Dodaj do ulubionych

kolonie???

25.04.06, 09:46
Witam,
Moje dziecko chce pojechać na obóz letni. Nie jest to obóz orgaznizowany
przez biuro podrózy. Proszę poradzcie, co powinnam sprawdzić. Czy organizator
powinien mieć jakieś uprawnienia? Dodam, że dzieci miałyby być zakwaterowane
w prywatnym pensjonacie. Ile dzieci (9-letnich) powinien mieć pod opieką
jeden opiekun? Co jeszcze jest ważne?
Trochę jestem przejęta, bo byłby to pierwszy obóz mojejego dziecka.
Czekam z niecierpliwością na rady i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • cameltravel Re: kolonie??? 26.04.06, 01:26
      Pierwsze kto organizuje ten obóz? czy ma wszelkie zezwolenia na działalność?
      czy i jakie ma ubezpieczenie? Jaki jest program? jaka jest cena i co konkretnie
      zawiera? za niska może byc podejżana za wysoka tez.
      opikunowie - to różnie. Teoretycznie jeden na każde 15 dzieci. Praktycznie
      lepiej jest jak będzie wiecej niż jeden.
      poproś o referencje zpoprzednich obozów.
      czy organizator jest gdzieś zrzeszony?
      czy ma zgody wszelkich instytucji itd itp.

Ewa
    • davidowski Re: kolonie??? 23.06.22, 18:11
      Dokładnie sama organizacja wyjazdu wakacyjnego dla naszego dziecka jest bardzo ważna i ja również jestem zdania, ze fajnie jest wiedzieć jak można im takie nietypowe wakacje zorganizować. Myślę, że bardzo ciekawie o tym napisano w szkola-podstawowa.edu.pl/nietypowe-wakacje-dla-dziecka-poznaj-kolonie-przygodowe/ i dla mnie takie informacje są bardzo praktyczne.
    • lucja_klara Re: kolonie??? 29.06.22, 11:42
      Na samych koloniach się nie znam, my zawsze wysyłamy na coś z polecenia znajomych, nasze były pierwszy raz w wieku 7-8 lat, więc 9-latek na pewno sobie poradzi. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to warto zaopatrzyć dziecko w zegarek z lokalizacją - będziesz miała podgląd czy są na terenie obozu, czy pojechali na wycieczkę etc. można przez taki też dzwonić na wideo - super sprawa. My mamy dwa modele od Bemi wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka