Dodaj do ulubionych

Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka

IP: *.14.vie.surfer.at 02.09.10, 06:12
taki remont,pieniadze zmarnowane.i po co ten szum i zamieszanie aby
zostawic ten wrak? jak najszybciej zburzyc ten smierdzacy dworzec.
jesienia i zima bedzie jeszcze gorzej.
Obserwuj wątek
    • Gość: Jo, gość Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.pl 02.09.10, 07:14
      Jesteś pewny, że nowy dworzec zrobiony będzie lepiej?
      A więc zamknij klapę!
      • jazg1 I tak długo wytrzymał 02.09.10, 10:56
        Budowany w latach 60. ub. w. dzisiaj ma już blisko 50 lat, co jak na budownictwo z tamtego okresu jest wielkim
        osiągnięciem. W tamtych czasach budowano byle jak, aby szybciej i wykonać plan, kradziono materiały z placu
        budowy, często pracowano po pijanemu.

        Będzie tylko korzej, dlatego należy go jak najszybciej wyburzyć, łącznie z kielichami tej samej jakości i "urody" co
        cały dworzec i zbudować całkowicie od nowa cały dworzeć, który spokojnie wytrzyma ponad 100 lat.
        • Gość: ... Re: I tak długo wytrzymał IP: *.111.200.202.static.crowley.pl 02.09.10, 13:11
          Nikt ci nie da tyle, ile Trzoński obieca...
    • Gość: KAT Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: 188.33.40.* 02.09.10, 07:21
      Niech sie leje do kielicha ...
      • wyjadacz_parkietuf Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka 02.09.10, 08:05
        Kurde, wyjąłeś mi to spod klawiatury... a już myślałem, że będę
        pierwszy.... ;-))))))


        Gość portalu: KAT napisał(a):

        > Niech sie leje do kielicha ...
      • Gość: zbyszek_kieliszek Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.c193.msk.pl 02.09.10, 12:47
        podbijam !
      • Gość: Vip Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 21:31
        True :D:D:D
    • Gość: keson To GW się uparła na tego trupa IP: 213.227.119.* 02.09.10, 07:26
      A mogliśmy mieć nowy dworzec.
      • polsz Re: To GW się uparła na tego trupa 02.09.10, 08:27
        i myślisz, że będzie lepszy? Wszystkie centra handlowe zaciekają
        • Gość: olo kwas Re: To GW się uparła na tego trupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 11:09
          Ale nie śmierdzą gnojem tak jak ta rudera.
    • Gość: Podlesiok Przy okazji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.10, 08:49
      A w Łodzi chcą zrobić to tak:
      lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,8325422,Nowe_Centrum_Lodzi__Sa_pieniadze_na_dworzec_i_wezel_.html?
      utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1078293
      I nawet tory będą wpuszczać pod ziemię, a i pieniądze na to podobno
      mają i Unia im resztę dołoży, i skończą w 2014. Jak oni to zrobią?
      Przecież oni też mają swojego Uszoka, Kropiwnicki się nazywa.
      • Gość: bajerun Re: Przy okazji IP: *.150.154.202.internetia.net.pl 02.09.10, 08:54
        jak to mają? przecież łodzianie przynajmniej jaja mieli i go w referendum odwołali.
      • pieronski_hanys Re: Przy okazji 02.09.10, 08:58
        W Łodzi nie ma kielichów, więc mogą budować podziemne połączenia kolejowo-autobusowe.

        W Katowicach fundamenty kielichów przeszkadzają choćby w zbudowaniu podziemnego zajazdu autobusowego, bo ich unikalna konstrukcja nie może być zniszczona.
    • pieronski_hanys pytanie do obrońców kielichów 02.09.10, 08:55
      Jak kielichy i hala dworca - cacko inżynieryjne, rozwiązują kwestię przeciekania dachu?

      Czyżby to nie było idealne rozwiązanie?

      Ponoć ścianki kielichów mają kilka centymetrów.

      Woda powinna ściekać do środka po wewnętrznych ścianach kielichów? Gdzie jest później odprowadzana? Nigdzie?

      Pytam poważnie. Przekonajcie mnie do tej konstrukcji.
      • Gość: uzurpator Re: pytanie do obrońców kielichów IP: *.devs.futuro.pl 02.09.10, 09:07
        Co ma konstrukcja kielichów w hali głównej do przeciekania przejścia pod
        peronami? Akurat pod kielichami jest sucho :P
        • pieronski_hanys Re: pytanie do obrońców kielichów 02.09.10, 10:56

          Z tego co mi wiadomo, zwolennicy kielichów bronią całej hali dworca, jej funkcjonalności, unikalnej inżynierskiej konstrukcji, więc również cieknącego dachu.

          Jak ta unikalna konstrukcja radzi sobie z nadmiarem wody? W jaki sposób woda jest odprowadzana? Wnętrzem kielichów? Gdzie cieknie później? Czy szczeliny pomiędzy kielichami są zabezpieczone przed przeciekaniem?

          Cześć chce wyburzenia dworca, część chce adaptacji kielichów. Jestem za, a nawet przeciw.
    • Gość: Anonim Czytajcie ze zrozumieniem... IP: *.rootnode.net 02.09.10, 09:06
      Już widzę, że zaczyna się flamewar między zwolennikami a przeciwnikami
      wyburzenia dworca. Ludzie, to nie ma nic do rzeczy!

      Remont tuneli i peronów jest niezależny od budowy, bądź nie, nowej hali.
      Pierwszy robi PKP, drugie Neinver. Obojętnie czy zostawimy kielichy, czy
      postawimy centrum handlowe, tunele i perony wymagają remontu. I to remontu
      wykonanego porządnie, a nie tylko wypucowania żeby się ładnie świeciło przez
      kilka dni. Więc dyskusja o wyższości kielichów nad blaszanką (lub odwrotnie)
      jest w tu nie na miejscu.
    • Gość: Dorwac-brutala Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.09.10, 09:12
      Pod tym adresem głosujcie za wyburzeniem Dworca:
      www.facebook.com/?ref=home#!/dorwacbrutala
    • Gość: rr Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.10, 09:21
      Brutal się posikał...
    • Gość: cap2 Co w spr. zaciekow "kielichowi architekci" ? IP: *.dip.t-dialin.net 02.09.10, 10:06
      Od dawna wiadomo, ze budynki w zlym stanie technicznym taniej jest wyburzyc i zbudowac od nowa. Architekci z
      grupy obroncow kielichow bronia obecny dworzec, jak babcia starych dziurawych kapci - bo to "cos", przypomina im
      ich przeszlosc. ....................
      Moze teraz kielichowi architekci & co, wzieliby miski, wiadra i symbolicznie usuwali wode z zaciekow z peronow i
      budynku dworca.
      Gdyby nie "kielichowi architekci", to oprocz dworca, PKP zdecydowalaby sie takze na wyburzenie i wybudowanie
      nowych peronow.
      NEINVER interesuje sie wyburzeniem budynku dworca, poniewaz bedze przylegal bezposrednio do galerii
      handlowej. Natomiast perony dworcowe, juz ich tak nie interesuja. KIELICHOWI ARCHITEKCI przyczynili sie do
      tego, ze PKP poszla na latwizne i zostawila stare perony dworcowe. ZA ZACIEKI mozna podziekowac wlasnie takze
      KIELICHOWYM ARCHITEKTOM. Ciekawe co teraz zrobi PKP. Dlaczego teraz kielichowi architekci milcza ? (...).
      • Gość: Marek Re: Co w spr. zaciekow "kielichowi architekci" ? IP: 194.242.0.* 22.11.10, 19:49
        Co ma budynek do peronów ośle ? Byłeś kiedyś na Katowickim dworcu ? Chyba nie. Gdzie 4 peron a gdzie kielichy. Perony dopiero będą remontowane a leje się z szybu windy które są całe pognite u góry. Inna sprawa że powinni to chociaż tymczasowo uszczelnić.
        Perony będą całe przykryte jednym dachem nie wiem czy aż tak daleko jak ten szyb wychodzi ale byłoby miło.
    • pieronski_hanys Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka 02.09.10, 11:00

      Napiszcie mi w prostych słowach - przeciętnemu hanysowi z Górnego Śląska - jaki macie pomysł na te kielichy? Jak kielichy mają się do podziemnego dworca autobusowego? Do powstającej galerii?

      A może nie chcecie galerii handlowej? Jakie macie pomysły? Kto za to zapłaci?



      Czemu ten dach cieknie? Ponoć konstrukcja jest trwała, wytrzyma jeszcze kilkaset lat i jest bezpieczna dla mieszkańców. Tak pisaliście na tym forum.
      • Gość: Dejlo Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.stk.vectranet.pl 02.09.10, 20:16
        Ale co ma dach i kielichy do tuneli w których cieknie ? Byłeś choc raz w życiu
        na katowickim dworcu? To są dwa oddzielne niejako elementy, tyle ze z hali
        dworca wchodzi się w tunele pod peronami. Tunele i perony zostają, maja byc
        tylko odnowione, ale ze robi to PKP za swoje pieniądze to oczywiście coś nie
        wyszło ;/
        • Gość: cap2 Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.dip.t-dialin.net 02.09.10, 22:04
          Dach, kielichy i tunele pod dworcem - to produkt z tego samego okresu i tak samo wykonany. Czy
          myslisz, ze Neinver i PKP nie wyciagnela z ostatnich awarii w tunelach odpowiednich wnioskow ?
          Daj sobie chlopie spokoj i zapytaj gdzie sa obecnie "kielichowi architekci" ? Dlaczego teraz milcza?
    • Gość: mebel stajenny kielichy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 11:03
      Zamiast wiaderek kielichy niech podstawią . Dawno powinni zburzyć tę wylęgarnię smrodu!A obrońcy tego dziadostwa niech stoją teraz ze szmatami i wycierają kałuże.
    • art_102 Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka 02.09.10, 11:12
      Remont zaczyna się od góry, a nie od podłóg i ścian. To wie każdy, nie trzeba być fachowcem. Świetnie
      wygladają odnowione sciany i posadzki, ale trzeba być strasznym ignorantem, żeby się decydować na tak
      kosztowne prace, nie remontując najpierw dachu. Sprawdzenie wszelkich newralgicznych punktów to
      podstawa.
    • Gość: Czesław... Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.10, 12:52
      Jakim remoncie, dworzec został (tzn cześć dworca) porządnie umyta, a cieknąc
      będzie dalej bo remont będzie wtedy kiedy PKP PLK weźmie sie remont peronów i
      torów wtedy tunele nie będą ciekły. Jedynie można sie martwić jeżeli dojedzie
      do remontu czy PKP nie zamieni znowu dworca w szalet miejski:D
    • Gość: Brutalny Architekt Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.gwardii.osi.pl 06.09.10, 16:24
      Ależ Moi Drodzy, o co ta draka?
      Przecież Dworca już dawno nie ma w Katowicach. Ostatnio widziano go nad Sosnowcem:
      dworzecwkatowicach.blogspot.com/
    • Gość: barka Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.10.10, 16:34
      Gdyby to byl prawdziwy remont,to woda by nie zalewala dworca.Ale odstawiono "FUSZERKE".To jest NASZ Dworzec,kochamy go takim jaki jest,czysty i zadbany.To jest nasz Katowicki Dworzec .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka