Dodaj do ulubionych

Ratujmy Park Chorzowski !!!!!

IP: *.chello.pl 28.04.10, 20:47
Władze parku ogłosiły plan wycięcia 5400 zdrowych drzew pod pozorem
przerzedzenia drzewostanu. Chcą na to wydać 2 miliony złotych, w
sytuacji gdy jest tyle innych potrzeb. Jest to barbarzyństwo, które
ogołoci park- chyba że o to chodzi aby Go rozparcelować i sprzedać.
To pachnie jawnym przestępstwem - wydanie 2 milionów + sprzedaż
drewna. Ratujmy Park!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • settembrini Re: Ratujmy Park Chorzowski !!!!! 28.04.10, 21:05
      Mógłbyś podać źródło informacji o planie wycięcia 5400 drzew w WPKiW?
      • Gość: Boguś Re: Ratujmy Park Chorzowski !!!!! IP: 213.227.111.* 29.04.10, 07:28
        Dziennik Zachodnipolskatimes.pl/dziennikzachodni/ 28.04.2010- w wydaniu
        internetowym
    • Gość: builder Re: Ratujmy Park Chorzowski !!!!! IP: *.hari.cable.virginmedia.com 28.04.10, 21:20
      ponad 50 lat.., to juz chyba ostro zarosl!
      przerzedzenie jest potrzebne dla kondycji parku.
      • wilhelm4 Re: Ratujmy Park Chorzowski !!!!! 28.04.10, 23:47
        Ino ze mozna to zrobic powoli, wlasnymi silami i taniej.
        • Gość: builder Re: Ratujmy Park Chorzowski !!!!! IP: *.hari.cable.virginmedia.com 28.04.10, 23:56
          racja!
          tez zastanawiam sie skad taka suma.
    • Gość: LEPSZE: Re: Ratujmy Park Chorzowski !!!!! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.04.10, 03:05
      www.dziennikzachodni.pl/slask/249551,wielka-wycinka-w-chorzowskim-parku,id,t.html
      • Gość: LEPSZE: Re: Ratujmy Park Chorzowski !!!!! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.04.10, 03:06
        Barbarzyńska wycinka Bogusław Mazurek

        28.04.10, 13:02:53
        Wycinanie takiej ilości zdrowych drzew jest karygodne, tym bardziej że odbywa
        się w okresie lęgowym nie tylko ptaków ale również zamieszkujących park
        wiewiórek. Dyrekcja parku już od dawna prowadzi barbarzyńską politykę, wycinając
        nie tylko drzewa ale i ozdobne krzewy. Ogołociła wiele terenów w parku. Iluzją
        jest sadzenie nowych drzew w znikomych ilościach. Może należałoby się przyjrzeć
        jaki interes ma w tym dyrekcja, kto zarabia na kontraktach i co dzieje się z
        wycinanym drewnem ?
        Jako częsty bywalec parku protestuję takie głupie i barbarzyńskie decyzję. Czy
        nie można ich zmienić? Gdzie są władze miast, województwa czy organizacje
        ekologiczne.


        Barbarzyńska wycinka cd. Bogusław Mazurek

        28.04.10, 13:55:39
        W uzupełnieniu: wydawanie 2 milionów złotych na wycinkę drzew to nie tylko
        barbarzyństwo i głupota - to nieomal przestępstwo. Jak można wydać tyle
        pieniędzy kiedy w parku jest tyle potrzeb. Pisano o trudnej sytuacji ZOO, o ew.
        remoncie kolejki, a tutaj jak gdyby nic trwonione są miliony. Pytam się po co.
        Przecież obszar parku to również obszar leśny i niech tak pozostanie. Niech
        odczepią się od parku partacze, krętacze i niedorobieni politycy, którzy
        traktują pracę w parku jako przetrwanie do kolejnych wyborów i możliwość
        zarobienia. Park i jego przyroda w dużej mierze sam sobie poradzi i nie
        potrzebuje racjonalizatorów np. budujących kolejne karuzele na środku stawu jak
        jest to w projektach - to przypomina sceny z filmów Bareji. Niech w końcu ktoś
        zrobi z tym porządek.
        • Gość: kraina wielkichjaj Re: rozdawnictwo pieniędzy społecznych. IP: *.c201.msk.pl 29.04.10, 08:48
          To jest ta sama polityka, co stosowana przy zbieraniu śmieci przez "wyspecjalizowane" firmy sprzątające. Organizuje się "akcje" sprzątania, na które wywala się ciężkie miliony a otaczający nas "syf" jest coraz większy. A po zasiłki ustawiają się tysiące bezrobotnych i władze "wpychają" im pieniądze aby tylko nic nie robili zamiast dać jakąkolwiek pracę. Gdyby za takie 2 mln przeznaczone na wycinkę zatrudnić bezrobotnych to płacąc im 1000zł stworzono by 200 stanowisk na okres 10 miesięcy czyli jeden zatrudniony musiałby w ciągu miesiąca wyciąć 2,7 drzewa. Taką ilość drzew przeciętny człowiek w ciągu miesiąca jest w stanie ściąć i pociąć na kawałki ręczną piłką dla majsterkowicza a pocięte sprzedać jako paliwo kominkowe. Gdyby jednak nie było tych pieniędzy to osoby mające w domu ogrzewania kominkowe wycięliby zbędne drzewa we własnym zakresie za free. Właśnie media podały, że prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko wicedyrektorowi, który w ciągu 10 lat przyjął 2.000.000 zł łapówek z przetargów na utrzymanie i remonty dróg państwowych (jakie mamy drogi każdy może obejrzeć na własne oczy). Czy za jakiś czas dowiemy się kto i ile wziął za inne tego typu zlecenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka