wilhelm4 20.08.08, 22:52 miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,5606920,Wroca_lemkowskie_nazwy_wiosek.html A u nos ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rico-chorzow Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:01 Ja,u nos dali bydzie fajerowouo Koppel 750 lot Chorzowa we Königshütte:) Odpowiedz Link Zgłoś
wilhelm4 Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:09 A w Cieszynie na swieto miasta bydom paradowac....ulany na koniach. :))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:12 Ja,ganau:),prowda jych je "prowdom":) Odpowiedz Link Zgłoś
wilhelm4 Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:48 Ale tego kurzydle("grazynski") z sejmikowego placu usuniemy! I tego pilsudskiego wyjurzymy, a moze z siodla: wysadzimy..... Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:55 ajfach,raus s niym:) Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: wilhelm4 21.08.08, 11:57 A uo udarze Wawy na Rondziy zys zapomniou? Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: wilhelm4 21.08.08, 11:52 w Cieszynie na swieto miasta > bydom paradowac....ulany na koniach. :))))))))) Bydom przipominac "dobrowolny" Anschluß do Polski. Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: rico-chorzow 21.08.08, 11:50 Ja,u nos dali bydzie fajerowouo Koppel 750 lot Chorzowa we Königshütte:) Tyn to siy skoond urwou? Tygo bajyru jyszcze zych niy suyszou! :DDD Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: rico-chorzow 21.08.08, 12:11 chrisraf napisał: > Ja,u nos dali bydzie fajerowouo Koppel 750 lot Chorzowa we > Königshütte:) > > Tyn to siy skoond urwou? Tygo bajyru jyszcze zych niy suyszou! :DDD > > Glückauf! Ciężko wytłumaczyć:),ale w roku 2007 miasto Königshütte zaistniałe pod tą nazwą od połowy XIX wieku na podwalinach Erdmann-Kolonii (dzisiejsza nazwa Chorzow) obchodziło 750-lecie istnienia wsi Chorzow (z nadania Bolesława Opolskiego w 1257 roku):),barzi po polsku ciulać niy idzie hehehehehe Odpowiedz Link Zgłoś