Dodaj do ulubionych

Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ???

23.06.04, 11:39
Moj to niewatpliwie wiedenczyk Otto Skorzenny !!!.
Ten wielki patriota zaczynal kariere w SS Liebstandarte Adolf Hitler w wieku
31 lat !!!.Uratowal z opresji Duce,a takze swoimi akcjami udanymi mial wplyw
na przebieg wojny na wielu frontach.Oczyszczony przez anglo-sasow i
amerakanow z zarzutow , o niemoralne prowadzenie wojny wyjechal do
Argentyny !.Uhonorowany najwyzszymi odzaczeniami = ulubieniec Fuhrera.

Pyrsk
Obserwuj wątek
    • builder1 Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 11:41
      Moj ulubieniec to Szarik i Bednarski na klopoty
    • Gość: Jacko Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 11:42
      Czyzby gloryfikacja faszystow? A podobno Niemcy juz sie z tego wyleczyli...
      • willi2 Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 12:05
        Gość portalu: Jacko napisał(a):

        > Czyzby gloryfikacja faszystow? A podobno Niemcy juz sie z tego wyleczyli...

        Od kiedy Otto Skorzenny to Faszysta ??


        • carrramba Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 12:09
          Hubal !
        • grba Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 12:27
          willi2 napisał:

          > Gość portalu: Jacko napisał(a):
          >
          > > Czyzby gloryfikacja faszystow? A podobno Niemcy juz sie z tego wyleczyli..
          > .
          >
          > Od kiedy Otto Skorzenny to Faszysta ??
          >
          >

          Willi2 znowu kwili i udaje jełopa.
          Znacie te hipergermańskie nazwiska rycerzy króla Adolfa: Wysliceny, Skorzeny,
          Globocnik, Bach-Zelewski.
          Najlepszy numer był z Japończykami, z żółtym niebezpiczeństwem. Nazistowscy
          logicy poradzili sobie uznając Japanerów za "honorowych aryjczyków".
        • Gość: Pit Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 150.254.80.* 23.06.04, 12:57
          "Od kiedy Otto Skorzenny to Faszysta ??"

          Pewnie Ub-ek to nie komunista, SS-mann nie faszysta.




          • Gość: ballest Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: *.rydnet / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.04, 14:31
            Mylisz pojęcia kolego.
            Historyczny Faszyzm różni się historycznego nazizmu.
            Właśnie tacy lajkowie jak ty powinni więcej poczytać,a póżniej zabierać głos.
    • Gość: Gero Re: EIN AS-PILOT HELD UND SCHLESIER!!! IP: *.g.pppool.de 23.06.04, 12:16
      www.pilotenbunker.de/Stuka/Rudel/rudel.htm
      Otrzymal jako jedyny Deutsche Soldat drugiej wojny swiatowej najwyzsze
      odznaczenie tylko raz nadane Ritterkreuz mit Eichenlaub und Schwerten in Gold
      und Brillanten
      • Gość: Pit Re: EIN AS-PILOT HELD UND SCHLESIER!!! IP: 150.254.80.* 23.06.04, 12:23
        Gdzie mu k..wa do Gustlika.
        • Gość: GERO Re: HI HI HI HI!!! GUSTLIK! WYMYSL POLACZKOW IP: *.g.pppool.de 23.06.04, 12:28
          JA GUSTLIK I CZTERECH PANZERNYCH WASZA PROPAGANDA PRACOWALA BARDZO SPRAWNIE
          NAWET W FILMIE POKAZUJAC WYMYSLONEGO SLAZAKA!! Z ROSJANAMI W CZOLGU HA HA!!
          DOBRE DLA POLSKICH DZIECI GDYZ SLASKIE SIE Z TEGO HIHRAJA!!!
          • Gość: Pit Re: HI HI HI HI!!! GUSTLIK! WYMYSL POLACZKOW IP: 150.254.80.* 23.06.04, 12:30
            Realy ?
    • Gość: Jacko Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 12:25
      Osobliwa postawa byc dumnym z niemieckich zolnierzy z czasow II Wojny
      Swiatowej. Ta wojna raczej chluby orezowi niemieckiemu nie przyniosla, ale byc
      moze miliony cywilnych ofiar na przecietnym Niemcu wrazenia nie robia. Coz,
      taki narod. Pewnie skupiacie sie tylko na militarnych sukcesach?
      Szkoda godac.
      • rico-chorzow Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 12:34
        Gość portalu: Jacko napisał(a):

        > Osobliwa postawa byc dumnym z niemieckich zolnierzy z czasow II Wojny
        > Swiatowej. Ta wojna raczej chluby orezowi niemieckiemu nie przyniosla,

        Któremu orężu przyniosła chlubę?

        Rico.


        ale byc
        > moze miliony cywilnych ofiar na przecietnym Niemcu wrazenia nie robia. Coz,
        > taki narod. Pewnie skupiacie sie tylko na militarnych sukcesach?
        > Szkoda godac.
        • Gość: Jacko Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 12:42
          Rico, cos na bakier z gramatyka jestes, a przeciez napisales tylko 4 slowa...
          Mowie rzecz jasna o Niemcach. Doczytaj moj post do konca, to zrozumiesz. Ocena
          wojska nie ogranicza sie tylko do suksecow militarnych, liczy sie tez honor
          zolnierza i godne zachowanie, respektowanie ustalen miedzynarodowych i tysiac
          innych czynnikow. Niemcy z tej wojny wyszli nie tylko przegrani i upokorzeni,
          ale tez zhanbieni. Poczytaj lepiej kodeks wojskowy, to zrozumiesz o czym mowie.

          • Gość: Gero Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: *.g.pppool.de 23.06.04, 12:51
            Tak tak polacy byli bardzo rycerscy w czasie wojna niech nie pekne ze smiechu
            mozna sie bylo o tym przekonac jak weszli na Slazk po zakonczeniu wojny jak
            maltretowali ludnosc cywilna slazka poczytaj sobie inne zrudla nie tylko polskie
            to sie dowiesz troche innych wersji jaka to poplamiona weste nosili polacy jak
            gwalcili kobiety slazkie a potem ruskim sprzedawali za wudke kobiety a ci
            wywozili je do rosji tu jest cala wasza rycerskosc PFUJ!!!!
            • carrramba Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 12:57
              Gość portalu: Gero napisał(a):

              > Tak tak polacy byli bardzo rycerscy w czasie wojna niech nie pekne ze
              smiechu
              > mozna sie bylo o tym przekonac jak weszli na Slazk po zakonczeniu wojny jak
              > maltretowali ludnosc cywilna slazka poczytaj sobie inne zrudla nie tylko
              polski
              > e
              > to sie dowiesz troche innych wersji jaka to poplamiona weste nosili polacy
              jak
              > gwalcili kobiety slazkie a potem ruskim sprzedawali za wudke kobiety a ci
              > wywozili je do rosji tu jest cala wasza rycerskosc PFUJ!!!!
              Ty, rycerz się znalazł. Z rycerza to ty masz zakuty łeb !
              Kto baranie tę wojnę wywołał ? Twój dziadziś czy pradziadziuś.
              Przestań tu pisać te kretynizmy, bo nawet czytać się tego nie chce.
              Sam się opluj kałmuku !
              • Gość: Pit Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 150.254.80.* 23.06.04, 13:01
                Carramba nie obrazaj Kalmukow !!!!
                • carrramba Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 13:07
                  Gość portalu: Pit napisał(a):

                  > Carramba nie obrazaj Kalmukow !!!!
                  hahahaha, dobre:) masz rację, ale jak go nazwać ? Jakby go nie nazwać to kogoś
                  lub coś obrażę!
                  • Gość: Pit Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 150.254.80.* 23.06.04, 13:10
                    masz racje, sytuacja jest trudna
                    Pozdrawiam
              • Gość: agorygen Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 81.210.102.* 23.06.04, 14:27
                Nie wiem czyj dziadunio lub wujcio wywołał tą wojnę o której piszesz, ale
                jestem pewien że nie wywołała jej sąsiadka mojej babci (zdarzenie z Katowic)
                którą wraz z pięcioma innymi osobami w 45r (luty, marzec?) ruscy wraz z
                patrolem w biało-czerwonych opaskach wygarneli z domu (miała niemieckie
                nazwisko, ale czy była Niemką nie pamiętam), bo dwie bramy dalej znaleziono
                martwego mołojca. Osoby te do swoich domów nie wróciły.
                To była kobieta samotna, więc chyba odwet za syna czy męża w wafen SS nie
                wchodzi tu w grę. Czemu ona zginełą.
                Zwykły terror.
                I nie pisz mi o tym że Niemcy zaczeli (to wiem).
          • rico-chorzow Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 13:15
            Gość portalu: Jacko napisał(a):

            > Rico, cos na bakier z gramatyka jestes, a przeciez napisales tylko 4 slowa...


            Jak chcycie zy mjya lerera uod polskygo szpilować,dyć jo Wom waszy felery tys
            znońda.


            Jak Pan widzi to powyższe zdanie jest bez błędu.Jednak Pan nie rozumie prostych
            4-ch,pytanie które zadałem.

            Któremu orężU przyniosła II-WS chlubę?

            Rico.



            > Mowie rzecz jasna o Niemcach. Doczytaj moj post do konca, to zrozumiesz.
            Ocena
            > wojska nie ogranicza sie tylko do suksecow militarnych, liczy sie tez honor
            > zolnierza i godne zachowanie, respektowanie ustalen miedzynarodowych i tysiac
            > innych czynnikow. Niemcy z tej wojny wyszli nie tylko przegrani i upokorzeni,
            > ale tez zhanbieni. Poczytaj lepiej kodeks wojskowy, to zrozumiesz o czym
            mowie.
            >
    • Gość: Pit Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 150.254.80.* 23.06.04, 12:35
      Moze sie myle, ale wydaje mi sie , ze byl w Hiszpanii i tam dokonal zywota.
      • grba Wzór niemieckiego żołnierza 23.06.04, 12:38
        Dowcip z II wś:

        Żołnierz niemiecki powinien być: blondyn jak Hitler, szczupły jak Goering,
        wysoki jak Goebbels i mądry jak Ribbentrop.
    • Gość: harc mistrz Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 62.233.241.* 23.06.04, 15:26
      We wrześniu 1939 roku harcerz-erkaemista z Wieży Spadochronowej w katowickim
      Parku Kościuszki, za celność (opiewany w pieśni "Przy ognisku..."):

      "Zeza miał erkaemista:
      Natłukł z Wieży szkopów 300!
      Kto chce wierzyć, niechaj wierzy
      - Nam na sławie nie zależy..."

      (HKP)
      ...CZUWAJ!!!

    • slezan Claus Schenk Graf von Stauffenberg n/txt 23.06.04, 15:44
      • rico-chorzow Re: Claus Schenk Graf von Stauffenberg n/txt 23.06.04, 16:10
        Witaj Slezan,sądzisz on?,sądzisz "dzisiejszość" byłaby inna?

        Rico.
        • slezan Re: Claus Schenk Graf von Stauffenberg n/txt 23.06.04, 17:51
          Nie wiem, czy coś mógł zmienić, ale wydaje mi się, że działał ze szlachetnych
          pobudek i z dużą determinacją, w dodatku wiedząc, że większość rodaków uzna go
          za zdrajcę.
          • rico-chorzow Re: Claus Schenk Graf von Stauffenberg n/txt 24.06.04, 07:27
            slezan napisał:

            > Nie wiem, czy coś mógł zmienić, ale wydaje mi się, że działał ze szlachetnych
            > pobudek i z dużą determinacją, w dodatku wiedząc, że większość rodaków uzna
            go
            > za zdrajcę.


            Tak,masz rację,osobiście myślę zmieniłby też bieg historii,nie wiem czy na
            lepsze czy gorsze do nos,można tylko gdybać,szkoda że mu się nie udało.
    • willli2 Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? 23.06.04, 17:02
      Moj to niewatpliwie Ernst Röhm
      • grba Niemcy na wojnie 1 23.06.04, 20:45
        www.odkrywca.pl/picsforum5/origbc.jpg
        • Gość: grba Re: Niemcy na wojnie 1 IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 20:46
          • grba Niemcy na wojnie 2 23.06.04, 20:49
            Zdjęcie z Babiego Jaru koło Kijowa, pochodzi z dokumentu ZDF-u "SS"

            www.odkrywca.pl/picsforum5/diess4bj.jpg
            • carrramba Re: Niemcy na wojnie 2 23.06.04, 21:10
              grba napisał:

              > Zdjęcie z Babiego Jaru koło Kijowa, pochodzi z dokumentu ZDF-u "SS"
              >
              > www.odkrywca.pl/picsforum5/diess4bj.jpg
              Bez komentarza !
              • grba Re: Niemcy na wojnie 2 23.06.04, 21:28
                carrramba napisała:

                > grba napisał:
                >
                > > Zdjęcie z Babiego Jaru koło Kijowa, pochodzi z dokumentu ZDF-u "SS"
                > >
                > > www.odkrywca.pl/picsforum5/diess4bj.jpg
                > Bez komentarza !


                Pewnym panom wydaje się, że wojna zawsze wyglądała tak jak na 1 zdjęciu. Nie
                chcą pamietać, albo marginalizują to, że wyglądała tak jak na zdjęciu nr 2.
                • Gość: Pioter Re: Niemcy na wojnie 2 IP: 212.160.160.* 23.06.04, 22:51
                  Krieg ist Krieg
                  • grba Re: Niemcy na wojnie 2 24.06.04, 08:03
                    Gość portalu: Pioter napisał(a):

                    > Krieg ist Krieg


                    Powiedział pewien Hauptmann Wehrmachtu, wyjmując babce z rąk srebrną cukiernicę
                    i chowając do torby.
                    • Gość: Pit Re: Niemcy na wojnie 2 IP: 150.254.85.* 24.06.04, 08:17
                      Nimce zawsze byly uczciwe. Cale nebiosa sa wypelnione tom nacjom.
                      A Babka wedlug tego hauptmana (kulturtragera) jeszcze nie dorosla do tego by
                      miec srebrnom cukiernice.
                    • rico-chorzow Re: Niemcy na wojnie 2 24.06.04, 08:46
                      grba napisał:

                      > Gość portalu: Pioter napisał(a):
                      >
                      > > Krieg ist Krieg,przepraszam wojna,
                      >
                      >
                      > Powiedział pewien generał z białym orzełkiem na czapce, wyjmując babce z rąk
                      srebrną cukiernicę
                      >
                      > i chowając do torby.
                      • grba Re: Niemcy na wojnie 2 24.06.04, 08:50
                        rico-chorzow napisał:

                        > grba napisał:
                        >
                        > > Gość portalu: Pioter napisał(a):
                        > >
                        > > > Krieg ist Krieg,przepraszam wojna,
                        > >
                        > >
                        > > Powiedział pewien generał z białym orzełkiem na czapce, wyjmując babce z r
                        > ąk
                        > srebrną cukiernicę
                        > >
                        > > i chowając do torby.


                        Rico z Wesołego Miasteczka
                        • hierowski Re: Niemcy na wojnie 2 24.06.04, 08:58
                          Babi Jar, wąwóz między osadami Łukianowka i Syriec, obecnie w granicach Kijowa,
                          na Ukrainie. Podczas II wojny światowej, jesienią 1941, Niemcy rozstrzelali w
                          nim około 70 tys. osób, głównie Żydów, i założyli obóz zagłady, tzw. Obóz
                          Syrecki, dla uczestników ruchu oporu, komunistów, jeńców wojennych.

                          W sierpniu-wrześniu 1943, chcąc zatrzeć ślady zbrodni, wykopywali i palili
                          zwłoki. W końcu września 1943 wybuchł bunt 330 więźniów pracujących przy
                          likwidacji obozu (ocalało 15 osób). Ogółem w Babim Jarze zginęło około 100 tys.
                          osób. W 1966 w miejscu egzekucji wzniesiono obelisk pamiątkowy.


                        • rico-chorzow Re: Niemcy na wojnie 2 24.06.04, 09:19
                          grba napisał:

                          > rico-chorzow napisał:
                          >
                          > > grba napisał:
                          > >
                          > > > Gość portalu: Pioter napisał(a):
                          > > >
                          > > > > Krieg ist Krieg,przepraszam wojna,
                          > > >
                          > > >
                          > > > Powiedział pewien generał z białym orzełkiem na czapce, wyjmując babc
                          > e z r
                          > > ąk
                          > > srebrną cukiernicę
                          > > >
                          > > > i chowając do torby.
                          >
                          >
                          > Rico z Wesołego Miasteczka powiedział,gdy Grba poważnie z poważną,tryskającą
                          ciśnieniem twarzą siedział na kiblu bez ściągniętych spodni-Chłopie!ulżyj
                          sobie,ale uważaj na spodnie!-
                          • grba Rico z Wesołego Miasteczka 24.06.04, 10:12
                            Pojawił się, tak lubiany przez ludu germańskie motyw skatologiczny, dowcipy
                            oparte przede wszystkim na funkcjach fizjologicznych i ich opisach.
                            Psychoanalityk, przeczytawszy ten dowcip, miałby pewnie sporo do powiedzenia o
                            jego autorze. Prosimy o uzupełnienie materiału badawczego o opis snów
                      • Gość: Pit Re: Niemcy na wojnie 2 IP: 150.254.85.* 24.06.04, 08:58
                        skorzanej a nie z dermy
      • Gość: Pit Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 150.254.85.* 24.06.04, 09:46
        Masz racje stawil bohaterski opor SS-manom podczas Nocy Dlugich Nozy
        • Gość: Pit Re: Twoj ulubiony bohater z czasow wojny ??? IP: 150.254.85.* 24.06.04, 09:51
          Pisze oczywiscie o Ernscie Rohmie ulubiencu Wllego.
          Willy a co z Edmundem Heinesem ? Tyz byl niezlym szturmanem.
          Tyz go ch..je SS-mani zabili.
          • grba Aryjczycy w armii niemieckiej 24.06.04, 11:11


            www.odkrywca-online.pl/picsforum4/thai_volunt.jpg
            www.odkrywca-online.pl/picsforum4/asian_volunteers_copy.jpg
            • grba Żołnierze niemieccy rzeźnicy 24.06.04, 11:12


              www.odkrywca-online.pl/picsforum4/l214485_copy.jpg
              Widzieliście?
              Styczeń 1945 roku, Boków żołnierze z kompanii rzeźniczej 110 Pułku Grenadierów
              po konfiskacie prosiaków od chłopów.
              • grba Niemieckie spojrzenie na Armię Czerwoną 24.06.04, 11:13
                Spojrzenie na Armię Czerwoną
                www.odkrywca.pl/picsforum5/vertriebenen0047.jpg
                • grba Special Bonus for Silesians 24.06.04, 11:14


                  Hasło gdzieś na Śląsku 1939-1945
                  www.odkrywca.pl/picsforum5/aberlinjestnasz.jpg
                  • kartoffelek Re: Special Bonus for Silesians 24.06.04, 11:54
                    grba napisał:

                    >
                    >
                    > Hasło gdzieś na Śląsku 1939-1945
                    > www.odkrywca.pl/picsforum5/aberlinjestnasz.jpg

                    Mylisz sie drogi grbo.
                    Tak brzmialo w roku 1985 haslo Landsmanschaft Schlesien na tzw. Tag der Heimat
                    (Dzien Ojczyzny) w Hannoverze. Dopiero po protestach ze strony polskiej i
                    nacisku rzadu zmieniono to prowokacyjne haslo na
                    Schlesien ist unsere Heimat in vereintem Europa.
                • Gość: Pit Do grba IP: 150.254.85.* 25.06.04, 08:45
                  Drogi Grba, czy nie uwazasz, ze to niemieckie spojrzenie na Armie Czerwona bylo
                  bardzo doglebne i wnikliwe ?
            • Gość: Pit Re: Aryjczycy w armii niemieckiej IP: 150.254.85.* 24.06.04, 11:35
              Oni zawsze byli tolerancyjni nie to co Poloki. Teraz tyz budujom wiecy meczetow
              niz kosciolow.A zadjecia naprawde sa dobre
              • wilym Re: Aryjczycy w armii niemieckiej 24.06.04, 11:49
                >>>grba napisal:
                Dowcip z II wś:
                Żołnierz niemiecki powinien być: blondyn jak Hitler, szczupły jak Goering,
                wysoki jak Goebbels i mądry jak Ribbentrop.

                Ten dowcip jest starszy. Pisze o nim Michel Burleigh w swojej ksiazce "Trzecia
                Rzesza". Mial on sie pojawic w Niemczech okolo roku 1934 lub 1935.
                Do wymieniopnej czworki dodawano jeszcze: "i powinien miec aryjskie nazwisko
                jak Rosenberg"
              • Gość: katt Do Pity IP: 195.126.232.* 24.06.04, 13:48
                hi, kolego czy aby kolega sie zastanowil, ze gdyby nie ta tolerancja musialbys
                pewnie w Poznaniu na ulicy zebrac.
                pozd. dlo PITY
                • Gość: Pit Re: Do Katty IP: 150.254.85.* 25.06.04, 08:36
                  Czys Ty przypadkiem nie mial ogrodka z warzywami pod Huta Katowice ?
                  Obawiam sie, ze nie sprzedawales marchewki ( z kadmem i olowiem ) tylko sam ja
                  spozywales.
                  • grba Osiągniecia III Rzeszy 25.06.04, 14:00

                    www.dhm.de/lemo/objekte/pict/Nachkriegsjahre_plakatDurchDieStrassenBettlernGleich/index.html
                    • Gość: Pit Re: Osiągniecia III Rzeszy IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 25.06.04, 14:52
                      Drogi Grba wydaje mi sie ze wszelaki komentarz jest zbyteczny.
                      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka