plantin 11.10.12, 12:14 Na sterylizację, czipowanie w naszym mieście chyba nigdy nie będzie pieniędzy ale trzeba zrozumieć że np. mamy za mało pomników... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
watersnakes2 Re: Mnóstwo szczeniaków w schronisku. Będzie prob 11.10.12, 15:41 plantin napisał: > Na sterylizację, czipowanie w naszym mieście chyba nigdy nie będzie pieniędzy a > le trzeba zrozumieć że np. mamy za mało pomników... Nie masz pieniędzy na sterylizację - nie bierz psa, albo naucz się go pilnować. As simple as it sounds. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzieci to paranoja Re: Mnóstwo szczeniaków w schronisku. Będzie prob IP: *.play-internet.pl 11.10.12, 17:03 Ludzie zajmujący się zgarnianiem szczeniaczków, zanieście je do naszych władz i pokażcie problem ! Skoro dla nich nie jest widoczny. Lekarstwo jest jedno OBOWIĄZKOWA STERYLIZACJA I KASTRACJA !!! Jeśli ktoś nie ma zarejestrowanej hodowli i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych każdy zwierzak powinien być wykastrowany!! Bo wystarczy, żeby raz "nie dopilnował" i już jest stadko psów, a z tego stadka kolejne !! Tak jak jest obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie, które łatwo wyegzekwować, a za jego brak można zabulić 500 zł, tak samo powinno być ze sterylizacją. Oszczędność dla kraju, coraz mniejsza ilość biednych piesków, nawet można pare pomników więcej postawić. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba działać w zapobieganiu. Schroniska też powinny mieć zakaz wydawania zwierząt bez zabiegu!!!!! Najłatwiej jest płakać nad szczeniaczkami i prosić o kaskę. STOZ niech się zajmię stadem zwierzaków bezdomnych, które się rozmnażają bez kontroli. Nawet jeśli nie ma miejsca w schronie, lepiej złapać, wykastrować i wypuścić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wredna_suka Re: Mnóstwo szczeniaków w schronisku. Będzie prob IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.12, 18:02 Tak, tak a Rycho, Zbycho i Zdzicho już się tym zajmą. Oni robią w hodowlach psów rasowych, których nikt mający zdrowy umysł kupić nie chce. Na kupnie bowiem się nie kończy, zdegenerowane genetycznie zwierzęta (canis degeneratus) wymagają dużych nakładów. Stąd nieustanny lobbing. Tyle tylko, że był już taki facio z wąsikiem, który chciał to robić ludziom z wiadomym zresztą skutkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
plantin Nie zarzucaj komuś bez powodu - wiesz coś na 11.10.12, 19:39 temat moich zwierzaków ?! Ja akurat mam ich wiele i spłaciłem już daninę lekarzom za sterylizację - ale mnie na to stać, za to jest sporo osób, którym miasto mogłoby fundnąć sterylizację - u nas w skali roku to ok. 30 zabiegów a to kropla w morzu potrzeb. Odpowiedz Link Zgłoś
watersnakes2 Re: Nie zarzucaj komuś bez powodu - wiesz coś na 12.10.12, 08:37 > Nie zarzucaj komuś bez powodu - wiesz coś na temat moich zwierzaków ?! A skad pomysł, że coś Ci zarzuciłam? Stwierdziłam fakt, jesli ktos nie ma pieniedzy na sterylizacje, czy czasu by pilnowac pupila - niech nie podejmuje sie opieki nad zwierzeciem. Wiecej luzu stary, nie jestes pepkiem swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
plantin Znasz logikę choć elementarnie ? 12.10.12, 12:04 Podpiąłeś się pod mój post, zacytowałeś go ale Twój tekst już nie był do mnie ? Zadziwiasz mnie :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
mawo64 Mnóstwo porzuconych szczeniaków. Będzie problem... 11.10.12, 23:49 Jeżeli studenci stomatologi mogą leczyć zeby to niech studenci weternarii sterylizują psy.Na pewnie bedzie to obopólna korzysc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bico Re: Mnóstwo porzuconych szczeniaków. Będzie probl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 07:47 Bzdurę napisałeś. Nie porównuj leczenia zęba z operacją. Czym innym jest borowanie, a czym innym wprowadzenie w narkozę, Ciekawe czy byś chciał, żeby operowali Ciebie studenci medycyny. Odpowiedz Link Zgłoś
rabbinhood podatkiem 12.10.12, 07:38 mniejszy przyrost naturalny można wymusić sensownym podatkiem. Podatek od psa lub kota jeśli jest wysterylizowany powinien być mniejszy, bo mniejsze jest ryzyko że trzeba będzie płacić na szczeniaki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aneta Re: podatkiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 09:48 Ale najpierw trzeba zgłosić, że ma się psa i zapłacić za niego podatek (45 zł/rok). I tu się zaczynają schody - w tym roku Urząd Miasta (i słusznie) wydawał skierowania na darmową sterylkę tylko legalnym czworonogom. Tyle, że o godz. 7.35 Pani ze zdziwieniem popatrzyła na moja sąsiadkę i opowiedziała o nocnych dyżurach przed budynkiem przy ul. Strycharskiej. Więc pracując od podstaw trzeba by zadbać o rejestrację psów, ich szczepienia i dalej o sterylizacje. A swoją drogą godna podziwu jest np postawa weterynarza: ma pod swoją opieką kilkanaście zwierzaków, dla których nie ma miejsca w schronisku w Dyminach. A jego wynagrodzenie za opieke to jedynie karma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xenia Re: podatkiem IP: *.dynamic.chello.pl 15.10.12, 13:23 A co z tymi ludźmi, którzy dokarmiają bezpańskiego psa? Może by i wysterylizowali go, gdyby dostali taką możliwość za darmo, ale wątpię by postanowili zarejestrować psa na siebie i płacić jeszcze za niego podatki... Odpowiedz Link Zgłoś
plantin Daj spokój dziewczyno - większość nawet nie 15.10.12, 14:35 zrozumie tego, że można dokarmiać bezpańskie zwierzęta, zaraz zaczną ci wciskać - że skoro dokarmiasz to jest Twój. A dokarmiających bezpańskie zwierzęta (lub nawet cudze) jest sporo - na szczęście... Odpowiedz Link Zgłoś