Gość: Fett IP: *.telpol.net.pl 03.01.08, 23:28 i dlatego taka niedźwiedzia przysługa. Celiński bierze byle kogo. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pracownikus Awantura o szefa Muzeum Śląskiego 03.01.08, 23:39 Panie Redaktorze! Pisze Pan nonsensy. Otóż Pan prof. Józef Śliwiok po pierwsze z wykształcenia jest chemikiem, po drugie od kilku lat jest na emeryturze (wiadomo, że profesorowie pracują do 70-tego roku życia). Dlatego zastanawiam się czy człowiek nie znający się na muzealnictwie oraz od kilku lat przebywający na emeryturze mógłby ubiegać się o funkcję dyrektora Muzeum Śląskiego? Oczywiście Pan Prof. J. Śliwiok jest prezesem Górnośląskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, ale z tego co wiem jest to działaność społeczna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: raczej ruczaj Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 00:14 nie dziwie sie pracownikom ze protestuja, kiedy sie przyjrzec jak wyglada obecnie Muzeum to widac ze chcieliby zachowac taki klimat sypialni do emerytury... ale chyba nie to jest celem muzeum tam sobie lezakowac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fjgfp Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.08, 09:13 Kultura w Katowicach trzesie pewne malzenstwo emerytow. Za nowego dyrektora trzymam kciuki. Niech sie Pan nie poddaje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: art Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 09:39 Czytając artykuł mam nieodparte wrażenie, ze artykuł jest sponsorowany. Komuś od dawna zalezy, żeby wsadzić pana Jodlinskiego na to stanowisko. Conajmniej od trzech lat jest głosno, że to on ma zostać dyrektorem w MŚ. Kto odpowie od ilu lat jest dyrektorem w Gliwicach? Dlaczego nie przedstawia się stanowiska pracowników Muzeum Śląskiego? Przecież protest nie wziął sie znikąd. A może autor artykułu zapyta parcowników muzeum w Gliwicach , jak im się układa praca z Dyrekcją?.......Ach, ale czy będą mieli odwagę powiedzieć prawdę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:03 Wygral konkurs czy nie wygral, ma kompetencje czy nie ma, ma referencje czy nie ma, to czego chcesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 18:59 Tego ze to wielki przekręt, ten facet to wielki nieudacznik a konkurs był pod niego , jego zachowanie jest skandaliczne syndrom małego członka::)). To Stanisław Anioł i Muzeum śląskie ma alternatywy III taka jest prawda, czy ktoś z urzędników zajmie się tym czy musi wejść ktoś z urzędu aby tego trolla odwołać jego działania są na szkodę Polskiej kultury! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: muzealnik_1 Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 10:30 ...od trzech lat wiadomo że jedynym słusznym kandydatem jest pan L.J. namaszczony na to stanowisko przez niezatapialną panią G. z Urzędu....warunki kwalifikacyjne oraz przebieg konkursu to potwierdziły....i to może się nie podobać pracownikom MSK...i nie tylko pracownikom...bo czasy się trochę zmieniły a ludzie patrzą władzy na ręce...pracownicy MSK powinni natychmiast udostępnić mediom całość dokumentacji nt tak zwanej przez pismaków "awantury" która istnieje tylko na łamach "GW"... Pozdrawiam... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andy Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 11:36 ....droga gazeto....zadziwiasz mnie...te artykuły o Muzeum porażają swoim obiektywizmem i bezstronnością....rzetelna dziennikarska robota...planujecie fuzję z Trybuną???? Polityka to Wy a nie ludzie z Muzeum. Od trzech lat wiadomo kto zdaniem Urzędu Marszałkowskiego jest jedynym słusznym kandydatem.Konkurs był komedią w jednym akcie.Przedłużenie kadencji dyr.Szarańca o rok wynikało tylko z powodu wyjazdu dyr. Jodlińskiego do Japonii.Mieszkańcy Śląska nie są takimi kretynami jak Urząd Marszałkowski chciałby ich widzieć.... Odpowiedz Link Zgłoś
holtze nowe muzeum - nowy zarzad! 04.01.08, 12:54 pracownicy muzeum sa bardzo aktywni na forum :-) prawda jest taka ze przez lata istnienia muzeum slaskiego w tej placowce nic sie nie dzialo. to najnudniejsze muzeum w okolicy. stojac dzisiaj przed szansa zbudowania naprawde swiatowej instytucji (szanse stworzyly pieniadze z unii a nie dotychczasowi pracownicy) musimy zmienic kadry zarzadzajace muzeum slaskim!!! inaczej za kilka lat bedziemy chodzic w kapciach po nowoczesnym budynku ogladajac smetna ekspozycje a pani w starym fartuchu bedzie krzyczec: prosze wychodzic juz siedemnasta! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Menschenfresser Re: nowe muzeum - nowy zarzad! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:13 To nie tylko najnudniejsze, ale tez najmniej naukowe, no, albo pseudonaukowe i najbardziej falszywe tzw.slaskie muzeum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do holze Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 14:17 Kiedy chodziłeś w kapciach po MŚ? Piszesz bzdury! Szkoda czasu na komentarz. Odpowiedz Link Zgłoś
jsliwiok Awantura o szefa Muzeum Śląskiego 04.01.08, 15:59 W związku z Pana artykułem przedstawiam do publicznej wiadomości mój list z dnia 29 listopada 2007 roku skierowany do Pana Marszałka J. Moszyńskiego: „Katowice, 29 listopad 2007 Górnośląskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Katowicach im. W. Roździeńskiego Al. W. Korfantego 3 Katowice Szanowny Pan Janusz Moszyński Marszałek Województwa Śląskiego ul. Ligonia 46 40-037 Katowice Szanowny Panie Marszałku, W imieniu Zarządu GTPN w Katowicach proszę Pana Marszałka o wnikliwe rozpatrzenie pisma pracowników Muzeum Śląskiego skierowane na ręce Pana w dniu 14 bm. Treść powyższego pisma w pełni popieramy. Pragniemy zwrócić uwagę, że Pan dr L. Szaraniec rozwinął szeroką działalność Muzeum Śląskiego na poziome europejskim. Merytorycznie i organizacyjnie niezwykle sprawny, przyczynił się swoją wiedzą do rozwoju kultury śląskiej i polskiej. Nie docenianie faktów przedstawionych przez pracowników Muzeum Śląskiego byłoby podstawowym błędem, który zniweczyłby cały dorobek kulturalny, naukowy i organizacyjny wypracowany przez dyrektora Muzeum Śląskiego dr L. Szarańca i jego współpracowników. Zarząd GTPN w Katowicach prosi Pana Marszałka o skuteczne wsparcie dr L. Szarańca jako dyrektora Muzeum Śląskiego i powierzenie w/w pełnienia funkcji Dyrektora na dalsze lata. Z poważaniem Prezes GTPN w Katowicach Prof. zw. dr hab. Józef Śliwiok” Nie trzeba mieć wysokiego ilorazu inteligencji oraz wyższego wykształcenia, aby zrozumieć treść w/w listu. Radzę Panu Redaktorze nauczyć się czytać uważnie wszystkie pisma. Jako Dziennikarza obowiązuje Pana rzetelność informacyjna. Żądam sprostowania w powyższej sprawie. Z poważaniem Józef Śliwiok Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:16 Pragniemy zwrócić uwagę, że Pan dr L. Szaraniec rozwinął szeroką działalność Muzeum Śląskiego na poziome europejskim. ¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Panie Sliwok, jest takie powiedzenie, ze wiek nie chroni przed glupota....... Co pan, za przeproszeniem, smoli, idz pan z pieskiem na spacerek, bo ja mam respekt przed starszymi, ale....... Odpowiedz Link Zgłoś
czlonek.gtpn Awantura o szefa Muzeum Śląskiego 04.01.08, 16:16 Pismaku! Czemu mają służyć te intrygi? Może w następnym artykule, który Pan z pewnością wkrótce n/w temat napisze, odpowie Pan czytelnikom na następujące pytanie, które się nasuwa po przeczytaniu artykułu z dnia 3 stycznia br: „Jeżeli konkurs wygrał Pan Jodliński, to dlaczego nie objął funkcji dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach z dniem 1 stycznia br?” Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.08, 13:28 odpowiedź na Pańskie pytanie jest banalnie prosta; Muzeum współfinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i wynik konkursku musi być zatwierdzony przez tą instytucję. Niestety ministerstwo ma czas i nie spieszy się z wydaniem z siebie głosu. Dla przypomnienia - przedstawiciel ministerstwa ( a nie ministra) brał udział w konkursie i nie był przeciw osobie, która konkurs wygrała !!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nu, z Gliwic :) IP: *.gce.gliwice.pl 04.01.08, 16:23 autor napisał: "Jodliński pokazał, że zna się na marketingu i public relations." Widać, że na tym "public relations" tak bardzo się zna, jeżeli się jego przyszli podwładni z góry buntują. A tak w ogóle, autor artykuły nie pofatygował się do źródeł informacji, tylko spekuluje i w dodatku jest stronniczy (po jaką cholerę?). To są żałosne, spiskowe spekulacje. A źródła "awantury" są banalne, tylko musiałby pan się pofatygować i dowiedzieć, o co właściwie chodzi. Przy tym wszystkim najbardziej będzie tymi kombinacjami pokrzywdzony sam... Jodliński. Bo przecież to nie jest tak, że on nic nic dobrego robił. Sugerując spisek wikła pan popularnego Jodłę w kombinacje polityczne i zarazem przekreśla dorobek Jodlińskiego, który powinien go bronić. Sprawę dodatkowo komplikuje to, że ta "awantura" ma w gruncie rzeczy charakter konfliktu wewnątrzzakładowego i dotyczy raczej stylu kierowania niż "polityki". W związku z tym, ustalenie, o co chodzi z tym Jodłą polegałoby na tym, żeby się dowiedzieć, co takiego jest w jego stylu pracy, że budzi strach w miejscy jego przyszłego dyrektorowania. Nie jest wykluczone, że ustalenie źródeł niezadowolenia z pracy pod Jodłą, jakiś okrągły stół i ewentualna obietnica nowego dyrektora nie nadużywania władzy (czymkolwiek by to nie było) w nowym miejscu pracy - a więc jakieś drobne albo i nie drobne korekty, zakończyła by ową "awanturę" Tymczasem budowanie prasowe obrazu takiego, że oto nowy dynamiczny i nowoczesny dyrektor nadciąga, a leniwi i niekompetentni pracownicy ze strachu przed pracą się buntują, z pewnością wręcz wyklucza takie rozwiązanie. Aha - i czy to nie jest sprawa dla związków zawodowych? Przecież są właśnie od takich spraw chyba - nie? I na zakończenie tego - oczywiście niepotrzebnego nikomu - postu: Załóżmy, że sprawa zostanie przewalczona (a pewnie zostanie) i co dalej? Jodła zacznie pracować po swojemu, z takimi samymi skutkami i konsekwencjami jak wcześniej i będzie jak było, tylko w innym mieście. I czy to dobrze? Bo jeżeli będzie jak było, to oznaczać to będzie na przykład perspektywę odejścia z pracy co bardziej doświadczonych pracowników z MŚ. Czy o to chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: słowo Parę uwag IP: *.dip.t-dialin.net 04.01.08, 18:31 1. Muzeum Sląskie w ostatnich latach prowadziło - w miarę swoich możliwości lokalowych i merytorycznych - szeroką i interesującą działalność wystawieniczą, zdaje się nagradzaną ministerialnie i docenianą w Polsce. Mam tu na myśli zwłaszcza jedyne i niepowtarzalne kontakty ze Wschodem - Lwowem, Kijowem, Grodnem i Wilnem. Wystawy te wniosły wiele interesujących, nieznanych elementów do kultury artystycznej. 2. Sam budynek jest wyjątkowo "nie muzealny", trudny do celów wystawieniczych, ponury etc. To niczyja bezpośrednia wina (może tych tylko, co zniszczyli nowy i wspaniały obiekt w czasie II wojny św.). 3. Pan dr Lech Szaraniec prowadził wieloletnią i niezłomną akcję budowy nowego muzeum. I za ten upór trzeba mu jak najserdecznej podziękować. 4. Przyszłe muzeum będzie wymagało, ze wzlędu na duże powierzchnie wystawienicze, intesywnej pracy muzealnej (wystawieniczej), dbałości o jakości prezentacji (graficzną i merytoryczną) i katalogowej dokumentacji. Jarmarki czy koncety były dobre w Gliwicach (tam czasowej powierzchni wystawieniczej praktycznie nie ma); w Katowicach powinna je prowadzić jakaś Fundacja, może nawet ściśle związana z samym muzeum). 5. To nowe muzeum to ogromna inwestycja. Musi ją prowadzić ktoś doświadczony, o dużym autorytecie, ktoś, kto będzie współpracował z zespołem ludzi, i dla którego ten zespół ludzi będzie chciał z dużym poświęceniem pracować. Zaufanie jest tu magicznym wprost wyrazem. 6. Problem nie jest w tym, czy dalej bedzie dyr. Pan L. Szaraniec - bo jego już tam nie ma. Problem jest czy Pan Jodliński podoła..., czy te jego dotychczasowe sukcesy - jarmarki, wycieczki po mieście, czy zrobienie szumu medialnego wokół wystawy chyba jednej widokówki z Zepelinem nad Gliwicami (może były i cztery ?)wystarczą w tej ogromnej skali nowych gmachów, zadań. Ja mu życzę wielu sukcesów - ale czy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Menschenfresser Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:02 Precz z szerokodupnymi, czerwononosowymi, neo nomenklaturowymi, gorolskimi, polono kolonizatorami, manipulantami z urzedu, powolania, tradycji i przyzwyczajenia naszej gornoslaskiej historii ! Byl konkurs. Ktos wygral. Pewnie najlepszy. A tym wczorajszym panom, przyjezdnym administratorom historii G.Slaska dziekujemy. Dajcie tzm antyslaskim wyzeraczom niezasluzone renty i won od naszej swietej Slaskiej Sprawy, won od partyjnego koryta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: art Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.telpol.net.pl 04.01.08, 20:24 Wygrał najlepszy? Raczej jedyny, pomazaniec Urzędu Marszałkowskiego. Czytając o Muzeum w Gliwicach ma się wrażenie, że tylko dyrektor tam pracuje, a pozostali są tylko marnym dodatkiem do jego osoby. Niech sobie dalej tam robi te kolorowe jarmarki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 19:02 Brawo faszysta wygrał!, czy tego chcieliście? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 20:36 Menschenfresser to chyba Pan JOdlinski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 21:26 Czyżby Pan L.J. vel Menschenfresser poszedł na spacer z psem skoro nagle zamilkł? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: art Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.telpol.net.pl 04.01.08, 22:20 "skromnosc waszom cecha nigdy niy bola"- to jest cytat z Menschenfressera z innego forum . Cytat z niego- do niego (coś tu jest na rzeczy). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekumelele Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.08, 18:29 Obecni pracownicy Muzeum Śląskiego nie poradzą sobie z zagospodarowaniem nowego gmachu.Juz teraz musi być formowana nowa ekipa ludzi kreatywnych,z pasją,pomysłami,ludzi nie myślacych o ciepłej posadce.Nowy gmach odsłoni całą dupowatość starej ekipy.Niech sami zrezygnują inaczej dojdzie do kompromitacji! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: *** Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.telpol.net.pl 06.01.08, 22:25 Sam jesteś dupowaty. Pracownicy sobie poradzą, bo kreatywności im nie brak. Co ty wiesz o MŚ,chyba tyle, co jakiś niedowartościowany koleś napisał. Skocz sobie na jarmark, to ci się polepszy. Odpowiedz Link Zgłoś