Dodaj do ulubionych

Dla pobierających świadczenia opiekuńcze pilne

25.05.12, 07:29
Do 31maja można składać o dodatkowe 100zł,za miesiąc kwiecień,maj,czerwiec,rozporządzenie wyszło 8,maja,w dzienniku ustaw jest od 18maja.Czasu mało na składanie i jak zwykle w ostatniej chwili podane do wiadomości.Wyczytałam w wyborczej dzisiejszej.
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.05.12, 08:46
      już pablisia założyła wątek:
      forum.gazeta.pl/forum/w,615,136041071,136041071,Swiadczenie_pielegnacyjne_PILNE_.html
    • piotr_57 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.05.12, 11:02
      anna.k777 napisała:

      > Do 31maja można składać o dodatkowe 100zł,za miesiąc kwiecień,maj,czerwiec,rozp
      > orządzenie wyszło 8,maja,w dzienniku ustaw jest od 18maja.Czasu mało na składan
      > ie i jak zwykle w ostatniej chwili podane do wiadomości.Wyczytałam w wyborczej
      > dzisiejszej.


      "Na razie jednak rząd pracuje (od kilkunastu miesięcy) jedynie nad uchwałą, która zwiększyłaby świadczenia. I co kwartał ogłasza program, w którym opiekun dziecka niepełnosprawnego pobierający świadczenie może dostać dodatkowe 100 zł na każdy miesiąc. W czerwcu można uzyskać łącznie 300 zł: za kwiecień, maj i czerwiec. Rozporządzenie wydano 9 maja, ale w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało dopiero 18 maja. Termin ubiegania się o dodatek mija 31.

      - Nasi świadczeniobiorcy to nie są osoby, które codziennie zaglądają do Dziennika Ustaw, żeby sprawdzić, co im przysługuje - mówi Marcin Mioduszewski, kierownik działu świadczeń rodzinnych Śródmieścia, który rozdziela 100-złotowe dodatki. - My chwytamy za telefony i wszystkich staramy się powiadomić. W poprzednich dwóch kwartałach też ogłosili to na kilka dni przed terminem.
      Urzędnicy nie mają jednak obowiązku obdzwaniania świadczeniobiorców. A taka informacja jest ważna, bo dodatek jest przyznawany na wniosek zainteresowanego."

      Nazwisko tego urzędasa wydaje mi się być jakby lekko znajome smile jakbym już gdzieś je słyszał.


      A tu reszta artykułu.
      warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11795168,_Tusku_siadaj_w_wozku____niepelnosprawni_u_premiera.html
      • ewa74555 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.05.12, 14:47
        www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dep=108648
      • bj32 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.05.12, 19:35
        Ten Mioduszewski to ma rację. Też o nim słyszałam. Jak byś go kiedyś spotkał, to go pozdrówbig_grin
        Natomiast oprócz tego, że ustawa o pieniądzach na [?] kwiecień została podjęta 9 maja, to urzędniczki też się dowiedziały nie 9, a 18 i na hurra wysyłają zawiadomienia.
        Ja wyczytałam na forum o tym we wtorek, w czwartek rano poszłam złożyć wniosek i petentów było dwóch, w czwartek po południu odebrałam pismo od MOPSu. Przypuszczam, ze dzisiaj petentów było 200. Masa ludzi nie zdąży tego złożyć, bo zostały 4 dni. W dodatku decyzja odgórna jest, ale pieniędzy u nas wczoraj jeszcze nie było. Czyli generalnie kto zdąży, to w czerwcu dostanie 300,- więcej [albo i w lipcu, jeśli się nie obrobię z decyzjami], a w połowie sierpnia ziąąąą ogłosi kolejny kwartał radości.
        Działanie generalnie poronione, bo, o ile pamiętam, ustawa zakłada rewaloryzację świadczeń co 2 - 3 lata. Natomiast z 420,- na 520,- podniesione zostało w listopadzie 2010, od stycznia 2011 zlikwidowany został próg dochodowy [ale tylko do tego]. Natomiast 420,- było przez najmarniej 10 lat.
        Czyli o ile 420,- 12 lat temu to były całkiem spore pieniądze, o tyle teraz... Są dużo mniejsze.
        W dodatku zapis ustawy jest taki, ze świadczenie powinno rekompensować straty związane z rezygnacją z pracy. Na logikę rzecz biorąc powinno zatem wynosić minimum najniższą krajową netto, a w tej chwili to jest ponad 700,-.
        Tymczasem tu i ówdzie pracuje się nad zmianami ustawy o zmianach w zmianach ustawy. Paranoja i totalna degrengolada.
        • piotr_57 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.05.12, 20:21
          bj32 napisała:

          > Ten Mioduszewski to ma rację. Też o nim słyszałam. Jak byś go kiedyś spotkał, t
          > o go pozdrówbig_grin

          Właśnie "wywiozło" go na jakieś "szkolenie" big_grinbig_grin poza Warszawę, ale wysłałem mu esa z pozdrowieniami od Ciebie smile

          > Natomiast oprócz tego, że ustawa o pieniądzach na [?] kwiecień została podjęta
          > 9 maja, to urzędniczki też się dowiedziały nie 9, a 18 i na hurra wysyłają zawi
          > adomienia.
          > Ja wyczytałam na forum o tym we wtorek, w czwartek rano poszłam złożyć wniosek
          > i petentów było dwóch, w czwartek po południu odebrałam pismo od MOPSu. Przypus
          > zczam, ze dzisiaj petentów było 200. Masa ludzi nie zdąży tego złożyć, bo zosta
          > ły 4 dni. W dodatku decyzja odgórna jest, ale pieniędzy u nas wczoraj jeszcze n
          > ie było. Czyli generalnie kto zdąży, to w czerwcu dostanie 300,- więcej [albo i
          > w lipcu, jeśli się nie obrobię z decyzjami], a w połowie sierpnia ziąąąą ogłos
          > i kolejny kwartał radości.

          Ja bym ten termin na 31 maja zaskarżył w skardze indywidualnej do Trybunału Konstytucyjnego! Tak prawa stanowić nie wolno!

          > Działanie generalnie poronione, bo, o ile pamiętam, ustawa zakłada rewaloryzacj
          > ę świadczeń co 2 - 3 lata. Natomiast z 420,- na 520,- podniesione zostało w lis
          > topadzie 2010, od stycznia 2011 zlikwidowany został próg dochodowy [ale tylko d
          > o tego]. Natomiast 420,- było przez najmarniej 10 lat.
          > Czyli o ile 420,- 12 lat temu to były całkiem spore pieniądze, o tyle teraz...
          > Są dużo mniejsze.
          > W dodatku zapis ustawy jest taki


          Założę się, że nie!,

          ze świadczenie powinno rekompensować straty z
          > wiązane z rezygnacją z pracy. Na logikę rzecz biorąc powinno zatem wynosić mini
          > mum najniższą krajową netto, a w tej chwili to jest ponad 700,-.
          > Tymczasem tu i ówdzie pracuje się nad zmianami ustawy o zmianach w zmianach ust
          > awy. Paranoja i totalna degrengolada.


          Nie śledziłem tego. Nie mogę się wypowiedzieć!
          Nigdy nie zajmowałem się zasiłkami, to nie moja dziedzina. Jak ktoś mnie pyta o zasiłki to dzwonię do tego, nooo...zapomniałem nazwiska big_grinbig_grinbig_grin, ...tego co było o nim na początku posta big_grin
          • bj32 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.05.12, 21:01
            Dzięki.

            Czyli co? Ja sobie mogę napisać sama jedna do TK i oni się tym przejmą? Kuszące.

            I w rzeczy samej: nie ustawa, ale mam tu pewną odmowę przyznania świadczenia, w której wołami stoi, co napisał MOPS:
            "Celem świadczenia pielęgnacyjnego jest bowiem zrekopensowanie utraty dochodów spowodowanej przez rezygnacje z zatrudnienia lub nie podejmowanie zatrudnienia w celu sprawowania opieki nad osobą jej wymagającą". Mój błąd - czytałam i nie sprawdziłam, że nie powołali się w tym wypadku na cokolwiek. Wygrałbyśtongue_out
            Tego-No możesz dopytać w wolnej chwili, bo na stronach sejmu znalazłam ustawę, a jakże, a w niej jeszcze kwotę 420,-, czyli nie aktualizują.
            • piotr_57 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.05.12, 21:22
              bj32 napisała:

              > Czyli co? Ja sobie mogę napisać sama jedna do TK i oni się tym przejmą? Kuszące

              Nie możesz sama jedna sobie napisać, ponieważ przy skardze z art. 79 ust. 1 konstytucji obowiązuje przymus adwokacki!
              Za to zawsze możesz Ty i tysiące innych kobit, napisać prośbę do RPO by uczynił to w Waszym imieniu smile

              > .
              >
              > I w rzeczy samej: nie ustawa,

              Mnie nie o to chodziło. Twierdziłaś, że w ustawie jest ZAPIS! Otóż nie smile żadna ustawa nie zawiera zapisów big_grinbig_grinbig_grin

              > Tego-No możesz dopytać w wolnej chwili, bo na stronach sejmu znalazłam ustawę,
              > a jakże, a w niej jeszcze kwotę 420,-, czyli nie aktualizują.


              Mogę dopytać i poprosić o całą "drogę prawną" tego przepisu(!!!), łącznie z komentarzami z dziedziny. Zastanowię się nad tym od strony "prawidłowej legislacji". Ale to dopiero w przyszłym tygodniu. W domu nie mam lexa.
              • bj32 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 26.05.12, 12:40
                Jak te tysiące zachęcić - oto jest pytanie...

                No dobra, nie ma w ustawie zapisu. W końcu to nie ja tu jestem prawnikiem, to napisałam bez sensu. Mea culpa. Poniekąd.

                No to jak się zastanowisz, to będzie mi miło. Napisałam wołami, że w wolnej chwili. Wiem, ze masz takich niewieletongue_out
    • wieczorynka26 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 25.06.12, 14:13
      praca.gazetaprawna.pl/artykuly/626760,dodatek_do_swiadczenia_pielegnacyjnego_gmina_przyzna_bez_wniosku.html
      • bj32 W OPSach o tym nie wiedzą. 26.06.12, 10:20
        Byłam dzisiaj zadać 100 pytań. Po pierwsze w dalszym ciągu co kwartał trzeba będzie składać, tyle, ze na kwiecień - czerwiec przedłużyli do końca czerwca. Zresztą o tym i o planach na przyszłość jest w tym artykule. O czym zresztą też OPSy jeszcze nie są poinformowane, bo to dopiero wróżby rządu. I bynajmniej nie najwyższych lotów wróżby...
      • atom211 Re: Dla pobierających świadczenia opiekuńcze piln 26.06.12, 15:03
        Bardzo dobra wiadomość, dziękuję.
    • penelopa40 Re: Do Annyk777 pilne 26.07.12, 09:10
      Anno, wiem, ze jesteś z Warszawy, mam ciuchy damskie do rozdania, pojedyncze sztuki dziecięcych np kurteczkę na chłopca ok 12 lat, rozmiary różne od 40 do 50, dostałam 3 worki... nie wysyłam bo nie mam pieniędzy ale chętnie oddam w wwie na miejscu,
      jeśli jesteś zainteresowana daj znać... penelopa
      • anna.k777 Re: Do Annyk777 pilne 26.07.12, 17:50
        Penolopa nie mogę wysłać wiadomości,kurteczkę chętnie przyjmę dla chłopca.
        • penelopa40 Re: Do Annyk777 pilne 27.07.12, 09:48
          jest kilka kurtek chłopięcych, wysyłam wiadomość na priva, mogłabyś podjechać do centrum w poniedziałek lub wtorek?
          wpisujesz w adresata penelopa40@gazeta.pl
          pozdr
          • anna.k777 Re: penelopa 27.07.12, 16:18
            Bardzo dziękuję za ubrania i miłą rozmowę
            Marcinkowi bardzo się podobają.
            • penelopa40 Re: penelopa 30.07.12, 11:58
              no to się cieszę!
              jak będę coś miała to już znam adres...pozdrowienia bardzo serdeczne
              • penelopa40 Re: penelopa 11.09.12, 09:00
                Anno,
                mam zestaw 3 gier planszowych: szachy, warcaby, wyścig, matę z ulicami i domami - taki dywanik, można się na nim bawić autkami, i inne chłopięce zabawki (po mojej córce, hi,hi...)
                mogłabym któregoś dnia podwieźć ok 17.00 pod twoją bramę tylko odezwij się telefonicznie lub daj w mailu swój telefon bo gdzieś posiałam numer...
                pozdrowienia penelopa
                • anna.k777 Re: penelopa 18.09.12, 19:29
                  Dziękuję,chłopaków szał ogarnął zabawą torami przede wszystkim.
                  • penelopa40 Re: penelopa 19.09.12, 08:53
                    bardzo się cieszę!!!
                    • penelopa40 Re: penelopa 26.09.12, 08:41
                      jak Przemek?
                      znowu mam do przekazania - taki atlas świata z puzzli, książkę o scoobim i jeszcze jeden hot wheels tor, piórnik.... będę jechać koło was w piątek lub w przyszłym tyg....
                      • anna.k777 Re: penelopa 26.09.12, 08:49
                        Ganialiśmy,wczoraj neurolog powiedziała,że do 10 dni od powstania paraliżu,dziecku podaje się lek sterydowy dożylnie,ale jest za późno na to.Od dziś ma rehabilitację laserową,we wtorek kontrol u neurologa,potem rezonans pod narkozą.W Międzylesiu 5 października konsultacja z anestozjologiem w sprawie usunięcia zębów pod narkozą.
                        • bj32 Re: penelopa 26.09.12, 09:46
                          Precz mi stąd na mailatongue_out To wątek o świadczeniachbig_grin
                          • penelopa40 Re: penelopa 26.09.12, 12:16
                            nie, nie nie... wątek jest jedynym anny a ja nie chciałam tworzyć nowego coby się moderacji nie narazić (he,he), no i ja o oddawaniu zabawek nie o świadczeniach, tzn o świadczeniach też bo ja świadczę w naturze annie zabawkami, ale to zdecydowanie źle brzmi ...
                            ja mam zdecydowanie rok szpitalno-lekarski, z niecierpliwością czekam na jego koniec....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka