Dodaj do ulubionych

Pomnik Powstańców Śląskich ciągle w fatalnym st...

IP: *.orange.pl 25.11.05, 01:32
szkoda tylko ze ci "fachowcy" to ci sami co ten pomnik robili i tego juz nikt
nie powie. GZUT to spieprzyl i teraz GZUT bedzie radzil jak to naprawic.
Paranoja!!! A co z tymi co wygrali przetarg na renowacje tego pomnika pani
prezydent Szołtysik!!! Co GZUT obiecał za wywalenie firmy, która to wygrała?!
Obserwuj wątek
    • Gość: OBERSCHLESIER usuncie to paskudztwo IP: *.dip.t-dialin.net 25.11.05, 05:17
      i tak go narod slaski sobie nie zyczyl!

      gruss
      • stamar Re: usuncie to paskudztwo 25.11.05, 08:01
        nie wiem czy wiesz, ale te 3 skrzydła przypominają właśnie to czym śląsk
        jest!!!! i był. polską krainą
        nie po to nasi dziadkowie walczyni i gineli w tamtych latach by teraz takie
        bzdury opowiadać!!!!!!
        • Gość: ers Re: usuncie to paskudztwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.05, 10:18
          Pfff... Nie ma to jak zwolennicy hasła "zawsze Polska, zawsze Śląsk"... Idź
          chopie se dalej czytać w swoich ukochanych PRLowskich podręcznikach historii...
        • fyrlok Re: usuncie to paskudztwo 25.11.05, 10:48
          twoi
    • fyrlok Re: Pomnik Powstańców Śląskich ciągle w fatalnym 25.11.05, 10:51
      miasta.gazeta.pl/katowice/1,35067,2984148.html
      74 lata temu, 25 października 1931 r., wysłannicy Związku Powstańców ŚLASKICH
      wrócili do SOSNOWCA po okrążeniu całej Polski piechotą.

      Trasa wiodąca dookoła Polski wynosiła 5 tys. kilometrów. Dotychczasowym
      rekordzistom pokonanie jej zajęło sześć miesięcy. Marian Błażejowski i
      Walerian Krawczyk z SOSNOWCA postanowili przejść ten dystans w pięć miesięcy.
      Ich trasa wiodła przez: Kraków, Zakopane, Nowy Sącz, Tarnów, Rzeszów,
      Przemyśl, Lwów, Brody Równe, Dubno, Baranowicze, Nowogródek, Wilno, Grodno,
      Brześć nad Bugiem, Siedlce i Warszawę. W stolicy odwiedzili Belweder i
      spotkali się z najznamienitszymi politykami. Nowy rekord był tylko jednym z
      celów wyprawy. Drugim były cele propagandowe. Obaj mężczyźni przygotowali
      referaty dotyczące powstań SLASKICH, które odczytywali we wszystkich
      większych miastach na trasie. Odczyty odbywały się w kinach, organizacjach
      młodzieżowych i rozgłośniach radiowych. Od słuchaczy otrzymywali setki listów
      z podziękowaniami i życzeniami. Po powrocie do SOSNOWCA nowi rekordziści
      złożyli na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza wieniec na znak ukończenia
      marszu.
      • fyrlok Re: Pomnik Powstańców Śląskich ciągle w fatalnym 25.11.05, 10:53
        miasta.gazeta.pl/katowice/1,35067,2984148.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka