Dodaj do ulubionych

Do mam warszawianek

06.05.06, 20:34
Mój mąż wpadł ostatnio na pomysł, by w czasie wakacji pokazać dzieciom
stolicę, mieszkamy daleko, więc wybierzemy się specjalnie do Warszawy na
tydzień. Przyznam, że sami byliśmy tam 8 lat temu i bez dzieci oczywiście wink
Na pewno pojedziemy na Starówkę, do Wilanowa i Łazienek. Chcielibyśmy jednak,
aby stolica nie kojarzyła im się wyłącznie ze zwiedzaniem, ale też z rozrywką.
Jakie miejsca polecacie? Gdzie wasze Maluchy uwielbiają jeżdzić, zwłaszcza
chłopcy w ich wieku???
Obserwuj wątek
    • sutra Re: Do mam warszawianek 06.05.06, 20:47
      Na plac zabaw w parku Ujazdowskim (niedaleko Łazienek). W sadzawce w tym parku
      są też latem piękne, kolorowe karpie. Na trasie Łazienki-Wilanów macie też
      trójwymiarowe kino w Sadybie Best Mall, ale dzieci mogą się jeszcze go bać.
      Można wjechać na Pałac Kultury i obejrzeć Warszawę z wysoka.
      • agnieszka_azj Re: Do mam warszawianek 06.05.06, 20:56
        A jak juz będziecie w Hula Kula to wjedźcie windą na dach biblioteki - jest tam
        niesamowity ogród. Moje dzieci uwielbiają tam chodzić - a szczególnie w te i
        z powrotem po mostku na szklanym dachu czytelni.
    • babka71 Re: Do mam warszawianek 06.05.06, 21:00
      Muzeum Powstania Warszawskiego obowiązkowa..wirtualne i dla dzieci nawet się
      nie spodziewacie jaka to frajda ,,,lekcja historii plus chwila zastanowienia
      dla dorosłych..!!!!!!....
            • triss_merigold6 Re: Do mam warszawianek 06.05.06, 21:42
              Naprawdę duży tzw. małpi gaj - basen z kulkami, zjeżdżalnie, piłki do skakania,
              tunele, plecionki z lin. W weekendy 25 zł od sztuki dziecka (dorośli free) + 5
              zł za godzinę podziemny parking strzeżony, w tygodniu 15 zł. Obok są kręgle dla
              dzieci i kręgle i bilard dla dorosłych.
              • jusytka Re: Do mam warszawianek 06.05.06, 21:58
                Fajne smile Na pewno tam pójdziemy, a ten słynny dach widziałam kiedyś w TV, nie
                wiedziałam jednak, że jest tam taka fajna sala zabaw.
                Do kina też chętnie bysmy sie wybrali, ktoś pisał o trójwymiarowym, są tam
                jakieś bajki dla dzieci? czy rzeczywiscie takie Maluchy będą się bały???
                • sutra Re: Do mam warszawianek 07.05.06, 12:41
                  Są bajki dla dzieci, oczywiście. Co do strachu, to bardzo indywidualna kwestia,
                  zależy od dziecka. Już nie pamiętam, od kiedy mój synek się bał, ma 8 lat i
                  takie detale wyleciały mi z pamięci wink
                  Kino i repertuar masz tu:
                  www.kinoimax.pl/kina.php?cid=1060
          • jusytka Re: a Ile masz kasy podstawowe pytanie!!! 06.05.06, 21:51
            Dość często podróżujemy, bylismy w wielu parkach wodnych w Polsce i za
            zagranicą, ale najwięcej zapłaciliśmy jak dotąd w Krakowie - własnie 100 zł
            (bez limitu), w ZOO też bylismy juz kilka razy, ale przyznam, że 100 zl nie
            zapłacilismy nigdzie, nie przesadzasz? Zaoszczędzimy jednak na noclegach, bo
            jedziemy na zaproszenie mojej dawnej przyjaciółki ze studiów, która mieszka sama
            w dużym mieszkaniu. Obiady na pewno na mieście, ale chyba nie odbiegają one
            cenowo od innych turystycznych miejscowości, jak dotąd płacilismy za nie ok
            50-60 zł - oczywiscie odpadają drogie restauracje.
        • jusytka Pytanie o auto 07.05.06, 07:59
          - właściwie nie wiem, muszę zapytać.
          Na pewno trzeba sie będzie przemieszczać po Warszawie, przypomniało mi się, jak
          pewna rodzinka z Warszawy przyjechała do moich odziców (nad morze) Tico, mimo,
          że w garażu zostawili Passata. Dlaczego? - bali się, że ktos im ukradnie !!!
          Stąd moje pytanie, czy rzeczywiscie starch zostawić auto w centrum warszawy?,
          obawiam się też tych słynnych warszawskich korków, może lepiej zostawić auto w
          bezpiecznym miejscu (oczywiscie w W-wie) i ku radosci dzieci przemieszczac się
          tramwajami, czy metrem?
          • aborka Re: Pytanie o auto 07.05.06, 08:40
            a szef mojej kolezanki (Duńczyk)bał sie tez o samochóe wiec wolał jechac do Polski samolotem. Zostawił auto na lotnisku w Kopenhadze. A jak wrócił, to go nie było.... (znaczy tam mu ukradli). Akurat wszystkim moim znajomym jak kradli auta to nie w centrum ale z osiedlowych parkingów i spod domu.
    • golabek1 Re: Do mam warszawianek 08.05.06, 14:01
      jazda po Warszawie samochodem dla mało wprawnych w jedździe po warszawsku jest
      trochę cięzka. zwłaszcza jak sie nie zna miasta i nie wiadomo gdzi emożna
      zaparkować, gdzie jest zakaz, gdzie ciasno. Coś o tym wiem.
      jazda komunikacją miejską może być nieco uciązliwa, ale warto kupić bilet 3
      dniowy lub tygodniowy - napewno będzie taniej i z góry zaplnować gdzie chce się
      jechać i co tak jest ciekawego.
      może wejdź na stronę Warszawa.pl lub inną i poczukaj co ciewawego sie dzieje w
      dniach kiedy będziecie w stolicy. W PKiN jest wystawa japońska interakcywna 0
      czas i coś tam.
      Pozdrawiam

Kasia
      • jusytka Re: Do mam warszawianek 08.05.06, 16:27
        A co to znaczy jeżdzic po warszawsku? Często podrózujemy autemi i mój mężuś
        sprawdził sie jako kierowca, ma niezłą orientację w dużych miastach (w
        przeciwieństwie do mnie), choć na pewno w kazdym nowym miejscu jest nieco
        trudniej, niz w rodzinnym mieście. Bardziej obawiam sie jednak o auto ...
        • golabek1 Re: Do mam warszawianek 09.05.06, 10:08
          Nie chciałam Was urazić, wiem tylko z doświadczenia że może być czasem ciężko.
          po warszawsku to szybko, na gazie, zajeżdzać, podjeżdzać, wciskać sie na siłę,
          wyprzedzać na lusterko. skoro macie opanowaną taką jazdę to jeszcze trzeba
          tylko opanować nerwy i nie reagowac na klaksony innych zmotoryzowanych. Będzie
          dobrze, przeciez nie wszyscy tak jeżdzą, ale oszołomy się niestety zdarzają.
          Nie można generalizować, że samochód na obcych numerach zaraz ukradną. pewnie
          że zwracają uwagę, ale ważne, żeby nie zostawiać na siedzieniach żadnych toreb,
          kurtek, reklamówek, radia z kieszenią, bo to przyciąga uwagę, takich młodych
          złodziejaszków. My mieliśmy mały plecaczek przyczepiony do lusterka to takie
          jeszcze dzieci chodziły wokół, patrzyli, oglądali.
          a może gdzies obok miejsca gdzie będziecie mieszkać jest parking, zapłacicie i
          bedziecie mili z głowy.

Pomyślałam jeszcze że możecie odwiedzić CH Akradia. pewnie mi sie dostanie, ale
          to miejsce gdzie jest wszystko - kino, restauracje, plac zabaw dla dzieci,
          windy i oczywiście sklepy - może coś ciekawego kupicie?

Kasia
    • jusytka Mam plan zwiedzania - prosze o opinie ! 22.05.06, 09:23
      Opracowuje plan zwiedzania na każdy dzień, głównie na podstawie
      przewodnika Pascala - Polska z dzieckiem i waszych porad.
      Mam w planach oprócz miejsc obowiązkowych (Starówka, Wilanów, Łazienki, Pałac
      Kultury i Nauki) również:
      - park wodny - Warszawianka - czy jest to największy park wodny w W-ie?
      - sala zabaw Hulakula - podobno są tam dwie sale, która będzie fajniejsza dla
      moich chłopaków, tzn bardziej oryginalna?
      - kino IMAX (trójwymiarowe) - czy rzeczywiscie nie ma tam biletów rodzinnych, a
      za 4-osobową rodzinę trzeba zapłacić ok 80 zł ? (za seans 45 minutowy)
      - zoo
      - Pepeland w Dziekanowie Nowym - proszę o opinię

Co sądzicie o moim planie?
      • konkubinka Re: Mam plan zwiedzania - prosze o opinie ! 22.05.06, 15:04
        jesli zachaczycie o weekend to przejedzcie linia turystyczną nr 100, jedzie ze
        Starego Miasta .
        Mieszkam obok Muzeum Powstania Warszawskiego i widziałam w sobote, ze jezdzily
        jakies linie autobusowe jak z tamtych lat.
        Co do Zoo to nie wiem czy akurat jest to fajna rozrywka , bylam tydzien temu i
        zoo jak zoo-tłumy ludzi i wiele pierdół , ktorych trzeba odmawiac jak sie chce
        zaoszczedzic, chyba lepiej naprawde odwiedzic ten dach biblioteki.Podobno pod
        mostem swietkorzyskim tez sie cos dzieje.
        Ja to w ogole nie lubie tego miasta , uciekam poza nie gdy tylko moge, a nawet
        metro donikąd mi nie pasuje.
        W trojwymiarowym kinie zmienia sie ciagle repertuar takze warto sprawdzic tuz
        przed przyjazdem.
        • konkubinka Re: Mam plan zwiedzania - prosze o opinie ! 22.05.06, 15:08
          Jusytko ,na Twoim miejscu odpuscilabym sobie sale zabaw.To moje prywatne
          zdanie.CHyba , ze naprawde dzieci nie maja szans isc gdzies kiedys do takiej sali.
          p.s.W ogole to jakbys chciala na jeden dzien miec towarzystwo to z checia Cie
          oprowadze , mieszkam tu 30 lat i mam 8 letniego synasmile
          • jusytka Re: Mam plan zwiedzania - prosze o opinie ! 22.05.06, 16:57
            Nie lubisz W-wy? My na co dzień nie mieszkamy w wielkim mieście, więc w czasie
            wakacji staramy sie nadrobić wszelkie cywilizacyjne zaległości wink Mieszkamy nad
            morzem, a do Stolicy ciągnie nas synek, który jeszcze tam nie był, a bardzo
            chciałby ją zobaczyć ;. Sporo podrózujemy i nasze chłopaki były wiele razy w
            zoo, aquaparkach czy salach zabaw. Zawsze jednak chętnie idą tam ponownie,
            zwykle tak planujemy nasze wakacje, aby nie zabrakło takich atrakcji. Nie
            bylismy jeszcze w kinie trójwymiarowym, ale zaskoczona jestem ceną 45 min seansu
            - ok 80 zł za 4-os rodzinę?
            Pokazywałam też chłopakom fotki ze stronki Pepelandu - aż piszczały na widok
            czołgu i innych atrakcji.
            Ja słabo znam Warszawę, więc fajnie by było powędrować gdzieś razem, a twój
            synek wie chyba najlepiej, gdzie najbardziej warto iść wink
            • patyk.od.zosi Re: Mam plan zwiedzania - prosze o opinie ! 22.05.06, 18:40
              Witam,

www.wodnypark.com.pl/index.html

Merliniego Wodny Park, zwany kiedys Warszawianka, polecam. Jest duzy i dobry, ale czy najwiekszy?
              Jesli nawet nie, to jeden z wiekszych.

Z Twoich proppozycji to odradzam Ci PEPELAND.
              Daleko od W-wy a tam nic szczegolnego. Miejsce przereklamowane. Niebezpieczne, stare i zakurzone
              zabawki. Wysokie i nie sprawiajace dobrze umocowanych zjezdzalnie. Generalnie strach sie tam
              bezpiecznie bawic. Hustawki zardzewiale, samochodziki popsute, a malpi Gaj tak zbudowany z drewna,
              ze wystaja gwozdzie...

• jusytka Re: Mam plan zwiedzania - prosze o opinie ! 22.05.06, 21:39
                No właśnie, ta Warszawianka na fotkach nie wygląda okazale, czy mozna ją
                porównać do aquaparku np. w Krakowie? Jaka jest tam temperatura wody w części
                rekreacyjnej, ponad 30 stopni, czy mniej? Jest tam sauna, czy łaźnia parowa?
                Wybrałam ją tylko dlatego, że ją polecacie - moje chłopaki brodzikami już nie są
                zainteresowani, choć zamkiem w krakowskim aquaparku nie pogardzili wink Ważna jest
                jednak dla nas temperatura wody no i fajne rurywink
                Pepelino na fotkach nie przypomina zadbanego placu zabaw, ale nie spotkaliśmy
                sie dotąd z możliwością zwiedzenia wewnątrz czy przejechania sie pojazdami
                wojskowymi, dlatego dla moich chłopaków byłaby to spora atrakcja, ale z drugiej
                strony powinna być bezpieczna ...
                • patyk.od.zosi Re: Mam plan zwiedzania - prosze o opinie ! 22.05.06, 22:24
                  Co do PEPELADU i czolgow i innych atrkacji chlopiecych, to z doswiadczenia nie wiem, bo moj synek
                  jeszcze za maly, ale znajomi byi tam w tym miesiacu z rowiesnikiem Twojego mlodszego synka i co od
                  nich wiem: w czolgu brudno i smierdzaco, porozwalane jakies rury, stare butelki. helikopter wewnatrz
                  rowniez smierdzacy i totalnie zaniedbany. Tam trudno jest czegokolwiek nie dotnac bez obrzydzenia.

Co do czolgow, samolotow wojskowych itp. to bardzo fajna wystawa na swiezym powietrzu takich
                  maszyn (wraz z mozliwoscia wejscia do zadbanego czolgu) jest na ul. Powsinskiej (nota bene niedaleko
                  tego IMAX-a z kinem 3D na Sadybie.)
              • konkubinka Jusytko 22.05.06, 21:41
                Odezwe sie na priv i sie domowimy.
                Czytalam Twoje posty o tym czym interesuje sie Twoj synek.Moj ma dosc zblizone
                zainteresowaniasmilesmileATlasy - glownie zwierzat ale nietylko.Takze o mapach mysle z
                checia podyskutujasmileA i z alergii cie kojarze wiec tez bedzie temat do przegadania.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka