26.08.13, 10:09
- Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując powstanie warszawskie - teza Piotra Zychowicza z książki "Obłęd’44" idzie pod prąd. A marketingowo - jest nośna: sprzedano już 30 tys. egz. Skala sukcesu wydawniczego jest porównywalna ze skalą krytyki. - To jest grafomania - ocenia książki Zychowicza prof. Antoni Dudek. Ale autor podkreśla: - Napisałbym "Obłęd" tak samo.
Obserwuj wątek
    • rawik-is-me Re: "Obłęd" 26.08.13, 10:29
      ~Jeż Jerzy : 100% prawdy - Powstanie Warszawskie (pisane dużą literą bo to nazwa własna) militarnie skierowane było przeciwko Niemcom, politycznie przeciwko Soweietom a demonstracyjnie przeciwko Anglosasom (Brytole i Hamburgermeni) a najbardziej opłakanymi skutkami - przeciwko Polsce. I nie ma się co pieklić, od lat 'ubrązawia' się mit powstania, wtłacza młodzieży szkodliwą papkę ideologiczną spod znaku machania szabelką i typowego mickiewiczowskiego 'szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, ja z synowcem na czele i ... jakoś to będzie'. No 'jakoś to było'.
      Oszukanej powstańczej młodzieży, tej co ginęła - cześć i pamięć. Decydentom o wybuchu Powstania - wieczna hańba i niepamięć. I kisi mnie to, że podobnego argumentu używała propaganda PRL - bo to stuprocentowa prawda, że decyzja o wybuchu Powstania to był OBŁĘD i SAMOBÓJSTWO.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka