Gość: joj IP: *.aster.pl 23.01.12, 20:16 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kleopatriks A gazeta.pl? 23.01.12, 20:43 Ja mam pytanie. Czy gazeta.pl dołączy do protestu przeciwko podpisaniu ACTA? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol_Wroclaw Re: A gazeta.pl? IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.12, 04:40 no co Ty wiadomo , ze otwierajac okno w przegladarce IE 8 jest odglos "klikania" cos mi się zaciela strona gazeta.pl klikalem i klikalem, strona sie odswiezala tak jakby w rytm Moonwalkera Majkela Dzeksona ... Chyba zlamalem prawo, bo zpiracilem jego muze .. .kurka rurka nie tylko zamkna mnie ale i strone Gazeta.pl :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol_wroclaw Re: A gazeta.pl? IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.12, 04:42 jasny gwint, żona własnie zanucia Rihanny Umbrelle- chyba ją "podj..." tzn. zawiadomię odpowiednie wladze ACTA o popelnieniu przestepstwa - uzyciu utworu ktory jest chroniony prawami autorskimi:" - co tam zona - i tak mi nie pozwalala wyjsc na piwo z kolegami :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monstes Re: A gazeta.pl? IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 13:35 Dołączam się do pytania ?? wszystkie tego typu serwisy też powinny dołączyć !! prosimy o solidarność przeciw ACTA!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gdy pytanie tu - wasz formularz nie działa IP: *.gdynia.mm.pl 23.01.12, 20:56 Panopticum-ACTA - Chodzi o czarne listy - podejrzewam, że bedą bezwzględnie respektowane, co doprowadzi do wielu bankructw, oraz dla osób prywatnych niemozności wykreslenia. Opieram to podejrzenie na moim doswiadczeniu z wp.pl, które korzysta z takich list z USA. Ingerują do tego, łamiąc prawo polskie, w treść prywatnych maili i NIE dostarczają maili z pewnymi wyrazami. Niestety wp.pl odmawia jakiejkolwiek pomocy, a próba kontaktu z firma od czarnej listy, skonczyła sie odmowa jakiejkolwiek reakcji, poniewaz jestem osoba prywatną. To dzieje sie już teraz (a nawet sprzed 1-2 lat), a co dopiero po wprowadzeniu ACTA... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jamci Wszystko co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy W... IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.12, 21:00 Tak widzieliśmy przedstawicieli rządu, lecz istnieją inne źródła jak: Rzecznik Praw Obywatelskich, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, niezależni prawnicy, publicyści, organizacje pozarządowe: zazwyczaj mają odmienne opinie - tryb, sposób tłumaczenia się, czy wzajemne sprzeczności upewniają w jednym: ta ustawa jest dobra jedynie dla Przemysłu Medialnego - więc my jesteśmy przeciw! Skoro nawet Sopa zawisła w próżni proszę się nie dziwić, że polski internet ma już wyrobione zdanie i jest wyjątkowo zgodny: ODRZUCIĆ! - o tym się nie da dyskutować: to kaganiec! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prywaciarz ACTA IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.12, 21:08 Tak jak wojna w Iraku była pierwszą wojną w której drugą siłą zbrojną w konflikcie stanowili najemnicy - kontraktorzy amerykańskich agencji rządowych i tym samym doszło do sprywatyzowania wojny, tak ACTA prywatyzuje technikę operacyjną, po jej przyjęciu prawo do techniki operacyjnej będą miały nie tylko służby, ale i prywatne firmy medialne. Tak rząd ma rację, ACTA nic nie zmieni, sprywatyzuje tylko technikę operacyjną i przekaże ją w ręce prywatnych firm. Odpowiedz Link Zgłoś
3miastoorg Wszystko co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy W... 23.01.12, 21:09 Czemu w ten rząd trzeba walnąć, by zaczął słuchać? Czemu społeczeństwo musi posuwać się do walki, by było traktowane podmiotowo? Czemu po dwudziestu latach budowania demokracji, znowu mamy "uściski dłoni nad naszymi głowami, uśmiechy władców ponad tłumami"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tgv Allegro? Oo IP: *.router4.tygrys.net 23.01.12, 21:23 Na stronie allegro niespodzianka. Sam się zdziwiłem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Wszystko co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy W... IP: *.aster.pl 23.01.12, 23:58 ojj bedzie rozpie...jak to przejdzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kok Wszystko co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy W... IP: *.centertel.pl 24.01.12, 07:23 dlaczego takie kretynskie ustawy podpisywac w tokio ? nie ma to jak chwalic sie glupota na skale miedzynarodowa... dobra, nie sądziłam ze to powiem, ale nie wiem jak moglam sie cieszyc z wynikow zeszłorocznych wyborow... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mloda Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy ... IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 09:01 Też mam pytanie. Wyobraźmy sobie, że na Wikipedii znajdzie się grafika z licencją copyright. Co wtedy? Kto wówczas zostanie ukarany - jeśli zostanie ukarany? Czy konsekwencje poniesie wgrywający grafikę, każdy jej używający czy może administracja strony? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tacopyta Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy ... IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 09:08 Czy gdyby na wikipedii znalazła się grafika z licencją copyrigt lub film łamiący prawa autorskie, wstawiony bezpośrednio na wiki, a nie na youtube - kto poniesie za to odpowiedzialność? Wgrywając grafikę/video, używający jej w artykułach czy może administracja serwisu? I jaka może być kara? Odpowiedz Link Zgłoś
alert24 Re: Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieram 24.01.12, 10:41 Dziękujemy za pytanie - przekażemy je ekspertom Odpowiedz Link Zgłoś
aniata Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy ... 24.01.12, 09:27 Mam trzy pytania: 1. Kiedy odbędą się konsultacje społeczne z kieszonkowcami, włamywaczami i złodziejami "na wnuczka" tak niesłusznie karanymi przez okrutne prawa? 2. Jak Winston Churchill mógł być premierem bez strony internetowej? 3. Kiedy powstana strony internetowe (bezpieczne!), za które wszyscy (no, oczywiście z wyjatkiem "oburzonych internautów") chętnie zapłacimy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniatata Re: Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieram IP: *.acn.waw.pl 24.01.12, 10:54 > 1. Kiedy odbędą się konsultacje społeczne z kieszonkowcami, włamywaczami i złod > ziejami "na wnuczka" tak niesłusznie karanymi przez okrutne prawa? Wtedy, kiedy bank, który być może wydał ci kartę, którą być może masz w portfelu będzie mógł rządać podania danych osobowych być może złodzieja. > 2. Jak Winston Churchill mógł być premierem bez strony internetowej? Tak samo jak Jezus synem Najwyższego. > 3. Kiedy powstana strony internetowe (bezpieczne!), za które wszyscy (no, oczyw > iście z wyjatkiem "oburzonych internautów") chętnie zapłacimy? Już są takie strony. Widocznie musisz czasem wyglądać dalej niż plotek.pl ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: putin Re: Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieram IP: *.150.182.22.fenomenalny.net 24.01.12, 11:40 do poły i ciąg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaszub102 hipokryzja GW: w stopce strony "Copyright © Agora" IP: *.ec.europa.eu 24.01.12, 13:06 . Odpowiedz Link Zgłoś
alert24 Re: hipokryzja GW: w stopce strony "Copyright &co 24.01.12, 18:11 Dlaczego hipokryzja? Mamy prawa autorskie, co nie znaczy, że nie możemy pisać o rzeczach, które wydają się niejasne... Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy ... 24.01.12, 13:25 Boni mówi: "Już za późno na wycofanie się z podpisania ACTA. Nie możemy nie podpisać tego dokumentu" Ja się pytam czemu już za późno? czemu nie możemy nie podpisać? bo co? bo obiecaliście USA koncernom czy komu? pytam się PRO PUBLICO BONO! nie pro koncerny bono "Imagine all the people Sharing all the world" Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy ... 24.01.12, 13:26 Ja mam takie dwa pytania. Aktualnie w polskim stanie prawnym obowiązuje zasada "kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę zobowiązany jest do jej naprawienia". Dlaczego na tej podstawie nie można żądać odszkodowania od dostawców internetu, a po ratyfikowaniu ACTA będzie to możliwe (choć na innej podstawie)? Drugie moje pytanie dotyczy penalizacji "piractwa". Obecnie odpowiedzialność karną, z grubsza, ponoszą sprawca, podżegacz, pomocnik. Cyberprzestępców już skazywano, jednak nigdy jednocześnie - za pomocnictwo np. - nie był skazany dostawca internetu. Dlaczego po wprowadzeniu ACTA miałoby to się stać możliwe? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Wszystko, co chcecie wiedzieć o ACTA: Zbieramy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 14:27 POlacy mają taką POlitykę na jaką zasłużyli. To nawet za komuny nie było takich numerów. Odpowiedz Link Zgłoś