kata-tonik
02.03.13, 14:53
Skandal!
Przecież ci lekarze mogliby uratować komuś życie, ale tego nie robią, bo im się nie chce. Moim zdaniem przy zbyt niskim wskaźniku pobrań powinno być wszczynane jakieś postępowanie dyscyplinarne.
Polskie prawo nie wymaga żadnych oświadczeń woli ani zgody rodzin. Jeśli ktoś wyraźnie za życia nie wyraził sprzeciwu wobec pobierania narządów, to je można pobrać i już. W grobie nikomu narządy nie są potrzebne.
Po prostu zaścianek.