Dodaj do ulubionych

Przyłącz się do akcji przeciwko foliówkom

IP: *.gl.digi.pl 07.04.08, 21:25
Oni działają na zlecenie przemysłu papierniczego, który ma problemy
z powodu spadającego czytelnictwa pracy.

Doskonale wiadomo, że papier nie nieekologiczny. Przy jego produkcji
powstaje mnóstwo szkodliwych odpadów, a do jego produkcji wycinane
są lasy. Niech mi nikt nie wmawia, że te torby są produkowane z
makulatury, bo nawet jeżeli tak jest, to ta makulatura nie została
przeznaczona na produkcję innego papieru.
Obserwuj wątek
    • Gość: Oszczędny nie-Przyłączaj się do akcji przeciwko foliówkom IP: *.pools.arcor-ip.net 07.04.08, 21:52
      Te foliówki to przeciez dobra sprawa:
      1. na zakupach nie trzeba martwic sie o torbę
      2. można je używac jako worki na śmieci - ja tak robię,
      nie trzeba wtedy kupować
      3. są cieniutkie - a wiec zużywają mało materiału - a pranie
      wielorazowzch toreb też zanieczyszcza środowisko

      ... apropos środowisko - ciekawe ile tych zagorzałych przeciwników tych
      foliówek jeżdzi samochodami, też "tylko na spacer" i lata na urlop samolotem???
      • Gość: matt Re: nie-Przyłączaj się do akcji przeciwko foliówk IP: 213.227.87.* 08.04.08, 11:24
        Ustawowy zakaz jest bez sensu. Tzw. przeciętny Polak na zakazy
        i nakazy ostentacyjnie leje, dosłownie i w przenośni (palenie
        papierosów w miejscach publicznych, komórki w samochodzie,
        naklejanie reklam gdzie popadnie, sortowanie odpadów itd.).
        Taki kraj. :/ Nota bene chyba najbrudniejszy w Europie.

        Natomiast obowiązkiem SPRZEDAWCÓW powinno być pytanie, czy ktoś
        chce plastikową reklamówkę, czy nie. Tak jest np. w Niemczech
        od wielu lat. Wkurza mnie, że nim zdążę powiedzieć "Bez torby
        proszę" bezmyślna kobieta już ładuje mi parę drobiazgów do worka.

        A zwolennikom foliówek dedykuję rasistowski żart z Francji :)
        "Pourquoi en Arabie les sacs poubelles sont transparent?
        Pour qu'ils puissent faire du leche-vitrines."
    • Gość: Ewa_z_Katowic Przyłącz się do akcji przeciwko foliówkom IP: *.chello.pl 07.04.08, 22:46
      A co z workami na śmieci ? Nie są bardziej ekologiczne niż jednorazówki. Żeby
      było jasne - jestem za torbami wielokrotnego użytku - chodzę z taką po zakupy.
    • Gość: Nino [...] IP: *.chello.pl 08.04.08, 13:09
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • natachee Re: A może tak torby Envirosax 09.04.08, 22:18
        pewnie, że envirosax! śliczne są.
        • Gość: bajka Re:autopromocja IP: *.stk.vectranet.pl 16.04.08, 15:07
          Cała ta akcja jest dziwna. mam wrażenie jakby osoby ja prowadzące nie miały
          pojęcia o ekologi.
          Worki foliowe - zakazać - idiotyczne podejście.
          Im chodzi o autopromocję nie o środowisko.
    • Gość: nino Envirosax to jest fajna propozycja IP: *.chello.pl 16.04.08, 20:54
      Zdecydowanie polecam torby Envirosax. Do kupienia w Internecie.
      Różne i bardzo fajne wzory.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka