11.12, 14:18
      A testowałaś rajstopy z wełny? W czasie poszukiwań sweterków kaszmirowych (wątek ponizej) co jakis czas trafiałam na zimowe rajstopy z dodatkiem wełny (albo kaszmiru) - może takie by były fajne? I ciepłe?
      • veev Re: Zimowe rajstopy 07.11.12, 14:55
        Nie wiem. To znaczy nie testowałam :) Ale wełna w swetrach i bluzkach mnie gryzie, więc pewnie w rajstopach też by gryzła? Czy może prawdziwy kaszmir nie gryzie? Nie mam chyba nic kaszmirowego, idę ten wątek o kaszmirze przeczytać...

• kasica_k Re: Zimowe rajstopy 07.11.12, 23:34
          Ja mam i z wełną, i z kaszmirem, nie gryzą. Już bardziej gryzą te wszystkie sztuczności (i nie jest mi w nich wystarczająco ciepło). A swetry i szaliki wełniane owszem potrafią.
          Najbardziej polubiłam M&S i Calzedonie z kaszmirem, próbowałam polubić Falke z merynosami, ale ukradli mi przesyłkę z figleavesów :(
          • kis-moho Re: Zimowe rajstopy 08.11.12, 20:15
            > Ja mam i z wełną, i z kaszmirem, nie gryzą.

Tutaj bym była ostrożna, to bardzo osobnicza kwestia. Ale ogólnie kaszmir gryzie mniej niż wełna, wiadomo, w domieszce też jest lepiej niż 100%. Ale mnie czasem i kaszmir potrafił gryźć, teraz ten sam sweter noszę bez problemu. Niestety trzeba próbować (ale to łatwe, u mnie wystarczy przyłożenie do policzka czy wnętrza nadgarstka).
    • pinupgirl_dg A leginsy? 07.11.12, 16:20
      Bardzo łatwo znaleźć bawełniane, mniejsze problemy z długością, można założyć dowolne skarpetki. To, oczywiście, opcja do wysokich butów, nie do wszystkiego to dobrze wygląda, ale warto rozważyć.
    • anna-pia Gatta 07.11.12, 17:24
      Mam rajstopy z Gatty, bawełna plus coś tam, kupuję rozmiar mniej niż wynika z tabelki (mam 163 cm wzrostu, więc to też pewnie gra rolę). Mi pasują, ale kojarzę jakiś stary wątek o rajstopach i opinie były różne.
    • anna-pia jest :) 07.11.12, 17:26
      forum.gazeta.pl/forum/w,58541,86045246,86045246,Rajstopy.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,86228,130428667,130428667,wytrzymale_grube_rajstopy_LWW.html
    • sbarazzina Re: Zimowe rajstopy 08.11.12, 09:23
      Mam kaszmirowe rajstopy z Calzedonii - cieple, miekkie, nie gryza.

Z Calzedonii mam tez takie normalne 60DEN ze specyficzna czescia majtkowa. Mniej wiecej od polowy tej czesci sa zrobione z innego materialu, a raczej o innym splocie, przypomina to troche bielizna wyszczuplajaca ;) I to sa jedyne rajstopy, ktore mi sie nie zsuwaja. Na opakowaniu bylo napisane ze to biodrowki.

---
      Mam staniki na zbyciu, różne rozmiary:
      tnij.org/staniki01
          • veev Re: Zimowe rajstopy 08.11.12, 17:01
            We Wro jest (w każdym razie był) w Factory; jak mieszkałam po drugiej stronie miasta, to chodziłam tam kupować majtki i pończoychy i oglądać staniki w rozmiarach od 1 do 4 ;>
            Google sugeruje, że w Factory w Warszawie też jest, pewnie jakieś warszawianki potwierdzą lub zaprzeczą.
              • mszn Re: Zimowe rajstopy 08.11.12, 18:19
                A to błąd, Factory potrafi wymiatać, niektóre marki robią się tam osiągalne cenowo. We Wrocławiu na przykład mają tam sklepy tych wszystkich doroślejszo-biznesowych marek (Simple etc.).
                  • veev Re: Zimowe rajstopy 09.11.12, 12:52
                    Coś w tym jest, udało nam się tam wiele razy kupić sporo fajnych i przyjemnie przecenionych ciuchów dla M., ale dla siebie zawsze znajdowałam tylko buty i majtki/pończochy. I chyba spodnie raz, góry żadnej.
                • smallfemme Re: Zimowe rajstopy 20.11.12, 23:08
                  Potwierdzam - dla dołów warto się wybrać. Mam całą kolekcję spódnic z Tatuum, których za nic bym nie kupiła w regularnej cenie, a także całą kolekcję rajstop i pończoch z Calzedonii. Oraz jedną koszulę nocną za 10 zł, którą wprawdzie muszę nosić na sportowy top, ale doskonale nadaje się w gości, bo z jeden strony ma gumkę pod biustem, dzięki czemu nie wyglądam jak w worku na kartofle, a z drugiej nie ma wielkiego dekoltu, więc nie wstyd wyjść w niej do ludzi.
                  • marciasek Re: Zimowe rajstopy 17.12.12, 13:05
                    Prawda, prawda. Ja w Factory kupuję BigStarowe Dalie za 70-80 zł/para oraz gatki w Gatcie za 10 zł./para (mają tam takie cieliste bezszwowe sztuczności, które świetnie się noszą zwłaszcza w lecie i do sportu - odprowadzają wilgoć, szybko schną, nie grzeją i są przewygodne).
    • sbarazzina Factory Outlet 09.11.12, 14:29
      I ja sie dopisuje do wielkich fanek Factory oddzial Wroclaw ;)

Niektore rajstopy Z Calzedonii (groszkowo-zielone!!!) mam do dzis :)

I tak jak Mszn napisala, przeciez nie tylko gorna polowe ciala trzeba odziac.

W sumie nawet dla samych rajstop/ponczoch/majtek warto tam pojechac. Mi udalo sie tam kupic np bardzo fajne (skorzane, cieple) kozaki z PrimaMody w atrakcyjnej cenie.

No ale jak to outlet, nie zawsze jest to czego czlowiek szuka.

---
      Mam staniki na zbyciu, różne rozmiary:
      tnij.org/staniki01
      • mssselfdestruct Re: Factory Outlet 11.11.12, 16:37
        Dokładnie, ja jestem z Wrocławia i o tym outlecie mówię, myślę że w Warszawie wygląda to podobnie : ) można niezłe okazje upolować, np. kupowałam ostatnio ciepłe zakolanówki za 4,50, jedwabne gatki i koszulki za 10-15 zł, cienkie pończochy samonośne zupełnie dobrej jakości za 7 zł. Tylko bywa problem z rozmiarami, np. te kaszmirowe rajstopy były ostatnio do wyboru jedynie w rozmiarze 1/2 (o dziwo się wcisnęłam chociaż normalnie noszę 3), ale jak się poszuka to można coś wyhaczyć dla siebie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka