liberty_mike 30.09.08, 21:01 I tym sposobem miasto będzie jeszcze bardziej nieprzyjazne dla swych mieszkańców, "zrobimy ci dobrze, ale drogo za to zapłacisz". Pora się wynosić z tego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Tubylec Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 21:04 Mieszkam w strefie C i często w ciągu dnia nie jestem w stanie zaparkować własnego auta w promieniu 3 przecznic od własnego domu. Tak, tak, debile z urzędu miasta - zamiast np. zakazać wjazdu samochodom na niekrakowskich numerach, skasujcie miejsca parkingowe w strefie C. Ku radości mieszkańców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TM Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 08:46 Mam podobny problem ja Ty - a wystarczyłby tabliczki zakaz parkowania nie dotyczy mieszkańców posiadających identyfikator C. Wtedy do egzekwowania zakazów oprócz pracowników strefy mogła by sie włączyć straż miejska i policja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kamel Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.lerkins.com 01.10.08, 13:01 Zgadzam się z poprzednimi 2 wypowiedziami, zakaz parkowania dla hołoty! Parkowac tylko powinni mieszkańcy. Tyle sie mówi że nie ma lokalizacji pod parkingi jak jest to nie ma kasy - stare dyrdymały. Chcą lokalizacje idealną parking przy pałacu Pugetów - właścicielem jest UMK, a pałac dzierżawi. Zamknąc parking wykopac dół i zrobić parking podziemny PROSTE ! Ale deblie z UMK robią zawsze inne rzeczy tylko nie dla mieszkanców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KKKI Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 14:05 Jak to ? To parking miejski ? To dlaczego nie było przetargu na jego dzierżawę ? Wszystkie parkingi kilkakrotnie były na przetargach a ten nie ? Oj to byłby niezły przekręt , oczywiście jeżeli to wszystko prawda co piszą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.autocom.pl 02.10.08, 11:42 >Zgadzam się z poprzednimi 2 wypowiedziami, zakaz parkowania dla >hołoty! Parkowac tylko powinni mieszkańcy. Tak! A prąd tylko dla mieszkańców Łęgu. Reszta niech siedzi przy świeczkach! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.eranet.pl 17.10.08, 15:25 Ty bucu! Hołota to ty! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oburzona Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 11:50 mała poprawaka - nie wszyskie samochody na "moekrakowskich" numerach nie należą do obywateli Krakowa- wystarczy że współmałżonek jest gdzie indziej zameldowany, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.kolornet.pl 01.10.08, 14:34 to niech zmieni zmeldowanie, proste Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Zameldowanie ma być zlikwidowane od IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:10 przyszłego roku... ;-P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alien Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 89.174.218.* 01.10.08, 17:12 To jeszcze trzeba zakazać wyjeżdżania samochodom na krakowskich numerach poza Kraków. Ale jesteś "gupi". Odpowiedz Link Zgłoś
kawitator Zamkniecie ulice, to będą parkingi 30.09.08, 21:08 Budowa parkingów ma zwiększać a nie zmniejszać ilość miejsc parkingowych !!! Mamy na ulicach w promieniu 500 m od placu 400 miejsc parkingowych Robimy wielką inwestycję parking podziemny na 400 miejsc a jednocześnie likwidujemy te miejsca parkingowe na ulicach Z punktu widzenia kierowcy pomysł bez sensu bo zamiast parkować na ulicy bezpłatnie lub za umiarkowana opłatę będę musiał parkować we wspaniałym podziemno nadziemnym parkingu za gruba forsę od godziny Może lepiej rozgonić tych urzędników bo siedzenia za biurkiem w widoczny sposób powoduje otępienie umysłowe ze nie widzą bezsensu i idiotyzmu swoich działań. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 30.09.08, 21:31 Pozdiemne parkingi sa po to, by z chodnikow zniknely samochody, a nie po to by przybywalo miejsc parkingowych.Centrum miasta ma byc dla pieszych i mieszkancow , a nie przyjezdnych kierowcow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 21:45 To może zbudować mur wokół drugiej obwodnicy i nie wpuszczać tam nikogo oprócz mieszkańców? Oczywiście mieszkańców też nie wypuszczać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.autocom.pl 30.09.08, 22:05 Gość portalu: Martineq napisał(a): > Centrum miasta ma byc dla pieszych i mieszkancow i ich wozów drabiniastych !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 30.09.08, 22:10 A moze wogole wywalmy chodniki i zrobmy sobie z Krakowa Houston lat 60-tych. Bedzie fajnie nie?Pod linkiem podgladowe zdjecie :) www.islandia.is/lhm/images/parking-houston.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g kolejny, którego nie stać na auto IP: *.blast.pl 01.10.08, 07:56 uszczęśliwia na siłę innych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:11 W średniowiecznym Krakowie ich nie było... ;-P A we Widniu to se mogłem zaparkować bezpłatnie w podziemnym parkingu w samym centrum... Ale z tego Widnia takie Hjuston zrobili... ;-PPP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.chello.pl 01.10.08, 12:28 Za darmo na parkingu podziemnym w centrum Wiednia , a w którym dokładnie miejscu takie cuda? @g - pewnie Holendrów i Duńczyków też nie stać na auta , bo jeżdzą wszędzie rowerami :D Prawda jest taka , że w cywilizowanych krajach autem na lewo i prawo jeździ tylko największa "wieś". To są ludzie z nizin , bez większej świadomości społecznej. W Polsce też tak będzie , czego sobie i wam życzę ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:04 Gość portalu: Martineq napisał(a): > Za darmo na parkingu podziemnym w centrum Wiednia , a w którym > dokładnie miejscu takie cuda? Dokładnie nie pamiętam ale do katedry było stamtąd ok. 10 min. spacerkiem... Podobnie (choć nie pod ziemią) najzupełniej legalnie i za darmo parkowałem ponad dobę prawie w samym historycznym centrum Lubeki... > > @g - pewnie Holendrów i Duńczyków też nie stać na auta , bo jeżdzą > wszędzie rowerami :D Na wywczasy do Francyi i Włoch również ?... ;)))))))))))))) Prawda jest taka , że w cywilizowanych krajach > autem na lewo i prawo jeździ tylko największa "wieś". To są ludzie z > nizin , bez większej świadomości społecznej. Dowartościowałeś się już panie hrabio ?... ;))) No to do roboty - gó...wóz zajechał... ;-P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.chello.pl 01.10.08, 15:46 Na wczasy do Francji także wielu Holendrów jeździ rowerami, mimo że chodziło mi w tym momencie o typowy dzienny zakres poruszania się , a ten wynosi średnio około 40km. Wiesz , ja się dowartościowywać nie muszę.Natomiast dziwne, że nie zauważyłeś, że w Polsce właśnie auto było/jest takim prymitywnym sposobem okazywania swojego poziomu finansowego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ojciec Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 01.10.08, 17:23 jak będziesz miał dwójkę dzieci na karku a nie dwa piwa w gardle to wtedy wypowiedz swą opinię po odwiezieniu ich w styczniu do lekarza który akurat przyjmuje gdzieś w centrum, na przykład dentysty na augustiańskiej. A ja żałuję że nie jestem policjantem bo już dawno ci idioci na nieoświetlonych rowerach mieliby komornika na głowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.chello.pl 01.10.08, 21:17 To jest problem twoj i lekarza. Mozesz sobie znalezc lekarza poza centrum. Lekarz jesli bedzie z tego powodu mial problemy z klientami to tez sie przeniesie. Wolnosc wyboru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Marcinku, tyś aby na pewno Krakus ?... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:16 Bo nie wiesz, że Augustiańska leży POZA strefą C ?... ;-0 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JK Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.eranet.pl 21.11.08, 01:06 a Ty się możesz przenieść poza centrum ze swoim mieszkaniem i samochodem jak nie możesz znaleźć miejsca do parkowania, a może niedługo to zabronicie mi chodzić po rynku bo będę deptał wasz zabytek, centusie porąbani Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: Tak - chodniki też zlikwidować ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:36 Gość portalu: Martineq napisał(a): > Na wczasy do Francji także wielu Holendrów jeździ rowerami, To niezłe bagażniki te rowery muszą posiadać !... ;))) Tyle,ze ilekroć ja widzę Holendra na wakacjach, to jedzie on olbrzymim "camperem", a nie rowerem... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czy Ty się dobrze Gniewko? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 22:18 ...czujesz? Parking w centrum Wiednia za darmo? Ostatnim razem to chyba dla SS w 1938. Puknij się w coś. Jak gość podaje rzeczy sprawdzone - i prawdziwe niestety - to nie pisz bzdur, tylko się ładnie ukłoń, powiedz : "przepraszam, doczytam sobie" i udaj się do najbliższej biblioteki lub końcówki. To, że Ty o czymś nie słyszałeś nie oznacza (naprawdę nie oznacza) że to coś nie istnieje. Troszkę pokory. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Czuję się doskonale i zapewniam cię, że IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:12 nie kłamię (są świadkowie), nie byłem też w oddziałach SS zajmujących Wideń, a opisywane wydzarzenie miało miejsce w 2000 roku. Ale oczywiście nie zmuszam cię do wierzenia, możesz wierzyć Marcinkowi choć nie wiem, czy on kiedykolwiek we Widniu był... No i apel o "troszkę pokory" wystosuj do siebie bo istotnie to, że TY nie słyszałeś o możliwości bezpłatnego i legalnego zaparkowania w centrum Widnia nie oznacza, że taka możliwość nie istnieje... ;-P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Gniewko? IP: *.autocom.pl 02.10.08, 11:40 Ależ rozwiązanie tej zagadki jest proste. Gniewko zaparkował "w samym centrum" Wiednia. Tj "Dokładnie nie pamiętam ale do katedry było stamtąd ok. 10 min. spacerkiem...". W dodatku pewnie w niedziele... Czyli przenosząc na realia krakowskie: płyta dworca, Muzeum Narodowe, Nowy Kleparz etc. Ot i cały problem. Jeden z drugim jedzie w szeroki swiat i grzecznie 2 km od centrum i maszeruje "ok. 10 min" (tzn. 20). U nas zaraz za Plantami dla tych samych osób zaczynają się "przedmieścia" BTW: Parkingi we Widniu: www.wien.info/article.asp?IDArticle=10099 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Pudło - zgaduj dalej... ;))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 12:08 Nb. parkowanie na płycie dworca nie jest chyba bezpłatne, czekam też z utęsknieniem na objęcie go strefą B - przeciez stamtąd na Rynek jest ok. 5 minut piechotą (!) ;) Wtedy pasażerów i ich bagaże będą zabierać riksze... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Pudło - zgaduj dalej... ;))) IP: *.autocom.pl 02.10.08, 12:13 Parkowanie we Widniu też nie jest bezpłatne. CO masz opisane w linku (oficjalna strona miasta, chyba wiedzą lepiej czy mają płatne parkowanie czy nie). Odpowiedz Link Zgłoś
barnacle.bill.the.sailor A jednak... ;))) 02.10.08, 19:06 Są na świecie rzeczy, które się nawet fizjologom (a co dopiero jakiemuś Marcinkowi, czy behemotowi) nie śniły... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: A niektórym... IP: *.autocom.pl 03.10.08, 18:24 ....wszytsko się kojarzy z fizjologią. tak juz mają. Więc żegluj. Może co lepszego ci sie przysni. Odpowiedz Link Zgłoś
barnacle.bill.the.sailor Jak nie wiesz skąd ten cytat, to daruj sobie 03.10.08, 22:51 głupie komentarze... I dalej płać za parkowanie we Widniu... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A kto Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 23:20 A to niezwykła bezczelność urzędasów. Polega ona na tym ,że w 2002r podpisany został przez ówczesne władze Krakowa kontrakt na budowę 5 podziemnych parkingów , które miały być gotowe w 2004r. Z bardzo podejrzanych powodów kontrakt ten nie został nigdy zrealizowany , a teraz jeden z drugim płacze ,że nie mogą znaleźć inwestorów. To są totalne kpiny z obywateli i jawna arogancja władzy. W ramach owego kontraktu miało powstać 5 podziemnych i jeden naziemy parking dla autokarów , przy czym firma miała zapłacić gminie 18 milionów , eksploatować obiekty przez 34 lata , odzyskując nakłady i przekazać gminie. Jak nastał Majchrowski z ekipą okazało sie ,że kontrakt nie ruszył a zawarli inny . Zamiast 6 parkingów z okresem eksploatacji dla firmy na 34 lata zawarli kontrakt na 1 ( słownie JEDEN ) parking z okresem eksploatacji , kiedy gmina nie dostaje ani grosza przez 70 lat i jeszcze chcą zapewnić inwestorowi przez 70 lat ,że jak nie zparkujemy na jego parkingu to nie zaparkujemy nigdzie. Czy ktoś słyszał o większej grandzie ? Kto zrobił na tym interes , bo Miasto z pewnościa nie . Czy rozwiązał Majchrowski tym jakieś problemy ? Ależ skąd . Zamiast więcej i taniej wybrał mniej i drożej .Pewnie w desperacji bo media drązyły czemu nie buduje podziemnych . To bez względu na cenę zawarli kontrakt i jeszcze się chełpią , jak to za komuny bywało , że pierwsi w Polsce . No tak ,taki interes zrobili w polsce tylko oni . Brawo. Mam nadzieję ,że wkrótce przeczytamy nie tylko o losach Jana T. , o którego wyczynach wszyscy wiedzieli a z obawy przed gniewem jego protektora bali sie ruszyć sprawę oczekując i miejąc przekonanie ,że prędzej czy później przekręty wyjdą na jaw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakós Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:53 Właśnie tak. W miastach niemieckich to standard, że parkować mogą tylko mieszkańcy w wyznaczonych godzinach. Poza tym sa parkingi podziemne. Ulice są urokliwe, ponieważ nie są zapchane przez samochody. A parkingi podziemne są w ścisłych centrach miast. Analogicznie powinny powstać w Krakowie parkingi pod placem Matejski, placem Szczepańskim, czy w okolicach Placu Wszystkich Świętych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.um.krakow.pl 01.10.08, 11:03 i dwa pod sukiennicami!! Albo lepiej w!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Pod Sukiennicami miał być IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:08 LIKUS MARKET, więc i parking na kilkaset aut też był pewnie przewidziany... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie zamiast A dlaczego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 22:23 Sukiennic? Jeśli Kadłubka projektuje, to spokojnie mogą być zamiast. On się zna. Pszeciesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Chyba Kadłuczka miało być... ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:27 ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakós Pod Rynkiem... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.08, 10:13 Pod Rynkiem Głównym powinna być stacja metra. W Wiedniu jest pod Stephans Platz, więc dlaczego nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontestatorka Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 11:53 Twoim zadaniem - skąd wytrzasnąć kasę na takie inwestycje? Jedyne co mogli zrobić to zwrócić się do inwestora prywatnego. Kasa miejska to nie worek bez dna. Mieszkańców Krakowa przybywa, przybywa też roszczeń, ale rosną też wydatki. Nigdy nie ma nadwyżki budżetowej. Raczej sukcesywnie rośnie poziom zadłużenia. To taki budżet domowy w mniejszej skali. Kraków zamieszkują również ludzie, którzy do budżetu nic nie dokładają, a potrzebują wsparcia. I jak to teraz wygląda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: clamanus Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.broker.com.pl 01.10.08, 12:14 I bardzo dobrze. Precz z samochodami. Ja korzystam od kilkunastu lat z komunikacji miejskiej i żyję. Jest ona niewiele wolniejsza od samochodu, a byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie takie czubki jak Ty, którzy pojedyńczo jeżdżą samochodami i tworzą sobie nawzajem korki. Oj, ludzie, ludzie, kiedy Wy zmądrzejecie. Samo sobie robicie korki i nikt z Was w rezultacie nie dojeżdża na czas. W każdym samochodzie siedzi jedna osoba, a 1 mały autobus zabierze 20 osób, czyli 1:20 samochodów. Autobus jest szybciej, można puścić więcej kursów, że nawet jak ucieknie Ci jeden, to za chwilę masz drugi, można zrobić większe przystanki, w większej ilości miejsc, bo nie będzie blokujących samochodów itd. Oj samochodowe czubki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: park Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 21:13 Rozwiązaniem problemów związaniem z ograniczoną ilością miejsc parkingowych, jest... likwidacja miejsc parkingowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Parkingowy z Grobl Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.2.20.195.pp.com.pl 30.09.08, 21:23 Tu chodzi o kasę dla kombinatorów i cwaniaczków z magistratu powiązanych pod pokrywką wsio dla Euro.Burzą budują ludzi na bruk wyrzucają. Wokół placu powstają kloce z d... architekta wyjęte. A parking podziemny. Tam się pływać będzie,na razie pompują wodę do Wisły na okrągło. Spółka Groble i szmatławi prawnicy jada koksem ale to już koniec.Mają na sumieniu kilku umarłych szacownych krakowian. Ale to nic trza kręcić pic i zamknąć ulice. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rzawy PO i Majchrowski korkują miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 21:33 Koalicjanci proponują coraz bardziej kuriozalne POmysły, jeszcze rok ich rządów i cały Kraków sie zakorkuje. Jedyne co potrafią to zamykać kolejne ulice dla ruchu... A tramwaju do III Kampusu UJ nie chcą wybudować... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smif Re: PO i Majchrowski korkują miasto IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 21:47 Usunac samochody z chodnikow, ale zostawic miejsca parkingowe na ulicach!! Gdzie maja parkowac mieszkancy?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krk Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 81.219.244.* 30.09.08, 21:59 parkingi podziemne - tak, ale nie kosztem miejsc parkingowych na ulicach, z których przecież korzystają mieszkańcy. mieszkam w centrum Krakowa i nie wyobrażam sobie chodzenia 500 metrów z zakupami z podziemnego parkingu do domu. mam nadzieję, że przynajmniej opłata za te parkingi mogłaby być rozwiązana w podobny sposób jak teraz - abonament dla mieszkańców. tak czy siak pomysł idiotyczny - podobnie jak planowana likwidacja miejsc przy ulicy Starowiślnej na potrzeby pseudoszybkiego tramwaju. krakowianie chyba zdążyli się jednak przyzwyczaić do podobnych decyzji krakowskich radnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 30.09.08, 22:12 Nikt ci nie kaze mieszkac w centrum. To jest pewien przywilej. Jesli ci to przeszkadza mozesz sie przeniesc na przedmiescia. Natomiast jesli chcesz korzystac z urokow mieszkania w srodmiesciu bedziesz sie musial pogodzic z pewnymi niedogodnosciami. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Scotch Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 00:10 Skoro nie jesteś ze śródmieścia, to nie próbuj decydować w kwestii w/w tematu. Jak ci się coś nie podoba, to możesz siedzieć na tych swoich przedmieściach i najlepiej wogóle nie przyjeżdzać do Centrum. Chodniki w śródmieściu są przeznaczone dla mieszkańców śródmieścia i ich samochodów (logiczne chyba, nie?), a cała reszta może jak dla mnie iść w cholerę. Powinno być tak: mieszkańcy parkują za free, a reszta przyjezdnych niech płaci i parkuje na podziemnych - jak chcesz korzystać z uroków przebywania w śródmieściu, będziesz się musiał pogodzić z pewnymi niedogodnościami. As simple as that. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 01.10.08, 01:03 Ale o co chodzi? Mieszkam w samiutkim centrum;)i jak najbardziej popieram ograniczenia poruszania sie autami dla WSZYSTKICH na tym obszarze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kraków Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ists.pl 01.10.08, 11:02 Nie wiem czemu jako mieszkaniec Starego Miasta uważasz że można ci dowalić, bo mieszkasz w centrum. Bo nakazanie mieszkańcom parkowania za ciężką kasę i to w oddali od domu to czysty bezsens służący napchaniu kieszeni jakimś inwestorom kosztem ludzi którzy tu mieszkają od lat. Czasem trzeba iść na kompromis, owszem, ale nie dam się dymać tylko dlatego że urzędasy robią interesy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.chello.pl 01.10.08, 12:31 Dlatego, że uważam iż ulice bez aut , przynajmniej na starym mieście są warte tego poświęcenia. Wystarczyło przyjrzeć się jak wyglądała Zwierzyniecka gdy zamknęli na jeden dzień ulice. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba A widziałeś jak wyglądał Plac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:14 Wszystkich Świętych w "dniu bez samochodu" ?... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g As simple as that IP: *.blast.pl 01.10.08, 08:06 jak chcesz mieć miejsce parkingowe - to sobie je WYKUP - nie rozumiem dlaczego mieszkańcy śródmieścia mają mieć, twoim zdaniem, miejsce za free - a cała reszta ma płacić - może zatem my banda z okolicznych przedmieść postawimy rogatki i każemy wam płacić za wjazd w "nasz teren" ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ea Re: As simple as that IP: *.um.krakow.pl 01.10.08, 09:15 W paru miastach na świecie tak mają właśnie; w Londku np. to kosztuje (wjazd) 8 funtów. Czy oni tam są debilami, jak myślisz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: góral Gdzie Rzym - gdzie Krym !!! IP: *.blast.pl 01.10.08, 09:56 jak będę miał wygodną obwodnicę dookoła Krakowa - to nie będę pchał się do centrum, jak za sprawą "ea" - wygodnie metrem dostanę się w każdy punkt to zostawię auto w domu (jeszcze lepiej - bo kielicha mogę walnąć po drodze), jak "podmiejską" kolejką wygodnie i co paręnaście minut będzie można szybko i bez problemu dostać się do podkrakowskich miejscowości to zrobi tak wielu innych... Póki co - inwestorzy wybudują podziemne parkingi - które będą użytkować przez 70 lat - a potem (TO NAJLEPSZE - POTEM ;-))) oddadzą je miastu, a miasto zapewni im klientów zakazami parkowania - Tylko że te parkingi miały zastąpić zabierane pod zabudowę parkingi na powierzchni, ciągle przybywa mieszkań w centrum a zatem i aut, I CO NAJWAŻNIEJSZE, który inwestor wybuduje budynek na 150 lat wytrzymałości jeśli po 70 ma go oddać ? - zatem za 70 lat miasto dostanie ruinę, za której rozbiórkę zapłacą mieszkańcy, po czym wymyśli kolejny "złoty interes"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kraków Re: As simple as that IP: *.ists.pl 01.10.08, 11:22 Nie rozumiesz najwyraźniej idei płatnego parkingu - chodzi o "wyrzucenie" samochodów z obszaru który jest nimi napakowany do granic niemożliwości, m.in. w celu udostępnienia miejsc parkingowych mieszkańcom. Tak więc ty byś wyrzucił wszystkie samochody, łącznie z autami mieszkańców, którzy np. nie mając tyle pieniędzy musieliby parkować poza strefą. Ładnie. Gratuluję wrażliwości społecznej, ale pewnie gdyby TOBIE ktoś kazał bulić za stawianie auta pod domem to byś był pierwszy i najgłośniejszy w protestowaniu. Ale taka już niektórych natura... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: As simple as that IP: *.autocom.pl 01.10.08, 20:55 > Nie rozumiesz najwyraźniej idei płatnego parkingu - chodzi > o "wyrzucenie" samochodów z obszaru który jest nimi napakowany do > granic niemożliwości, m.in. w celu udostępnienia miejsc parkingowych > mieszkańcom. Sam nie rozumiesz. Parkingi podziemne buduje się dokładnie po to, by USUNĄĆ z chodników miejsca parkingowe. Także mieszkańców. Jak sobie wyobrazasz dojazd do co najmniej dwukrotnie większej liczby miejsc parkingowych np. w okolicy Grobli? Przeciez ulic w centrum nie przybędzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: loki Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ericsson.net 01.10.08, 10:55 Czy płacisz za to miejsce na chodniku/przy ulicy? Jesli nie, to kazdy ma do niego takie samo prawo, jak ty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JK Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.eranet.pl 21.11.08, 01:13 koleżko, po prostu TY POWINIENEŚ PŁACIĆ ZA PARKOWANIE na moim osiedlu, gdyż również jesteś potencjalnym złodziejem mojego miejsca do parkowania!! lub nie powinieneś mieć prawa tam wiechać!! Jesteś żenujący. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 17:56 Odpowiem krotko; jerdolisz. Miejsca dla mieszkancow Srodmiescia jest dosc, jezeli wykluczy sie wszelkie darmowki rozdawane przez Magistrat (siegaja one 1000) . Wyraznie widac to wieczorem, gdy wszyscy posiadacze gratisow w strefie B znikaja (pomijajac posiadaczy samochodow malopolski i dalej, ktorych nie dopadla Straz Miejska). Tak wiec temat jest sam w sobie sztuczny. I to by bylo na tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: major Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 77.236.11.* 30.09.08, 22:10 co to za brednie, sklepom w centrum co raz trudniej konkurowac z galeriami handlowymi, sklepy żyją właściwie z turystów a imprezy przenosza sie na Kazimierz, centrum zaraz zamieni się w "starówkę" pustą i głuchą (bo turystów co raz mniej a jak brytole zmienią sobie miejsce) to i bedzie jak w Amsterdamie, miasto rewitalizuje centrum bo się w pewnym momencie okazałao ze tam sa same banki i bary, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: złośliwy Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 22:22 Ty chyba w życiu w Amsterdamie nie byłeś. Przy okazji: parkowanie autem w centrum Amsterdamu kosztuje ponad 5 euro za godzinę :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zgred Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ksknet.pl 30.09.08, 22:25 Fakt, ale się tam nieco więcej zarabia niż w tej polskiej dziadowni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.autocom.pl 01.10.08, 20:58 Ciekawe, że wszystkie sklepy skupiają się na ulicach zamkniętych dla ruch bądź o ruchu ograniczonym... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakós Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.08, 10:18 Właśnie. W Amsterdamie centurm miasta to wydmuszka. Sprawia wrażenie atrapy dla turystów. Nic tam nie ma. To miejsce nie żyje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.08, 22:32 A po co zakazywac parkowanie na chodnikach? Na poczatek trzeba egzekwowac te zakazy, ktore juz istnieja, szczeolnie 1,5m dla pieszych, ktore jest wszedzie lamane. Od tego trzeba zaczac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gram Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 30.09.08, 22:56 Ktos tu chyba , i to nawet chyba jakiś profesorm ma sporą gorączkę . Należy wpierw odpowiedzieć na pytanie po co ludzie przyjeżdżają do centrum ? Jest oczywistym ,że nie na przejażdżki. Dopóki w ścisłym centrum będą urzędy , obiekty słuzby zdrowia , banki ,administracje budynków mieszkalnych ,szkoły dotąd ludzie będą zmuszeni tu przybywać .I to samochodem , bo każdy go posiada i nabył ,żeby mu ułatwiał życie a nie służył na wyjazdy w niedziele na mszę i na złość sąsiadom . Trzeba , aby urzędasy , którzy jak widać zmarnowali czas na studiach za publiczne pieniądze , nie mówili jak za komuny co jest naj tylko usprawnili pracę w urządach zlikwidowali biurokrację ,to wtedy pobyt petenta w urzędzie będzie trwał 15 minut a nie 3 godziny .Każdy przyjedzie ,załatwi i wyjedzie . Skoro ilość osób , które musza wjechac jest więcej to nie można ograniczać miejsc tylko je zwiększyć albo wyprowadzić urzędy poza centrum. Czy nas na to stać teraz aby budować podziemne parkingi po to ,żeby auta zniknęły z ulic i było ładnie i przyjemnie .A ludzie niech chodzą lub rowerami jeżdżą. Można też kazać się im wyprowadzić z Krakowa ,zakazać kupowania pojazdów , podnieść 10 krotnie akcyzę na paliwo ( będzie na podwyzki płac dla urzędników ). Wszystko można tylko my nie chcemy głupich urzędników , którzy nie potrafią rozwiazywać problemów myśląc w dłuższej perspektywie niż kadencja tego , który ich do urzędu sprowadził . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ostatni Trzeźwy Zwykłe skur.... dla Krakowian IP: 213.134.182.* 01.10.08, 00:10 Odpowiedz Link Zgłoś
madejp Zamkniecie ulice, to będą parkingi 01.10.08, 01:05 A czy nie można tak prosto, po kapitalistycznemu. Jest duży popyt na miejsca parkingowe, to podnieść ceny parkowania (TYLKO w końcu zróbcie parkometry!!!). Wtedy parking podziemny konkuruje CENĄ! Ktoś chce wygody, parkuje na chodniku, ale buli. Ktoś chce zaoszczędzić będzie parkował pod ziemią trochę dalej od celu. P.S. Przy okazji mój osobisty pomysł na wyprowadzenie ruchu samochodów z centrów, przy zapewnieniu większej wygody dla mieszkańców, za to pewnie kosztowny. Wybudować parkingi podziemne blisko centrum, np. pod plantami. Ale dojazd do nich TYLKO tunelami z III obwodnicy! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: addd Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 77.79.235.* 01.10.08, 07:30 I bardzo dobrze Za dużo samochodów jest na ulicach, przejść sie czasem nie da. a ludziska niech nie panikuj Jak otworzą parkingi to wtedy znacznie ograniczą liczbę miejsc. a jak komuś krzywda przejść się parę kroków z parkingu to swjego celu w centrum ,to jego problem Odpowiedz Link Zgłoś
pbe64 Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi 01.10.08, 08:15 Wg mnie bardzo źle. Dopóki nie zostaną PRZYMUSOWO WYRZUCONE z centrum wszystkie urzędy takie działania będą zawsze wyglądały na naganianie klientów kolesiom z firm, które pobierają opłaty za parkowanie. Gdyby wszystkie sprawy dało się załatwić bez wychodzenia z domu, to wtedy OK, przyjeżdża do centrum ten kto chce. Ale na razie sporo ludzi jest ZMUSZONYCH poprzez lokalizację urzędów do przyjazdu do centrum. Przy okazji. W szczere intencje to może uwierzę dopiero kiedy wszyscy urzędnicy, łącznie z prezydentem, zostaną pozbawienie identyfikatorów upoważniających do wjazdu do strefy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mpb10 Re: Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 08:37 przy Magistracie (Pl. Wszystkich Św.) już w tamtym roku został zlikwidowany ogólnodostępny parking. A na jego miejsce nasza kochana władza (rękami zarządcy terenu - Jana T.) wprowadziła parking przeznaczony WYŁĄCZNIE dla radnych... A w tym roku został zlikwidowany parking na PL. Szczepańskim.... Czyli jakby nie patrzeć likwidacja parkingów następuje już od dłuższego czasu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lipsonam Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 213.180.137.* 01.10.08, 07:34 A nie można tego finansować z podatków - akcyzy i drogowego? Gdzie się te pieniądze podziewają? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: derek jak zwykle durnowato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 08:21 Nic dla mieszkańców to dewiza tego prezydenta i tej rady. Wspaniale realizują swoje absurdy. Z tym że nie ma obawy oni nawet tego planu zamknięcia nie zrobią bo im się nie chce. No i musieliby podjąć decyzję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AntyKrak Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.crowley.pl 01.10.08, 08:23 A ja wolę Nową Hutę tam można zaparkować wszędzie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.drq.com.pl 01.10.08, 08:39 Kolejne czysto komunistyczne regulowanie rynku przez ekipe Majchrowkiego. Majchrowski - wzywamy do natychmistowej dymisji. Miarka sie przebrała Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POchój ekipa niezaleznego z sld... i wszystko jasne IP: *.chello.pl 01.10.08, 08:57 ekipa niezaleznego z sld... i wszystko jasne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: G. A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie? IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.08, 09:12 1)W strefie B - zakaz wjazdu za wyjatkiem dostaw (w okreslonych godzinach), niepelnosprawnych, taksowek i sluzb. Stare miasto dla pieszych i turystow. 2)W strefie C - zakaz postoju za wyjatkiem parkingow (podziemnych), miejsca postojowe dla inwalidow. 3)Poza strefa C - duza liczba tanich lub bezplatnych(dla mieszkancow) miejsc postojowych, rozsadne P&R. Dla czego? -Mieszkanie w centrum to PRZYWILEJ nie PRAWO. Nie musisz - masz wybor. Mozliwosc swobodnego przemieszczania sie po miescie pieszo to PRAWO. Zadanie PRAWA do BEZPLATNEGO parkowania samochodu w centrum miasta to ABSURD. -Nie ma powodu, dla ktorego PRACOWNICY w strefie B maja podjezdzac pod sama firme, sklep czy bar samochodem! Strefa A i B to scisle centrum turystyczne. Samochody je szpeca. -Nie ma powodu (poza niepelnosprawnymi) dla ktorego petenci urzedow maja dojezdzac pod samo biuro samochodem. Centrum od kranca do kranca mozna przejsc w kwadrans. Z placu Inwalidow na Szewskiej mozna byc w 3-7 minut. Wjazd do centrum Europejskich miast jest platny (WJAZD) i to slono - szczegolnie dla starych samochodow. Parkowanie - czesto horrendalnie drogie. Zostawienie auta na noc przy ulicy w Amsterdamie - 50-70 Eur. I ludzie zyja. Wiecej spaceruja. Tak, mam samochod. Nie, nie mieszkam w centrum :) Majchrowskiego nie lubie a pomysl mi sie podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqnamuniu Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: 83.13.74.* 01.10.08, 09:28 A w Europie urzędy administracyjne, magistraty są ulokowane w historycznych centrach miast? Np. w Wenecji na placu św. Marka? Naprzeciw Akropolu? Urzędy (i siedziby) na całym świecie buduje się z dala od ciasnych ulic staromiejskich właśnie po to, by umożliwić petentom i klientom swobodny dojazd i parkowanie. Wyrzucić toto poza strefę C, to się problem sam rozwiąże. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: G. Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.08, 09:36 Dam Ci kontrprzyklad - Bruksela, Luksemburg - miasta - urzedy, z historycznymi centrami. Zreszta, tych urzedow w strefie C az tak duzo nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sneewee Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: *.jobpartners.com 01.10.08, 14:33 aelz skad... Urzad miasta, izba skarbowa, urzad skarbowy... kazdy z firma w centrum musi te 3 miejsca odwiedzac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: A moze rozwiazac to po ludzku - jak w Europie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.08, 10:26 Gość portalu: G. napisał(a): > Dam Ci kontrprzyklad - Bruksela, Luksemburg Sugerujesz, że te wszystkie delegacje zjeżdżające do róznych instytucji UE płacą za wjazd i parkowanie w centrum miasta, czy może wysiadają na peryferiach i udają się do centrum komunikacją miejską ???... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqnamuniu To jakaś paranoja! IP: 83.13.74.* 01.10.08, 09:21 Czy to miasto jest dla ludzi czy dla firm? Kiedy w końcu ktoś wykurzy firmy w bezpieczną odległość od centrum. Cały czas słyszy się o projektach wyrzucenia biznesu np do Czyżyn nawet w Płaszowie jest kupa miejsca. Śródmieście Krakowa to miasto ŚREDNIOWEICZNE - niedostosowane do ruchu i biznesu XXI wieku. Zostawcie je do cholery ludziom, dla których powstało, a potrzeby korporacyjne realizujcie w miejscu do tego odpowiednim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jfk Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:30 a czy te parkingi w nocy i w niedziele tez beda bezplatne? chyba wladze Krakowa chca, zeby mieszkancy znienawidzili wlasne miasto Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pf Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 09:46 Rozumiem że miasto chce podpisać z operatorem parkingu umowę na mocy której zobowiąże się, że na ulicach wokół parkingu nie będzie wolno parkować, powiedzmy przez 70 lat? Ci złodzieje są coraz bezczelniejsi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 09:54 Przeciez to czysty przekret wrecz forma korupcji, aby za cos dostac cos. Przypominam dzialania wlascicieli slynnej A4, ktorzy zastrzegli sobie, aby w odpowiednim promieniu km nie powstawaly zadne drogi mogace ulatwic przejazd "za darmo". Do tej pory wjazdy na szose przez Olkusz do lub z krajowej jedynki nie sa odpowiednio oznakowane na niekorzysc wielokrotnych szyldow prowadzacych na A4.Wracajac do parkingow - dlaczego nigdy nie slyszalem o jakielkowiek koncepcji budowy wielopietrowych parkingow naziemnych, ktore znakomicie zdaja egzamin w wielu miastach poza Polska, sa tansze w budowie i eksploatacji, a do tego sa chyba najlepszym raozwiazaniem dla Krakowa, gdzie kazde rycie pod ziemia jest drogie i wiaze sie z ryzykiem przestojow. A poki co, to parkingi i organizacja ruchu w miescie sa na skandalicznym poziomie z wyrazna tendencja do pogarszania sie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: góral Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: *.blast.pl 01.10.08, 10:15 Póki co - inwestorzy wybudują podziemne parkingi - które będą użytkować przez 70 lat - a potem (TO NAJLEPSZE - POTEM ;-))) oddadzą je miastu, a miasto zapewni im klientów zakazami parkowania - Tylko że te parkingi miały zastąpić zabierane pod zabudowę parkingi na powierzchni, ciągle przybywa mieszkań w centrum a zatem i aut, I CO NAJWAŻNIEJSZE, który inwestor wybuduje budynek na 150 lat wytrzymałości jeśli po 70 ma go oddać ? - zatem za 70 lat miasto dostanie ruinę, za której rozbiórkę zapłacą mieszkańcy, po czym wymyśli kolejny "złoty interes"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kraków Mentalność krakowskich urzędasów IP: *.ists.pl 01.10.08, 11:34 po raz kolejny daje znać o sobie. Ostatnio stwierdzili że metro w Krakowie nie ma sensu, bo sie nie opłaca inwestorowi. Że ludzie godzinami stoją w korkach? eeee, kto by sie takimi rzeczami w magistracie przejmował - kasa, Misiu, kasa... Teraz te pomysły z parkingami, które wg magistratu są dla inwestora, a nie dla ludzi. Jak nie są opłacalne, to trzeba je zrobić opłacalne. Że nie wpadli na obowiązkowe opodatkowanie mieszkańców podatkiem dla inwestorów... Oczywiście Kraków to bardzo biedne miasto, wiadomo że nie ma żadnych dochodów, więc samo nie jest w stanie nawet kibla wybudować, no bo za co?? Logiczne więc że musi się płaszczyć przed jakimkolwiek inwestorkiem który łaskawie zainteresuje się tą dziurą, i zrobić mu baardzo dobrze, żeby sie przypadkiem nie obraził. Ostateczną żenadą jest uzasadnianie budowy parkingów nadchodzącymi ME 2012. Oczywiste jest że cokolwiek budujemy tu, robimy to dla Wielkich Panów z UEFA i wspaniałych kibiców zagranicznych. Te szaraki co tu codziennie jeżdżą i parkują na to nie zasługują na takie udogodnienia, ale niech już mają, fuksiarze, udało im sie bo jest Euro. A może to będzie rozebrane po euro albo przerobione na jakieś galerie?? pozdrowienia dla innych szaraków tego miasta, a dla urzędasów przesyłam szczerego "faka". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: góral Popieram IP: *.blast.pl 01.10.08, 11:48 Wkurza mnie tylko (od urodzenia do 16 roku życia mieszkałem w ścisłym centrum) wydzielanie kasty mieszkańców centrum - na specjalnych prawach, wjazdu, parkowania, etc. i takich jak ja czyli reszty hołoty, która ma płacić, czekać, grzecznie prosić i przepraszać że żyje - jeżeli można parkować w centrum to OK ja płacę za kartę - mieszkaniec ma abonament - ale nie - mieszkaniec ma za FRIKO na chodniku gdzie chce - a ja bulę za parking podziemny, lub dymam na nogach - tak jak to na tym forum chcą niektórzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kali Re: Popieram IP: *.chello.pl 01.10.08, 12:07 no.. nie za friko - identyfikator jest wazny rok albo pol roku i kosztuje.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smif Co to za absurd?? IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 12:10 O czym wy wszyscy mowicie? Chodnik jak sama nazwa wskazuje sluzy do chodzenia, nie parkowania. To ze lobby samochodowe w naszym miescie, jak i w calej polsce osiagnelo to ze ulice wraz z chodnikami sa PRZEpelnione samochodami nie zanchy, ze to jest dobre. A jesli chodzi o placenie przez mieszkancow, to mieszkancy strefy C MUSZA placic za parkowanie, co nomen omen jest niezgodne z konstytucja. Zreszta, chyba maja prawo za darmo, lub jak obecnie za niewielka oplata zaparkowac przed domem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba G... prawda ! ;))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.08, 15:27 Gość portalu: smif napisał(a): > O czym wy wszyscy mowicie? Chodnik jak sama nazwa wskazuje sluzy do chodzenia, nie parkowania. Wybierz się np. na ul. Grzegórzecką (gdzie chodniki mają ok 2 m szerokości) i popatrz na znaki "zakaz parkowania", a pod nimi tabliczki "nie dotyczy chodnika". Zatem chodniki służą jak najbardziej do parkowania... ;-P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: góral No, konstytucja 3 maja IP: *.autocom.pl 01.10.08, 16:59 skoro ja mam płacić za wjazd do centrum i parkowanie tam - to ty płać np. za wjazd do Podgórza i parkowanie tam !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kraków Re: Popieram IP: *.ists.pl 01.10.08, 13:32 Strefa C nie jest za friko dla mieszkańców, identyfikator C kosztuje (dawniej było to ok. 100 pln za pół roku, teraz nie wiem). Ale jakby ci wprowadzili w miejscu w którym mieszkasz przymusową opłatę za parkowanie, to byś sie wkurzył, nie? Tylko dlatego że wszyscy naraz chcą tam wjeżdżać albo pootwierali firmy w okolicy. Poza tym wszyscy przyjezdni będą tam parkować raz na czas, a jak ktoś tam mieszka to parkuje codziennie. I nie jest tak jak niektórzy piszą że "chciałeś sobie w centrum mieszkać to masz". Śmiem twierdzić że większość mieszkających tam ludzi mieszka tam od dawna, kiedy coś takiego jak problemy z parkowaniem czy inne problemy z hałasem nie istniały, więc trudno mówić że "widziały gały co brały". A wiele ludzi jest przywiązanych do mieszkania na Starym Mieście i wprowadzanie im jakichś niebotycznych opłat zmuszających ich do przeniesienia się jest - mówiąc delikatnie - niesprawiedliwe. A jak na ich miejsce wprowadziliby się "nuworysze" których by było na to stać, to trochę się boję pomyśleć co by sie z miastem stało. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tak Re: Mentalność krakowskich urzędasów IP: *.ghnet.pl 01.10.08, 13:42 Tak , to świetny pomysł dla urzedasów przekrętasów. Niech w umowach z inwestorami zawrą warunek ,że jak inwestor nie zarobi to się opodatkuje mieszkańców i dopłaci do strat i utraconych korzyści . Już widzę jak walą inwestorzy do Krakowa drogą wodą i powietrzem ze wszystkic stron. I sukces pewien . A jakie skutki w przyszłości ? Niech się inni matrwią . Takie to urzędasy przekrętasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mi-Ki Zamkniecie ulice, to będą parkingi IP: 195.150.133.* 01.10.08, 12:19 A co z mieszkającymi w promieniu 500 metrów od parkingów? Odpowiedz Link Zgłoś