Dodaj do ulubionych

Apteki walczą z aptekami

IP: *.chello.pl 07.04.07, 10:07
Jeżeli faktycznie chodzi im o dobro pacjenta, to niech obniżą ceny. Dlaczego
w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za opakowanie 30 szt Aspiryny 300mg
placilem 3 zł 50 gr (prawda, pod koniec 2003 opakowanie podrożało do 5.50), a
w Polsce za 20 szt muszę płacić dwa razy tyle?
Czy, gdy klient zakupi taki temperaturo-wrażliwy lek w "prawdziwej aptece" to
otrzymuje termos (chociażby jako opakowanie zwrotne)?
Obserwuj wątek
    • Gość: Gość Re: Apteki walczą z aptekami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.07, 13:50
      Aspiryna 500mg po 10 tabl. apteki w Polsce kupują po ok. 5,40 zł netto
      (ewentualne rabaty mogą tą cenę obniżyć nawet o 10%) więc aby kosztowała mniej
      firma Bayer musiałaby obnizyć swoje ceny. Jest normalna rzeczą, że producenci
      stosują różne ceny na róznych rynkach(stosują tez inne metody np. w Polsce nie
      mozna kupić pasków do glukometrów stosowanych w Niemczech aby Niemcy nie
      kupowali ich w Polsce).
      Temperatury przechowywania leków są ścisle okreslone i są zastrzeżone w
      świadectwie rejestracji. W hurtawniach, aptekach i podczas transportu leki są
      przechowywane w takich warunkach(a przynajmniej powinny byc przechowywane
      zgodnie z prawem) i nadzór farmaceutyczny ma prawo to sprawdzić w każdej chwili
      (jeżeli stwierdzi, że były przechowywane w sposób nieodpowiedni moze nakazać
      wycofanie ich ze sprzedaży). Na opakowaniu leku jest określone w granicach
      jakich temperatur ma byc przechowywany. Jeżeli ma być przechowywany w tem. 2-8
      st. C to oznacza że nie można go przechowywać ani w temperaturze niższej ani w
      wyzszej. Na większości przeparatów pisze że nalezy je przechowywać w
      temperaturze pokojowej czyli od 15 do 25 st. C. Każdy kto sprzedaje leki musi
      to wiedzieć tak samo jak właściciel stacji benzynowej musi znać warunki
      przechowywania i sprzedaży benzyny. Nie wie tego właściciel jednej z e-aptek,
      który w komentarzu do "prowokacji zakupowej" P. Piechuli powiedział, że "w
      lutym przecież nie było tak ciepło"(pisała o tym Gazeta Wyborcza).
      O warunkach przechowywania leku podczas stosowania powinien również informować
      personel apteki bo też są określone(np. Trilac, któremu zmieniono warunki
      przechowywania z temp. pokojowej na temp. 2-8 st. C można przechowywać w
      trakcie leczenia w temp. poniżej 25 st. C).
      Określanie warunków przechowywania ma na celu zagwarantować działanie leku w
      taki sposób jak chciał producent.(wczoraj pisano o szczepionce na sepse
      przywożoną z zagranicy w nieodpowiedniej temperaturze, która moze wywołac
      nieporzadane skutki).
      Jeżeli przepisy odnośnie przechowywania są złe to należy je zmienić ale do
      momentu udowodnienia, że temperatura przechowywania nie ma znaczenia lepiej
      jest je stosować.
      Kupując towar w internecie, który będzie przesłany pocztą nie ma możliwości aby
      dotarł on szybciej niż w ciagu 24 godzin. Poczta nie zapewnia odpowiednich
      warunków transportu, więc jest ryzyko "zepsucia sie" leku.
    • naprawdetrzezwy Jakież to polaczkowate... ;>>> 08.04.07, 21:01
      Zamiast stworzyć stronę internetową i sprzedawać na dwa fronty, aptekarze (wzorem radców prawnych,
      adwokatów, notariuszy i komorników) usiłują zniszczyć konkurenta.

Zapewne aptekarze, jak jeden mąż, są też katolikami...
      \;>
    • Gość: ja Apteki walczą z aptekami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 22:45
      jestem aptekarzem i jak najbardziej jestem za wysylkowa sprzedarza lekow, przy
      czym okreslanie tego jako "apteka" czy tez eapteka uwazam za skrajnie
      nieuczciwe. jest to zwykly sposob zerowania na pozytywnej opinii, skojarzeniach
      i tradycji wiazacych sie z nazwa apteka gdyz juz sama specyfika dostarczania
      leku do pacjenta, wykluczajaca chocby opieke farmaceutyczna, nie pozwala na
      okreslenie tzw eapteki jako placowki sluzby zdrowia, jaka tradycyjna apteka
      jest. sprzedaz lekow przez siec jest zatem zwylka sprzedaza wysylkowa i tak
      powinna byc nazywana.
      moje srodowisko broni swojego interesu i w sumie ciezko je za to winic
      ;).poruszany problem bezpieczenstwa tej sprzedazy jest marginalny i latwo mozna
      go rozwiazac ujmujac po prostu sprzedaz wysylkowa w ramach prawnych, chocby
      zakazujac sprzedazy lekow z lodowki(niewielki odstetek specyfikow).regulacje te
      to tylko kwestia checi. jesli tylko nadzor farmaceutyczny bedzie mial narzedzia
      do kontroli jakosci tej sprzedazy to wszystko bedzie ok. jako farmaceuta nie
      wyobrazam sobie jedynie sprzedazy w sieci lekow dostepnych wylacznie na recepte-
      to bylo by prawdziwe zagrozenie dla pacjenta.
      co do cen to moga byc nizsze(wcale nie musza-proponuje porownywac), co wynika z
      obnizenia kosztow prowadzenia takiej dzialalnosci, ale tym kto naprawde zarabia
      na leku jest nie apteka czy hurtownia, a producenci, ktorych sztaby marketingowe
      intensywnie pracuja nad tym, aby maksymalnie wydoic nas wszystkich. pozdrawiam
      • Gość: Maćko Nie e-apteka tylko e-lekarstwo :) IP: *.smgr.pl 08.04.07, 22:52
        Nie wiem czy ktokolwiek będzie aspirynę, panadol czy prezerwatywy kupował w e-aptece. Jeśli będę miał kaszel to przecież pójdę poradzić się aptekarki co i jak brać i niech mi dać coś odrazu. E-apteki zdadzą egzamin dla osób przewlekle chorych co bedą mogli zaoszczędzić na tym sporo pieniędzy. Dla mnie to żadna różnica czy zapłacę za witaminę C - 5zł czy 6zł. Różnicą jest to że normalnej aptece mam to odrazu a tu musze czekać.
    • Gość: wlodek31 Apteki walczą z aptekami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.07, 23:13

Arthrostop Rapid 180tabl.+ KREM gratis
      Cena sugerowana: 100.90 zł Nasza cena: 71.9 zł
      Dodaj do koszyka Dodaj do koszyka
      Ginkofar Vita Plus 60 tabletek+ praktyczny kubek w prezencie
      Cena sugerowana: 28.89 zł Nasza cena: 23.97 zł
      Apptrim 60kaps.+ żel wyszczuplający Bielenda Fitness zestaw wyszczuplający
      Cena sugerowana: 45.00 zł Nasza cena: 32.36 zł
      Artreum 0,5g. 120 kaps (2*60) PROMOCJA
      Cena sugerowana: 35.00 zł Nasza cena: 33.56 zł
      Ascorutical Forte * 20tabl.powlekanych
      Cena sugerowana: 7.00 zł Nasza cena: 5.39 zł
      Bio-Cla z zieloną herbatą 60kaps
      Cena sugerowana: 47.52 zł Nasza cena: 39.43 zł
      BioMarine tran z wątroby rekina 570mg * 90 kapsułek
      Cena sugerowana: 72.00 zł Nasza cena: 56.53 zł
      Biosteron 10mg 60 tabletek
      Cena sugerowana: 29.61 zł Nasza cena: 24.57 zł
      Cerutin tabl. 100 tabl.
      Cena sugerowana: 5.90 zł Nasza cena: 3.95 zł
      CHOLISEPT o smaku miodowo- cytrynowym
      Cena sugerowana: 10.11 zł Nasza cena: 8.39 zł
      Ciśnieniomierz Geratherm automatyczny naramienny+ dwa kijki do trekingu GRATIS
      Cena sugerowana: 267.23 zł Nasza cena: 221.7 zł
      Clarinol 60 kapsułek (CLA)
      Cena sugerowana: 60.00 zł Nasza cena: 44.94 zł
      Drenafast 500ml + Biocol 30tabl + KROKOMIERZ Gratis !!!
      Cena sugerowana: 104 zł Nasza cena: 86.28 zł
      DUREX Play nakładka wibracyjna
      Cena sugerowana: 25.61 zł Nasza cena: 21.25 zł
      Evelle 60tabl + krem REVITALIZING 50ml GRATIS
      Cena sugerowana: 200.79 zł Nasza cena: 166.58 zł
      Famidyna (Famotidine) tabl.powl. 0,01 g 10
      Cena sugerowana: 4.62 zł Nasza cena: 3.83 zł
      Geriavit kaps. 100 szt.
      Cena sugerowana: 110.00 zł Nasza cena: 69.51 zł
      GIGAMAX 150 tabl.
      Cena sugerowana: 80.00 zł Nasza cena: 63.52 zł
      Ginkofar 40 mg 60 tabletek
      Cena sugerowana: 25.00 zł Nasza cena: 19.17 zł
      Ginkofar forte 80mg 60 tabl.!
      Cena sugerowana: 38.00 zł Nasza cena: 27.56 zł
      GinkoPrim 90 tabletek + termokubek GRATIS HIT!
      Cena sugerowana: 33.00 zł Nasza cena: 26.36 zł
      Glukometr Accu Check Active z kompletem wyposażenia
      Cena sugerowana: 145.00 zł Nasza cena: 40.75 zł
      H-Pantoten 120 tbl.+ szampon H-PANTOTEN 2w1 GRATIS
      Cena sugerowana: 85.00 zł Nasza cena: 46.74 zł
      Halset tabl.do ssania 1.5mg 24 szt.
      Cena sugerowana: 6.50 zł Nasza cena: 3.6 zł
      INDINOL preparat p/nowotworowy 30 kapsułek po 300 mg
      Cena sugerowana: 140.00 zł Nasza cena: 140.93 zł
      Litozin forte 200 kapsułek
      Cena sugerowana: 105.00 zł Nasza cena: 82.69 zł
      Niquitin przezroczysty 21mg/24h 7plastrów
      Cena sugerowana: 57.78 zł Nasza cena: 47.94 zł
      Oscillococcinum gran. 1g 6 dawek
      Cena sugerowana: 13.72 zł Nasza cena: 11.38 zł
      Penigra 30 kapsułek
      Cena sugerowana: 39.00 zł Nasza cena: 26.36 zł
      Permen 30 tabletek
      Cena sugerowana: 36.00 zł Nasza cena: 28.76 zł
      Plusssz Activ tabl.mus. 20 szt 2+ 1 GRATIS
      Cena sugerowana: 42.00 zł Nasza cena: 28.76 zł
      Upsarin C tabl.mus. 20 szt.
      Cena sugerowana: 16.00 zł Nasza cena: 10.79 zł
      Vicefar 500mg * 12 tab. 1+1 GRATIS
      Cena sugerowana: 6.00 zł Nasza cena: 2.4 zł
      ZDROVIT Bilomax 120kaps.
      Cena sugerowana: 38.00 zł Nasza cena: 31.46 zł
      Ostatnio dla 80 letnie z chorowanej matki kupowałem dwa opakowania Arthrostop
      Rapid 180tabl.+ KREM gratis
      w cenie 71.9 zł, co pozwoliło jej odliczając przesyłkę zaoszczędzić ponad 50 zł
      przy emeryturze nieco ponad 600 zł.
      Czy obrona pacjenta ma polegać na zmuszaniu do odstąpienia kupowania leków
      z powodu bardzo wysokich marży stosowanych przez apteki nie internetowe.
      Ja w imieniu matki dziękuje za takich "obrońców", czytaj zdzierców nieraz
      ostatniego grosza.
    • piter_analizator Piechula!!! Cwaniaku! Dziesiatki lekarstw w market 09.04.07, 07:50
      Piechula!!! Cwaniaku! Dziesiatki lekarstw w marketach.Czemu tchórzu nie idziesz
      na wojnę z marketami? Boisz sie?Zajmij sie lepiej paskarskimi cenami w aptekach
      stacjonarnych.Dla porównania tran w stacjonarmej 28zł, w internetowej nieceałe
      22 zł, szampon przeciwłupieżowy Nizax w internetowej 20 w stacjonarnej 28
      zł.jechac dziadu dalej czy wystarczy.Nie łżyj jak pies , że idzie Wam o dobro
      pacjentów, tylko że o pieniadze.
      • Gość: Matt-pacjent Re: Środowisko medyczne to ELITA-bzdura!!!!!!. IP: *.osk.pl 09.04.07, 09:50
        Trzeba bylo sie uczyc i byc odpowiedzialnym za wartosc najwyzsza jaka jest ludzkie zycie, a nie uprawiac tak charakterystyczne dla Polakow malkontenctwo. Tak Ci zle? Nigdy nie bedzie tak, ze wszyscy dostaniemy po rowno. Lekarz, farmaceuta nie konczy edukacji po studiach, wkuwa wiedze do konca swojej aktywnosci zawodowej. Piszesz, ze stac ich na wszystko? Tak nie jest, choc byc powinno. Skoro jest tak dobrze to dlaczego praktycznie wiekszosc farmaceutow wyjezdza na Zachod? Lekarze podobnie. Ma pracowac za tysiac zlotych, bo Ty tak uwazasz? Nie jestem farmaceuta, ale gdybys zobaczyl, na jakich marzach jada apteki, robia to na granicy prawa czesto kosztem premii farmaceutow za pierwszym stolem to bardzo bys sie zdziwil. Co widze w aptekach? Chamstwo ze strony pacjentow, choc i ja naleze do nich. Pacjent NIGDY nie doceni, ze dostal cos taniej, a jeszcze napyskuje i ma wieczne pretensje, ze tak drogo. Druga rzecz..pojedyncze apteki nigdy nie dostana takich rabatow jak sieci i mimo, ze na niektore preparaty maja np 0,1 marzy (bo na zero ani sie nie oplaca, ani nie mozna) to jeszcze sa wyzywani od zlodziei. Trudno sie dziwic, ze coraz wiecej farmaceutow opuszcza ten chory kraj. Pacjent najlepiej powinien dostac wszystko bez kolejki i za darmo, a to, ze aptekarz jak kazdy z nas zarabia, bo ma np rodzine strasznie boli pacjentow. Wlasciciele aptek juz czesto oszczedzaja zatrudniajc technikow zamiast magistrow. Zaplaci im mniej, ale i jakosc merytoryczna obslugi znacznie sie obnizy. Przypominam - jestem pacjentem, ale wole za lek zaplacic niz dostac go za darmo, dziadowal nie bede. Zdrowie niestety kosztuje, ale w tym kraju niestety do wielu osob to jeszcze nie dotarlo. Pozdrawiam
    • adamxyz3 Re: Apteki walczą z aptekami 09.04.07, 09:05
      Kiedyś próbowano przeforsować ustawę o ogranoczeniu ilości aptek(o ile sobie
      przypominam był projekt ustawy,która zakazywała otwierania nowych aptek w
      sąsiedztwie innych)-wtedy też chodziło o kasę.Proszę zauważyć,że największe
      pieniądze zarabia się nie na wartościowych lekach,ale na duperelach typu
      apapy,amole,rutinoskorbiny i.t.p.które można kupić bez recepty i bez
      ograniczeń.Apteki internetowe to po prostu konkurencja którą trzeba udusić-"dla
      naszego dobra"oczywiście.
    • marcjank Zostawcie apteki internetowe w spokoju!!! 09.04.07, 09:42
      Wielokrotnie korzystałem już z pewnej apteki internetowej i będę z niej
      korzystał, ponieważ jestem bardzo zadowolony z poziomu usług. Taniej niż w
      aptece tradycyjnej, błyskawiczna dostawa kurierem, szeroka oferta. Mam w
      rodzinie farmaceutę, kierownika apteki. Dałem mu listę leków i poprosiłem o
      podliczenie, ile bym u niego za nie zapłacił. Chodziło o leki bez recepty.
      Wyszło około 200 zł. W aptece internetowej wydałem niecałe 140 zł i to z dostawą
      do domu. Dlatego przestańcie ludzie uprawiać propagandę! W całym tym zamieszaniu
      nie chodzi wcale o ,,dobro pacjenta'', ale o kasę i zniszczenie konkurencji.
      • Gość: Matt Re: Apteki walczą z aptekami IP: *.osk.pl 09.04.07, 10:53
        Zastanawialiście się kiedyś w jakiej cenie dostaje lek apteka z hurtowni? Apteka tzw rodzinna z dziada pradziada dostanie figę, a nie rabat. Sieć kupuje na 10-20-30 aptek, więc rabat będzie znaczny. Nie jest zatem tak, że naszym kosztem zarabia Bog wie ile farmaceuta, bo Ci prawdziwi już dawno albo pozamykali interesy, lub to zrobią. Nie są w stanie konkurować z sieciami. Bzdury więc opowiada ten, który uważa, że Ci z 40proc narzutem zbijają kokosy. Poniżej ceny zakupu sprzedać nie mogą, bo ścignie ich urząd skarbowy. Zresztą każdy, czy to kioskarz, czy górnik, czy farmaceuta za darmo pracował nie będzie. To zastanawiające, że kiedy ten sam pacjent idzie do sklepu mięsnego, po gazetę, ciuchy itp...nie targuje się, kupuje bez słowa. W aptekach za to strasznie...Pacjenci płaczą, że mają zapłacić za insulinę 3,20. Nie - ich zdaniem powinna być po groszu. Ile w tym momencie na groszu zarabia farmaceuta...pół grosza? Prawda jest taka, że warto zrezygnować z czegoś innego kosztem leku, bo zdrowie to wartość najwyższa. Coś o tym wiem. Jeżeli ktoś natomiast uważa, że powinien zarabiać farmaceuta to zwykły sprzedawca gazet- niech skończy te niech skończy studia. Mnie boli to, że coraz więcej wykształconej młodzieży: lekarzy, prawników, różnego rodzaju specjalistów woli tyrać na zmywaku, albo w ochronie w Irlandii, bo to i tak finansowo bardziej się opłaci. W każdym, powtarzam..w każdym kraju starej UE ludzie z pewnych grup zawodowych stanowią elitę, u nas nie. U nas człowiek wykształcony powinien zarabiać 700-1000 zł bo taka jest wola ludu. I jeszcze jedno na koniec, nasi specjaliści potrafią znależć uznanie w zawodzie na obczyźnie, u nas nie. Tam nikt im nie wypomni rzeczywiście wysokich zarobków, a w Polsce? Sama zawiść i naprawdę nieliczne rozsądne głosy. W tej chwili na Pomorzu budowlaniec zarabia kilka tysięcy złotych, zaś ludzie po akademiach medycznych śmieszne grosze. Coś chyba jest nie tak...Pozdrawiam Forumowiczów
        • Gość: Maćko Smutna prawda :( IP: *.smgr.pl 09.04.07, 11:08
          To co piszesz to 100% prawdy, niestety. Zostaje chyba uciekać z kraju. Moja siostra oraz żona są lekarzami. Ponieważ to ich początek kariery to zarabiają średnio 1200zł !!! Ja jako inżynier zarabiam więcej od nich, chociaż one uczyły się 6 lat i to o wiele bardziej intensywnie. Zdajemy certyfikaty i wyjeżdżamy do Hiszpanii, chociaż niechętnie bo wolelibyśmy żyć normalnie w tym kraju. Kolega po zawodówce który jest spawaczem wyciąga nawet 5000zł/ms...
        • Gość: a Re: Apteki walczą z aptekami IP: *.eranet.pl 09.04.07, 11:52
          piszesz bzdury człowieku, przede wszystkim aptekarze afiszują się w tej walce
          dobrem klienta, po prostu boją się wolnej konkurencji, mnie jako klienta gó..
          obchodzi jakie zyski będzie miała apteka, właściciel z mózgiem poradzi sobie,
          nie poradzi sobie tylko ten który żeruje na wszystkich bandyckimi marżami, a
          twoje przykłady są beznadziejne, ponieważ, do większości lekarstw dopłaca NFZ,
          więc apteki nie są stratne.
            • Gość: adamxyz3 Re: Apteki walczą z aptekami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 17:52
              Szanowny Panie Matt.Przeczytałem wszystkie Pańskie opinie na temat sprzedaży
              leków przez internet i domyślam się,że jest Pan farmaceutą.Zgadzam się z Panem
              że ludzie wykształceni zarabiają zbyt mało, ale ludziom bez wykształcenia a
              harującym jak woły też często się nie przelewa,i dlatego kupują-nie tylko leki-
              tam gdzie taniej.Zapewne czytał Pan "Kandyda" Woltera i naśmiewał się z
              dylematu co czemu służy-tabakiera nosowi,czy na odwrót.Otóż apteki są dla
              ludzi,a nie ludzie dla aptek i dlatego kupujemy tam gdzie taniej.TAKIE JEST
              NASZE PRAWO.Pozdrawiam- Adam
          • Gość: k4 Re: Apteki walczą z aptekami IP: 82.12.248.* 09.04.07, 23:57
            Po pierwsze, wolna konkurencja to już od dawna istnieje, bo każdy może sobie
            aptekę otworzyć już od przynajmniej 15 lat. Ty też.
            Po drugie, to Ty człowieku w ogóle nie wiesz o czym piszesz. "Do większości
            lekarstw dopłaca NFZ, więc apteki nie są stratne". Pomieszanie z poplątaniem,
            co ma piernik do wiatraka. Niektóre apteki nie są stratne a niektóre są, tak
            jak to w życiu z każdym biznesem bywa. Nie ma to natomiast nic wspólnego z
            NFZtem. Rola NFZtu polega na zwracaniu aptece części kosztów, które poniosła
            podczas zakupu leku z hurtowni. Dzięku temu pacjent nie płaci za każdym razem
            100% leku tylko część (mowa o lekach ze zniżkami). NFZ dopłaca do leków, ale
            odciąża w ten sposób pacjenta a nie aptekę.
      • Gość: emigrantka Jak zwykle bez zgody IP: *.leed.cable.ntl.com 09.04.07, 11:17
        Caly kraj glupieje.Ludzie maja malo kasy i wciska im sie ciemnote,ze apteki sa
        lepsze.Jestem emerytka i w Anglii nie place za leki.Tak samo powinno byc w
        Polsce bo emeryci zasluzyli na to.Przez cale zycie placili 43% swojej pensji na
        ZUS aby teraz zyc na granicy nedzy.Na Zachodzie emeryt to "Pan" ktorego stac na
        zagraniczne wojaze ,a nie wyczekiwanie na smierc.Oczywiscie ,ze chodzi o
        konkurencje.Korzystam z kupowania internetowego suplementow i jest to dobra
        forma zakupow i sa promocje 2-3 opakowania w cenie jednego.Jak ludzie beda
        zawsze biedni to zaden interes nie rozkreci sie tak jak moglby.
      • Gość: Matt Re: Wraczek jestes jasnowidzem ? :) IP: *.111.192.213.cable.satra.pl 09.04.07, 17:45
        Jestem analitykiem rynku, a nie zadnym aptekarzem, stad uwazam, ze patrze na
        problem obiektywnie, nie mam tez farmaceuty w rodzinie, jesli takie mialo byc
        kolejne pytanie. Podam prosty przyklad....Jedna z popularnych
        preparatow...apteka by ja sprzedac w cenie 15zl, przed 2 lipca 2006 roku
        musialaby byc na marzy ponad -20%. sa jednak apteki, gdzie ten sam preparat
        kupisz po groszu. I teraz tak: aptekarz malo ze nie zarabia, to doklada z
        kieszeni, ale poniewaz inni dokladaja wiecej, lek jest tanszy, a nasza apteka
        uchodzi za zlodziejska. Spac spokojnie nie moze, bo urzad skarbowy tylko czeka,
        zeby wziac za tylek takie podmioty.Nie ludz sie tez...kiedy padna wszystkie
        mniejsze apteki,a masa farmaceutow wyjedzie na Zachod za chlebem, dzisiejsi
        dobrodzieje - wowczas monopolisci podniosa ceny..to zwykly mechanizm. Ludzi
        zzera zwykla zawisc, ze ktos najpierw konczy dobre studia, by pozniej godnie zyc
        i niezle mu sie powodzi. Tak jest w calym swiecie. Nie jestem farmaceuta, ale
        dla mnie chora jest sytuacja, jesli z calym szacunkiem spawacz dostaje kilka
        tysiecy, a czlowiek z dyplomem wyzszej uczelni 1000-1500zl.
        • Gość: adamxyz3 Re: Wraczek jestes jasnowidzem ? :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 18:19
          Szanowny Panie Matt.Kurs spawacza trwa dłużej niż zrobienie specjalizacji w
          medycynie,a tzw.uprawnienia odbiorowe wymagają zdolności manualnych z których
          Pan sobie może nie zdaje sprawy.Wiem coś o tym bo z tymi ludźmi
          pracuję.Wykształcenie jest ważne,ale ważniejsze jest zapotrzebowanie
          pracodawców.Tak się składa że spawaczy brakuje,a aptek mamy w nadmiarze.I
          dlatego spawacze zarabiają więcej.Pozdrawiam-Adam.
          • krismpf Re: Wraczek jestes jasnowidzem ? :) 13.04.07, 22:27
            > Szanowny Panie Matt.Kurs spawacza trwa dłużej niż zrobienie specjalizacji w
            > medycynie,a tzw.uprawnienia odbiorowe wymagają zdolności manualnych z których
            > Pan sobie może nie zdaje sprawy.

specjalizacje trwaja od 4 do 6 lat i watpie zeby kurs spawacza tyle trwal.
            Natomiast co do NFZtu to jest to gorszy zlodziej pieniedzy podatnikow niz
            apteki. CZasem zdaza sie, ze nie chce zwrocic 100zl za lek bo lekarz na
            recepcie nie napisal jednego numerka. Wtedy kasa, ktora miala isc na refundacje
            lekow idzie do kieszeni pani kontrolerki i nie wiadomo co sie z nią dzieje.
          • Gość: Matt Panie Adamie, po częsci sie z Panem zgadzam... IP: *.osk.pl 20.04.07, 11:56
            Szanowny Panie Adamie. Same studia medyczne to 6 lat, do tego specjalizacje i oczywiście ciągłe kształcenie. Następnie odpowiedzialność najwyższa, jaką jest ludzkie życie. Zgadzam się, że wysokość płac reguluje rynek. Jest oczywiste, że jeśli z naszego kraju wyjeżdżają budowlańcy (ciekawe nawiasem mówiąc..kto zbuduje na Euro 2012 te wspaniałe stadiony wraz z całą infrastrukturą, drogami, itd...) to Ci którzy pozostaną otrzymają większe pieniądze. Jednak za jakiś czas, gdy zacznie brakować lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów...co zrobimy...też wszyscy wyjedziemy? Czy jest jeszcze jakiś kraj, gdzie robotnik, nawet wykwalifikowany zarabia lepiej, niż nauczyciel, lekarz, pielęgniarka? Nie reprezentuję żadnego z tych zawodów, ale jest jasne, że nie da się pracować za "Bóg zapłać". Często w przypadku służby zdrowia przywołuje się przysięgę Hipokratesa, ale po pierwsze sama przysięga nie nakarmi, a po drugie sam Hipokrates był jesdnym z najbogatszych i najbardziej szanowanych obywateli. Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość: Aśka W aptekach tradycyjnych za drogo !!! IP: 212.122.223.* 11.04.07, 09:47
      Jesli potrzebuję leku na receptę która wypisał lekarz to nie chcę żadnego
      zamiennika tylko właśnie ten lek przepisany !!!!!!
      Zapakowanie tego leku do pudełka w e-aptece nie wymaga pracy MGR FARMACJI !!!
      lecz Pani Lusi po kursie farmaceutycznym lub w co najwyżej technika
      farmacji !!!!
      Dlaczego o tym piszę ? A no dlatego iż na ceny leków w tradycyjnej aptece
      wpływaja PENSJE obsługi w aptekach . MGR FARMACJI 2 lata stażu to pensja 2700
      zł netto . Kierowniczka apteki to 4000 zł netto technik farmacji 1800 zł netto

a EKSPEDIENTKA W SKLEPIE WARZYWNYM 750 zł netto.

Teraz już wiecie co wpływa na ceny leków i tak naprawdę to kto broni swoich
      interesów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pakująca w e aptece na spakować lek który jest zapisany na recepcie i nie musi
      zarabiać tych 2700 zł netto !!!!!!!!
      To daje szansę pacjentom na tańsze leki !!!! Może wówczas będzie pacjentów na
      te leki stać .
      Tradycyjne apteki niech będą również,bowiem niektórzy pacjenci nie wiedzą coi
      chcą kupić i tak naprawdę przychodza do apteki porozmawiać .
      • Gość: qwerty Re: W aptekach tradycyjnych za drogo !!! IP: *.brnt.adsl.virgin.net 12.04.07, 02:27
        Otóż, pierwsza zasadnicza sprawa, o której ludzie zapominają to fakt, iż apteka
        internetowa to cały czas jak sama nazwa wskazuje apteka. Apteka internetowa
        podlega TYM SAMYM wymogom prawnym co apteka zwykła. Gwoli przypomnienia, lek
        może być wydany (w przypadku e-apteki wysłany) tylko i wyłącznie gdy na terenie
        lokalu aptecznego ( w przypadku e-apteki magazynu,zazwyczaj małego) znajduje
        się farmaceuta. Wydania leku może dokonać on sam lub technik farmacji pod okiem
        farmaceuty. Oznacza, to że w każdej aptece internetowej czy chcesz czy nie, czy
        o tym wiedziałaś czy nie, w trakcie wydawania-wysyłania leku farmaceuta jest
        obecny (jeśli nie jest to takafirma popełnia przestępstwo). Oczywiście nie musi
        on sam tego leku pakować do kartonu, tak jak w zwykłej aptece nie każdy lek
        jest zapakowany do siateczki przez farmaceutę. W związku z tym o żadnym kursie
        farmaceutycznym mowy być nie może. Musi to być osoba o wspomnianych przeze mnie
        wyżej kwalifikacjach.
        Druga sprawa to zarobki o których wspominasz. Podejrzewam że jesteś ze Stolycy.
        W reszcie kraju takie pensje to nie średnie ale bardzo wysokie stawki.
        Trzecia rzecz to ta linijka: EKSPEDIENTKA W SKLEPIE WARZYWNYM (zarabia) 750 zł
        netto. No i co z tego. Nie rozumiem w ogóle skąd się ta linijka tu wzięła. Bo
        zupełnie nie rozumiem co ona miałaby oznaczać w kontekście Twojej wypowiedżi.
        Co ma piernik do wiatraka.
        Czwarta sprawa jeśli chodzi o bronienie swoich interesów, to Ameryki nie
        odkryłaś. Nie spotkałem jeszcze w życiu osoby która by nie broniła swoich
        interesów. Jesli natomiast chodzi o ten artykuł to rzeczywiście śląska izba
        aptekarska się po prostu wygłupia. Banda hipokrytów.
        • krismpf Re: W aptekach tradycyjnych za drogo !!! 13.04.07, 22:18
          Aśka nie wiem czy jestes az taka igniratką czy Twoja wiedza na temat tego co
          sie dzieje w aptece jest az tak mala;)
          zalozmy ze lekarz zapisze ci lek za 100zl a mozna go z dobrym skutkiem zamienic
          na lek ktory kosztuje 20zl (bo ten za 100 jest zagraniczny a ten za 20 polski).
          Jak chcesz przeplacic az tyle to ja ci nie bronie. Poza tym ekspedientka w
          sklepie warzywnym ma zwykle wyksztalcenie srednie a magister wyzsze. Stad
          roznica w zarobkach. Skoro to cie tak boli to idz do studium i potem pracowac
          do apteki.
    • oreo91 Re: Apteki walczą z aptekami 20.11.21, 02:25
      Ogólnie walka cenowa pomiędzy aptekami to nic nowego... Jest ich naprawdę sporo więc jest konkurencja. Gdyby dało się obniżać ceny to z pewnością by się znalazły takie które obniżą. Często jako taki odnośnik cenowy biorę: aptekacentrum.lublin.pl/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka