Dodaj do ulubionych

Problem ze statywem do aparatu w Egipcie

07.02.10, 19:11
Na stronie travelmaniacy.pl przeczytałam następującą informację:
"◦Władze egipskie uważają, że statywy przy robieniu zdjęć/filmów
używane są jedynie przez specjalistów (w celach zarobkowych), więc
korzystanie z nich wymaga specjalnego zezwolenia, co wiąże się
oczywiście z biurokratyczną ścieżką i dodatkowymi opłatami. Nie
warto więc ciągnąć ze sobą statywów. Chyba, że chcecie się użerać z
policją turystyczną na każdym kroku."

Czy to prawda?
Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie ? Będę wdzięczna za
wypowiedzi.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ula_25 Re: Problem ze statywem do aparatu w Egipcie 07.02.10, 19:21
      Ja miałam statyw ze sobą, robiłam przy pomocy niego zdjęcia m.in w Siwa i w
      Luksorze, bez żadnych problemów. W Luksorze miałam wykupiony dodatkowy bilet na
      to ale nie drogi. Żałuję tylko, że tak mało go używałam :)
      • mjaszczur Re: Problem ze statywem do aparatu w Egipcie 08.02.10, 19:08
        Nie dane mi było robić zdjęć ze statywu w Abu Simbel , zabrano go do depozytu .
        Wymagali ode mnie zezwolenia dla fotografów, od naszego odpowiednika Ministra
        Kultury . W innych miejscach za namową pilota już nie próbowałem . Więcej nie
        brałem statywu do Egiptu- zbędny balast.
        • beakinka70 Re: Problem ze statywem do aparatu w Egipcie 08.02.10, 20:09
          Dziękuję bardzo, czy ktoś ma doświadczenia z okolic piramid?
          Nie wiem czy warto go zabierać. Z drugiej stronu bez statywu nie
          każde zdjęcie się uda :)
          • lachowiczan Re: Problem ze statywem do aparatu w Egipcie 10.02.10, 12:14
            W 2007 robiłam zdjęcia ze statywu i pod piramidami i pod sfinksem.
            Też nikt się do mnie nie czepiał.Inna sprawa że w wieu miejscach
            trzeba w ogóle uważać: raz, że wymagana jest dodatkowa opłata a w
            innych w ogóle nie mozna fotografować, a czasem chodzi tylko o
            bakszysz.
    • nebhoteb Re: Problem ze statywem do aparatu w Egipcie 09.02.10, 16:07
      Witam. W zeszłym roku w Egipcie zdecydowaną większość zdjęć robiłem
      ze statywu i nawet raz nie natknąłem się na jakiekolwiek problemy -
      ani w Luksorze, ani pod piramidami, ani w Kairze ( nawet przed
      Muzeum Kairskim), ani też w Sharm. Nigdzie nikt nie zwrócił nam
      uwagi - gdyby nie Twój post wogóle bym nie wiedział że mogą istnieć
      tego typu problemy. Za 2 i pół tygodnia kolejny wypad do Egiptu i
      napewno statyw będę miał i go używał. Pozdrawiam. Marcin
      • simon_r Re: Problem ze statywem do aparatu w Egipcie 10.02.10, 13:40
        W Egipcie robiłem zdjęcia ze statywu i nikt się nie czepił... natomiast
        dwukrotnie zakazano mi tego w Grecji.
    • beakinka70 Re: Problem ze statywem do aparatu w Egipcie 21.02.10, 19:54
      Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi, może ta informacja jest
      przesadzona skoro nie było takich problemów w praktyce :)
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka