Dodaj do ulubionych

o co pytac?????? poradzcie... :)

05.11.06, 20:44
wybieramy sie ogladac i rezerwowac sale i hotel dla gosci(wszystko jedna
firma, sasiadujace budynki). nie mam pojecia o co mam sie pytac, na co
szczegolnie zwrocic uwage, zeby mnie nie zrobili w konia smile i zeby niczego
nie przeoczyc smile
pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedzi..
asia
Obserwuj wątek
    • kingusia1974 Re: o co pytac?????? poradzcie... :) 05.11.06, 20:53
      było już takie zapytanko i dziewczyny dzieliły się cennymi uwagami i ja
      pozwoliłam sobie je zapisać i teraz Ci je przekazuje
      otóż
      1. otoczenie sali ( jak ktoś potrzebuje parku, stawu i kaczek )
      2) miejsca parkingowe, czy zmiesci sie autokar jesli zamawiacie
      3) czy stoly i parkiet sa na tej samej sali, ustawienia stolow
      4) czy moze byc drugie wesele, jesli tak to czy goscie moga sie mieszac
      5) dekoracja sali (czy w cenie, jesli tak to jaka)
      6) toalety, czy sprzatane w trakcie imprezy
      7) pokoj na przebranie, ew apartament dla nowozencow (w ogole zaplecze hotelowe)
      8) ilosc kelnerow
      9) menu (ile dan cieplych, ile przekasek, ile napoi/os, czy kawa i herbata bez
      ograniczen, tort, ciasta, czy licza korkowe, zamykane pomieszczenie na alkohol)
      10) czy mozna zrobic barek/stanowisko z piwem (zwykle za barmana sie doplaca)
      11) stol wiejski, owocowy itd.
      12) klimatyzacja!
      13) opcjonalnie ochrona obiektu
      14) pytać o ukryte koszty
      Jesli bedzie mozliwosc niech dadza Wam
      sprobowac, np. ciast itp.

      To bardzo cenne uwagi jednej koleżanki a od siebie mogę dodać, że ja zwracałam
      uwagę na:
      1. podłogę (czy dobra do tańca)
      2. opinie innych ludzi (szukałam tych którzy już tam mieli wesele)
      3. zapytałam czy pobierają korkowe (jesli alkohol trzeba samemu kupic) - wiem,
      że niektóre restauracje tak robią, ale zwykle mi mówiono o tym bez pytania

      no to chbya na tyle
      pozdrowiam
      • lotka81 Re: o co pytac?????? poradzcie... :) 05.11.06, 21:02
        dzieki za szybka odpowiedz smile ciekawe zestawienie, przyda sie napewno, o
        niektorych punktach nawet nie pomyslalam, a tu warto popytac smile
        dzieki
        pzdr
        asia
      • yoza korkowe 08.11.06, 10:15
        wyjdę tu na ignorantkę, ale o co chodzi z korkowym????
        WIem, że w wiekszości sal (jeśli nie wszystkich) samemu płaci sie za alkohol,
        czy to oznacza, że mam jeszcze obsłudze sali dodatkowo za to płacić (za ilośc,
        od butelki????)
        • madziaaaaa5 Re: korkowe 08.11.06, 13:46
          No niestety musisz zaplacic najczesciej jest to okolo 8 zł za butelke. Nam
          wyjasniono to za schłodzenie alkoholu, za jego przechowanie, nalewanie itd...
          • mada.d.n Re: korkowe 08.11.06, 17:36
            za schłodzenie - ok
            ale za przechowanie? nie mają 1m2 na parę skrzynek?
            a nalewanie? jakoś nie wyobrażam sobie, żeby goście mieli czekać aż kelner
            łaskawie do nich podejdzie i naleje im "kielicha" albo z drugiej strony - ktoś
            cały czas patrzał na stoły i zaraz po wypiciu podlatywał z flaszką między
            tańczącymi i proponowała nstępnego

            w Wielkopolsce - cena korkowego to zazwyczaj 5zł za butelkę - wniesioną lub
            otworzoną - różnie


            jeszcze dużo czasu... bardzo dużo...
      • dr_kaczusia Re: o co pytac?????? poradzcie... :) 08.11.06, 14:02
        Jak fajnie, ze moje podpowiedzi ida w swiat smile
        co do podlogi, akurat bylam w butach na obcasie (tych co zwykle na imprezy
        wkladam) i zaczelam sie po prostu obracac i szurac, zeby sprawdzic czy nie jest
        zbyt slisko lub odwrotnie, a byly to kafeki smile bylo w sam raz smile

        ktos pisal, zeby pytac o lodowke... nas zaprowadzono do chlodni i pkazano! smile

        w spr sejfu... z doswiadczenia kolezanki, jesli jest, np. w recepcji...
        zaniescie tam swoje prezenty osobiscie. Jej koperty wziela pani i zaniosla, a
        potem kilku brakowalo sad jest tego pewna, bo brakowalo od osob, ktore na pewno
        daly i to pamietala...
    • olenka_a Re: o co pytac?????? poradzcie... :) 06.11.06, 00:36
      ja dodałabym jeszcze dwa pytania (z własnych doświadczeń):
      1) Czy mają taką dużą lodówkę, żeby piętrowy tort zmieścić smile)) (u mojej
      koleżanki nie mieli i z cukiernii dowozili tort na konkretną godzinę wieczorem)

      2)O sejf smile)) Ja w zyciu bym o tym nie pomyslała. Ale jak my ogladaliśmy salę,
      w ofercie był pokój dla młodych. I własciciel pochwalił się, że jest sejf
      na "skarby". Bardzo fajny pomysł smile)) Nie trzeba sie martwić w trakcie wesela
      co zrobić z pieniążkami (o! założę taki watek z zapytaniem co zrobić z
      kopertami w trakcie wesela!)
    • bfinger Re: o co pytac?????? poradzcie... :) 06.11.06, 08:52
      zapytaj bez skrupółów o jedzenie:
      czy przygotowują je na własnym zapleczu, czy to są kupowane gotowe dania
      odgrzewane.
      Niestety, czasem zdarza się, że firmy kupują gotowe dania w makro, albo u
      innych garmażeryjnych dostawców i potem jakość pozostawia wiele do życzenia.

      Byłam też na weselu, gdzie mięso do obiadu było podawane gościom przez
      kelnerów na talerz (1 szt. - "proszę sobie wybrać"). Panowie potem narzekali,
      że nie najedli się....a młodzi byli zaskoczeni, bo dla nich oczywiste było, że
      wszystko będzie na stole
      • bagiettka jeszcze 1 kwestia 06.11.06, 09:31
        w odpowiedziach tego nie znalazłam, a radzę, żeby o to też pytać - czy w
        restauracji, hotelu nie są planowane jakieś remonty, jeśli tak, czy zostaną
        zakończone z dużym wyprzedzeniem przed waszą imprezą. Nas spotkała taka niemiła
        niespodzianka - niecały rok przed weselem rezerwowaliśmy salę w pięknym hotelu,
        dokoła zadbany ogród. 1,5 mieisąca przed naszym ślubem okazało się (jak
        przjechaliśmy ustalać menu) , że cały hotel jest "udekorowany" rusztowaniami,
        bo odnawiają elewację. Miały zniknąć przed imprezą ale oczywiście jak to z
        firmami budowlanymi były opóźnienia.Nikt nas nie raczył poinformować o tym
        nawet mailowo.
    • ania_1609 Re: o co pytac?????? poradzcie... :) 06.11.06, 11:39
      I zapytaj koniecznie, do kiedy goście mogą zostać w pokojach. Ja byłam na
      weselu, gdzie o ósmej rano wszystcy się dowiedzieli, że do 10 trzeba opuścić
      pokoje.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka