Dodaj do ulubionych

lemkowskie nazwy zajs nazot

20.08.08, 22:52
miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,5606920,Wroca_lemkowskie_nazwy_wiosek.html

A u nos ?
Obserwuj wątek
    • rico-chorzow Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:01
      Ja,u nos dali bydzie fajerowouo Koppel 750 lot Chorzowa we Königshütte:)
      • wilhelm4 Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:09
        A w Cieszynie na swieto miasta
        bydom paradowac....ulany na koniach. :)))))))))
        • rico-chorzow Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:12
          Ja,ganau:),prowda jych je "prowdom":)
          • wilhelm4 Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:48
            Ale tego kurzydle("grazynski") z sejmikowego placu usuniemy!
            I tego pilsudskiego wyjurzymy, a moze z siodla: wysadzimy.....
            • wilhelm4 Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:49
              > wyjurzymy
              wykurzymy
              • rico-chorzow Re: lemkowskie nazwy zajs nazot 20.08.08, 23:55
                ajfach,raus s niym:)
            • chrisraf Re: wilhelm4 21.08.08, 11:57
              A uo udarze Wawy na Rondziy zys zapomniou?

              Glückauf!
        • chrisraf Re: wilhelm4 21.08.08, 11:52
          w Cieszynie na swieto miasta
          > bydom paradowac....ulany na koniach. :)))))))))

          Bydom przipominac "dobrowolny" Anschluß do Polski.

          Glückauf!
      • chrisraf Re: rico-chorzow 21.08.08, 11:50
        Ja,u nos dali bydzie fajerowouo Koppel 750 lot Chorzowa we
        Königshütte:)

        Tyn to siy skoond urwou? Tygo bajyru jyszcze zych niy suyszou! :DDD

        Glückauf!
        • rico-chorzow Re: rico-chorzow 21.08.08, 12:11
          chrisraf napisał:

          > Ja,u nos dali bydzie fajerowouo Koppel 750 lot Chorzowa we
          > Königshütte:)
          >
          > Tyn to siy skoond urwou? Tygo bajyru jyszcze zych niy suyszou! :DDD
          >
          > Glückauf!

          Ciężko wytłumaczyć:),ale w roku 2007 miasto Königshütte zaistniałe pod tą nazwą
          od połowy XIX wieku na podwalinach Erdmann-Kolonii (dzisiejsza nazwa Chorzow)
          obchodziło 750-lecie istnienia wsi Chorzow (z nadania Bolesława Opolskiego w
          1257 roku):),barzi po polsku ciulać niy idzie hehehehehe
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka