IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 20.09.02, 13:49
Usa odkrywa nowa twarz teraz szantazuje O.N.Z do czego jeszcze sie posuna ?
Obserwuj wątek
    • Gość: maniak Re: szantaz! IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 20.09.02, 13:51
      przepraszam a oto link info.onet.pl/556566,12,item.html
      • Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 14:06
        Mam wrazenie, ze administracja USA chce tej wojny za wszelka cene. Z drugiej
        strony, jesli Irak rzeczywiscie ma bron do masowej zaglady i Saddam dostanie
        szajby i przycisnie przyslowiowy guzik, to ja podziekuje za udzial w
        programie. Do Wloch, to oni maja jak rzut beretem. Swoja droga, to dziwie sie,
        ze Bush tatus nie zrobil z Irakiem wczesniej porzadku.
        A tak naprawde, to przeciez chodzi o rope. Za ten kryzys zaplaci Europa, bo
        nie ma wlasnych zloz, no, chyba, ze dobroduszne Amerykany przysla nam troche
        paliwa po obnizonych cenach.
        • jot-23 Re: szantaz! 20.09.02, 15:20
          Gość portalu: gaga napisał(a):

          > Mam wrazenie, ze administracja USA chce tej wojny za wszelka cene.
          > ze Bush tatus nie zrobil z Irakiem wczesniej porzadku.
          > A tak naprawde, to przeciez chodzi o rope. Za ten kryzys zaplaci Europa, bo
          > nie ma wlasnych zloz, no, chyba, ze dobroduszne Amerykany przysla nam troche
          > paliwa po obnizonych cenach.

          ok , mirko, jak go zapyalem o to samo zaczal cos gawozyc jak bejbik...

          wytlumacz mi jak wojna z irakiem ma sie pozytywnie przydac stanom
          zjedonoczonym, w kontekscie jedynego celu wojny, ropy naftowej.
          • Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 17:26
            jot-23 napisał:

            > > wytlumacz mi jak wojna z irakiem ma sie pozytywnie przydac stanom
            > zjedonoczonym, w kontekscie jedynego celu wojny, ropy naftowej.

            USA jest trzecim panstwem na swiecie pod wzgledem wydobycia ropy naftowej,
            Irak 10-tym (dane z 99r). Kontrola nad nim, to niezly kasek. Wojna w regionie
            plw. Arabskiego wplynie na wzrost cen ropy. Uwazasz, ze kto na tym skorzysta?
            Biedne Wlochy z rocznym wydobyciem ok. 5,5 mln ton (i 85 mln ton importowanej
            ropy) czy Stany z 300 mln ton?
            • jot-23 Re: szantaz! 20.09.02, 17:35
              Gość portalu: gaga napisał(a):

              > jot-23 napisał:
              >
              > > > wytlumacz mi jak wojna z irakiem ma sie pozytywnie przydac stanom
              > > zjedonoczonym, w kontekscie jedynego celu wojny, ropy naftowej.
              >
              > USA jest trzecim panstwem na swiecie pod wzgledem wydobycia ropy naftowej,
              > Irak 10-tym (dane z 99r). Kontrola nad nim, to niezly kasek. Wojna w regionie
              > plw. Arabskiego wplynie na wzrost cen ropy. Uwazasz, ze kto na tym skorzysta?
              > Biedne Wlochy z rocznym wydobyciem ok. 5,5 mln ton (i 85 mln ton importowanej
              > ropy) czy Stany z 300 mln ton?

              ok, jak ta kontrola ma wygladac? armia okupacyjna? kto ma te rope wydobywac?
              czyja bedzie wlasnoscia? "panstwa", czyli po komunistycznemu? czy tez
              zostana "oddane" w rece prywatne? jezeli tak to w jaki sposob na tym zyskaja
              USA? jak na to zareaguja inne kraje arabskie, np arabia saudyjska z 25%
              swiatowej ropy? pamietaj, cala wojna toczy sie o rope, zeby to bylo wiarygodne,
              musisz wykazac ze ameryka w jakims stopniu bedzie profitowac z sytuacji kiedy
              zbrojnie zaatakuje iraq, ze wszystkimi tego konsekwencjami. musisz przedstawic
              model ktory pokaze jasna przewage akcji militarnej, nad podniesieniem
              wszystkich sankcji na irak, i pozwoleniu mu na produkowanie i sprzedawanie ropy
              na swiatowy rynek.

              • Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 17:58
                jot-23 napisał:

                > Gość portalu: gaga napisał(a):
                >
                > > jot-23 napisał:
                zeby to bylo wiarygodne,
                >
                > musisz wykazac ze ameryka w jakims stopniu bedzie profitowac z sytuacji
                kiedy
                > zbrojnie zaatakuje iraq, ze wszystkimi tego konsekwencjami. musisz
                przedstawic
                > model ktory pokaze jasna przewage akcji militarnej, nad podniesieniem
                > wszystkich sankcji na irak, i pozwoleniu mu na produkowanie i sprzedawanie
                ropy
                >
                > na swiatowy rynek.
                >
                Jot, ja nic nie musze. To chyba jest ewidentne, ze wraz ze wzrostem cen ropy
                skorzystaja na tym wydobywcze potegi m.in. USA. Iracka stanowi 10% importu
                tego surowca do Wloch ( to tak o sprzedazy na swiatowym rynku).
                • jot-23 Re: szantaz! 20.09.02, 18:03
                  Gość portalu: gaga napisał(a):

                  >> Jot, ja nic nie musze. To chyba jest ewidentne, ze wraz ze wzrostem cen ropy
                  > skorzystaja na tym wydobywcze potegi m.in. USA. Iracka stanowi 10% importu
                  > tego surowca do Wloch ( to tak o sprzedazy na swiatowym rynku).

                  okie dokie

                  "A Slave is he who cannot speak his thoughts" Euripides
                  • Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 18:09
                    jot-23 napisał:

                    > >
                    > "A Slave is he who cannot speak his thoughts" Euripides

                    "Unies sie ponad ziemie owionieta morem
                    Duch tym czystszy sie staje, im wyzej ulata
                    I ogniem, ktory plonie w kieliszku wszecgswiata,
                    zachlysnij sie i upij jak boskim likworem."
            • Gość: --Michal JAK KROWIE PRZY ROWIE! IP: *.tiaa-cref.org 20.09.02, 17:45
              USA produkuje 10mln b. dziennie a zuzywa ponad 20! Kto zyska na podniesieniu
              cen ropy?

              Oto szalona mysl! Moze nie chodzi o zaden spisek masonerii, cyklistow, zydostwa
              i krwiozerczych kapitalistow? Sadam ma rope -> ropa to kasa -> zamiast jak
              kazdy pozadny arab kupowac rojsy i kurtyzany wydaja na ruska technike wojskowa -
              > KLOPOTY!

              Maly przyklad, ruscy bardzo chetnie mu sprzedaj!

              Maly przyklad.
              Su-30/32/34 ktore moga przyspozyc wiele klopotow wystepujacych w przewadze
              mysliwca sprzymierzonych. F-22 ktory moze pokonac ta maszyne wejdzie to sluzby
              w blizej nie okreslonej przyszloasci. A takich przykladom jest wiele!
              Europejska obona lotnicza moze nie byc wstanie (czas reakcji) przeciwstawic sie
              kilku bombowca taktycznym nadlatujacym ze wschodu pod zielonym sztandarem.
              • Gość: gaga Re: JAK KROWIE PRZY ROWIE! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 18:05
                Gość portalu: --Michal napisał(a):

                > USA produkuje 10mln b. dziennie a zuzywa ponad 20! Kto zyska na podniesieniu
                > cen ropy?
                > Oto szalona mysl! Moze nie chodzi o zaden spisek masonerii, cyklistow,
                zydostwa
                >> i krwiozerczych kapitalistow? Sadam ma rope -> ropa to kasa -> zamiast ja
                > k
                > kazdy pozadny arab kupowac rojsy i kurtyzany wydaja na ruska technike
                wojskowa
                > -
                > > KLOPOTY!
                >
                > Maly przyklad, ruscy bardzo chetnie mu sprzedaj!
                >
                > Maly przyklad.
                > Su-30/32/34 ktore moga przyspozyc wiele klopotow wystepujacych w przewadze
                > mysliwca sprzymierzonych. F-22 ktory moze pokonac ta maszyne wejdzie to
                sluzby
                > w blizej nie okreslonej przyszloasci. A takich przykladom jest wiele!
                > Europejska obona lotnicza moze nie byc wstanie (czas reakcji) przeciwstawic
                sie
                >
                > kilku bombowca taktycznym nadlatujacym ze wschodu pod zielonym sztandarem.

                Dzieki za oswiecenie. Ja sie tej wojnie nie przeciwstawiam, bo jak juz
                wczesniej pisalam przez "mare nostrum" do Wloch droga krotka i Berluska moze
                sobie czadzic jacy to Wlosi piekni, zwarci i gotowi, ale kto mu w te bajki
                wierzy?
                • canadian Re: JAK KROWIE PRZY ROWIE! 20.09.02, 18:14
                  Wlosi zwarci i gotowi ale do spierdalania gdzie pieprz rosnie.
                  Sily zbrojne powinny byc zabronione bo zmieniaja aliantow jak choragiewka na
                  wietrze.
                  Nic dziwnego, ze sie boisz gaga.
                • Gość: --Michal O co wlasciwie chodzi. IP: *.tiaa-cref.org 20.09.02, 18:19
                  Gaga! Moze troche za ostro walnolem z ta "Krowa". Nie mial to byc atak
                  osobisty. Ponioslo mnie. Jezeli Cie urazilem to przepraszam. Ciagle czytam na
                  forum ze USA zarobi na wojnie albo ze "chodzi o Rope". Tylko nikt nie wie jak i
                  dlaczego.
                  • Gość: gaga Re: O co wlasciwie chodzi. IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 18:47
                    Gość portalu: --Michal napisał(a):

                    > Gaga! Moze troche za ostro walnolem z ta "Krowa". Nie mial to byc atak
                    > osobisty. Ponioslo mnie. Jezeli Cie urazilem to przepraszam. Ciagle czytam
                    na
                    > forum ze USA zarobi na wojnie albo ze "chodzi o Rope". Tylko nikt nie wie
                    jak i
                    >
                    > dlaczego.
                    Spoko, to i tak zachowales sie jak gentleman. Gdyby tu sie kazdy przejmowal
                    sciekiem, ktory na niego splywa, to wiekszosc z nas juz by sie utopila, a
                    reszta "robilaby" w sluzbach oczyszczania miasta. Wlasciwe to odbieglismy od
                    tematu, bo chodzilo o szantaz ONZ. Nie chce otwierac kolejnej puszki Pandory,
                    ale w koncu to troche smieszne, ze USA chce zablokowac wyjazd inspektorow,
                    ktorego zreszta sie tak wczesniej domagaly.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka