lalaaipoo 25.11.09, 12:30 Na zebraniu przy wszystkich rodzicach opowiadać o dzieciach (wymieniając imię i nazwisko) o ich mocnych i słabych stronach? Czy nie powinna czasem tego robić w 4 oczy lub dostarczając rodzicowi karteczkę? Co myślicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joanna_poz Re: czy przedszkolanka ma prawo? 25.11.09, 12:33 myslę, że nie powinna. u nas zebrania wszytskich rodziców służą omówieniu jakiś kwestii ogólnych. konsultacje dotyczące danego dziecka - z wychowawczynią, logopedą czy psychologiem - sa indywidualne, tylko z rodzicem danego dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
ola Re: czy przedszkolanka ma prawo? 25.11.09, 12:34 nie wiem czy ma prawo czy nie, ale mi to nie przeszkadza. Odpowiedz Link Zgłoś
scarlett74 Re: czy przedszkolanka ma prawo? 25.11.09, 12:57 Myślę,że mogłabyś poruszyć tą kwestię na zebraniu.U nas na ogólnym zebraniu poruszane są sprawy "ogólne", indywidualne wyznaczane są w inne dnii wtedy można spokojnie sam na sam porozmawiać z przedszkolanką o dziecku. Odpowiedz Link Zgłoś
mariolka55 Re: czy przedszkolanka ma prawo? 25.11.09, 14:18 nie powinna tak robić u nas rodzice dostaja na zebraniu kartki z sukcesami i porażkami do zapoznania się i podpisania Odpowiedz Link Zgłoś
kalanitka Nie powinna przy innych rodzicach mówić o dziecku 25.11.09, 17:54 ...........!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
carmita80 Re: czy przedszkolanka ma prawo? 26.11.09, 10:34 Przyznam ze nie wyobrazam sobie nawet czegos takiego. Starsza corka chodzila do zlobka/przedszkola i ZAWSZE byly spotkania w ''cztery oczy'' tak samo z nauczycielem w szkole (nauczyciel-rodzic-dziecko). Synek obecnie chodzi do przedszkola grupa 2-3 latkow a w ubieglym roku byl w grupie 0-2 i spotanie odbywalo sie ja godzine spedzilam w grupie z malym obserwujac i rozmawiajac z opiekunka synka plus przejrzalam cala dokumentacje czyli segregator z opisami i zdjeciami niektorych zajec. Do wyboru jest jeszcze rozmowa z opiekunka ale to wieczorem po 18. 1 grudnia mam podobne spotaknie jak w ub. roku. Dla mnie nie dopuszczalne zachowanie jak opisalas. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaczek181987 Re: czy przedszkolanka ma prawo? 26.11.09, 16:04 nie powinna tak robić ale nie ma prawa które regulowałoby ta kwestię Odpowiedz Link Zgłoś
osimek Re: czy przedszkolanka ma prawo? 26.11.09, 22:08 Nie ma prawa, reguluje to ochrona o danych osobowych. Tak samo, jak nie ma prawa udzielać informacji dziadkom, którzy odbierają wnuka czy ich pociecha zrobiła postępy. Tak na marginesie - nie przedszkolanka tylko wychowawca przedszkolny.)) Odpowiedz Link Zgłoś
jotka_k Re: a kto to jest przedszkolanka? 27.11.09, 10:51 jak już coś to nauczyciel w przedszkolu Odpowiedz Link Zgłoś
jufox Re: a kto to jest przedszkolanka? 27.11.09, 19:58 myślę, że każdy wie o kogo chodzi... Drobiazgowość jest szkodliwa dla zdrowia. Odpowiedz Link Zgłoś
lilka69 osimek-dlaczego wychowawca? 03.12.09, 21:34 a nie nauczycielka przedzkolna? przy okazji- mam wielki szacunek dla swoich( synowych ) nauczycielek. Odpowiedz Link Zgłoś
batutka Re: czy przedszkolanka ma prawo? 03.12.09, 22:47 osimek napisała: > Tak na marginesie - nie przedszkolanka tylko wychowawca przedszkolny.)) tak się utarło mnie też śmieszy ta nazwa, zastanawiałam się kiedyś jak nazwać faceta, który pracuje w przedszkolu: przedszkolanek? każdy nauczyciel, wychowawca jest na etacie "nauczyciela" (w umowie jest taka nazwa) niemniej jak już pisałam - nazwa "przedszkolanka" jest tak powszechna, że nie ma co się nad tym zastanawiać Odpowiedz Link Zgłoś
maskawenecka Re: czy przedszkolanka ma prawo? 04.12.09, 12:41 facet nauczyciel to przedszkolak... a co robiła przedszkolanka na zebraniu??? i jeszcze je prowadziła jej zadaniem jest świetnie się bawić i przy okazji uczyć Odpowiedz Link Zgłoś
batutka Re: czy przedszkolanka ma prawo? 04.12.09, 15:19 maskawenecka napisała: > facet nauczyciel to przedszkolak... hehe - to znaczy, ze przedszkolak wychowuje i sprawuje odpieke nad przedszkolakami Odpowiedz Link Zgłoś
maskawenecka Re: czy przedszkolanka ma prawo? 04.12.09, 15:34 tak samo jak i przedszkolanka Odpowiedz Link Zgłoś
batutka Re: czy przedszkolanka ma prawo? 04.12.09, 15:39 maskawenecka napisała: > tak samo jak i przedszkolanka no popatrz: do czego to doszlo Odpowiedz Link Zgłoś
ariana1 Re: czy przedszkolanka ma prawo? 04.12.09, 18:40 osimek napisała: > Nie ma prawa, reguluje to ochrona o danych osobowych. Tak samo, jak nie ma praw > a > udzielać informacji dziadkom, którzy odbierają wnuka czy ich pociecha zrobiła > postępy. > Tak na marginesie - nie przedszkolanka tylko wychowawca przedszkolny.)) Co za bzdury! Nauczycielka podaje imię dziecka a nie jego adres, pesel, datę urodzenia itp DANE OSOBOWE, po których można zidentyfikowac osobę. TYLKO imię i nazwisko. Poza tym podaje to tylko na zebraniu rodziców a nie wywleka je poza teren przedszkola. Tak, najlepiej zaskarżyć ją do prokuratury za łamanie ustawy o ochronie danych. Paranoja! I kolejna bzdura: nie ma prawa udzielać informacji dziadkom! O ich własnych wnukach! A niby dlaczego? Padłam ze śmiechu.... Do autorki wątku: nie wiem czy ma prawo, ale nie powinna mówić publicznie o niedociągnięciach innych dzieci. Po pierwsze innych rodziców to nie dotyczy i nie powinno ich interesować, a po drugie - rodzicom tych dzieci jest przykro. Ja bym nie chciała, żeby nauczycielka opowiadała imiennie o moim dziecku, że np.czegoś nie umie przy wszystkich. Powinna w 4 oczy. Odpowiedz Link Zgłoś
osimek ariana1 05.12.09, 12:19 Poczytaj prawo oświatowe, prawo rodzinny a później się pośmiej) Ostatnio w TV mówili, ze lekarze odmówili udzielenia pomocy dziecku bo było z babcią a nie rodzicami, a babcia nie jest prawnym opiekunem dziecka. To co nas śmieszy jest w naszym prawie - niestety. Jako nauczyciel trochę się tego naczytałam i nasłuchałam. A co powiesz o sytuacji gdzie ojciec biologiczny nie żyje, a ojczym nie adoptował dziecka i teoretycznie zgodnie z prawem nie powinnam mu udzielać info. o dziecku?? Odpowiedz Link Zgłoś
ariana1 Re: ariana1 05.12.09, 16:33 Nie wierzę, że istnieje lekarz, który odmawia pomocy pacjentowi, z kimkolwiek on jest. Paranoja! A poza tym pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia jest czym innym niż zwykła informacja o postępach dziecka. Proszę cię nie rozśmieszaj mnie nadal! Odpowiedz Link Zgłoś
mamik2no Re: ariana1 06.12.09, 21:21 a dziecko jest Twoje czy Dziadków? Ty nad nimi sprawujesz opiekę czy oni? Odpowiedz Link Zgłoś