Dodaj do ulubionych

JEST PRZEJAZD DO POWSINA!

IP: *.acn.waw.pl 25.09.03, 22:14
Władze Wilanowa i Ursynowa postanowiły otworzyć przejazd ul.Gąski, czyli
tzw.wąwązem II. Szerokiej, gładkiej drogi! Już nie musicie mieć wyrzutów
sumienia, że łamiecie przepisy. Przejazd jest tymczasowy, do czasu powstania
nowej ulicy NOWOKABACKIEJ. Pozdrawiam zmotoryzowanych internautów. Napiszcie,
jak się jeździ i czy nie ma jakichś "sabotaży" (szlabany itp.)
Obserwuj wątek
    • Gość: Natolinczyk Re: JEST PRZEJAZD DO POWSINA! IP: *.acn.pl / *.acn.pl 26.09.03, 00:49
      A czy to jest PEWNA informacja? Od kiedy ma zostac otwarty ten przejazd? Jesli
      by tak rzeczywiscie bylo, to byloby SUPER :)
    • Gość: Tomaszek Re: JEST PRZEJAZD DO POWSINA! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.03, 09:00
      spokojnie, bez ekscytacji...
      pożyjemy, zobaczymy, już niejedną taką informację przeżyłem...
      pozdrawiam
      • Gość: E.Igras Re: JEST PRZEJAZD DO POWSINA! IP: *.acn.waw.pl 26.09.03, 14:40
        tak, to pewne. Napisał o tym Bartosz Raj we wczorajszej Gazecie Stołecznej!
        Sprawdźcie, zmotoryzowani. Tylko tym przejazdem można przebić się do Powsina i
        Wilanowa. Pozostałe będą zamknięte na amen.
        • Gość: Natolinczyk Re: JEST PRZEJAZD DO POWSINA! IP: *.asw.waw.pl / 213.17.163.* 26.09.03, 16:29
          Errr, wrong. Szlaban jest. Sprawdzalem.
          • Gość: Peppers I to dobrze IP: *.acn.pl / *.acn.pl 26.09.03, 19:32
            I to dobrze, ze szlaban zostal. Nie moze byc tak, ze przez paru
            `zmotoryzowanych` ktorym zal jest paru dodatkowych minut i groszy na benzyne
            aby jechac normlana droga czyli Aleja Wilanowska cierpiala i tak sterana juz
            skarpa z jej przyroda oraz wszyscy milosnicy zieleni i spokoju.

            Pozdrawiam!

            P.S. Powinni zablokowac tam wsztski drogi. (lacznie z tymi nieutwardzonymi).
            Lub pobierac oplate za przejazd ta droga ze szlbanem. Wtedy jezdziliby nia
            tylko Ci co musza a nie Ci, ktorym nie chce sie rano wstac 10 minut wczesniej
            lub zal im paru grosikow na benzynke.
    • Gość: E.Igras PRZEPRASZAM! IP: *.acn.waw.pl 26.09.03, 20:51
      Ogromnie wszystkich przepraszam! Okazuje się, że na razie jest tylko dobra wola
      Wilanowa i Ursynowa, jest 150000 na wykup gruntu pod drogę, pieniądze są w
      budżecie Ursynowa zarezerwowane, ale Rada Warszawy ocięga się z podjęciem
      Uchwały i zgody na uruchomienie środków na ten cel. Teraz więc wszystko w
      rękach koalicji POPIS. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie, ale przyznam, ze
      sama się ucieszyłam...Informacji udzieliła mi pani Monika Beuth-Lutyk z Biura
      Ibformacji Dzielniby Ursynów.
      • Gość: Natolinczyk Re: PRZEPRASZAM! IP: *.acn.pl 27.09.03, 02:17
        Jechalem o polnocy i szlabanu nie bylo. Czyzby demontowali go na noc? A moze
        juz nie wroci?
        • Gość: Peppers Tak.... IP: *.acn.pl / *.acn.pl 27.09.03, 09:58
          Nawet jesli zniknal to znowu sie pjoawi. Niewykluczone, ze ja sam go postawie,
          bo juz mi brak cierpliwosc!

          Pozdrawiam!
          • Gość: Natolinczyk Re: Tak.... IP: *.acn.pl / *.acn.pl 27.09.03, 13:22
            Bez sensu.
            • Gość: Tomaszek szlaban nocą... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.03, 13:58
              do Natolinczyka:

              Miałem takie wieści od znajomych i sam raz sprawdziłem, a teraz to się
              potwierdza, że szlaban na noc zdejmują... no wiesz, żeby przypadkiem ktoś
              zdenerwowany nie rozebrał albo nie przepiłował w nocy. na drugi szlaban już ich
              nie stać...

              do Peppersa:

              tak, odzywasz się, boś nie zainteresowany. tam jest normalna asfaltowa szosa z
              naszych podatków postawiona i mamy prawo nią jeździć, i nie mieszaj do tego
              ochrony przyrody, skarpy i jej przyrody. Utwardzona droga jest dla skarpy
              bezpieczniejsza niż inne, a dla twojej wiadomości na tych 20 m resztek lasku
              nie ma już żadnego obiektu do ochrony, pojedź tam sobie i obejrzyj.
              oczywiście, że zgodziłbym się na opłaty za przejazd tą drogą, jeśli tylko
              zostaną równocześnie wprowadzone opłaty za przejazd wszystkimi mostami w
              Warszawie, tunelami i estakadami. wtedy wszyscy będziemy płącić tak samo.

              pozdrawiam
              • Gość: ELŻBIETA Re: szlaban nocą... IP: *.acn.waw.pl 29.09.03, 14:08
                MYŚLĘ, ŻE PEPPERS TAM PO PROSTU MIESZKA...NIE DZIWIĘ SIĘ JEGO WALCE O CISZĘ I
                SPOKÓJ, ALE TEŻ WYDAJE MI SIĘ, ŻE BARDZIEJ ROZJEŹDZI SIĘ SKARPĘ
                NIEZABEZPIECZONĄ, NIŻ GDYBY, ZGODNIE Z NORMAMI, MIELI WYBUDOWAĆ UTWARDZONĄ
                DROGĘ.
                • Gość: Peppers Owszem mieszkam tam IP: *.acn.pl / *.acn.pl 29.09.03, 20:15
                  Dokladnie, mieszkam zupelnie niedaleko. Utwardzona droga bylaby dobra ale
                  gdyby korzystali z niej ludzie, ktorzy naprawde potrzebuja. Tak aby byl tam
                  dopuszczony jedynie ograniczony ruch. A nie jak to juz bywalo w przeszlosci,
                  ze ludziom nie chcialo sie jechac Aleja Wilanowska i w zwiaku z tym korek kolo
                  16tej po poludniu zaczynal sie przy parku kultury w Powsinie a konczyl sie na
                  Nowoursynowskiej na wysokosci Parku Natolinskiego. Ta droga nie ma takiej
                  przepustowosci aby puscic nia caly ruch tylko dlatego, ze komus kto wraca z
                  pracy nie chce sie jechac Aleja Wilanowska.

                  Pozdrawiam!
                  • Gość: Tomaszek Dla mieszkancow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.03, 16:24
                    Drogi kolego Peppers,

                    je tez jestem za tym, zeby droga ta byla udostepniona tylko dla ruchu
                    lokalnego. Za taki rozumiem mozliwosc przejazdu tylko dla mieszkancow Ursynowa
                    i Wilanowa, ewentualnie nawet dla mieszkancow Powsina i Kabat.

                    Sam, jesli jade z centrum lub innych kierunkow, to oczywiscie pruje Wilanowska
                    i nie ma dwoch zdan, zebym pchal sie na Ursynow i Kabaty, ale jesli pracuje na
                    Kabatach a mieszkam w Powsinie, to wybacz, ale nikt mnie nie przekona o tym,
                    zebym majac do przejechania 8 km do domu jechal 18 km w intencji bezwladu
                    urzedniczego Ursynowa.

                    pozdrawiam
                    • Gość: E.Igras Re: Dla mieszkancow IP: *.acn.waw.pl 30.09.03, 17:39
                      Tomaszku! Tym razem to nie bezwład Ursynowa. Wszystko jest teraz w rękach Rady
                      Warszawy - wystarczy wyrazić zgodę na uruchomienie środków, które są, na wykup
                      gruntów - i już możemy realizować przedsięwzięcie! Pozdrawiam
                      • Gość: Natolinczyk Re: Dla mieszkancow IP: *.acn.pl / *.acn.pl 30.09.03, 22:19
                        JEST FATALNIE. Dzisiaj o 17:45 byly smerfy i wlepiali mandaty, jak sadze. I co
                        Wy na to?
                      • Gość: Tomaszek Do E.Igras IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.03, 10:33
                        OK, teraz tak, ale przez te kilka ostatnich lat to byla wina sw.p. Gminy
                        Ursynow, ktora wolala wywalic pare mln zlotych na nikomu niepotrzeby kilometr
                        asfaltu na samym koncu Kabat niz porzadnie zalatwic sprawe polaczenia z
                        sasiednia gmina.
                        czy orientujesz sie, jak dlugo trwa proces decyzyjny Rady Warszawy?
                        pozdrawiam
                        • Gość: E.Igras Re: Do E.Igras IP: *.acn.waw.pl 01.10.03, 11:05
                          Co do poprzedniej kadencji, kiedy jeszcze była Gmina, problemem był brak
                          porozumienia z Wilanowem - właścicielem Skarpy po drugiej stronie (jak wiesz
                          zapewne - granica tych Gmin przebiegała bez sensu szczytem skarpy!)
                          Jednym słowem - w tym największy był ambaras, że dwoje nie chciało naraz... co
                          do drugiego pytania: jutro będę na sesji Rady Warszawy i zapytam wprost.
                          Natychmiast Cię poinformuję, jak się sprawy mają, ok?
                          • Gość: Natolinczyk Re: Do E.Igras IP: *.acn.pl / *.acn.pl 01.10.03, 22:55
                            Juz sie nie moge doczekac Twojej relacji z sesji Rady Warszawy...
                            • Gość: E.Igras Re: Do E.Igras IP: *.acn.waw.pl 01.10.03, 23:13
                              Jutro od 10.00 w Sali Warszawskiej PKiN będę pytać decydentów, co i kiedy z tym
                              fantem zrobią. Obiecuję!
                              • Gość: Natolinczyk Re: Do E.Igras IP: *.acn.pl / *.acn.pl 02.10.03, 19:01
                                No i co tam slychac? Dowiedziales sie czegos? Czekam(y)...
                                • Gość: ELŻBIETA Re: Do E.Igras IP: *.acn.waw.pl 03.10.03, 02:07
                                  Gość portalu: Natolinczyk napisał(a):

                                  > No i co tam slychac? Dowiedziales sie czegos? Czekam(y)...

                                  Rada Dzielnicy Ursynów już 24 czerwca ( Uchwała nr 31 ) zwróciła się do
                                  Prezydenta o zgodę na wydatkowanie 150000 zł. na wykup gruntów pod lokalną
                                  drogę Nowoursynowska - Gąski.
                                  Prezydent do dnia dzisiejszego nie wniósł tego punktu pod obrady.
                                  Zapoznałam ze sprawą radnych różnych partii, którzy zostali wybrani przez
                                  mieszkańców Ursynowa. Zobowiązali się rozpoznać sprawę błyskawicznie i, jeżeli
                                  ze strony prezydenta bie będzie szybkiej reakcji - wprowadzą sprawę w trybie
                                  tzw. inicjatywy grupy radnych.
                                  Ich zapewnienia wydają się wiarygodne, okazali duże zainteresowanie tematem
                                  teraz myślę, że sprawy potoczą się już prędko.
                                  Dużą nadzieję pokładam tu w radnej Dorocie Keller, która juz kilkakrotnie
                                  wykazała się dużą aktywnościa i konsekwencją w działaniu.
                                  Jestem z radnymi w ścisłym kontakcie, a moja redakcja "PASSA" będzie Państwa
                                  informować na bieżąco o wszystkim.
                                  Teraz już pójdzie sprawnie. Trzymajmy kciuki i okażmy jeszcze trochę
                                  cierpliwości...
                                  Serdecznie pozdrawiam - Elżbieta Igras
                                  • Gość: Natolinczyk Re: Do E.Igras IP: *.asw.waw.pl / 213.17.163.* 03.10.03, 10:46
                                    Witam! Czyli jest nadzieja... Dzieki za informacje i za dzialanie w naszej
                                    wspolnej sprawie :) A moze powinnismy zasypac pana Prezydenta mailami?
                                    • Gość: E.Igras Re: Do E.Igras IP: *.acn.waw.pl 03.10.03, 11:36
                                      Gość portalu: Natolinczyk napisał(a):

                                      > Witam! Czyli jest nadzieja... Dzieki za informacje i za dzialanie w naszej
                                      > wspolnej sprawie :) A moze powinnismy zasypac pana Prezydenta mailami?

                                      Będę trzymać rękę na pulsie, obiecuję!
    • assd111 Re: JEST PRZEJAZD DO POWSINA! 02.10.03, 20:23
      ...sesja trwa..........?
      • Gość: Natolinczyk Re: JEST PRZEJAZD DO POWSINA! IP: *.acn.pl / *.acn.pl 02.10.03, 22:04
        Czy ktos z Was jezdzi tym wawozem najblizej Powsina? Pytam, bo ostatnio
        pojawily sie tam smerfy...
    • Gość: baba Re: JEST PRZEJAZD DO POWSINA! IP: *.crowley.pl 23.10.03, 16:57
      Bo właśnie nie ma przejazdu do Powsina
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka