Dodaj do ulubionych

Awantura o szefa Muzeum Śląskiego

IP: *.telpol.net.pl 03.01.08, 23:28
i dlatego taka niedźwiedzia przysługa. Celiński bierze byle kogo.
Obserwuj wątek
    • pracownikus Awantura o szefa Muzeum Śląskiego 03.01.08, 23:39
      Panie Redaktorze!
      Pisze Pan nonsensy. Otóż Pan prof. Józef Śliwiok po pierwsze z
      wykształcenia jest chemikiem, po drugie od kilku lat jest na
      emeryturze (wiadomo, że profesorowie pracują do 70-tego roku życia).
      Dlatego zastanawiam się czy człowiek nie znający się na
      muzealnictwie oraz od kilku lat przebywający na emeryturze mógłby
      ubiegać się o funkcję dyrektora Muzeum Śląskiego? Oczywiście Pan
      Prof. J. Śliwiok jest prezesem Górnośląskiego Towarzystwa Przyjaciół
      Nauk, ale z tego co wiem jest to działaność społeczna.

    • Gość: raczej ruczaj Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 00:14
      nie dziwie sie pracownikom ze protestuja, kiedy sie przyjrzec jak wyglada
      obecnie Muzeum to widac ze chcieliby zachowac taki klimat sypialni do emerytury...
      ale chyba nie to jest celem muzeum tam sobie lezakowac...
    • Gość: fjgfp Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.08, 09:13
      Kultura w Katowicach trzesie pewne malzenstwo emerytow.
      Za nowego dyrektora trzymam kciuki. Niech sie Pan nie poddaje!
    • Gość: art Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 09:39
      Czytając artykuł mam nieodparte wrażenie, ze artykuł jest
      sponsorowany. Komuś od dawna zalezy, żeby wsadzić pana Jodlinskiego
      na to stanowisko. Conajmniej od trzech lat jest głosno, że to on ma
      zostać dyrektorem w MŚ. Kto odpowie od ilu lat jest dyrektorem w
      Gliwicach? Dlaczego nie przedstawia się stanowiska pracowników
      Muzeum Śląskiego? Przecież protest nie wziął sie znikąd. A może
      autor artykułu zapyta parcowników muzeum w Gliwicach , jak im się
      układa praca z Dyrekcją?.......Ach, ale czy będą mieli odwagę
      powiedzieć prawdę?
      • Gość: Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:03
        Wygral konkurs czy nie wygral,
        ma kompetencje czy nie ma,
        ma referencje czy nie ma,
        to czego chcesz.
        • Gość: Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 18:59
          Tego ze to wielki przekręt, ten facet to wielki nieudacznik a konkurs był pod
          niego , jego zachowanie jest skandaliczne syndrom małego członka::)). To
          Stanisław Anioł i Muzeum śląskie ma alternatywy III taka jest prawda, czy ktoś z
          urzędników zajmie się tym czy musi wejść ktoś z urzędu aby tego trolla odwołać
          jego działania są na szkodę Polskiej kultury!
    • Gość: muzealnik_1 Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 10:30
      ...od trzech lat wiadomo że jedynym słusznym kandydatem jest pan L.J.
      namaszczony na to stanowisko przez niezatapialną panią G. z Urzędu....warunki
      kwalifikacyjne oraz przebieg konkursu to potwierdziły....i to może się nie
      podobać pracownikom MSK...i nie tylko pracownikom...bo czasy się trochę zmieniły
      a ludzie patrzą władzy na ręce...pracownicy MSK powinni natychmiast udostępnić
      mediom całość dokumentacji nt tak zwanej przez pismaków "awantury" która
      istnieje tylko na łamach "GW"... Pozdrawiam...
    • Gość: Andy Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 11:36
      ....droga gazeto....zadziwiasz mnie...te artykuły o Muzeum porażają swoim
      obiektywizmem i bezstronnością....rzetelna dziennikarska robota...planujecie
      fuzję z Trybuną???? Polityka to Wy a nie ludzie z Muzeum. Od trzech lat wiadomo
      kto zdaniem Urzędu Marszałkowskiego jest jedynym słusznym kandydatem.Konkurs był
      komedią w jednym akcie.Przedłużenie kadencji dyr.Szarańca o rok wynikało tylko z
      powodu wyjazdu dyr. Jodlińskiego do Japonii.Mieszkańcy Śląska nie są takimi
      kretynami jak Urząd Marszałkowski chciałby ich widzieć....
      • holtze nowe muzeum - nowy zarzad! 04.01.08, 12:54
        pracownicy muzeum sa bardzo aktywni na forum :-)
        prawda jest taka ze przez lata istnienia muzeum slaskiego w tej
        placowce nic sie nie dzialo. to najnudniejsze muzeum w okolicy.

        stojac dzisiaj przed szansa zbudowania naprawde swiatowej instytucji
        (szanse stworzyly pieniadze z unii a nie dotychczasowi pracownicy)
        musimy zmienic kadry zarzadzajace muzeum slaskim!!!

        inaczej za kilka lat bedziemy chodzic w kapciach po nowoczesnym
        budynku ogladajac smetna ekspozycje a pani w starym fartuchu bedzie
        krzyczec: prosze wychodzic juz siedemnasta!
        • Gość: Menschenfresser Re: nowe muzeum - nowy zarzad! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:13
          To nie tylko najnudniejsze,
          ale tez najmniej naukowe, no, albo pseudonaukowe
          i najbardziej falszywe tzw.slaskie muzeum.
    • Gość: do holze Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.08, 14:17
      Kiedy chodziłeś w kapciach po MŚ? Piszesz bzdury! Szkoda czasu na
      komentarz.
    • jsliwiok Awantura o szefa Muzeum Śląskiego 04.01.08, 15:59
      W związku z Pana artykułem przedstawiam do publicznej wiadomości mój
      list z dnia 29 listopada 2007 roku skierowany do Pana Marszałka J.
      Moszyńskiego:



      „Katowice, 29 listopad 2007

      Górnośląskie Towarzystwo
      Przyjaciół Nauk w Katowicach
      im. W. Roździeńskiego
      Al. W. Korfantego 3
      Katowice


      Szanowny Pan
      Janusz Moszyński
      Marszałek Województwa Śląskiego
      ul. Ligonia 46
      40-037 Katowice


      Szanowny Panie Marszałku,

      W imieniu Zarządu GTPN w Katowicach proszę Pana Marszałka o wnikliwe
      rozpatrzenie pisma pracowników Muzeum Śląskiego skierowane na ręce
      Pana w dniu 14 bm. Treść powyższego pisma w pełni popieramy.
      Pragniemy zwrócić uwagę, że Pan dr L. Szaraniec rozwinął
      szeroką działalność Muzeum Śląskiego na poziome europejskim.
      Merytorycznie i organizacyjnie niezwykle sprawny, przyczynił się
      swoją wiedzą do rozwoju kultury śląskiej i polskiej.
      Nie docenianie faktów przedstawionych przez pracowników
      Muzeum Śląskiego byłoby podstawowym błędem, który zniweczyłby cały
      dorobek kulturalny, naukowy i organizacyjny wypracowany przez
      dyrektora Muzeum Śląskiego dr L. Szarańca i jego współpracowników.
      Zarząd GTPN w Katowicach prosi Pana Marszałka o skuteczne
      wsparcie dr L. Szarańca jako dyrektora Muzeum Śląskiego i
      powierzenie w/w pełnienia funkcji Dyrektora na dalsze lata.


      Z poważaniem
      Prezes GTPN w Katowicach
      Prof. zw. dr hab. Józef Śliwiok”



      Nie trzeba mieć wysokiego ilorazu inteligencji oraz wyższego
      wykształcenia, aby zrozumieć treść w/w listu.
      Radzę Panu Redaktorze nauczyć się czytać uważnie wszystkie pisma.

      Jako Dziennikarza obowiązuje Pana rzetelność informacyjna.

      Żądam sprostowania w powyższej sprawie.

      Z poważaniem
      Józef Śliwiok
      • Gość: Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:16
        Pragniemy zwrócić uwagę, że Pan dr L. Szaraniec rozwinął
        szeroką działalność Muzeum Śląskiego na poziome europejskim.
        ¤¤¤¤¤¤¤¤¤

        Panie Sliwok, jest takie powiedzenie,
        ze wiek nie chroni przed glupota.......

        Co pan, za przeproszeniem, smoli, idz pan z pieskiem na spacerek,
        bo ja mam respekt przed starszymi, ale.......
    • czlonek.gtpn Awantura o szefa Muzeum Śląskiego 04.01.08, 16:16
      Pismaku! Czemu mają służyć te intrygi?
      Może w następnym artykule, który Pan z pewnością wkrótce n/w temat
      napisze, odpowie Pan czytelnikom na następujące pytanie, które się
      nasuwa po przeczytaniu artykułu z dnia 3 stycznia br:
      „Jeżeli konkurs wygrał Pan Jodliński, to dlaczego nie objął funkcji
      dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach z dniem 1 stycznia br?”
      • Gość: gość Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.08, 13:28
        odpowiedź na Pańskie pytanie jest banalnie prosta; Muzeum
        współfinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i wynik konkursku
        musi być zatwierdzony przez tą instytucję. Niestety ministerstwo ma
        czas i nie spieszy się z wydaniem z siebie głosu. Dla przypomnienia -
        przedstawiciel ministerstwa ( a nie ministra) brał udział w
        konkursie i nie był przeciw osobie, która konkurs wygrała !!!!!!
    • Gość: Nu, z Gliwic :) IP: *.gce.gliwice.pl 04.01.08, 16:23
      autor napisał:
      "Jodliński pokazał, że zna się na marketingu i public relations."

      Widać, że na tym "public relations" tak bardzo się zna, jeżeli się jego
      przyszli podwładni z góry buntują.

      A tak w ogóle, autor artykuły nie pofatygował się do źródeł informacji, tylko
      spekuluje i w dodatku jest stronniczy (po jaką cholerę?).

      To są żałosne, spiskowe spekulacje. A źródła "awantury" są banalne, tylko
      musiałby pan się pofatygować i dowiedzieć, o co właściwie chodzi.

      Przy tym wszystkim najbardziej będzie tymi kombinacjami pokrzywdzony sam...
      Jodliński. Bo przecież to nie jest tak, że on nic nic dobrego robił. Sugerując
      spisek wikła pan popularnego Jodłę w kombinacje polityczne i zarazem przekreśla
      dorobek Jodlińskiego, który powinien go bronić.

      Sprawę dodatkowo komplikuje to, że ta "awantura" ma w gruncie rzeczy charakter
      konfliktu wewnątrzzakładowego i dotyczy raczej stylu kierowania niż "polityki".
      W związku z tym, ustalenie, o co chodzi z tym Jodłą polegałoby na tym, żeby się
      dowiedzieć, co takiego jest w jego stylu pracy, że budzi strach w miejscy jego
      przyszłego dyrektorowania.

      Nie jest wykluczone, że ustalenie źródeł niezadowolenia z pracy pod Jodłą, jakiś
      okrągły stół i ewentualna obietnica nowego dyrektora nie nadużywania władzy
      (czymkolwiek by to nie było) w nowym miejscu pracy - a więc jakieś drobne albo i
      nie drobne korekty, zakończyła by ową "awanturę"

      Tymczasem budowanie prasowe obrazu takiego, że oto nowy dynamiczny i nowoczesny
      dyrektor nadciąga, a leniwi i niekompetentni pracownicy ze strachu przed pracą
      się buntują, z pewnością wręcz wyklucza takie rozwiązanie.

      Aha - i czy to nie jest sprawa dla związków zawodowych? Przecież są właśnie od
      takich spraw chyba - nie?

      I na zakończenie tego - oczywiście niepotrzebnego nikomu - postu:

      Załóżmy, że sprawa zostanie przewalczona (a pewnie zostanie) i co dalej? Jodła
      zacznie pracować po swojemu, z takimi samymi skutkami i konsekwencjami jak
      wcześniej i będzie jak było, tylko w innym mieście. I czy to dobrze? Bo jeżeli
      będzie jak było, to oznaczać to będzie na przykład perspektywę odejścia z pracy
      co bardziej doświadczonych pracowników z MŚ. Czy o to chodzi?
    • Gość: słowo Parę uwag IP: *.dip.t-dialin.net 04.01.08, 18:31
      1. Muzeum Sląskie w ostatnich latach prowadziło - w
      miarę swoich możliwości lokalowych i merytorycznych -
      szeroką i interesującą działalność wystawieniczą,
      zdaje się nagradzaną ministerialnie i docenianą w
      Polsce. Mam tu na myśli zwłaszcza jedyne i
      niepowtarzalne kontakty ze Wschodem - Lwowem, Kijowem,
      Grodnem i Wilnem. Wystawy te wniosły wiele
      interesujących, nieznanych elementów do kultury
      artystycznej.
      2. Sam budynek jest wyjątkowo "nie muzealny", trudny
      do celów wystawieniczych, ponury etc. To niczyja
      bezpośrednia wina (może tych tylko, co zniszczyli nowy
      i wspaniały obiekt w czasie II wojny św.).
      3. Pan dr Lech Szaraniec prowadził wieloletnią i
      niezłomną akcję budowy nowego muzeum. I za ten upór
      trzeba mu jak najserdecznej podziękować.
      4. Przyszłe muzeum będzie wymagało, ze wzlędu na duże
      powierzchnie wystawienicze, intesywnej pracy muzealnej
      (wystawieniczej), dbałości o jakości prezentacji
      (graficzną i merytoryczną) i katalogowej dokumentacji.
      Jarmarki czy koncety były dobre w Gliwicach (tam
      czasowej powierzchni wystawieniczej praktycznie nie
      ma); w Katowicach powinna je prowadzić jakaś Fundacja,
      może nawet ściśle związana z samym muzeum).
      5. To nowe muzeum to ogromna inwestycja. Musi ją
      prowadzić ktoś doświadczony, o dużym autorytecie,
      ktoś, kto będzie współpracował z zespołem ludzi, i dla
      którego ten zespół ludzi będzie chciał z dużym
      poświęceniem pracować. Zaufanie jest tu magicznym
      wprost wyrazem.
      6. Problem nie jest w tym, czy dalej bedzie dyr. Pan
      L. Szaraniec - bo jego już tam nie ma. Problem jest
      czy Pan Jodliński podoła..., czy te jego dotychczasowe
      sukcesy - jarmarki, wycieczki po mieście, czy
      zrobienie szumu medialnego wokół wystawy chyba jednej
      widokówki z Zepelinem nad Gliwicami (może były i
      cztery ?)wystarczą w tej ogromnej skali nowych
      gmachów, zadań. Ja mu życzę wielu sukcesów - ale czy...
    • Gość: Menschenfresser Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 19:02
      Precz z szerokodupnymi, czerwononosowymi,
      neo nomenklaturowymi, gorolskimi, polono kolonizatorami,
      manipulantami z urzedu, powolania, tradycji i przyzwyczajenia
      naszej gornoslaskiej historii !

      Byl konkurs. Ktos wygral. Pewnie najlepszy.

      A tym wczorajszym panom, przyjezdnym
      administratorom historii G.Slaska dziekujemy.

      Dajcie tzm antyslaskim wyzeraczom
      niezasluzone renty i won od naszej swietej
      Slaskiej Sprawy, won od partyjnego koryta.
      • Gość: art Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.telpol.net.pl 04.01.08, 20:24
        Wygrał najlepszy? Raczej jedyny, pomazaniec Urzędu Marszałkowskiego. Czytając o
        Muzeum w Gliwicach ma się wrażenie, że tylko dyrektor tam pracuje, a pozostali
        są tylko marnym dodatkiem do jego osoby. Niech sobie dalej tam robi te kolorowe
        jarmarki.
      • Gość: do Menschenfresser Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 19:02
        Brawo faszysta wygrał!, czy tego chcieliście?
    • Gość: gosc Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 20:36
      Menschenfresser to chyba Pan JOdlinski
    • Gość: ktos Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.08, 21:26
      Czyżby Pan L.J. vel Menschenfresser poszedł na spacer z psem skoro
      nagle zamilkł?
      • Gość: art Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.telpol.net.pl 04.01.08, 22:20
        "skromnosc waszom cecha nigdy niy bola"- to jest cytat z Menschenfressera z
        innego forum . Cytat z niego- do niego (coś tu jest na rzeczy).
    • Gość: ekumelele Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.08, 18:29
      Obecni pracownicy Muzeum Śląskiego nie poradzą sobie z
      zagospodarowaniem nowego gmachu.Juz teraz musi być formowana nowa
      ekipa ludzi kreatywnych,z pasją,pomysłami,ludzi nie myślacych o
      ciepłej posadce.Nowy gmach odsłoni całą dupowatość starej
      ekipy.Niech sami zrezygnują inaczej dojdzie do kompromitacji!
      • Gość: *** Re: Awantura o szefa Muzeum Śląskiego IP: *.telpol.net.pl 06.01.08, 22:25
        Sam jesteś dupowaty. Pracownicy sobie poradzą, bo kreatywności im nie brak. Co
        ty wiesz o MŚ,chyba tyle, co jakiś niedowartościowany koleś napisał. Skocz sobie
        na jarmark, to ci się polepszy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka