Dodaj do ulubionych

Zamkniecie ulice, to będą parkingi

30.09.08, 21:01
I tym sposobem miasto będzie jeszcze bardziej nieprzyjazne dla swych
mieszkańców, "zrobimy ci dobrze, ale drogo za to zapłacisz". Pora
się wynosić z tego miasta.
Obserwuj wątek
    • Gość: Tubylec Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 21:04
      Mieszkam w strefie C i często w ciągu dnia nie jestem w stanie zaparkować
      własnego auta w promieniu 3 przecznic od własnego domu. Tak, tak, debile z
      urzędu miasta - zamiast np. zakazać wjazdu samochodom na niekrakowskich
      numerach, skasujcie miejsca parkingowe w strefie C. Ku radości mieszkańców.
      • Gość: TM Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 08:46
        Mam podobny problem ja Ty - a wystarczyłby tabliczki zakaz parkowania nie
        dotyczy mieszkańców posiadających identyfikator C. Wtedy do egzekwowania zakazów
        oprócz pracowników strefy mogła by sie włączyć straż miejska i policja.
        • Gość: Kamel Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.lerkins.com 01.10.08, 13:01
          Zgadzam się z poprzednimi 2 wypowiedziami, zakaz parkowania dla hołoty! Parkowac
          tylko powinni mieszkańcy. Tyle sie mówi że nie ma lokalizacji pod parkingi jak
          jest to nie ma kasy - stare dyrdymały. Chcą lokalizacje idealną parking przy
          pałacu Pugetów - właścicielem jest UMK, a pałac dzierżawi. Zamknąc parking
          wykopac dół i zrobić parking podziemny PROSTE ! Ale deblie z UMK robią zawsze
          inne rzeczy tylko nie dla mieszkanców.
          • Gość: KKKI Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 14:05
            Jak to ? To parking miejski ?
            To dlaczego nie było przetargu na jego dzierżawę ? Wszystkie
            parkingi kilkakrotnie były na przetargach a ten nie ? Oj to byłby
            niezły przekręt , oczywiście jeżeli to wszystko prawda co piszą.
          • Gość: behemot Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.autocom.pl 02.10.08, 11:42
            >Zgadzam się z poprzednimi 2 wypowiedziami, zakaz parkowania dla >hołoty! Parkowac tylko powinni mieszkańcy.

            Tak! A prąd tylko dla mieszkańców Łęgu. Reszta niech siedzi przy świeczkach!
          • Gość: Paweł Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.eranet.pl 17.10.08, 15:25
            Ty bucu! Hołota to ty!
      • Gość: oburzona Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 11:50
        mała poprawaka - nie wszyskie samochody na "moekrakowskich" numerach
        nie należą do obywateli Krakowa- wystarczy że współmałżonek jest
        gdzie indziej zameldowany, prawda?
        • Gość: Piotrek Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.kolornet.pl 01.10.08, 14:34
          to niech zmieni zmeldowanie, proste
          • Gość: gniewko_syn_ryba Zameldowanie ma być zlikwidowane od IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:10
            przyszłego roku... ;-P
      • Gość: alien Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 89.174.218.* 01.10.08, 17:12
        To jeszcze trzeba zakazać wyjeżdżania samochodom na krakowskich numerach poza
        Kraków. Ale jesteś "gupi".
    • kawitator Zamkniecie ulice, to będą parkingi 30.09.08, 21:08
      Budowa parkingów ma zwiększać a nie zmniejszać ilość miejsc parkingowych !!!
      Mamy na ulicach w promieniu 500 m od placu 400 miejsc parkingowych Robimy wielką inwestycję parking podziemny na 400 miejsc a jednocześnie likwidujemy te miejsca parkingowe na ulicach Z punktu widzenia kierowcy pomysł bez sensu bo zamiast parkować na ulicy bezpłatnie lub za umiarkowana opłatę będę musiał parkować we wspaniałym podziemno nadziemnym parkingu za gruba forsę od godziny Może lepiej rozgonić tych urzędników bo siedzenia za biurkiem w widoczny sposób powoduje otępienie umysłowe ze nie widzą bezsensu i idiotyzmu swoich działań.
      • Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 30.09.08, 21:31
        Pozdiemne parkingi sa po to, by z chodnikow zniknely samochody, a
        nie po to by przybywalo miejsc parkingowych.Centrum miasta ma byc
        dla pieszych i mieszkancow , a nie przyjezdnych kierowcow.
        • Gość: xx Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 21:45
          To może zbudować mur wokół drugiej obwodnicy i nie wpuszczać tam
          nikogo oprócz mieszkańców? Oczywiście mieszkańców też nie wypuszczać.
        • Gość: gniewko_syn_ryba Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.autocom.pl 30.09.08, 22:05
          Gość portalu: Martineq napisał(a):

          > Centrum miasta ma byc dla pieszych i mieszkancow

          i ich wozów drabiniastych !!!
          • Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 30.09.08, 22:10
            A moze wogole wywalmy chodniki i zrobmy sobie z Krakowa Houston lat
            60-tych. Bedzie fajnie nie?Pod linkiem podgladowe zdjecie :)
            www.islandia.is/lhm/images/parking-houston.jpg
            • Gość: g kolejny, którego nie stać na auto IP: *.blast.pl 01.10.08, 07:56
              uszczęśliwia na siłę innych
            • Gość: gniewko_syn_ryba Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:11
              W średniowiecznym Krakowie ich nie było... ;-P

              A we Widniu to se mogłem zaparkować bezpłatnie w podziemnym parkingu w samym
              centrum... Ale z tego Widnia takie Hjuston zrobili... ;-PPP
              • Gość: Martineq Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.chello.pl 01.10.08, 12:28
                Za darmo na parkingu podziemnym w centrum Wiednia , a w którym
                dokładnie miejscu takie cuda?

                @g - pewnie Holendrów i Duńczyków też nie stać na auta , bo jeżdzą
                wszędzie rowerami :D Prawda jest taka , że w cywilizowanych krajach
                autem na lewo i prawo jeździ tylko największa "wieś". To są ludzie z
                nizin , bez większej świadomości społecznej. W Polsce też tak
                będzie , czego sobie i wam życzę ;)
                • Gość: gniewko_syn_ryba Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:04
                  Gość portalu: Martineq napisał(a):

                  > Za darmo na parkingu podziemnym w centrum Wiednia , a w którym
                  > dokładnie miejscu takie cuda?

                  Dokładnie nie pamiętam ale do katedry było stamtąd ok. 10 min. spacerkiem...
                  Podobnie (choć nie pod ziemią) najzupełniej legalnie i za darmo parkowałem ponad
                  dobę prawie w samym historycznym centrum Lubeki...
                  >
                  > @g - pewnie Holendrów i Duńczyków też nie stać na auta , bo jeżdzą
                  > wszędzie rowerami :D

                  Na wywczasy do Francyi i Włoch również ?... ;))))))))))))))

                  Prawda jest taka , że w cywilizowanych krajach
                  > autem na lewo i prawo jeździ tylko największa "wieś". To są ludzie z
                  > nizin , bez większej świadomości społecznej.

                  Dowartościowałeś się już panie hrabio ?... ;))) No to do roboty - gó...wóz
                  zajechał... ;-P
                  • Gość: Martineq Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.chello.pl 01.10.08, 15:46
                    Na wczasy do Francji także wielu Holendrów jeździ rowerami, mimo że
                    chodziło mi w tym momencie o typowy dzienny zakres poruszania się ,
                    a ten wynosi średnio około 40km.
                    Wiesz , ja się dowartościowywać nie muszę.Natomiast dziwne, że nie
                    zauważyłeś, że w Polsce właśnie auto było/jest takim prymitywnym
                    sposobem okazywania swojego poziomu finansowego?
                    • Gość: ojciec Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 01.10.08, 17:23
                      jak będziesz miał dwójkę dzieci na karku a nie dwa piwa w gardle to
                      wtedy wypowiedz swą opinię po odwiezieniu ich w styczniu do lekarza
                      który akurat przyjmuje gdzieś w centrum, na przykład dentysty na
                      augustiańskiej. A ja żałuję że nie jestem policjantem bo już dawno
                      ci idioci na nieoświetlonych rowerach mieliby komornika na głowie.
                      • Gość: Martineq Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.chello.pl 01.10.08, 21:17
                        To jest problem twoj i lekarza. Mozesz sobie znalezc lekarza poza
                        centrum. Lekarz jesli bedzie z tego powodu mial problemy z klientami
                        to tez sie przeniesie. Wolnosc wyboru.
                        • Gość: gniewko_syn_ryba Marcinku, tyś aby na pewno Krakus ?... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:16
                          Bo nie wiesz, że Augustiańska leży POZA strefą C ?... ;-0
                        • Gość: JK Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.eranet.pl 21.11.08, 01:06
                          a Ty się możesz przenieść poza centrum ze swoim mieszkaniem i samochodem jak nie
                          możesz znaleźć miejsca do parkowania, a może niedługo to zabronicie mi chodzić
                          po rynku bo będę deptał wasz zabytek, centusie porąbani
                    • Gość: gniewko_syn_ryba Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:36
                      Gość portalu: Martineq napisał(a):

                      > Na wczasy do Francji także wielu Holendrów jeździ rowerami,

                      To niezłe bagażniki te rowery muszą posiadać !... ;))) Tyle,ze ilekroć ja widzę
                      Holendra na wakacjach, to jedzie on olbrzymim "camperem", a nie rowerem...

                      ;)
                  • Gość: Czy Ty się dobrze Gniewko? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 22:18
                    ...czujesz?
                    Parking w centrum Wiednia za darmo?
                    Ostatnim razem to chyba dla SS w 1938. Puknij się w coś.
                    Jak gość podaje rzeczy sprawdzone - i prawdziwe niestety - to nie pisz bzdur, tylko się ładnie ukłoń, powiedz : "przepraszam, doczytam sobie" i udaj się do najbliższej biblioteki lub końcówki.
                    To, że Ty o czymś nie słyszałeś nie oznacza (naprawdę nie oznacza) że to coś nie istnieje.
                    Troszkę pokory.
                    • Gość: gniewko_syn_ryba Czuję się doskonale i zapewniam cię, że IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:12
                      nie kłamię (są świadkowie), nie byłem też w oddziałach SS zajmujących Wideń, a
                      opisywane wydzarzenie miało miejsce w 2000 roku. Ale oczywiście nie zmuszam cię
                      do wierzenia, możesz wierzyć Marcinkowi choć nie wiem, czy on kiedykolwiek we
                      Widniu był...

                      No i apel o "troszkę pokory" wystosuj do siebie bo istotnie to, że TY nie
                      słyszałeś o możliwości bezpłatnego i legalnego zaparkowania w centrum Widnia nie
                      oznacza, że taka możliwość nie istnieje... ;-P
                    • Gość: behemot Re: Gniewko? IP: *.autocom.pl 02.10.08, 11:40
                      Ależ rozwiązanie tej zagadki jest proste.
                      Gniewko zaparkował "w samym centrum" Wiednia. Tj "Dokładnie nie pamiętam ale do katedry było stamtąd ok. 10 min. spacerkiem...". W dodatku pewnie w niedziele...

                      Czyli przenosząc na realia krakowskie: płyta dworca, Muzeum Narodowe, Nowy Kleparz etc.
                      Ot i cały problem. Jeden z drugim jedzie w szeroki swiat i grzecznie 2 km od centrum i maszeruje "ok. 10 min" (tzn. 20). U nas zaraz za Plantami dla tych samych osób zaczynają się "przedmieścia"
                      BTW: Parkingi we Widniu: www.wien.info/article.asp?IDArticle=10099
                      • Gość: gniewko_syn_ryba Pudło - zgaduj dalej... ;))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 12:08
                        Nb. parkowanie na płycie dworca nie jest chyba bezpłatne, czekam też z
                        utęsknieniem na objęcie go strefą B - przeciez stamtąd na Rynek jest ok. 5 minut
                        piechotą (!) ;) Wtedy pasażerów i ich bagaże będą zabierać riksze... ;)))
                        • Gość: behemot Re: Pudło - zgaduj dalej... ;))) IP: *.autocom.pl 02.10.08, 12:13
                          Parkowanie we Widniu też nie jest bezpłatne. CO masz opisane w linku (oficjalna strona miasta, chyba wiedzą lepiej czy mają płatne parkowanie czy nie).
                          • barnacle.bill.the.sailor A jednak... ;))) 02.10.08, 19:06
                            Są na świecie rzeczy, które się nawet fizjologom (a co dopiero jakiemuś
                            Marcinkowi, czy behemotowi) nie śniły...

                            ;)))
                            • Gość: behemot Re: A niektórym... IP: *.autocom.pl 03.10.08, 18:24
                              ....wszytsko się kojarzy z fizjologią.
                              tak juz mają.
                              Więc żegluj. Może co lepszego ci sie przysni.
                              • barnacle.bill.the.sailor Jak nie wiesz skąd ten cytat, to daruj sobie 03.10.08, 22:51
                                głupie komentarze... I dalej płać za parkowanie we Widniu...

                                ;)))
        • Gość: A kto Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 23:20
          A to niezwykła bezczelność urzędasów.
          Polega ona na tym ,że w 2002r podpisany został przez ówczesne władze
          Krakowa kontrakt na budowę 5 podziemnych parkingów , które miały być
          gotowe w 2004r.
          Z bardzo podejrzanych powodów kontrakt ten nie został nigdy
          zrealizowany , a teraz jeden z drugim płacze ,że nie mogą znaleźć
          inwestorów.
          To są totalne kpiny z obywateli i jawna arogancja władzy.
          W ramach owego kontraktu miało powstać 5 podziemnych i jeden naziemy
          parking dla autokarów , przy czym firma miała zapłacić gminie 18
          milionów , eksploatować obiekty przez 34 lata , odzyskując nakłady i
          przekazać gminie.
          Jak nastał Majchrowski z ekipą okazało sie ,że kontrakt nie ruszył a
          zawarli inny .
          Zamiast 6 parkingów z okresem eksploatacji dla firmy na 34 lata
          zawarli kontrakt na 1 ( słownie JEDEN ) parking z okresem
          eksploatacji , kiedy gmina nie dostaje ani grosza przez 70 lat i
          jeszcze chcą zapewnić inwestorowi przez 70 lat ,że jak nie
          zparkujemy na jego parkingu to nie zaparkujemy nigdzie.
          Czy ktoś słyszał o większej grandzie ?
          Kto zrobił na tym interes , bo Miasto z pewnościa nie .
          Czy rozwiązał Majchrowski tym jakieś problemy ?
          Ależ skąd .
          Zamiast więcej i taniej wybrał mniej i drożej .Pewnie w desperacji
          bo media drązyły czemu nie buduje podziemnych . To bez względu na
          cenę zawarli kontrakt i jeszcze się chełpią , jak to za komuny
          bywało , że pierwsi w Polsce .
          No tak ,taki interes zrobili w polsce tylko oni .
          Brawo.
          Mam nadzieję ,że wkrótce przeczytamy nie tylko o losach Jana T. , o
          którego wyczynach wszyscy wiedzieli a z obawy przed gniewem jego
          protektora bali sie ruszyć sprawę oczekując i miejąc przekonanie ,że
          prędzej czy później przekręty wyjdą na jaw.

        • Gość: krakós Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:53
          Właśnie tak. W miastach niemieckich to standard, że parkować mogą tylko mieszkańcy w wyznaczonych godzinach. Poza tym sa parkingi podziemne. Ulice są urokliwe, ponieważ nie są zapchane przez samochody. A parkingi podziemne są w ścisłych centrach miast. Analogicznie powinny powstać w Krakowie parkingi pod placem Matejski, placem Szczepańskim, czy w okolicach Placu Wszystkich Świętych.
          • Gość: j Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.um.krakow.pl 01.10.08, 11:03
            i dwa pod sukiennicami!! Albo lepiej w!!
            • Gość: gniewko_syn_ryba Pod Sukiennicami miał być IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:08
              LIKUS MARKET, więc i parking na kilkaset aut też był pewnie przewidziany... ;)))
            • Gość: Nie zamiast A dlaczego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 22:23
              Sukiennic? Jeśli Kadłubka projektuje, to spokojnie mogą być zamiast.
              On się zna. Pszeciesz.
              • Gość: gniewko_syn_ryba Chyba Kadłuczka miało być... ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:27
                ;)
            • Gość: krakós Pod Rynkiem... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.08, 10:13
              Pod Rynkiem Głównym powinna być stacja metra. W Wiedniu jest pod Stephans Platz, więc dlaczego nie?
      • Gość: kontestatorka Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 11:53
        Twoim zadaniem - skąd wytrzasnąć kasę na takie inwestycje? Jedyne co
        mogli zrobić to zwrócić się do inwestora prywatnego. Kasa miejska to
        nie worek bez dna. Mieszkańców Krakowa przybywa, przybywa też
        roszczeń, ale rosną też wydatki. Nigdy nie ma nadwyżki budżetowej.
        Raczej sukcesywnie rośnie poziom zadłużenia. To taki budżet domowy w
        mniejszej skali. Kraków zamieszkują również ludzie, którzy do
        budżetu nic nie dokładają, a potrzebują wsparcia. I jak to teraz
        wygląda?
      • Gość: clamanus Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.broker.com.pl 01.10.08, 12:14
        I bardzo dobrze. Precz z samochodami. Ja korzystam od kilkunastu lat
        z komunikacji miejskiej i żyję. Jest ona niewiele wolniejsza od
        samochodu, a byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie takie czubki jak Ty,
        którzy pojedyńczo jeżdżą samochodami i tworzą sobie nawzajem korki.
        Oj, ludzie, ludzie, kiedy Wy zmądrzejecie. Samo sobie robicie korki
        i nikt z Was w rezultacie nie dojeżdża na czas. W każdym samochodzie
        siedzi jedna osoba, a 1 mały autobus zabierze 20 osób, czyli 1:20
        samochodów. Autobus jest szybciej, można puścić więcej kursów, że
        nawet jak ucieknie Ci jeden, to za chwilę masz drugi, można zrobić
        większe przystanki, w większej ilości miejsc, bo nie będzie
        blokujących samochodów itd. Oj samochodowe czubki.
    • Gość: park Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 21:13
      Rozwiązaniem problemów związaniem z ograniczoną ilością miejsc parkingowych,
      jest... likwidacja miejsc parkingowych.
    • Gość: Parkingowy z Grobl Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.2.20.195.pp.com.pl 30.09.08, 21:23
      Tu chodzi o kasę dla kombinatorów i cwaniaczków z magistratu powiązanych pod
      pokrywką wsio dla Euro.Burzą budują ludzi na bruk wyrzucają. Wokół placu
      powstają kloce z d... architekta wyjęte. A parking podziemny. Tam się pływać
      będzie,na razie pompują wodę do Wisły na okrągło. Spółka Groble i szmatławi
      prawnicy jada koksem ale to już koniec.Mają na sumieniu kilku umarłych
      szacownych krakowian. Ale to nic trza kręcić pic i zamknąć ulice.
    • Gość: rzawy PO i Majchrowski korkują miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 21:33
      Koalicjanci proponują coraz bardziej kuriozalne POmysły, jeszcze rok
      ich rządów i cały Kraków sie zakorkuje. Jedyne co potrafią to
      zamykać kolejne ulice dla ruchu... A tramwaju do III Kampusu UJ nie
      chcą wybudować...
      • Gość: smif Re: PO i Majchrowski korkują miasto IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 21:47
        Usunac samochody z chodnikow, ale zostawic miejsca parkingowe na ulicach!!
        Gdzie maja parkowac mieszkancy??
    • Gość: krk Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 81.219.244.* 30.09.08, 21:59
      parkingi podziemne - tak, ale nie kosztem miejsc parkingowych na ulicach, z
      których przecież korzystają mieszkańcy.

      mieszkam w centrum Krakowa i nie wyobrażam sobie chodzenia 500 metrów z
      zakupami z podziemnego parkingu do domu. mam nadzieję, że przynajmniej opłata
      za te parkingi mogłaby być rozwiązana w podobny sposób jak teraz - abonament
      dla mieszkańców. tak czy siak pomysł idiotyczny - podobnie jak planowana
      likwidacja miejsc przy ulicy Starowiślnej na potrzeby pseudoszybkiego
      tramwaju. krakowianie chyba zdążyli się jednak przyzwyczaić do podobnych
      decyzji krakowskich radnych.
      • Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 30.09.08, 22:12
        Nikt ci nie kaze mieszkac w centrum. To jest pewien przywilej. Jesli
        ci to przeszkadza mozesz sie przeniesc na przedmiescia. Natomiast
        jesli chcesz korzystac z urokow mieszkania w srodmiesciu bedziesz
        sie musial pogodzic z pewnymi niedogodnosciami.
        Pozdrawiam.
        • Gość: Scotch Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 00:10
          Skoro nie jesteś ze śródmieścia, to nie próbuj decydować w kwestii
          w/w tematu. Jak ci się coś nie podoba, to możesz siedzieć na tych
          swoich przedmieściach i najlepiej wogóle nie przyjeżdzać do Centrum.
          Chodniki w śródmieściu są przeznaczone dla mieszkańców śródmieścia i
          ich samochodów (logiczne chyba, nie?), a cała reszta może jak dla
          mnie iść w cholerę. Powinno być tak: mieszkańcy parkują za free, a
          reszta przyjezdnych niech płaci i parkuje na podziemnych - jak
          chcesz korzystać z uroków przebywania w śródmieściu, będziesz się
          musiał pogodzić z pewnymi niedogodnościami. As simple as that.
          • Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 01.10.08, 01:03
            Ale o co chodzi? Mieszkam w samiutkim centrum;)i jak najbardziej
            popieram ograniczenia poruszania sie autami dla WSZYSTKICH na tym
            obszarze.
            • Gość: Kraków Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ists.pl 01.10.08, 11:02
              Nie wiem czemu jako mieszkaniec Starego Miasta uważasz że można ci
              dowalić, bo mieszkasz w centrum. Bo nakazanie mieszkańcom parkowania
              za ciężką kasę i to w oddali od domu to czysty bezsens służący
              napchaniu kieszeni jakimś inwestorom kosztem ludzi którzy tu
              mieszkają od lat. Czasem trzeba iść na kompromis, owszem, ale nie
              dam się dymać tylko dlatego że urzędasy robią interesy.
              • Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 01.10.08, 12:31
                Dlatego, że uważam iż ulice bez aut , przynajmniej na starym mieście
                są warte tego poświęcenia. Wystarczyło przyjrzeć się jak wyglądała
                Zwierzyniecka gdy zamknęli na jeden dzień ulice.
                • Gość: gniewko_syn_ryba A widziałeś jak wyglądał Plac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:14
                  Wszystkich Świętych w "dniu bez samochodu" ?... ;)))
          • Gość: g As simple as that IP: *.blast.pl 01.10.08, 08:06
            jak chcesz mieć miejsce parkingowe - to sobie je WYKUP - nie
            rozumiem dlaczego mieszkańcy śródmieścia mają mieć, twoim zdaniem,
            miejsce za free - a cała reszta ma płacić - może zatem my banda z
            okolicznych przedmieść postawimy rogatki i każemy wam płacić za
            wjazd w "nasz teren" ???
            • Gość: ea Re: As simple as that IP: *.um.krakow.pl 01.10.08, 09:15
              W paru miastach na świecie tak mają właśnie; w Londku np. to
              kosztuje (wjazd) 8 funtów. Czy oni tam są debilami, jak myślisz?
              • Gość: góral Gdzie Rzym - gdzie Krym !!! IP: *.blast.pl 01.10.08, 09:56
                jak będę miał wygodną obwodnicę dookoła Krakowa - to nie będę pchał
                się do centrum, jak za sprawą "ea" - wygodnie metrem dostanę się w
                każdy punkt to zostawię auto w domu (jeszcze lepiej - bo kielicha
                mogę walnąć po drodze), jak "podmiejską" kolejką wygodnie i co
                paręnaście minut będzie można szybko i bez problemu dostać się do
                podkrakowskich miejscowości to zrobi tak wielu innych...
                Póki co - inwestorzy wybudują podziemne parkingi - które będą
                użytkować przez 70 lat - a potem (TO NAJLEPSZE - POTEM ;-))) oddadzą
                je miastu, a miasto zapewni im klientów zakazami parkowania - Tylko
                że te parkingi miały zastąpić zabierane pod zabudowę parkingi na
                powierzchni, ciągle przybywa mieszkań w centrum a zatem i aut, I CO
                NAJWAŻNIEJSZE, który inwestor wybuduje budynek na 150 lat
                wytrzymałości jeśli po 70 ma go oddać ? - zatem za 70 lat miasto
                dostanie ruinę, za której rozbiórkę zapłacą mieszkańcy, po czym
                wymyśli kolejny "złoty interes"...
            • Gość: Kraków Re: As simple as that IP: *.ists.pl 01.10.08, 11:22
              Nie rozumiesz najwyraźniej idei płatnego parkingu - chodzi
              o "wyrzucenie" samochodów z obszaru który jest nimi napakowany do
              granic niemożliwości, m.in. w celu udostępnienia miejsc parkingowych
              mieszkańcom. Tak więc ty byś wyrzucił wszystkie samochody, łącznie z
              autami mieszkańców, którzy np. nie mając tyle pieniędzy musieliby
              parkować poza strefą. Ładnie. Gratuluję wrażliwości społecznej, ale
              pewnie gdyby TOBIE ktoś kazał bulić za stawianie auta pod domem to
              byś był pierwszy i najgłośniejszy w protestowaniu. Ale taka już
              niektórych natura...
              • Gość: behemot Re: As simple as that IP: *.autocom.pl 01.10.08, 20:55
                > Nie rozumiesz najwyraźniej idei płatnego parkingu - chodzi
                > o "wyrzucenie" samochodów z obszaru który jest nimi napakowany do
                > granic niemożliwości, m.in. w celu udostępnienia miejsc parkingowych
                > mieszkańcom.

                Sam nie rozumiesz. Parkingi podziemne buduje się dokładnie po to, by USUNĄĆ z chodników miejsca parkingowe. Także mieszkańców.
                Jak sobie wyobrazasz dojazd do co najmniej dwukrotnie większej liczby miejsc parkingowych np. w okolicy Grobli? Przeciez ulic w centrum nie przybędzie.
          • Gość: loki Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ericsson.net 01.10.08, 10:55
            Czy płacisz za to miejsce na chodniku/przy ulicy? Jesli nie, to
            kazdy ma do niego takie samo prawo, jak ty.
          • Gość: JK Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.eranet.pl 21.11.08, 01:13
            koleżko, po prostu TY POWINIENEŚ PŁACIĆ ZA PARKOWANIE na moim osiedlu, gdyż
            również jesteś potencjalnym złodziejem mojego miejsca do parkowania!! lub nie
            powinieneś mieć prawa tam wiechać!! Jesteś żenujący.
        • Gość: mieszkaniec Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 17:56
          Odpowiem krotko; jerdolisz. Miejsca dla mieszkancow Srodmiescia jest dosc,
          jezeli wykluczy sie wszelkie darmowki rozdawane przez Magistrat (siegaja one
          1000) . Wyraznie widac to wieczorem, gdy wszyscy posiadacze gratisow w strefie
          B znikaja (pomijajac posiadaczy samochodow malopolski i dalej, ktorych nie
          dopadla Straz Miejska). Tak wiec temat jest sam w sobie sztuczny. I to by bylo
          na tyle.
    • Gość: major Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 77.236.11.* 30.09.08, 22:10
      co to za brednie, sklepom w centrum co raz trudniej konkurowac z
      galeriami handlowymi, sklepy żyją właściwie z turystów a imprezy
      przenosza sie na Kazimierz, centrum zaraz zamieni się w "starówkę"
      pustą i głuchą (bo turystów co raz mniej a jak brytole zmienią sobie
      miejsce) to i bedzie jak w Amsterdamie, miasto rewitalizuje centrum
      bo się w pewnym momencie okazałao ze tam sa same banki i bary,
      • Gość: złośliwy Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 22:22
        Ty chyba w życiu w Amsterdamie nie byłeś.

        Przy okazji: parkowanie autem w centrum Amsterdamu kosztuje ponad 5 euro za
        godzinę :-)
        • Gość: zgred Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ksknet.pl 30.09.08, 22:25
          Fakt, ale się tam nieco więcej zarabia niż w tej polskiej dziadowni
      • Gość: behemot Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.autocom.pl 01.10.08, 20:58
        Ciekawe, że wszystkie sklepy skupiają się na ulicach zamkniętych dla ruch bądź o ruchu ograniczonym...
      • Gość: krakós Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.08, 10:18
        Właśnie. W Amsterdamie centurm miasta to wydmuszka. Sprawia wrażenie atrapy dla turystów. Nic tam nie ma. To miejsce nie żyje.
    • Gość: gosc Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.08, 22:32
      A po co zakazywac parkowanie na chodnikach? Na poczatek trzeba egzekwowac te
      zakazy, ktore juz istnieja, szczeolnie 1,5m dla pieszych, ktore jest wszedzie
      lamane. Od tego trzeba zaczac...
    • Gość: Gram Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 22:56
      Ktos tu chyba , i to nawet chyba jakiś profesorm ma sporą gorączkę .
      Należy wpierw odpowiedzieć na pytanie po co ludzie przyjeżdżają do
      centrum ? Jest oczywistym ,że nie na przejażdżki. Dopóki w ścisłym
      centrum będą urzędy , obiekty słuzby zdrowia , banki ,administracje
      budynków mieszkalnych ,szkoły dotąd ludzie będą zmuszeni tu
      przybywać .I to samochodem , bo każdy go posiada i nabył ,żeby mu
      ułatwiał życie a nie służył na wyjazdy w niedziele na mszę i na
      złość sąsiadom . Trzeba , aby urzędasy , którzy jak widać
      zmarnowali czas na studiach za publiczne pieniądze , nie mówili jak
      za komuny co jest naj tylko usprawnili pracę w urządach zlikwidowali
      biurokrację ,to wtedy pobyt petenta w urzędzie będzie trwał 15 minut
      a nie 3 godziny .Każdy przyjedzie ,załatwi i wyjedzie .
      Skoro ilość osób , które musza wjechac jest więcej to nie można
      ograniczać miejsc tylko je zwiększyć albo wyprowadzić urzędy poza
      centrum.
      Czy nas na to stać teraz aby budować podziemne parkingi po to ,żeby
      auta zniknęły z ulic i było ładnie i przyjemnie .A ludzie niech
      chodzą lub rowerami jeżdżą.
      Można też kazać się im wyprowadzić z Krakowa ,zakazać kupowania
      pojazdów , podnieść 10 krotnie akcyzę na paliwo ( będzie na podwyzki
      płac dla urzędników ).
      Wszystko można tylko my nie chcemy głupich urzędników , którzy nie
      potrafią rozwiazywać problemów myśląc w dłuższej perspektywie niż
      kadencja tego , który ich do urzędu sprowadził .
    • Gość: Ostatni Trzeźwy Zwykłe skur.... dla Krakowian IP: 213.134.182.* 01.10.08, 00:10
    • madejp Zamkniecie ulice, to będą parkingi 01.10.08, 01:05
      A czy nie można tak prosto, po kapitalistycznemu. Jest duży popyt na miejsca
      parkingowe, to podnieść ceny parkowania (TYLKO w końcu zróbcie parkometry!!!).
      Wtedy parking podziemny konkuruje CENĄ! Ktoś chce wygody, parkuje na chodniku,
      ale buli. Ktoś chce zaoszczędzić będzie parkował pod ziemią trochę dalej od celu.
      P.S. Przy okazji mój osobisty pomysł na wyprowadzenie ruchu samochodów z
      centrów, przy zapewnieniu większej wygody dla mieszkańców, za to pewnie
      kosztowny. Wybudować parkingi podziemne blisko centrum, np. pod plantami. Ale
      dojazd do nich TYLKO tunelami z III obwodnicy! :)
    • Gość: addd Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 77.79.235.* 01.10.08, 07:30
      I bardzo dobrze

      Za dużo samochodów jest na ulicach, przejść sie czasem nie da.
      a ludziska niech nie panikuj

      Jak otworzą parkingi to wtedy znacznie ograniczą liczbę miejsc.
      a jak komuś krzywda przejść się parę kroków z parkingu to swjego celu w centrum
      ,to jego problem
      • pbe64 Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi 01.10.08, 08:15
        Wg mnie bardzo źle.
        Dopóki nie zostaną PRZYMUSOWO WYRZUCONE z centrum wszystkie urzędy takie
        działania będą zawsze wyglądały na naganianie klientów kolesiom z firm, które
        pobierają opłaty za parkowanie. Gdyby wszystkie sprawy dało się załatwić bez
        wychodzenia z domu, to wtedy OK, przyjeżdża do centrum ten kto chce. Ale na
        razie sporo ludzi jest ZMUSZONYCH poprzez lokalizację urzędów do przyjazdu do
        centrum.
        Przy okazji. W szczere intencje to może uwierzę dopiero kiedy wszyscy urzędnicy,
        łącznie z prezydentem, zostaną pozbawienie identyfikatorów upoważniających do
        wjazdu do strefy.
        • Gość: mpb10 Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 08:37
          przy Magistracie (Pl. Wszystkich Św.) już w tamtym roku został zlikwidowany
          ogólnodostępny parking. A na jego miejsce nasza kochana władza (rękami zarządcy
          terenu - Jana T.) wprowadziła parking przeznaczony WYŁĄCZNIE dla radnych...
          A w tym roku został zlikwidowany parking na PL. Szczepańskim....

          Czyli jakby nie patrzeć likwidacja parkingów następuje już od dłuższego czasu...


    • Gość: Lipsonam Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 213.180.137.* 01.10.08, 07:34
      A nie można tego finansować z podatków - akcyzy i drogowego? Gdzie się te
      pieniądze podziewają?
    • Gość: derek jak zwykle durnowato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 08:21
      Nic dla mieszkańców to dewiza tego prezydenta i tej rady. Wspaniale realizują
      swoje absurdy. Z tym że nie ma obawy oni nawet tego planu zamknięcia nie zrobią
      bo im się nie chce. No i musieliby podjąć decyzję.
    • Gość: AntyKrak Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.crowley.pl 01.10.08, 08:23
      A ja wolę Nową Hutę tam można zaparkować wszędzie :)
    • Gość: gosc Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.drq.com.pl 01.10.08, 08:39
      Kolejne czysto komunistyczne regulowanie rynku przez ekipe Majchrowkiego.
      Majchrowski - wzywamy do natychmistowej dymisji. Miarka sie przebrała
    • Gość: POchój ekipa niezaleznego z sld... i wszystko jasne IP: *.chello.pl 01.10.08, 08:57
      ekipa niezaleznego z sld... i wszystko jasne
      • Gość: G. A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie? IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.08, 09:12
        1)W strefie B - zakaz wjazdu za wyjatkiem dostaw (w okreslonych godzinach),
        niepelnosprawnych, taksowek i sluzb. Stare miasto dla pieszych i turystow.
        2)W strefie C - zakaz postoju za wyjatkiem parkingow (podziemnych), miejsca
        postojowe dla inwalidow.
        3)Poza strefa C - duza liczba tanich lub bezplatnych(dla mieszkancow) miejsc
        postojowych, rozsadne P&R.

        Dla czego?
        -Mieszkanie w centrum to PRZYWILEJ nie PRAWO. Nie musisz - masz wybor. Mozliwosc
        swobodnego przemieszczania sie po miescie pieszo to PRAWO. Zadanie PRAWA do
        BEZPLATNEGO parkowania samochodu w centrum miasta to ABSURD.
        -Nie ma powodu, dla ktorego PRACOWNICY w strefie B maja podjezdzac pod sama
        firme, sklep czy bar samochodem! Strefa A i B to scisle centrum turystyczne.
        Samochody je szpeca.
        -Nie ma powodu (poza niepelnosprawnymi) dla ktorego petenci urzedow maja
        dojezdzac pod samo biuro samochodem. Centrum od kranca do kranca mozna przejsc w
        kwadrans. Z placu Inwalidow na Szewskiej mozna byc w 3-7 minut.

        Wjazd do centrum Europejskich miast jest platny (WJAZD) i to slono - szczegolnie
        dla starych samochodow. Parkowanie - czesto horrendalnie drogie. Zostawienie
        auta na noc przy ulicy w Amsterdamie - 50-70 Eur. I ludzie zyja. Wiecej spaceruja.

        Tak, mam samochod. Nie, nie mieszkam w centrum :) Majchrowskiego nie lubie a
        pomysl mi sie podoba.
        • Gość: qqnamuniu Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: 83.13.74.* 01.10.08, 09:28
          A w Europie urzędy administracyjne, magistraty są ulokowane w historycznych
          centrach miast? Np. w Wenecji na placu św. Marka? Naprzeciw Akropolu? Urzędy (i
          siedziby) na całym świecie buduje się z dala od ciasnych ulic staromiejskich
          właśnie po to, by umożliwić petentom i klientom swobodny dojazd i parkowanie.
          Wyrzucić toto poza strefę C, to się problem sam rozwiąże.
          • Gość: G. Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.08, 09:36
            Dam Ci kontrprzyklad - Bruksela, Luksemburg - miasta - urzedy, z historycznymi
            centrami. Zreszta, tych urzedow w strefie C az tak duzo nie ma.
            • Gość: sneewee Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: *.jobpartners.com 01.10.08, 14:33
              aelz skad... Urzad miasta, izba skarbowa, urzad skarbowy...
              kazdy z firma w centrum musi te 3 miejsca odwiedzac...
            • Gość: gniewko_syn_ryba Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:26
              Gość portalu: G. napisał(a):

              > Dam Ci kontrprzyklad - Bruksela, Luksemburg

              Sugerujesz, że te wszystkie delegacje zjeżdżające do róznych instytucji UE płacą
              za wjazd i parkowanie w centrum miasta, czy może wysiadają na peryferiach i
              udają się do centrum komunikacją miejską ???...

              ;)))
    • Gość: qqnamuniu To jakaś paranoja! IP: 83.13.74.* 01.10.08, 09:21
      Czy to miasto jest dla ludzi czy dla firm? Kiedy w końcu ktoś wykurzy firmy w
      bezpieczną odległość od centrum. Cały czas słyszy się o projektach wyrzucenia
      biznesu np do Czyżyn nawet w Płaszowie jest kupa miejsca. Śródmieście Krakowa to
      miasto ŚREDNIOWEICZNE - niedostosowane do ruchu i biznesu XXI wieku. Zostawcie
      je do cholery ludziom, dla których powstało, a potrzeby korporacyjne realizujcie
      w miejscu do tego odpowiednim.
    • Gość: jfk Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:30
      a czy te parkingi w nocy i w niedziele tez beda bezplatne? chyba
      wladze Krakowa chca, zeby mieszkancy znienawidzili wlasne miasto
    • Gość: pf Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:46
      Rozumiem że miasto chce podpisać z operatorem parkingu umowę na mocy której
      zobowiąże się, że na ulicach wokół parkingu nie będzie wolno parkować,
      powiedzmy przez 70 lat?
      Ci złodzieje są coraz bezczelniejsi.
    • Gość: jan Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 09:54
      Przeciez to czysty przekret wrecz forma korupcji, aby za cos dostac
      cos. Przypominam dzialania wlascicieli slynnej A4, ktorzy zastrzegli
      sobie, aby w odpowiednim promieniu km nie powstawaly zadne drogi
      mogace ulatwic przejazd "za darmo". Do tej pory wjazdy na szose
      przez Olkusz do lub z krajowej jedynki nie sa odpowiednio oznakowane
      na niekorzysc wielokrotnych szyldow prowadzacych na A4.Wracajac do
      parkingow - dlaczego nigdy nie slyszalem o jakielkowiek koncepcji
      budowy wielopietrowych parkingow naziemnych, ktore znakomicie zdaja
      egzamin w wielu miastach poza Polska, sa tansze w budowie i
      eksploatacji, a do tego sa chyba najlepszym raozwiazaniem dla
      Krakowa, gdzie kazde rycie pod ziemia jest drogie i wiaze sie z
      ryzykiem przestojow. A poki co, to parkingi i organizacja ruchu w
      miescie sa na skandalicznym poziomie z wyrazna tendencja do
      pogarszania sie.
    • Gość: góral Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.blast.pl 01.10.08, 10:15
      Póki co - inwestorzy wybudują podziemne parkingi - które będą
      użytkować przez 70 lat - a potem (TO NAJLEPSZE - POTEM ;-))) oddadzą
      je miastu, a miasto zapewni im klientów zakazami parkowania - Tylko
      że te parkingi miały zastąpić zabierane pod zabudowę parkingi na
      powierzchni, ciągle przybywa mieszkań w centrum a zatem i aut, I CO
      NAJWAŻNIEJSZE, który inwestor wybuduje budynek na 150 lat
      wytrzymałości jeśli po 70 ma go oddać ? - zatem za 70 lat miasto
      dostanie ruinę, za której rozbiórkę zapłacą mieszkańcy, po czym
      wymyśli kolejny "złoty interes"...
    • Gość: Kraków Mentalność krakowskich urzędasów IP: *.ists.pl 01.10.08, 11:34
      po raz kolejny daje znać o sobie. Ostatnio stwierdzili że metro w
      Krakowie nie ma sensu, bo sie nie opłaca inwestorowi. Że ludzie
      godzinami stoją w korkach? eeee, kto by sie takimi rzeczami w
      magistracie przejmował - kasa, Misiu, kasa... Teraz te pomysły z
      parkingami, które wg magistratu są dla inwestora, a nie dla ludzi.
      Jak nie są opłacalne, to trzeba je zrobić opłacalne. Że nie wpadli
      na obowiązkowe opodatkowanie mieszkańców podatkiem dla inwestorów...
      Oczywiście Kraków to bardzo biedne miasto, wiadomo że nie ma żadnych
      dochodów, więc samo nie jest w stanie nawet kibla wybudować, no bo
      za co?? Logiczne więc że musi się płaszczyć przed jakimkolwiek
      inwestorkiem który łaskawie zainteresuje się tą dziurą, i zrobić mu
      baardzo dobrze, żeby sie przypadkiem nie obraził. Ostateczną żenadą
      jest uzasadnianie budowy parkingów nadchodzącymi ME 2012. Oczywiste
      jest że cokolwiek budujemy tu, robimy to dla Wielkich Panów z UEFA i
      wspaniałych kibiców zagranicznych. Te szaraki co tu codziennie
      jeżdżą i parkują na to nie zasługują na takie udogodnienia, ale
      niech już mają, fuksiarze, udało im sie bo jest Euro. A może to
      będzie rozebrane po euro albo przerobione na jakieś galerie??
      pozdrowienia dla innych szaraków tego miasta, a dla urzędasów
      przesyłam szczerego "faka".
      • Gość: góral Popieram IP: *.blast.pl 01.10.08, 11:48
        Wkurza mnie tylko (od urodzenia do 16 roku życia mieszkałem w
        ścisłym centrum) wydzielanie kasty mieszkańców centrum - na
        specjalnych prawach, wjazdu, parkowania, etc. i takich jak ja czyli
        reszty hołoty, która ma płacić, czekać, grzecznie prosić i
        przepraszać że żyje - jeżeli można parkować w centrum to OK ja płacę
        za kartę - mieszkaniec ma abonament - ale nie - mieszkaniec ma za
        FRIKO na chodniku gdzie chce - a ja bulę za parking podziemny, lub
        dymam na nogach - tak jak to na tym forum chcą niektórzy
        • Gość: kali Re: Popieram IP: *.chello.pl 01.10.08, 12:07
          no.. nie za friko - identyfikator jest wazny rok albo pol roku i kosztuje..
        • Gość: smif Co to za absurd?? IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 12:10
          O czym wy wszyscy mowicie? Chodnik jak sama nazwa wskazuje sluzy do chodzenia,
          nie parkowania. To ze lobby samochodowe w naszym miescie, jak i w calej polsce
          osiagnelo to ze ulice wraz z chodnikami sa PRZEpelnione samochodami nie zanchy,
          ze to jest dobre.
          A jesli chodzi o placenie przez mieszkancow, to mieszkancy strefy C MUSZA placic
          za parkowanie, co nomen omen jest niezgodne z konstytucja.
          Zreszta, chyba maja prawo za darmo, lub jak obecnie za niewielka oplata
          zaparkowac przed domem?
          • Gość: gniewko_syn_ryba G... prawda ! ;))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:27
            Gość portalu: smif napisał(a):

            > O czym wy wszyscy mowicie? Chodnik jak sama nazwa wskazuje sluzy do chodzenia,
            nie parkowania.

            Wybierz się np. na ul. Grzegórzecką (gdzie chodniki mają ok 2 m szerokości) i
            popatrz na znaki "zakaz parkowania", a pod nimi tabliczki "nie dotyczy
            chodnika". Zatem chodniki służą jak najbardziej do parkowania... ;-P
          • Gość: góral No, konstytucja 3 maja IP: *.autocom.pl 01.10.08, 16:59
            skoro ja mam płacić za wjazd do centrum i parkowanie tam - to ty
            płać np. za wjazd do Podgórza i parkowanie tam !!!
        • Gość: Kraków Re: Popieram IP: *.ists.pl 01.10.08, 13:32
          Strefa C nie jest za friko dla mieszkańców, identyfikator C kosztuje
          (dawniej było to ok. 100 pln za pół roku, teraz nie wiem). Ale jakby
          ci wprowadzili w miejscu w którym mieszkasz przymusową opłatę za
          parkowanie, to byś sie wkurzył, nie? Tylko dlatego że wszyscy naraz
          chcą tam wjeżdżać albo pootwierali firmy w okolicy. Poza tym wszyscy
          przyjezdni będą tam parkować raz na czas, a jak ktoś tam mieszka to
          parkuje codziennie. I nie jest tak jak niektórzy piszą że "chciałeś
          sobie w centrum mieszkać to masz". Śmiem twierdzić że większość
          mieszkających tam ludzi mieszka tam od dawna, kiedy coś takiego jak
          problemy z parkowaniem czy inne problemy z hałasem nie istniały,
          więc trudno mówić że "widziały gały co brały". A wiele ludzi jest
          przywiązanych do mieszkania na Starym Mieście i wprowadzanie im
          jakichś niebotycznych opłat zmuszających ich do przeniesienia się
          jest - mówiąc delikatnie - niesprawiedliwe. A jak na ich miejsce
          wprowadziliby się "nuworysze" których by było na to stać, to trochę
          się boję pomyśleć co by sie z miastem stało. Pozdrawiam.
      • Gość: Tak Re: Mentalność krakowskich urzędasów IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 13:42
        Tak , to świetny pomysł dla urzedasów przekrętasów.
        Niech w umowach z inwestorami zawrą warunek ,że jak inwestor nie
        zarobi to się opodatkuje mieszkańców i dopłaci do strat i utraconych
        korzyści . Już widzę jak walą inwestorzy do Krakowa drogą wodą i
        powietrzem ze wszystkic stron. I sukces pewien .
        A jakie skutki w przyszłości ?
        Niech się inni matrwią .
        Takie to urzędasy przekrętasy.
    • Gość: Mi-Ki Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 195.150.133.* 01.10.08, 12:19
      A co z mieszkającymi w promieniu 500 metrów od parkingów?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka