tabloid78 04.11.09, 22:28 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ludwik ....zacznij od łączności!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.09, 23:12 ..dobrze by było,aby zaczęli od zainstalowania radiostacji,bo karetki na "pałe" wiozą pacjentów.A jak nie przyjmują to muszą z chorymi zapychać po całym mieście Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: ....zacznij od łączności!! IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.11.09, 01:21 nie bardzo to ładne.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zygzak Nowoczesny kampus wydziału medycznego w starym ... IP: 94.75.89.* 05.11.09, 08:45 Cały kampus i nowy basen powstaje wzdłuż trasy tramwajowej, niestety nie tej proponowanej przez IMS. A Kortowo się niczym nie interesuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jas szablonik lub spray IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.09, 11:04 Bo tam (w UWM-ie) trzeba zrobic "wejscie smoka", fejerwerki, ognie bengalskie, zywe pochodnie i podobne akcje, wtedy taka promocja trasy bedzie zauwazona, a nie tylko jakies wieszania plansz w hallu biblioteki, to za malo by zainteresowac aby sie zapoznali... A moze w terenie w miejscu proponownych przystankow FRO postawilo by tabliczki lub namalowalo na chodnikach informacje, ze jezeli nie popra trasy FRO (a tym samym zgodza sie na trase IMS-u) to w tych miejscach nie bedzie przystankow i nie bedzie tedy biegl tramwaj. Moze FRO te akcje przeprowadzic w wszystkich proponowanych miejscach przystankow na swojej trasie. Moze juz w najblizszy weekend? Wystarczy troche inwencji, szablonik tekstu, troche farby waleczek lub spay i info dociera ;), no moze do tego jeszcze adres strony z opracowaniem FRO Odpowiedz Link Zgłoś
weganin11 Nowoczesny kampus wydziału medycznego w starym ... 05.11.09, 12:25 Nim dojdzie do planowania nowych wjazdów i wyjazdów trzeba się zapoznać z planem nowej ulicy Nowo Grunwaldzkiej i przebiegiem. A w głąb można wpuścić dwie kondygnacje , bo Szpital jest na skarpie i nie przypadkiem tak nazywa się ulica obok biegnąca.Wtedy nie będzie zagrożenia że Szpital spłynie na działki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swiatowy Re: Nowoczesny kampus wydziału medycznego w stary IP: 91.104.117.* 05.11.09, 16:44 A moze FRO czy inni wiedza na co zdecydowal sie w koncu ratusz? Tramwaje czy a ptfuu ,translohry ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ranov Re: Nowoczesny kampus wydziału medycznego w stary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.09, 21:17 ^^ Ratusz jest nieprzewidywalny... Osoby odpowiedzialne za projekt twierdzą, że to ma być klasyczny tramwaj, ale jak się ogląda wizualizacje w gazetach i się czyta szczegóły projektu to śmierdzi translohrem :( Miejmy nadzieję, że urzędnicy dotrzymają słowa co do środka komunikacji... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swiatowy Re: Nowoczesny kampus wydziału medycznego w stary IP: 91.104.117.* 05.11.09, 21:44 Niestety,potwierdzasz tylko to co i ja widze ale miejmy nadzieje ze bedzie to tramwaj a nie paskuda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malutki Re: Nowoczesny kampus wydziału medycznego w stary IP: *.olsztyn.vectranet.pl 09.11.09, 00:19 Weganin! Odpuść sobie Nowogrunwaldzką, bo to poroniony i kosztowny pomysł z epoki późnego Gierka! I bardzo dobrze, że nastąpi rozbudowa Wydziału Medycznego UWM; Nowogrunwaldzka /o ile powstanie!!!/ powinna biec przez ogródki do zbiegu ulic Jagiellończyka i Śliwy. Przy okazji rozbudowy trzeba będzie zadbać o strefę ochronną wokół Wydziału Medycznego. P.S. A może Gazeta przedstawi na swoich łamach wizualizację projektu rozbudowy. Mieszkańcy osiedla są mocno zainteresowani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: el biskup Olsztyn jest niszczony przez lokalnych archite ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.09, 14:40 Zauważyliście że nie ma konkursów architektonicznych w Olsztynie? Wszelkie publiczne inwestycje maja już koncepcje i tylko się ogłasza że takowa już jest...A to wszystko syf architektoniczny. Zapyziałe beztalencia olsztyńskie kiszą się we własnym sosie i są sami dla siebie autorytetem. Ludzie ogłoście konkurs to będzie przynajmniej wybór, a poziom projektów nieporównywalnie wyższy. Ten projekt wydziału jest ohydny, można to zrobić 100 razy lepiej ale musi być konkurencja. Projekt porażka, współczuję olsztyniakom architektów z najniższej krajowej półki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jas czy aby? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.09, 19:19 Nie do konca masz racje kol. el biskup, choc po czesci sie zgadam z wnioskami i sam od lat nawoluje na forach do organizowania konkursow architektonicznych i urbanistycznych (dzisiaj np. w sprawie dworca) jako potrzebe przewietrzenia skostnialych i zatechlych struktur (wcale nie budowlanych), a nie do konca podzielam zdanie bo owa firma projektowa pochodzi z Poznania :) www.skala.poznan.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tensam Re: czy aby? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.09, 08:19 Jak pamiętam zespół budynków szpitala wyróżniają z otaczającej go zieleni i miejskiej zabudowy elewacje z czewonej klinkierowej cegły, czy projektanci zapomnieli i znowu wszystko pod styropian pójdzie ??? a może budynki podlegają ochronie konserwatora od zabytków ?? Odpowiedz Link Zgłoś