teschiner 13.02.04, 18:07 Brawo Panie Kutz! ktos to musial w koncu powiedziec! nie tylko narzekac, ale wyjsc z tej naszej "dupowatosci" to bedzie wielki sukces z szacunkiem Teschiner Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: stokrotka Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.telpol.net.pl 17.02.04, 23:15 Bardzo ładnie pan broni naszego śląska szkoda tylko ,że nikt nie próbuje zmienić naszego losu bo w rządzie ich to wcale nie interesuje ,obchodzą ich tylko własne stołki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak. Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.04, 23:51 W Polsce tylko Sląsk istnieje i jego problemy?.Nie zastanowiłaś się,że oprócz Slązaków są inni ludzie w jeszcze trudniejszych warunkach i nie robią rozpierduchy?.Wszystkim jest ciężko i jak się słyszy w takiej sytuacji palantów myślących tylko o własnym interesie i idiotyzmach powstania nowego narodu to ma się ochotę was obsikać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: waluś Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.system / *.system-net.pl 19.02.04, 17:19 chciałbym odpowiedzieć niekturym,którzy tak atakują ślązaków,unas ślązaków etos pracy ,rodziny, chrześcijanstwa jest znany w całym świecie. ale co chcę powiedzieć,gdy byłem w wojsku to zamiast ćwiczeń wojskowych musieliśmy pracować w pegeerach bo wam niechciało się pracować,po wypłacie dwa tygodnie była pijatyka i rozkradnie majątku p.g.r.jesteście dobrzy tylko do szabelki,rozruby na stadionach,i w innych niecnych sprawach jak handel kartkami na węgiel przy kopalniach policja tego niechce widzieć POLACY WEŻCIE SIĘ DO UCZCIWEJ PRACY A NIE ZABRANIAJCIE NAM BYDZ Ś.L.Ą.Z.A K.A.M.I Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JOPLA Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.system / *.system-net.pl 19.02.04, 18:43 ODPOWIADAM POLAKOWI? ZAJMIJCIE SIĘ SWOIMI RODZICAMI KTÓRZY ZOSTALI NA SWOICH GOSPODARSTWACH KTÓRE STOJĄ ODŁOGIEM/NAPEWNO POTRZEBUJĄ POMOCY.[PODESZŁY WIEK RÓŻNE CHOROBY]DOKĄD ŚLĄSKIEM NIE RZĄDZILI POLACY TO ŻYŁO SIĘ TU WSPANIALE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Z całym szacunkiem.. IP: 62.233.185.* 13.02.04, 19:19 .. dla Pana Kutza, ale co chciał powiedzieć w tym wywiadzie? Dla mnie to jedno wielkie narzekanie i wygrażanie wszystkim dookoła. Może ktoś mi wyjaśni? Odpowiedz Link Zgłoś
wislok1 Świetno antyreklama Ślónska 13.02.04, 20:54 Czytołech. Furt jyny narzyko i narzyko. To tak, jakby właściciel sklepu godoł : jeżech głupi, nic nie umiym, mój towar je do rzici, insi sklepikorze to sóm złodzieje i tak dali... Kiery bydzie inwestowoł, dowoł robote i pinióndze, jak słyszy taki jynczyni ? Wiślok-Cysarok Polok i Ślónzok jako 99% Cieszynioków Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Świetno antyreklama Ślónska 15.02.04, 02:19 wislok1 napisał: > Kiery bydzie inwestowoł, dowoł robote i pinióndze, jak słyszy taki jynczyni ? A kto bedzie wiedzac, ze sie forsa straci w Warszawie albo i w lapach warszawskich slugusow w Katowicach? > Wiślok-Cysarok > Polok i Ślónzok jako 99% Cieszynioków Bylo cesarstwo, to byli cysaroki, a teraz kto w Czechach, ten Czech i Slazak a kto w Polsce, ten Polak i Slazak, a kto w Niemczech, ten Niemiec i Slazak. Przyjdzie czas, bedzie mogl jeden, drugi i trzeci byc az i tylko Slazakiem. Silesius Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niepolak Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.02.04, 22:21 Polska jest już tak zidiociałym krajem, że mało co mnie dziwi. To, czego nie rozumie, tego nienawidzi. I Śląsk jest tego przykładem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.anon-online.org 13.02.04, 22:53 ciekawe, ciekawe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bareja Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.04, 09:06 pijak i złodziej, bo każdy pijak to złodziej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: harc mistrz Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 62.233.241.* 14.02.04, 11:38 Niestety. W tym wszystkim co mówi, Kutz przypomina mi on... Leppera. Ten sam gniewny i napuszony emocjonalny styl, rozstawianie wszystkich po kątach, obwinianie ONYCH, schlebianie małym, biednym i wyzyskiwanym prostaczkom. W końcu to także elektorat. Przedstawianie rządzących elit na Śląsku jako okupantów i złodziei. Ekwilibrystyczne wytłumaczanie się z zadeklarowanego wyparcia się polskiej narodowości na rzecz nieistniejącej "narodowości śląskiej", pobudzanie lokalnych ambicji przytykami o "śląskiej dupowatości" itp. A już zupełnym absurdem jest dyskredytacja i opluwanie Uniwersytetu Śląskiego i "argument" o niewykreowanych tam laureatach Nobla oraz przypisywanie naukowcom z tej regionalnej uczelni niecnych wobec Śląska zamiarów(?!). Kutz ostatnio ma prześladowczą manię obwiniania, szokowania i obrażania wszystkich dookoła. Gdyby takie rzeczy mówił, taki jakiś tam działacz polityczny lub społeczny - to byłoby pół biedy, ale TO mówi... senator RP i wicemarszałek Senatu(!). Jest w tym dużo demagogi i populistycznego tupetu. Oto Ja sędziwy, jedyny sprawiedliwy mędrzec, Wam powiem... (słowo "senator" pochodzi od łac.senatus - rada starców). I tak to można wytłumaczyć i zrozumieć: starcze dyrdymały. Z przeproszeniem demokratycznej instytucji Senatu RP. Ale pozostanie pytanie: Co konkretnego dla mieszkańców Ślaska i Zagłębia zrobił p.Kazimierz Kutz w polskim parlamencie??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hamulcowe na szrot Ze Śzlonzkym pod Polskóm je niyhersko. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.04, 19:47 Co idzie zdziałać we polskym Syjmje? I co Kutza moge łobchodzić Zogłymbje? Przeca to niy je Szlónzek! Szlónzki Noród zajmje sie sóm sobóm. I swojym Regijónym. Bez rzodnych pómagerów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibica Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 14.02.04, 19:57 ZAPISZ SIĘ DO DAWNEGO ZHP. TAM JEST TWOJE MIEJSCE NIC NIE ROZUMIESZ I NIGDY NIC NIE ZROZUMIESZ HARCERZYKU. ŚLĄSK NALEŻY DO ŚLĄZAKÓW A TY SIĘ LEPIEJ SZYBKO STĄD "WYNIEŚ" I TO NAJLEPIEJ NA ZAWSZE. POLECAM HAITI !!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barej na bis Za komuny był wielki. ;)Z wiekiem zmalał. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.04, 23:07 Ale śmieszny ten Kutzyk. Po 22 nie powstał tu uniwersytet. A przed 22 powstał ? Po 22 była autonomia a jednak ten uniwersytet nie powstał. Można narzekać, ale złej baletnicy... Póżniej jak pan był na świeczniku, powstał jakiś tam uniwersytet,w 68, czerwony, takie czasy. Pan wtedy brylował w PZPRze razem z Masztalskim. Od 15 lat mamy demokrację, pan teraz narzeka , że nie ma śląskiej inteligencji. Mamy teraz takie czasy że ten kto lepszy może nadawać ton śląskiej inteligencji. Za pracę sie brać a nie dupcyć fleki, panie Kutzyk. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K 15.02.04, 02:22 Gość portalu: harc mistrz napisał(a): > Ale pozostanie pytanie: > Co konkretnego dla mieszkańców Ślaska i Zagłębia zrobił p.Kazimierz Kutz w > polskim parlamencie??? Ano tyle, co w polskim parlamencie dla Slazakow zrobic sie dalo. Po czym udzielil tego wlasnie wywiadu. Silesius Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obyw. Re: Dzięki Panu................. IP: 213.17.142.* 14.02.04, 19:12 ..............za ten gorzki wywiad. Święta racja, samo życie. Tylko, wie Pan, nie wszyscy to jakoś mogą pojąć. Ale kto nienormalny zrozumie tę smutną prawdę ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KIBICA Re: Dzięki Panu................. IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 14.02.04, 19:59 NO WŁAŚNIE KTO (NIE)NORMALNY TO ZROZUMIE ? BRAWO PANIE KUTZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bareja na bis Re: Dzięki Panu................. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.04, 23:10 A wy co z iziszule się zerwaliście ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Kuc = buc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.04, 00:40 niestety , jaki Kuc był głupi taki pozostanie do śmierci; nie zrozumie juz ,że na nienawiści,pogardzie i wyzywaniu innych niczego nie zbuduje , zresztą sam artykuł dobitnie to pokazuje , w sporej częsci opisując "wrogów" Kuca - zarówno goroli jak i ślonzoków ; to niedobrze świadczy o człowieku , że ma więcej wrogów niż przyjaciół, przez co jubileuszek cosik blado wypado, rozumiem , jakby władze Sosnowca mu odmówiły prowadzenia tej sztuki ale rodzinnych Katowic ? hehehehe , ale mu na nosie zagrali tak - panie Kucyk - jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie ale gość juz raz zmieniał nazwisko z Kuc na Kutz a powinien teraz zmienić z Kuc na Osioł Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bareja Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 01:30 Taaa... Kutzyk... Leperiada jak wspomniano wyżej i nic ponadto. W sumie każdy kurdupel musi kompensować sobie swoje kompleksy. Stary "pijak i złodziej". Ciekawe czy ma wzrostu 1,5m na kucyku:))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bareja Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 01:45 Szkoda. Niech mu tam się dobrze w sumie wiedzie za te filmy. Tylko żeby siedział cicho. Nienawiść jako sztuka dla sztuki to zły sport. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adi Re: Kuc = buc IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.02.04, 01:48 > niestety , jaki Kuc był głupi taki pozostanie do śmierci; > nie zrozumie juz ,że na nienawiści,pogardzie i wyzywaniu innych niczego > nie zbuduje , zresztą sam artykuł dobitnie to pokazuje , w sporej częsci > opisując "wrogów" Kuca - zarówno goroli jak i ślonzoków ; ktos musi pewne prawdy wypowiedziec. juz biskup Nossol wiele na ten temat powiedzial. > to niedobrze świadczy o człowieku , że ma więcej wrogów niż przyjaciół, > przez co jubileuszek cosik blado wypado, lepiej dobry wrog, niz niepewny przyjaciel > rozumiem , jakby władze Sosnowca mu odmówiły prowadzenia tej sztuki > ale rodzinnych Katowic ? > > hehehehe , ale mu na nosie zagrali > > tak - panie Kucyk - jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie > > ale gość juz raz zmieniał nazwisko z Kuc na Kutz > a powinien teraz zmienić z Kuc na Osioł prosze sie doinformowac w temacie zmiany nazwisk po wojnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bronek jawolowicz Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 03:11 albo oscholl Odpowiedz Link Zgłoś
lngmar Re: Kuc = buc 15.02.04, 10:37 Gość portalu: bronek jawolowicz napisał(a): > albo oscholl Ale jako to zrobić, co by "Kazimierz" jakoś barzyj po niemiecku szło? Może - "Klaus"? Klaus Esel - hm... źle to nie brzmi... :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bronek Jawolowicz Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 12:22 Kaasmeer Oscholl von Kutze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: harc mistrz Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 62.233.241.* 18.02.04, 03:33 Kazimierz Kutz jest artystą-reżyserem i powinien robić filmy, bo w tym jest dobry. I lepiej, żeby nie bawił się w politykę, bo się na stare lata ośmiesza i kompromituje. Zresztą nie on pierwszy i być może nie ostatni. Wszyscy pamiętają jak "polityczne kariery parlamentarne" zaszkodziły i jak wypłukały twórczo takich artystów jak: Holoubek, Łapicki, Szczepkowski, czy Rewiński. Ich udział w polityce to była nijakość i kompromitacja. Przypadek Kazimierza Kutza to jeszcze potwierdza. A np. sprawa z Balcerowiczem - polityczny marketing Kutza dla Unii Wolności. Leszek Balcerowicz w owym czasie nie miał najmniejszych szans wyborczych do parlamentu ani w Warszawie, ani gdziekolwiek indziej w Polsce. A na Śląsku to już wcale! I tylko dzięki tutejszej popularności Kutza i znalezieniu się z nim razem na plakatach i bilbordach wyborczych uzyskał wtedy mandat poselski, "pięknie" się za to odwdzięczając zmanipulowanemu przez Kutza śląskiemu elektoratowi. Za jego sprawą mieszkańcy Śląska znowu wyszli na durni. A potem przyszedł krach na śląski i zagłębiowski przemysł. Więc niech lepiej pan Kazimierz Kutz, wielki i prawdziwy artysta robi filmy i reżyseruje sztuki teatralne - bo w tym jest doskonały i przez wszystkich akceptowany. A scenę polityczną niech zostawi politykom. PS.: Dziwię się kilku bezkrytycznym wielbicielom publicystyki p.Kazimierza Kutza, którzy zachwycają się tym żałosnym skandalicznym wywiadem z GW i wcześniejszymi jego wypowiedziami do gazet. I w obronie swojego idola nie przebierają w słowach i pogróżkach. To także świadczy o poziomie wypowiedzi i adekwatności dość prymitywnego i prostackiego oddżwięku w pewnych lokalnych środowiskach. Odpowiedz Link Zgłoś
aqua Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K 18.02.04, 13:23 Masz wiele racji, harcmistrzu, jednakże nie zgodzę się z twierdzeniem, że Balcerowicz wjechał do sejmu na plecach Kutza. Jak pamiętam tamte czasy, to Balcerowicz był osobistością, może kontrowersyjną, ale bardzo wyrazistą. Być może nawet bardziej znaną niż Kutz. Ich mariaż w tych wyborach złożył się na ich wspólną równorzędną wygraną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skorpion Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 213.216.82.* 18.02.04, 13:06 ha,ha,ha na Śląsku nie ma już Ślązaków no może jeszcze w śladowej ilości Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WALUŚ Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.system / *.system-net.pl 19.02.04, 18:00 ODPOWIADAM SKORPIONOWI!ŚLOZACY-BYLI-BĘDĄ-ALE CO ZWAMI BĘDZIE.ŻAL MI BARDZO TEJ EUROPY DO KTUREJ TAK WAM SIĘ ŚPIESZY ...TO JEST KONIEC KULTURY ZACHODNIEJ===== SZKODA.NA KONIEC [DODAM ŻE BĘDZIE NAM CIEŻKO OBROBIĆ BLOKI POWAZ][NA JEDNEGO ŚLOZAKA PRZYPADNIE JEDEN BLOK ,TO JEST NASZE ZMARTWIENIE] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mefistofeles Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 213.216.82.* 18.02.04, 13:49 obudź się kraino śląska i zacznij pracować, praca jest wszedzie tylko się rozejrzyj a jak ci ją odmawiają to rusz z kijem na gospodarzy i pracuj nawet za darmo, bo odzwyczaisz się od pracy jak to uczyniła reszta Polski lista prac od zaraz: np.sprzątać tą ziemię bo lasy są wysypiskiem sprzątać śmierdzące tramwaje,myć zaplute chodniki itd itp. . . . . . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 789knhb67 Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.04, 12:52 Ze starości Kazimjyrz przepómnieli jak sie to prawi po szlonzku? Pómoga: Ze Szlonzkym je niyhersko! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: harc mistrz Re: Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: 62.233.241.* 21.02.04, 14:33 Święta racja! Ogólnie rzecz biorąc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 8967jhg478 Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.04, 17:52 Wy Harcmistrzu sie niy podlizujcie. Kaj indzi mocie zadano próba na "Trzi pjóra"! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: harc mistrz Re: Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: 62.233.241.* 22.02.04, 22:33 Dej pozór "8967jhg478", że nie chodziło mi o jakieś "podlizywanie się", ale spontanicznie dałem wyraz uznaniu, że nareszcie ktoś fajnie przetłumaczył z zagłębiowskiego na gwarę śląską tytuł wątku: "Z tym Śląskiem jest nieklawo, mówi Kazimierz Kutz". Lubię śląską gwarę, a skądinąd wiem że Kutz bardzo nie lubi zagłębiaków, dlatego zadziwiło mnie, że użył on zwrotu nieśląskiego, który akurat stał się tytułem artykułu i wątku(?). Bardzo mi się to spodobało. Następnym razem mu przyłożę, jak chlapnie coś niemądrego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: felczer Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.04, 11:54 Niy we uogólności, jyno we kożdym szczeguliku! Polska, a przi Ni Szlónzek, ślygo. Wysoko spoueczno gorónczka, zbjyranie sie kożdymu Uobywatelowi na rziganie i durhfal na myśl uo szlónzkym Norodzie. Ze takymi uobjawóma Jeji chorobska, sie tukej kojżdy spotyko. Odpowiedz Link Zgłoś