Dodaj do ulubionych

przedszkole Grójec

25.01.10, 12:54
Witam, szukam przedszkola prywtanego lub państwowego dla mojego
maluszka .
Czy kotos cos wie na team przedszkoli w Grójcu- jest jedno
prywatne "Bajka", ale nie wiem czy jest ok?
A co z Państwowymi przedszkolami? Słyszałam , że to na laskowej jest
bardzo małe i duż ailośc dzieci w grupach a to sióstr zakonnych na
mogielnickiej - są różne opinie na ten temat i dobre i złe.
więc proszęo konatkt , osoby które chcą sioępodzielić wiedzą w tym
temacie pozdrawiam asia
Obserwuj wątek
    • sylvuszka Re: przedszkole Grójec 25.01.10, 13:56
      Ja rownież poszukuję wszelkich informacji na temat grojeckich przedszkoli. Latem
      się przeprowadzamy do Grojca, mój syn będzie miał wtedy 5 lat.
      Ja slyszałam tylko, ze to przedszkole prywatne Bajka jest kiepskie - ale nie
      znam żadnych konkretow. Natomiast znajomi znajomych mają dziecko u sióstr i są
      zadowoleni. Więcej nic nie wiem sad
      Będę wdzięczna za wszelkie info.
      pozdrawiam
        • malesa.m Re: przedszkole Grójec 25.01.10, 15:20
          Ja jak się przeprowadzałam do Grójca rok temu też próbowałam zapisać
          dzieci do któregoś z przedszkoli. Niestety nie udało się, na
          Mogielnickiej są bardzo małe sale-miejsc brak (dużo osób polecało mi
          to przedszkole), na Laskowej sale większe- miejsc brak (mieli tam
          otworzyć nowe grupy ale czy do tego doszło nie wiem-lista rezerwowa
          była długa), jest jeszcze na Okrężnej (tu mi się najbardziej
          podobało)-miejsc brak. Jeśli chodzi o "Bajkę" to byłoby najlepiej bo
          widzę je z domu (dzieci sąsiadów chodzą i nie narzekają) ale cena za
          wysoka a ja mam bliźniaki więc odpadło. Ostatecznie poszli do zerówki
          szkolnej na Piłsudskiego (mają 6 lat) i jestem zadowolona.Od września
          będzie im łatwiej w szkole ze znaną sobie już grupą, nie będzie
          kolejnych zmian (najpierw chodzili do przedszkola w Jasieńcu 2 lata),
          obeznani ze szkołą, budynkiem itp. Są tam też grupy dla 5 latków,
          jedyny minus to krótkie godziny bo tylko od 8-13. W przedszkolach
          typowych te godziny są dłuższe. Pozdrawiam
          • joasia2356 Re: przedszkole Grójec 26.01.10, 09:40
            Hmm, zapisy w przedszkolu prywtanym (Bajka) są od marca - Pani
            powiedziała, że trzeba na początku złozyć podanie,, bo w tamtym
            roku juz 7 marca w grupie maluszków nie było miejscasmile No cóż, ile z
            tego prawdy a ile marketingu? Niewiem, ale pewnie złożę tam
            papiery. Pewnie też złoże do wszystkich państwowych przedszkoli w
            Grójcu.
            A macie informacje na temat przedszkoli wokól grójca? ,oże to będzie
            też jakieś rozwiązanie ?

Znalazłam też jakieś info na temat Klubiku przedszkolaka Chatka
            Puchatka na ul. Orzeszkowe 40 lok. 3 - czyli pewnie nowe bloki
            Ilona.
            Czy macie jakieś info na ten temat?
            pozdrawiam
            • malesa.m Re: przedszkole Grójec 26.01.10, 17:33
              Dokładnie to nie wiem jak wyglądają grupy 5 latków. Myślę że tak samo
              jak nasza czyli 6 latków. Jest jedna pani (chyba) na około 21 dzieci
              bo takie mniej więcej są grupy (nigdy nie interesowałam się grupami 5
              latków więc niczego na pewno nie wiem). Jeśli chodzi o posilki to
              dzieci biorą ze sobą kanapki jak do szkoły i coś do picia i w czasie
              przerwy jedzą, potem około 13 dzieci zapisane na obiady idą na
              stołówkę z panią. Obiady są z dwóch dań i taki obiad kosztuje 3 zł.
              Sale są różnej wielkości nasza akurat jest bardzo mała ale na
              wyszalenie sie pani zabiera ich na świetlicę codziennie. Jest dużo
              teatrzyków, wyjść do teatru (tego w Grójcu). Dzieci są zadowolone
              moje. Znają już tą szkołę na wskroś, ja nawet nie wiedziałam jak
              dojść na stołówkę jak jednorazowo chcialam ich na obiad zapisać to
              mnie dzieci zaprowadzily wink
    • truskawka-3 Re: przedszkole Grójec 22.02.10, 23:17
      jeśli chodzi o przedszkola w Grójcu z państwowych słyszałam
      najlepsze opinie o tym na Okrężnej, ale jak wszędzie grupy są tam
      bardzo duże. Moje dziecko wysłałam do Bajki z myslą że prywatne
      przedszkole za takie pieniadze bedzie sie czymś różniło od innych.
      Jedyne co jest na plus to małe grupy, można zostawić dziecko do 18 i
      sporo zajęć dodatkowych (ze wskazaniem na ilość a nie na jakość np.
      angielski raz w tygodniu ok.20 min, a dyrekcja obiecywała cały dzień
      po angielsku żeby dzieci osłuchały się języka). Wiecej jest na
      minus: bardzo mała liczba personelu i kiepska organizacja. Często
      zaprowadzając dziecko mam wrażenie, że część dzieci jest
      wyróżnianych (rodzice są znajomymi dyrekcji), pani dyrektor
      odpowiada dzień dobry tylko jak ma dobry humor, czasami bywa miła
      itp. Nie dzieje się nic ciekawego co wymagałoby zaangażowania : na
      święta nie było nawet jasełek, a z tego co wiem we wszystkich
      przedszkolach były. Moim zdaniem winni są trochę rodzice bo niczego
      nie wymagają. Myślę, że gdyby była jakaś konkurencja w mieście
      sytuacja zmieniłaby się na plus.
      • ciekawska_ciekawska Re: przedszkole Grójec 28.02.10, 21:23
        Witam, jestem nauczycielem z wieloletnim stażem i zastanawiam się nad założeniem
        przedszkola w Grójcu. Jeżeli Państwo możecie, to proszę napiszcie, czy ten
        pomysł jest dobry, czy rzeczywiście jest kłopot z miejscami w przedszkolach w
        Grójcu. Pozdrawiamsmile
      • czeresnia122 Re: przedszkole Grójec 02.03.10, 10:31
        Droga Pani!
        Nie uwaza Pani, ze male grupy to najwiekszy plus jesli chodzi o przedszkola?
        Wbrew pozorom grupa 25-osobow, a 18-to to znaczna roznica. Sama mam blizniaki,
        ktore uczeszczaja do przedszkola "Bajka" ponad rok. Z doswiadczenia wiem, ze
        dziecko nie jest zainteresowane rozmowa w obcym jezyku (kiedy nic nie rozumie)
        przez ponad 10 min, a co dopiero przez caly dzien? Uwazam, ze pomysl
        angielskiego raz w tygodniu jest wystarczajacy. Dzieci sa zainteresowane, ale
        jest to na tyle wystarczajaca czasowo lekcja, aby mogly posluchac, a
        rownoczesnie sie nie znudzic. Nie zapominajmy, ze to jest przedszkole! Nie
        szkola, czy nie wyscig szczurow! Dziecko ma sie czuc dobrze, nie rodzic.
        Odnosnie jaselek - czy chcialaby Pani korzystac z tak nieoryginalnych pomyslow?
        Przeciez w kazdej szkole, czy przedszkolu odbywa się coś takiego. Proszę zwrócić
        uwagę na wiele akcji organizowanych przez przedszkole "Bajka". Mam na mysli
        chocby "Biegiem przez Polskę" - akcja OGOLNOPOLSKA - nie impreza dla rodzicow -
        ktora ma na celu nauczenie dzieci pomocy innym. Akcja ta wymagala zaangazowania
        zarowno dzieci, jak i rodzicow.
        O wielu akcjach, przedstawieniach, teatrzykach itp. moze Pani poczytac na
        stronie (badz tez poogladac zdjecia). Uwazam, ze jest to bardzo wygodne
        rozwiazanie dla rodzica, gdyz strona aktualizowana jest bardzo czesto i dzieki
        temu wiem, jak wygladaly takie akcje.
        Jesli mam byc szczera - bylabym w stanie zaplacic 2000 zł przy moich niskich
        zarobkach.

P.S. Czy siedzi Pani cały dzień w przedszkolu, żeby wiedzieć, kiedy Pani
        Dyrektor ma dobry humor i odpowiada "Dzien dobry"? Ja, na przyklad, nie mam
        takiego pojecia.
      • czarnymonia Re: przedszkole Grójec 02.03.10, 10:34
        Czytam opinię o przedszkolach w Grójcu i dziwię się osobie, która ma
        dziecko w Bajce i jest niezadowolona. Na Mogielnickiej miejsc jest
        dużo i zawsze można przenieść pociechę. Moja córka chodzi do Bajki
        trzeci rok. Jestem zadowolona i każdemu rozsądnemu rodzicowi polecam
        to przedszkole. Pieniądze to nie wszystko w życiu i jeśli komuś leży
        na sercu dobro dziecka powinien sam zajrzeć do każdego z przedszkoli
        a nie wzorować się na opinii rodzica, któremu pani Dyrektor
        (przesympatyczna osoba) kiedyś przez nieuwagę nie powiedziała dzień
        dobry.Atmosfera miła, zajęć dodatkowych jest rozsądnie dużo (tak, by
        dzieci miały jeszcze okazję pobyc dziećmi), angielski w starszych
        grupach jest kilka razy w tygodniu. I przede wszystkim pracują tam
        osoby, którym leży na sercu dobro dziecka. Nie dajmy się zwariować
        zasypując nasze dzieciaki ofertami, bo my wydaliśmu pieniądze!!
        Gdzie rozsądek?
    • sa-xo Re: przedszkole Grójec 02.03.10, 10:57
      Witam. Jestem ojcem dziecka, które uczęszcza do Bajki trzeci rok.
      Jesteśmy bardzo zadowoleni. Przeprowadziliśmy się w okolice Grójca 3
      lata temu i dowiedzieliśmy się o przedszkolu od znajomych. Patrząc
      na nasz wybór z perspektywy czasu , był to trafny wybór. Obecnie
      mamy wielu znajomych, których dzieci chodzą do różnych przedszkoli
      (siostry, laskowa, park) i wiemy doskonale jak wygląda sytuacja w
      tych placówkach. Nasza córka dostaje w przedszkolu wspaniałe
      wychowanie, znajomi, dziadkowie są pod dużym wrażeniem jej
      zachowania, wiedzy, kultury osobistej - będąc szczery, pracuję dużo
      i nie mogę poświęcić córce wystarczajaco dużo czasu, żona trochę
      więcej. Mogę z czystym sumieniem polecić to przedszkole. Kwestia
      finansowa? Cóż, jest drożej niż w publicznym ale patrząc na przepaść
      między Bajką a innymi placówkami, ta kwota jest relatywnie mała.
      Gorąco polecam
      • zniesmaczony37 Re: przedszkole Grójec 02.03.10, 21:00
        Witam. Zastanawiam się dlaczego Pani Dyrektor z Bajki tak histerycznie się
        broni.Czyżby truskaweczka uderzyła zbyt celnie? Proszę pamiętać, że zbyt
        nachalna reklama może stać się antyreklamą! Ja przedszkolem Bajka jestem bardzo
        rozczarowany, na szczęście moje dziecko już tam nie chodzi.
        • 1-1ewa1-1 Re: przedszkole Grójec 02.03.10, 21:38
          Hej Zniesmaczony, masz rację! Ja też czytając te posty miałam wrażenie, że
          czytam reklamę środków odchudzających. Żenujące. Przedszkola osobiście nie znam,
          moja pociecha ma dopiero rok, ale czas szybko mija. Pozdrawiam
        • forum5-1 Re: przedszkole Grójec 03.03.10, 09:36
          Uważam, że cię po prostu nie stać - przyznaj się, wolisz dać do niańki. Ok.
          twoja sprawa, ale wiec, że dzieci w grupie szybciej ulegają socjalizacji co w
          tym wieku jest niezmiernie ważne. Łatwiej im będzie w przyszłości nawiązywać
          kontakty z rówieśnikami w chwili pójścia do szkoły.
        • blackklaps Re: przedszkole Grójec 03.03.10, 12:35
          Witam.
          Moje dziecko chodzi do sióstr ale jestem zmuszona żeby tak zostało
          (brak funduszy!!)Nie jestem zadowolona. Od nowego roku chciałam
          wysłać je do Bajki. Słyszałam dużo dobrego. Pracuję w dużej firmie
          pod Grójcem gdzie dużo się rozmawia na różne tematy. Nie słyszałam
          jednak złych opinii. Czytając forum sama nie wiem co myśleć.
          Truskaweczki zarzuty np. brak jasełek czy humor Pani Dyrektor do
          mnie nie przemawiają. Jej humory mnie nie interesują. Ważniejsze
          jest samopoczucie mojego dziecka. Natomiast interesuje mnie opinia
          Pana Zniesmaczony. Napisał Pan że na szczęście Pana dziecko już nie
          uczęszcza do Bajki. Czy mogłabym prosić o więcej szczegółów? Mam
          nadzieję że były inne powody niż przedstawione przez Truskaweczkę.
          Pozdrawiam.
          • czarnymonia Re: przedszkole Grójec 03.03.10, 21:52
            Ludzie! O czym wy piszecie? Ktoś pyta o przedszkola w Grójcu a Wy
            podłapaliście temat. W zasadzie jaki? Bo o przedszkolach niewiele? I
            Wam zależy na tym by dzieciom było dobrze?? Plotkarskie miasto!
              • mini378 Re: przedszkole Grójec 03.03.10, 22:38
                Moje dziecko trafiło do przedszkola Bajka po traumie jaką przeszło w jednym z
                publicznych przedszkoli w Grójcu. Nie wiem na czym Wam ludzie zależy najbardziej
                dla mnie najważniejsza jest radość mojego dziecka, a taką daje mu codzienny
                pobyt właśnie w Bajce. Ciesze się, że tam trafiło! Moje dziecko po prostu lubi
                tam być, a to chyba najważniejsze, na wielką edukację będzie jeszcze czas, póki
                co ma być szczęśliwe i chodzić z uśmiechem do przedszkola. I tak właśnie jest!
                • mulina.4 Re: przedszkole Grójec 04.03.10, 11:33
                  Ludzie czego wy się czepiacie? Tego że raz czy dwa pani Dyrektor nie
                  odpowiedziała na głupie dzień dobry? No ludzie bez przesady, ja też nie zawsze
                  odpowiadam na dzień dobry, ale to nie wynika z tego że nie chcę czy nie mam
                  ochoty mówić tej osobie dzień dobry ,ale dla tego że po prostu po ludzku nie
                  usłyszałam. Co do zajęć dodatkowych. Zajęć jest masa (8) i na dodatek są za
                  darmo
                  . Czy w jakimś publicznym przedszkolu dostaniecie 8 zajęć dodatkowych
                  za darmo? Nie raczej nie. W publicznych przedszkolach jest zazwyczaj religia,
                  angielski i czasami zajęcia korekcyjne. A tam macie 8 zajęć dodatkowych i to z
                  dość dobrymi fachowcami. Angielski a co truskawka za mało ci 20 minut? Jak dla
                  mnie to nawet za dużo dla takich małych dzieci, które interesuje tylko zabawa
                  zabawkami, jak chcesz więcej to se poślij dzieciaka na dodatkowy angielski i
                  tyle i radziła bym ci czasami spojrzeć na świat dziecka jego oczami, a nie swoją
                  chorą ambicją. Dzieci w tym wieku zazwyczaj myślą o nauce jak o męce a nie jako
                  o edukacji na dalsze życie, które kiedyś będzie im potrzebne. Jasełka no sorry
                  ale jak dla mnie to już przereklamowana sprawa, co roku tłuką te jasełka w
                  każdym przedszkolu. Zresztą żeby powstały jasełka musi być w tym również
                  zaangażowanie rodziców, a nie tylko pedagogów. Bo wy rodzice myślicie że w
                  przedszkolu jasełka się zaczynają i kończą a tak wcale nie jest one wychodzą z
                  przedszkola i idą za wami do waszego domu, gdzie wy musicie dziecko nauczyć
                  roli, zrobić kostium i to już nie jest takie fajne jak np. po prostu przyjście
                  do przedszkola usadzenie się na na krzesełku i obejrzenia tego co panie
                  przedszkolanki przygotowały. No a jeżeli tak bardzo chcesz jasełka to idź do
                  innego przedszkola gdzie jasełka co roku są te same, a w przedszkolu Bajka
                  dzieją się przecież inne rzeczy tak jak już ktoś tu wspomniał np. Bieg przez
                  Polskę- ogólnopolska akcja, przedszkole bierze też udział w konkursach
                  organizowanych prze GOK i nie tylko. Radziła bym też zajrzeć na stronę
                  Bajki. Pozdrawiam
                  • terminek1 Re: przedszkole Grójec 10.03.10, 17:56
                    z własnego doświadczenia mogę o przedszkolu Bajka napisać że nie mam zastrzeżeń.
                    moje dziecko jest zadowolone i to jest najważniejsze , nasze to drugie prywatne
                    przedszkole (nie licząc epizodu w państwowym przedszkolu) więc mam
                    porównanie.Teren wokół przedszkola jest jak na prywatne duży, bezpieczny.Panie
                    do dzieci mają podejście, jedzenie przygotowywane jest na miejscu i wg mojego
                    dziecka b.smaczne.Prawdą jest to co ktoś pisał że są ciekawe zajęcia dla
                    dzieciaków a w czynszu są wszystkie zajęcia dodatkowe więc nie ma dzieci które
                    chodzą na coś a reszta siedzi po kątach.I wiecie co mi się jeszcze b.podoba to
                    że jak mają imprezę to balony latają , albo terpentyna (czy coś tam) lata po
                    podłodze i nikt nie wrzeszczy że dzieciaki pobrudziły.Co jest ważne naprawdę
                    czysto jest w tym przedszkolu.no to tyle.
                    • joasia2356 Re: przedszkole Grójec 15.03.10, 15:05
                      Szanowni Państwo,
                      Nie wiedziałam, że zwracając się z pytanie o przedszkola w Grójcu,
                      wywołam taką burzę.smile
                      Zapoznałam sie z róznymi opiniami, i efekt jest taki, że złozyłam
                      podania do państwowych przedszkoli i...... do Bajkismile
                      Więc z niecirpliwością czekam na odpowiedzi - czy mój małay szkrab
                      się gdzieś dostanie.

pozdrawiam
                        • joasia2356 Re: przedszkole Grójec 16.03.10, 09:43
                          Tak, złozyłam do trzech smile Ale z drugiej strony, słyszałam, że
                          poprostu Panie z przedszkoli się spotykają przed datą wywieszenia
                          informacji o kwalifikacji dzieci do przedszkoli i ustalają, że
                          jeżeli się nie dostało do jednego przedszkola a są miejsca w drugim,
                          to może dziecko się dostać, tam gdzie są wolne miejsca.

Odnosząc się do opini osób dot. funkcjonowania przedszkoli, wydaje
                          mi się, że rodzic powinien również brać udział w tzw "życiu
                          przedszkolnym". Nie chodzi mi tu, żebym był napastliwym i czepliwym
                          rodzice, ale jeżli coś się dzieje nie tak albo jezlie zdaniem
                          rodzica dzieje sięza mało, to powinien to omówic z innymi rodzicami
                          i dyrekcją przedszkola.

Pamietajmy, że my jako rodzice wychowujemy nasze dzieci-
                          przedszkole ma nam w tym pomóc, więc mamy prawo zgłaszać nasze
                          uwagi, sugestie itp. przecież chodzi o dobro naszych dzieci i ich
                          prawidłowy rozwój i .... oczywiście szczęsliwe dziciństwo.

pozdrawiam

• free-laska Re: przedszkole Grójec 06.04.10, 16:48
                            Moje dziecko chodzi do przedszkola BAJKA i akurat z wyboru
                            przedszkola jestem bardzo zadowolona. Super atmosfera. Bałam się, że
                            jak to przedszkole prywatne to będzie jakoś tak na "baczność" pod
                            każdym względem. Bałam się również , że sami rodzice będą wydziwiać
                            i podnosić ciągle poprzeczkę w myśl zasady płacę i wymagam. Na
                            szczęście tak nie jest. Dzieci traktowane są bardzo dobrze i
                            sprawiedliwie. Nie ma tak, że jak dziecko znajomego to inaczej jest
                            traktowane. W przedzskolu jest bardzo dużo zajęć dodatkowych i
                            praktycznie w każdym tygodniu dzieje się coś ponadto. A to
                            teatrzyki, a to jakieś zajęcia plastyczne, a to jakieś wycieczki.
                            Dzieci ciągle biorą udział w bardzo fajnych przedsięwzięciach. Teraz
                            np. miały kurs z pierwszej pomocy. Dzięki temu moje dziecko wie
                            gdzie zadzwonić jak się dzieje coś niedobrego i jak ma się zachować
                            np.podczas burzy. Codziennie jestem miło zaskakiwana opowieściami
                            mojej pociechy co do tematów na jakie rozmawiały w przedszkolu.
                            Czytając niektóre wypowiedzi na forum udział w takich rozmowach
                            przydałby się niejednym z rodziców. Dieci często są na powietrzu, są
                            zadbane podczas pobytu w przedszkolu. Nigdy nie widziałam tam
                            brudnego dziecka, zalanego jedzeniem lub czymś innym. Dzieci są od
                            razu przebierane. A przede wszystkim moje dziecko i dzieci moich
                            znajomych ( bo też tam chodzą i są w róznym wieku )są szczęśliwe, że
                            idą do przedszkola. To jest dobro nadrzędne. Naprawdę to przedszkole
                            uczy i wychowuje. Ja z moim dzieckiem nigdy bym tego wszystkiego nie
                            zrobiła i nie nauczyła tego wszystkiego co ono wynosi z przedszkola.
                            Ja gorąco polecam. Powszechnie wiadomo, że wszystkim się nie
                            dogodzi. Zwłaszca tym, którzy myślą, że jak zapłacą za prywatne
                            przedszkole to ich dziecko będzie mogło bezkarnie terroryzować
                            pozostałe dzieci i personel. Brawo kadra tego przedszkola za odwagę
                            tępienie wśród rodziców hamstwa i zarozumialstwa. Wszystkie dzieci
                            są równe bez względu na status materialny rodziców. Na szczęście
                            dzieci to wiedzą w tym przedszkolu.
    • inga537 Re: przedszkole Grójec 12.01.11, 22:04
      Nareszcie Coś Nowego!! W Grójcu przy ul. Brzozowej, powstało nowe kameralne Przedszkole Tęczowy Domek a właściwie coś jak żłobek + przedszkole. Przyjmują tam dzieci poniżej roku nawet do 4 lat. A ceny całkiem przystępne. Koleżanka płaci tylko 550zł miesięcznie i jest bardzo zadowolona. Planuję tam zapisać swojego maluszka jak skończy roczek. Panie bardzo miłe, sale kolorowe i przytulne, dzieci czują się tam jak w domu. Dużo Tańczą, malują, czytają wykonują prace plastyczne, w najbliższym czasie będą też lekcje angielskiego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka