12.02.08, 16:30
Dziewczyny jak to jest, czy staracie się unikać słoiczków, kaszek
itp., które zawierają cukier i staracie sie nie podawać takich
produktów swoim dzieciom, czy może macie zamiar tylko do pewnego
momentu unikać cukru, czy może wręcz przeciwnie nie zwracacie na to
uwagi?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • barbara.gierowska Re: cukier 14.02.08, 14:05
      Witam,
      Trzeba zachowac zdrowy umiar tzn mieć
      swiadomość,ze cukier jest niezbednym elementem
      diety. Wazne ,aby jego źródła były w miare
      naturalne i by niepotrzebnie nie przyzwyczajac
      dzieci do nadmiernie słodkich smakow .
      • elfinea Re: cukier 15.02.08, 14:54
        Dziękuję za odpowiedż i mam jeszcze jedno pytanie do Pani,kupiłam
        kaszę ryżową Bobovita z jabłkami,niestety nie zauważyłam,że jest ona
        dosładzana, czy mysli Pani,że 5 i pół miesiecznemu dziecku można ją
        podać czy lepiej taką, która nie jest dosładzana?
        Czy po podaniu kaszki z cukrem trzeba jakoś zadbać o dziąsła dziecka
        tzn przemyć wilgotną ściereczką ?

        Pozdrawiam
        • barbara.gierowska Re: cukier 18.02.08, 14:20
          Witam,
          Opisana kaszka jest dopuszczona dla małych
          niemowlat,ale jesli maluchowi bedzie smakowała
          inna - bez dodatkow smakowych i dodatkowego
          cukru,to jest to oczywiście bardzo dobra
          alternatywa w schemacie zywienia.
          Niezależnie od tego ,czy dziecko dostaje kaszki
          czy tez nie,warto przyzwyczajac malucha do
          higieny jamy ustnej -tzn przecierać okresowo
          dziasła wodą przy uzyciu gazika lub specjalnej
          szczoteczki nasadzanej na palec

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka