Dodaj do ulubionych

Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz Kutz

13.02.04, 18:07
Brawo Panie Kutz!
ktos to musial w koncu powiedziec!
nie tylko narzekac, ale wyjsc z tej naszej "dupowatosci"
to bedzie wielki sukces

z szacunkiem
Teschiner
Obserwuj wątek
    • teschiner Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K 13.02.04, 18:37

      up!
      • Gość: stokrotka Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.telpol.net.pl 17.02.04, 23:15
        Bardzo ładnie pan broni naszego śląska szkoda tylko ,że nikt nie próbuje
        zmienić naszego losu bo w rządzie ich to wcale nie interesuje ,obchodzą ich
        tylko własne stołki.
        • Gość: Polak. Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.04, 23:51
          W Polsce tylko Sląsk istnieje i jego problemy?.Nie zastanowiłaś się,że oprócz
          Slązaków są inni ludzie w jeszcze trudniejszych warunkach i nie robią
          rozpierduchy?.Wszystkim jest ciężko i jak się słyszy w takiej sytuacji palantów
          myślących tylko o własnym interesie i idiotyzmach powstania nowego narodu to ma
          się ochotę was obsikać.
          • Gość: waluś Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.system / *.system-net.pl 19.02.04, 17:19
            chciałbym odpowiedzieć niekturym,którzy tak atakują ślązaków,unas ślązaków etos
            pracy ,rodziny, chrześcijanstwa jest znany w całym świecie. ale co chcę
            powiedzieć,gdy byłem w wojsku to zamiast ćwiczeń wojskowych musieliśmy pracować
            w pegeerach bo wam niechciało się pracować,po wypłacie dwa tygodnie była
            pijatyka i rozkradnie majątku p.g.r.jesteście dobrzy tylko do szabelki,rozruby
            na stadionach,i w innych niecnych sprawach jak handel kartkami na węgiel przy
            kopalniach policja tego niechce widzieć POLACY WEŻCIE SIĘ DO UCZCIWEJ PRACY A
            NIE ZABRANIAJCIE NAM BYDZ Ś.L.Ą.Z.A K.A.M.I
          • Gość: JOPLA Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.system / *.system-net.pl 19.02.04, 18:43
            ODPOWIADAM POLAKOWI? ZAJMIJCIE SIĘ SWOIMI RODZICAMI KTÓRZY ZOSTALI NA SWOICH
            GOSPODARSTWACH KTÓRE STOJĄ ODŁOGIEM/NAPEWNO POTRZEBUJĄ POMOCY.[PODESZŁY WIEK
            RÓŻNE CHOROBY]DOKĄD ŚLĄSKIEM NIE RZĄDZILI POLACY TO ŻYŁO SIĘ TU WSPANIALE
    • Gość: ? Z całym szacunkiem.. IP: 62.233.185.* 13.02.04, 19:19
      .. dla Pana Kutza, ale co chciał powiedzieć w tym wywiadzie? Dla mnie to jedno
      wielkie narzekanie i wygrażanie wszystkim dookoła. Może ktoś mi wyjaśni?
    • wislok1 Świetno antyreklama Ślónska 13.02.04, 20:54
      Czytołech. Furt jyny narzyko i narzyko.
      To tak, jakby właściciel sklepu godoł :
      jeżech głupi, nic nie umiym, mój towar je do rzici, insi sklepikorze to sóm
      złodzieje i tak dali...

      Kiery bydzie inwestowoł, dowoł robote i pinióndze, jak słyszy taki jynczyni ?

      Wiślok-Cysarok
      Polok i Ślónzok jako 99% Cieszynioków
      • silesius Re: Świetno antyreklama Ślónska 15.02.04, 02:19
        wislok1 napisał:

        > Kiery bydzie inwestowoł, dowoł robote i pinióndze, jak słyszy taki jynczyni ?

        A kto bedzie wiedzac, ze sie forsa straci w Warszawie albo i w lapach
        warszawskich slugusow w Katowicach?

        > Wiślok-Cysarok
        > Polok i Ślónzok jako 99% Cieszynioków

        Bylo cesarstwo, to byli cysaroki, a teraz kto w Czechach, ten Czech i Slazak a
        kto w Polsce, ten Polak i Slazak, a kto w Niemczech, ten Niemiec i Slazak.
        Przyjdzie czas, bedzie mogl jeden, drugi i trzeci byc az i tylko Slazakiem.

        Silesius
    • Gość: niepolak Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.02.04, 22:21
      Polska jest już tak zidiociałym krajem, że mało co mnie dziwi. To, czego nie
      rozumie, tego nienawidzi. I Śląsk jest tego przykładem.
    • Gość: al Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.anon-online.org 13.02.04, 22:53
      ciekawe, ciekawe...
      • Gość: bareja Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.04, 09:06
        pijak i złodziej, bo każdy pijak to złodziej
        • Gość: harc mistrz Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 62.233.241.* 14.02.04, 11:38
          Niestety. W tym wszystkim co mówi, Kutz przypomina mi on... Leppera.
          Ten sam gniewny i napuszony emocjonalny styl, rozstawianie wszystkich po
          kątach, obwinianie ONYCH, schlebianie małym, biednym i wyzyskiwanym
          prostaczkom. W końcu to także elektorat. Przedstawianie rządzących elit na
          Śląsku jako okupantów i złodziei. Ekwilibrystyczne wytłumaczanie się z
          zadeklarowanego wyparcia się polskiej narodowości na rzecz
          nieistniejącej "narodowości śląskiej", pobudzanie lokalnych ambicji przytykami
          o "śląskiej dupowatości" itp. A już zupełnym absurdem jest dyskredytacja i
          opluwanie Uniwersytetu Śląskiego i "argument" o niewykreowanych tam laureatach
          Nobla oraz przypisywanie naukowcom z tej regionalnej uczelni niecnych wobec
          Śląska zamiarów(?!). Kutz ostatnio ma prześladowczą manię obwiniania,
          szokowania i obrażania wszystkich dookoła.
          Gdyby takie rzeczy mówił, taki jakiś tam działacz polityczny lub społeczny - to
          byłoby pół biedy, ale TO mówi... senator RP i wicemarszałek Senatu(!).
          Jest w tym dużo demagogi i populistycznego tupetu. Oto Ja sędziwy, jedyny
          sprawiedliwy mędrzec, Wam powiem... (słowo "senator" pochodzi od łac.senatus -
          rada starców). I tak to można wytłumaczyć i zrozumieć: starcze dyrdymały. Z
          przeproszeniem demokratycznej instytucji Senatu RP.

          Ale pozostanie pytanie:
          Co konkretnego dla mieszkańców Ślaska i Zagłębia zrobił p.Kazimierz Kutz w
          polskim parlamencie???
          • Gość: Hamulcowe na szrot Ze Śzlonzkym pod Polskóm je niyhersko. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.04, 19:47
            Co idzie zdziałać we polskym Syjmje?

            I co Kutza moge łobchodzić Zogłymbje? Przeca to niy je Szlónzek!

            Szlónzki Noród zajmje sie sóm sobóm. I swojym Regijónym.

            Bez rzodnych pómagerów!
          • Gość: kibica Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 14.02.04, 19:57
            ZAPISZ SIĘ DO DAWNEGO ZHP. TAM JEST TWOJE MIEJSCE NIC NIE ROZUMIESZ I NIGDY
            NIC NIE ZROZUMIESZ HARCERZYKU. ŚLĄSK NALEŻY DO ŚLĄZAKÓW A TY SIĘ LEPIEJ
            SZYBKO STĄD "WYNIEŚ" I TO NAJLEPIEJ NA ZAWSZE. POLECAM HAITI !!!!!!!!!!!!!

            • Gość: barej na bis Za komuny był wielki. ;)Z wiekiem zmalał. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.04, 23:07
              Ale śmieszny ten Kutzyk. Po 22 nie powstał tu uniwersytet. A przed 22 powstał ?
              Po 22 była autonomia a jednak ten uniwersytet nie powstał. Można narzekać, ale
              złej baletnicy... Póżniej jak pan był na świeczniku, powstał jakiś tam
              uniwersytet,w 68, czerwony, takie czasy. Pan wtedy brylował w PZPRze razem z
              Masztalskim.
              Od 15 lat mamy demokrację, pan teraz narzeka , że nie ma śląskiej inteligencji.
              Mamy teraz takie czasy że ten kto lepszy może nadawać ton śląskiej
              inteligencji. Za pracę sie brać a nie dupcyć fleki, panie Kutzyk.
          • silesius Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K 15.02.04, 02:22
            Gość portalu: harc mistrz napisał(a):

            > Ale pozostanie pytanie:
            > Co konkretnego dla mieszkańców Ślaska i Zagłębia zrobił p.Kazimierz Kutz w
            > polskim parlamencie???

            Ano tyle, co w polskim parlamencie dla Slazakow zrobic sie dalo. Po czym
            udzielil tego wlasnie wywiadu.

            Silesius
    • Gość: obyw. Re: Dzięki Panu................. IP: 213.17.142.* 14.02.04, 19:12
      ..............za ten gorzki wywiad. Święta racja, samo życie. Tylko, wie Pan,
      nie wszyscy to jakoś mogą pojąć. Ale kto nienormalny zrozumie tę smutną
      prawdę ?
      • Gość: KIBICA Re: Dzięki Panu................. IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 14.02.04, 19:59
        NO WŁAŚNIE KTO (NIE)NORMALNY TO ZROZUMIE ?
        BRAWO PANIE KUTZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: bareja na bis Re: Dzięki Panu................. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.04, 23:10
          A wy co z iziszule się zerwaliście ?
    • Gość: karol Re: Kuc = buc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.04, 00:40
      niestety , jaki Kuc był głupi taki pozostanie do śmierci;
      nie zrozumie juz ,że na nienawiści,pogardzie i wyzywaniu innych niczego
      nie zbuduje , zresztą sam artykuł dobitnie to pokazuje , w sporej częsci
      opisując "wrogów" Kuca - zarówno goroli jak i ślonzoków ;

      to niedobrze świadczy o człowieku , że ma więcej wrogów niż przyjaciół,
      przez co jubileuszek cosik blado wypado,
      rozumiem , jakby władze Sosnowca mu odmówiły prowadzenia tej sztuki
      ale rodzinnych Katowic ?

      hehehehe , ale mu na nosie zagrali

      tak - panie Kucyk - jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie

      ale gość juz raz zmieniał nazwisko z Kuc na Kutz
      a powinien teraz zmienić z Kuc na Osioł
      • arnold7 Re: Kuc = buc 15.02.04, 00:47
        Sosnowieckie kompleksy przyjacielu?
        • Gość: bareja Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 01:30
          Taaa... Kutzyk... Leperiada jak wspomniano wyżej i nic ponadto.
          W sumie każdy kurdupel musi kompensować sobie swoje kompleksy. Stary "pijak i
          złodziej". Ciekawe czy ma wzrostu 1,5m na kucyku:)))))
          • Gość: bareja Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 01:45
            Szkoda. Niech mu tam się dobrze w sumie wiedzie za te filmy. Tylko żeby
            siedział cicho. Nienawiść jako sztuka dla sztuki to zły sport.
      • Gość: adi Re: Kuc = buc IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.02.04, 01:48
        > niestety , jaki Kuc był głupi taki pozostanie do śmierci;
        > nie zrozumie juz ,że na nienawiści,pogardzie i wyzywaniu innych niczego
        > nie zbuduje , zresztą sam artykuł dobitnie to pokazuje , w sporej częsci
        > opisując "wrogów" Kuca - zarówno goroli jak i ślonzoków ;

        ktos musi pewne prawdy wypowiedziec. juz biskup Nossol wiele na ten temat
        powiedzial.

        > to niedobrze świadczy o człowieku , że ma więcej wrogów niż przyjaciół,
        > przez co jubileuszek cosik blado wypado,

        lepiej dobry wrog, niz niepewny przyjaciel

        > rozumiem , jakby władze Sosnowca mu odmówiły prowadzenia tej sztuki
        > ale rodzinnych Katowic ?
        >
        > hehehehe , ale mu na nosie zagrali
        >
        > tak - panie Kucyk - jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie
        >
        > ale gość juz raz zmieniał nazwisko z Kuc na Kutz
        > a powinien teraz zmienić z Kuc na Osioł

        prosze sie doinformowac w temacie zmiany nazwisk po wojnie
        • Gość: bronek jawolowicz Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 03:11
          albo oscholl
          • lngmar Re: Kuc = buc 15.02.04, 10:37
            Gość portalu: bronek jawolowicz napisał(a):

            > albo oscholl

            Ale jako to zrobić, co by "Kazimierz" jakoś barzyj po niemiecku szło?
            Może - "Klaus"? Klaus Esel - hm... źle to nie brzmi... :)))
            • Gość: Bronek Jawolowicz Re: Kuc = buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.04, 12:22
              Kaasmeer Oscholl von Kutze
    • Gość: harc mistrz Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 62.233.241.* 18.02.04, 03:33
      Kazimierz Kutz jest artystą-reżyserem i powinien robić filmy, bo w tym jest
      dobry. I lepiej, żeby nie bawił się w politykę, bo się na stare lata ośmiesza i
      kompromituje. Zresztą nie on pierwszy i być może nie ostatni.
      Wszyscy pamiętają jak "polityczne kariery parlamentarne" zaszkodziły i jak
      wypłukały twórczo takich artystów jak: Holoubek, Łapicki, Szczepkowski, czy
      Rewiński. Ich udział w polityce to była nijakość i kompromitacja. Przypadek
      Kazimierza Kutza to jeszcze potwierdza.
      A np. sprawa z Balcerowiczem - polityczny marketing Kutza dla Unii Wolności.
      Leszek Balcerowicz w owym czasie nie miał najmniejszych szans wyborczych do
      parlamentu ani w Warszawie, ani gdziekolwiek indziej w Polsce. A na Śląsku to
      już wcale!
      I tylko dzięki tutejszej popularności Kutza i znalezieniu się z nim razem na
      plakatach i bilbordach wyborczych uzyskał wtedy mandat poselski, "pięknie" się
      za to odwdzięczając zmanipulowanemu przez Kutza śląskiemu elektoratowi. Za jego
      sprawą mieszkańcy Śląska znowu wyszli na durni. A potem przyszedł krach na
      śląski i zagłębiowski przemysł.
      Więc niech lepiej pan Kazimierz Kutz, wielki i prawdziwy artysta robi filmy i
      reżyseruje sztuki teatralne - bo w tym jest doskonały i przez wszystkich
      akceptowany. A scenę polityczną niech zostawi politykom.

      PS.:
      Dziwię się kilku bezkrytycznym wielbicielom publicystyki p.Kazimierza Kutza,
      którzy zachwycają się tym żałosnym skandalicznym wywiadem z GW i wcześniejszymi
      jego wypowiedziami do gazet. I w obronie swojego idola nie przebierają w
      słowach i pogróżkach. To także świadczy o poziomie wypowiedzi i adekwatności
      dość prymitywnego i prostackiego oddżwięku w pewnych lokalnych środowiskach.
      • aqua Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K 18.02.04, 13:23
        Masz wiele racji, harcmistrzu, jednakże nie zgodzę się z twierdzeniem, że
        Balcerowicz wjechał do sejmu na plecach Kutza. Jak pamiętam tamte czasy, to
        Balcerowicz był osobistością, może kontrowersyjną, ale bardzo wyrazistą. Być
        może nawet bardziej znaną niż Kutz. Ich mariaż w tych wyborach złożył się na
        ich wspólną równorzędną wygraną.
    • Gość: skorpion Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 213.216.82.* 18.02.04, 13:06
      ha,ha,ha na Śląsku nie ma już Ślązaków no może jeszcze w śladowej ilości
      • Gość: WALUŚ Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: *.system / *.system-net.pl 19.02.04, 18:00
        ODPOWIADAM SKORPIONOWI!ŚLOZACY-BYLI-BĘDĄ-ALE CO ZWAMI BĘDZIE.ŻAL MI BARDZO TEJ
        EUROPY DO KTUREJ TAK WAM SIĘ ŚPIESZY ...TO JEST KONIEC KULTURY ZACHODNIEJ=====
        SZKODA.NA KONIEC [DODAM ŻE BĘDZIE NAM CIEŻKO OBROBIĆ BLOKI POWAZ][NA JEDNEGO
        ŚLOZAKA PRZYPADNIE JEDEN BLOK ,TO JEST NASZE ZMARTWIENIE]
    • Gość: mefistofeles Re: Z tym Śląskiem jest nieklawo mówi Kazimierz K IP: 213.216.82.* 18.02.04, 13:49
      obudź się kraino śląska i zacznij pracować, praca jest wszedzie tylko się
      rozejrzyj a jak ci ją odmawiają to rusz z kijem na gospodarzy i pracuj nawet za
      darmo, bo odzwyczaisz się od pracy jak to uczyniła reszta Polski
      lista prac od zaraz: np.sprzątać tą ziemię bo lasy są wysypiskiem sprzątać
      śmierdzące tramwaje,myć zaplute chodniki itd itp. . . . . .
    • Gość: 789knhb67 Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.04, 12:52
      Ze starości Kazimjyrz przepómnieli jak sie to prawi po szlonzku?

      Pómoga:

      Ze Szlonzkym je niyhersko!
      • Gość: harc mistrz Re: Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: 62.233.241.* 21.02.04, 14:33
        Święta racja!
        Ogólnie rzecz biorąc.
        • Gość: 8967jhg478 Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.04, 17:52
          Wy Harcmistrzu sie niy podlizujcie.

          Kaj indzi mocie zadano próba na "Trzi pjóra"!
          • Gość: harc mistrz Re: Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: 62.233.241.* 22.02.04, 22:33
            Dej pozór "8967jhg478", że nie chodziło mi o jakieś "podlizywanie się", ale
            spontanicznie dałem wyraz uznaniu, że nareszcie ktoś fajnie przetłumaczył z
            zagłębiowskiego na gwarę śląską tytuł wątku: "Z tym Śląskiem jest nieklawo,
            mówi Kazimierz Kutz".
            Lubię śląską gwarę, a skądinąd wiem że Kutz bardzo nie lubi zagłębiaków,
            dlatego zadziwiło mnie, że użył on zwrotu nieśląskiego, który akurat stał się
            tytułem artykułu i wątku(?).
            Bardzo mi się to spodobało.
            Następnym razem mu przyłożę, jak chlapnie coś niemądrego.
        • Gość: felczer Ze Szlónzkym jest niyhersko! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.04, 11:54
          Niy we uogólności, jyno we kożdym szczeguliku!

          Polska, a przi Ni Szlónzek, ślygo.

          Wysoko spoueczno gorónczka, zbjyranie sie kożdymu Uobywatelowi na rziganie
          i durhfal na myśl uo szlónzkym Norodzie.

          Ze takymi uobjawóma Jeji chorobska, sie tukej kojżdy spotyko.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka