Gość: ares IP: *.14.vie.surfer.at 02.09.10, 06:12 taki remont,pieniadze zmarnowane.i po co ten szum i zamieszanie aby zostawic ten wrak? jak najszybciej zburzyc ten smierdzacy dworzec. jesienia i zima bedzie jeszcze gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Jo, gość Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.pl 02.09.10, 07:14 Jesteś pewny, że nowy dworzec zrobiony będzie lepiej? A więc zamknij klapę! Odpowiedz Link Zgłoś
jazg1 I tak długo wytrzymał 02.09.10, 10:56 Budowany w latach 60. ub. w. dzisiaj ma już blisko 50 lat, co jak na budownictwo z tamtego okresu jest wielkim osiągnięciem. W tamtych czasach budowano byle jak, aby szybciej i wykonać plan, kradziono materiały z placu budowy, często pracowano po pijanemu. Będzie tylko korzej, dlatego należy go jak najszybciej wyburzyć, łącznie z kielichami tej samej jakości i "urody" co cały dworzec i zbudować całkowicie od nowa cały dworzeć, który spokojnie wytrzyma ponad 100 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: I tak długo wytrzymał IP: *.111.200.202.static.crowley.pl 02.09.10, 13:11 Nikt ci nie da tyle, ile Trzoński obieca... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAT Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: 188.33.40.* 02.09.10, 07:21 Niech sie leje do kielicha ... Odpowiedz Link Zgłoś
wyjadacz_parkietuf Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka 02.09.10, 08:05 Kurde, wyjąłeś mi to spod klawiatury... a już myślałem, że będę pierwszy.... ;-)))))) Gość portalu: KAT napisał(a): > Niech sie leje do kielicha ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbyszek_kieliszek Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.c193.msk.pl 02.09.10, 12:47 podbijam ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vip Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 21:31 True :D:D:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: keson To GW się uparła na tego trupa IP: 213.227.119.* 02.09.10, 07:26 A mogliśmy mieć nowy dworzec. Odpowiedz Link Zgłoś
polsz Re: To GW się uparła na tego trupa 02.09.10, 08:27 i myślisz, że będzie lepszy? Wszystkie centra handlowe zaciekają Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo kwas Re: To GW się uparła na tego trupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 11:09 Ale nie śmierdzą gnojem tak jak ta rudera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Podlesiok Przy okazji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.10, 08:49 A w Łodzi chcą zrobić to tak: lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,8325422,Nowe_Centrum_Lodzi__Sa_pieniadze_na_dworzec_i_wezel_.html? utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1078293 I nawet tory będą wpuszczać pod ziemię, a i pieniądze na to podobno mają i Unia im resztę dołoży, i skończą w 2014. Jak oni to zrobią? Przecież oni też mają swojego Uszoka, Kropiwnicki się nazywa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bajerun Re: Przy okazji IP: *.150.154.202.internetia.net.pl 02.09.10, 08:54 jak to mają? przecież łodzianie przynajmniej jaja mieli i go w referendum odwołali. Odpowiedz Link Zgłoś
pieronski_hanys Re: Przy okazji 02.09.10, 08:58 W Łodzi nie ma kielichów, więc mogą budować podziemne połączenia kolejowo-autobusowe. W Katowicach fundamenty kielichów przeszkadzają choćby w zbudowaniu podziemnego zajazdu autobusowego, bo ich unikalna konstrukcja nie może być zniszczona. Odpowiedz Link Zgłoś
pieronski_hanys pytanie do obrońców kielichów 02.09.10, 08:55 Jak kielichy i hala dworca - cacko inżynieryjne, rozwiązują kwestię przeciekania dachu? Czyżby to nie było idealne rozwiązanie? Ponoć ścianki kielichów mają kilka centymetrów. Woda powinna ściekać do środka po wewnętrznych ścianach kielichów? Gdzie jest później odprowadzana? Nigdzie? Pytam poważnie. Przekonajcie mnie do tej konstrukcji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uzurpator Re: pytanie do obrońców kielichów IP: *.devs.futuro.pl 02.09.10, 09:07 Co ma konstrukcja kielichów w hali głównej do przeciekania przejścia pod peronami? Akurat pod kielichami jest sucho :P Odpowiedz Link Zgłoś
pieronski_hanys Re: pytanie do obrońców kielichów 02.09.10, 10:56 Z tego co mi wiadomo, zwolennicy kielichów bronią całej hali dworca, jej funkcjonalności, unikalnej inżynierskiej konstrukcji, więc również cieknącego dachu. Jak ta unikalna konstrukcja radzi sobie z nadmiarem wody? W jaki sposób woda jest odprowadzana? Wnętrzem kielichów? Gdzie cieknie później? Czy szczeliny pomiędzy kielichami są zabezpieczone przed przeciekaniem? Cześć chce wyburzenia dworca, część chce adaptacji kielichów. Jestem za, a nawet przeciw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anonim Czytajcie ze zrozumieniem... IP: *.rootnode.net 02.09.10, 09:06 Już widzę, że zaczyna się flamewar między zwolennikami a przeciwnikami wyburzenia dworca. Ludzie, to nie ma nic do rzeczy! Remont tuneli i peronów jest niezależny od budowy, bądź nie, nowej hali. Pierwszy robi PKP, drugie Neinver. Obojętnie czy zostawimy kielichy, czy postawimy centrum handlowe, tunele i perony wymagają remontu. I to remontu wykonanego porządnie, a nie tylko wypucowania żeby się ładnie świeciło przez kilka dni. Więc dyskusja o wyższości kielichów nad blaszanką (lub odwrotnie) jest w tu nie na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorwac-brutala Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.09.10, 09:12 Pod tym adresem głosujcie za wyburzeniem Dworca: www.facebook.com/?ref=home#!/dorwacbrutala Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rr Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.10, 09:21 Brutal się posikał... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cap2 Co w spr. zaciekow "kielichowi architekci" ? IP: *.dip.t-dialin.net 02.09.10, 10:06 Od dawna wiadomo, ze budynki w zlym stanie technicznym taniej jest wyburzyc i zbudowac od nowa. Architekci z grupy obroncow kielichow bronia obecny dworzec, jak babcia starych dziurawych kapci - bo to "cos", przypomina im ich przeszlosc. .................... Moze teraz kielichowi architekci & co, wzieliby miski, wiadra i symbolicznie usuwali wode z zaciekow z peronow i budynku dworca. Gdyby nie "kielichowi architekci", to oprocz dworca, PKP zdecydowalaby sie takze na wyburzenie i wybudowanie nowych peronow. NEINVER interesuje sie wyburzeniem budynku dworca, poniewaz bedze przylegal bezposrednio do galerii handlowej. Natomiast perony dworcowe, juz ich tak nie interesuja. KIELICHOWI ARCHITEKCI przyczynili sie do tego, ze PKP poszla na latwizne i zostawila stare perony dworcowe. ZA ZACIEKI mozna podziekowac wlasnie takze KIELICHOWYM ARCHITEKTOM. Ciekawe co teraz zrobi PKP. Dlaczego teraz kielichowi architekci milcza ? (...). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: Co w spr. zaciekow "kielichowi architekci" ? IP: 194.242.0.* 22.11.10, 19:49 Co ma budynek do peronów ośle ? Byłeś kiedyś na Katowickim dworcu ? Chyba nie. Gdzie 4 peron a gdzie kielichy. Perony dopiero będą remontowane a leje się z szybu windy które są całe pognite u góry. Inna sprawa że powinni to chociaż tymczasowo uszczelnić. Perony będą całe przykryte jednym dachem nie wiem czy aż tak daleko jak ten szyb wychodzi ale byłoby miło. Odpowiedz Link Zgłoś
pieronski_hanys Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka 02.09.10, 11:00 Napiszcie mi w prostych słowach - przeciętnemu hanysowi z Górnego Śląska - jaki macie pomysł na te kielichy? Jak kielichy mają się do podziemnego dworca autobusowego? Do powstającej galerii? A może nie chcecie galerii handlowej? Jakie macie pomysły? Kto za to zapłaci? Czemu ten dach cieknie? Ponoć konstrukcja jest trwała, wytrzyma jeszcze kilkaset lat i jest bezpieczna dla mieszkańców. Tak pisaliście na tym forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dejlo Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.stk.vectranet.pl 02.09.10, 20:16 Ale co ma dach i kielichy do tuneli w których cieknie ? Byłeś choc raz w życiu na katowickim dworcu? To są dwa oddzielne niejako elementy, tyle ze z hali dworca wchodzi się w tunele pod peronami. Tunele i perony zostają, maja byc tylko odnowione, ale ze robi to PKP za swoje pieniądze to oczywiście coś nie wyszło ;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cap2 Re: Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.dip.t-dialin.net 02.09.10, 22:04 Dach, kielichy i tunele pod dworcem - to produkt z tego samego okresu i tak samo wykonany. Czy myslisz, ze Neinver i PKP nie wyciagnela z ostatnich awarii w tunelach odpowiednich wnioskow ? Daj sobie chlopie spokoj i zapytaj gdzie sa obecnie "kielichowi architekci" ? Dlaczego teraz milcza? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mebel stajenny kielichy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 11:03 Zamiast wiaderek kielichy niech podstawią . Dawno powinni zburzyć tę wylęgarnię smrodu!A obrońcy tego dziadostwa niech stoją teraz ze szmatami i wycierają kałuże. Odpowiedz Link Zgłoś
art_102 Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka 02.09.10, 11:12 Remont zaczyna się od góry, a nie od podłóg i ścian. To wie każdy, nie trzeba być fachowcem. Świetnie wygladają odnowione sciany i posadzki, ale trzeba być strasznym ignorantem, żeby się decydować na tak kosztowne prace, nie remontując najpierw dachu. Sprawdzenie wszelkich newralgicznych punktów to podstawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czesław... Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.10, 12:52 Jakim remoncie, dworzec został (tzn cześć dworca) porządnie umyta, a cieknąc będzie dalej bo remont będzie wtedy kiedy PKP PLK weźmie sie remont peronów i torów wtedy tunele nie będą ciekły. Jedynie można sie martwić jeżeli dojedzie do remontu czy PKP nie zamieni znowu dworca w szalet miejski:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brutalny Architekt Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.gwardii.osi.pl 06.09.10, 16:24 Ależ Moi Drodzy, o co ta draka? Przecież Dworca już dawno nie ma w Katowicach. Ostatnio widziano go nad Sosnowcem: dworzecwkatowicach.blogspot.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barka Po remoncie katowicki dworzec dalej przecieka IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.10.10, 16:34 Gdyby to byl prawdziwy remont,to woda by nie zalewala dworca.Ale odstawiono "FUSZERKE".To jest NASZ Dworzec,kochamy go takim jaki jest,czysty i zadbany.To jest nasz Katowicki Dworzec . Odpowiedz Link Zgłoś