Dodaj do ulubionych

Telewizja musi zarobić na misję

31.08.05, 08:17
przecz z abonamentem ! albo abonament albo reklamy !
Obserwuj wątek
    • Gość: Puchatek Co na to feministki?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 08:17
      Coooo, mąż zarabia, a żona wydaje?! No, pan raczył zażartować, ale teraz się
      poderwie minister(ka) Środa (zwłaszcza, że dzisiaj środa) i się panu dostanie
      po głowie za szerzenie stereotypów... Oj, dostanie... Na pana miejscu już bym
      zaczął szukać jakiegoś państwa, z którym Polska nie ma układu o ekstradycję ;)
      • 80662270a tworzymy fikcyjną rzeczywistość 31.08.05, 08:22
        i tak mąż zarabia i żona wydaje
        może w końcu zagwarantujemy kobietom prawnie przewagę tężyzny fizycznej nad
        mężczyzną oraz nakażemy mężczyźnie rodzenie dzieci ?

        tak na marginesie jeśli po małżeństwach gejów powinna być poligamia a potem
        legalizacja pedofilii

        świat coraz bardziej przypomina wirtualną rzeczywistość medialną oderwaną od
        rzeczywistości fizycznej

        kiedyż było wiadomo co oznacza "rzeczywistość"
        • Gość: Brak_naszej_TV Re: Gumowa retoryka Grzywaczewskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:24
          Można ją naciągnąć w każdą stronę.
          • Gość: Argos ABONAMENT RTV POD REFERENDUM !!!!!!!!!!!!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 31.08.05, 12:45
            Najwyższy czas
      • skowroneczek Re: prymitywne stereotypy!!!! 31.08.05, 11:31
        Jestem oburzona tym co powiedział Grzywaczewski o kobietach i mężcyznach -
        zupełnie zresztę nieadekwatnie do meritum wypowiedzi!!!!
        Durnota i prymitywizm myślenia Grzywaczewskiego, które wyszły w tejj kwestii z
        całą wyrazistością to jedno, ale jest druga strona medalu: Dlaczego takie
        teksty przechodzą bez komentarza?!!!! Dlaczego dziennikarka z pierwszej półki
        pozwala na wypowiedzi w tym stylu i puszcza je bez komentarza w świat! ???
        Pani Agnieszko, jeśli pani - kobieta z dorobkiem, z sukcesem zawodowym,
        zarabiająca pewnie po stokroć lepiej niż niejeden "mąż", pozwala na promowanie
        prymitywnego i niewiele mającego z prawdą stwierdzenia, to w jaki sposób nasza-
        kobiet pozycja społeczna ma się zmienić???
        Mam żal o to do Pani. Same musimy wywalczyć sobie szacunek takich
        Grzywaczewskich! Jeśli to my nie będziemy walczyć ze stereotypani, to kto????
        • Gość: ower Re: prymitywne stereotypy!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:37
          brawo skowroneczku ,bij ,zabij ,nie daruj -oto cala sufrazystka ,pewnie
          brzydka , niekochana ,z tysiacem kompleksów:))))
          • skowroneczek Re: pewnie brzydka, niekochana i z tysiącem komple 31.08.05, 11:44
            No i co to za argument????
            • wqrwiony1 Re: pewnie brzydka, niekochana i z tysiącem kompl 31.08.05, 14:52
              ano taki że krowa co dużo ryczy - mało mleka daje :>
              • Gość: zdziwiona Re: pewnie brzydka, niekochana i z tysiącem kompl IP: *.vxu.se 31.08.05, 16:35
                wqrwiony1 napisał:

                > ano taki że krowa co dużo ryczy - mało mleka daje :>

                Ty, jak rozumiem, dajesz duzo mleka?
          • kichote1 Do owera: 31.08.05, 12:23
            Nie przesadzaj, ower. Zeby nie zgadzac sie z tym, co powiedzial Grzywaczewski,
            wcale nie trzeba byc ostatnia potwora. Faktycznie stereotyp o zarabiajacym mezu
            i wydajacej zonie jakos stracil ostatnio na aktualnosci. Poza tym nie podoba mi
            sie jego buta - juz dawno nie czytalam wywiadu z rownie zarozumialym
            czlowiekiem.
            A pani Agnieszka? Mysle, ze slusznie postapila nie komentujac slow swego
            rozmowcy - one po prostu nie wymagaja komentarza.
        • Gość: daglas Tak ogólnie IP: 213.17.149.* 31.08.05, 12:27
          Jak Agora dostanie telewizje to Jacek Żakowski ma pewny etat!
          Ale ze zdjęcie prawej ręki "redaktora" też trzeba się widać gęsto tłumaczyć.
        • villea Re: prymitywne stereotypy!!!! 31.08.05, 15:39
          Nie ma się czym denerwować. Artykuł nie wymaga dodatkowych kometarzy, czy
          usuwania przez A. Kublik tego konkretnego określnia. Grzywaczewski nie tylko
          tym stwierdzeniem sie kompromituje, kompromituje się każdą wypowiedzią zawartą
          w tym wywiadzie jak i cała samą swoją działanościa w publicznej TV.

          Na szczęście pokolenie z mentalnością p. Grzywaczewskiego odchodzi. Jeszcze
          kilknascie lat i wymrą, a przynajmniej przestaną mieć dziadkowie możliwość
          publiczego wypowiadania sie, bo już nikt nie będzie chciał ich słuchać.

          20latkowie, wychowani przez świadome swojej kobiecości i roli społecznej matki
          mają już zupełnie inne poglądy (pomijam oczywiście drechów z zawodówek)i dla
          nich stereotypy płci, wyobrażenie feministek rodem z ciemnogrodu jest obce.

          Pozdrawiam
          • Gość: Piotrek Re: prymitywne stereotypy!!!! IP: *.range86-137.btcentralplus.com 31.08.05, 18:20
            Wlasciwie to sie zgadzam, ale zeby byc do konca fair, to nie powinienes (-nas) wspominac o szkolach zawodowych w ten sposob, bo jest to generalizowanie i prymitywny stereotyp, ze ludzie po zawodowkach to drechy bez mozgu. Zastanow sie nad tym, jak piszesz o stereotypach.
            • villea Re: prymitywne stereotypy!!!! 01.09.05, 10:28
              Nie napisałam "ludzie z zawodówek" tylko "drechy z zawodówek", a więc tylko ta
              specyficzna część. Ale fakt, mogłam napisac tylko "drechy", bo mentalnosc
              dresiarska jest niezależna od typu szkól i można się na nią natknąc prawie
              wszędzie.

              Tylko, ze nie pisz, ze określnie "drech" też jest stereotypowe i niepoprawne
              politycznie, bo niby powiniśmy miec współczucie dla ludzi ze skrzywinoną
              osobowością i skłonnościmi przestępczymi ;>
        • Gość: zbiga1 Re: prymitywne stereotypy!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:28
          Oj prymityw, prymityw zarówno w podejściu do koncepcji programowej, obsad
          personalnych twórców a takze formuowania myśli na użytek wywiadu.
      • Gość: jarek Albo misja i abonament bez reklam,albo komercja... IP: 193.201.167.* 31.08.05, 13:24
        Albo misja i abonament, ale bez reklam, albo komercja i reklamy, ale bez
        abonamentu! Telewizja "publiczna" jest chyba teraz słabsza od TVN i Polsatu.
        We wszystkich stacjach nie ma specjalnie co oglądać, ale w
        przypadku "publicznej" muszę płacić abonament. Skandal!
        • Gość: Lelekl Re: jarek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 02:59
          >misja i abonament, ale bez reklam, albo komercja i reklamy, ale bez
          >abonamentu!
          Ta oczywista , podana przez Ciebie prawda, niestety nie dociera do często
          myślących inaczej polityków, obywateli i tut forumowiczów.
          Oczywiście, że tak jak napisałeś
      • candice Re: Co na to feministki?! 31.08.05, 13:31
        nie wydaje mi się niczym nienormalnym czy skrajnym to, że kobiety miałyby
        oburzyć się na tak głupi i szowinistyczny tekst. To przecież nieprawda, że
        mężowie zarabiają a kobiety wydają, czasem jest wręcz odwrotnie. Zresztą tak
        naprawdę wszyscy to iwmy, prawda? Tyle, że niektórzy mężczyźni woleliby, żeby
        tak było, więc uskuteczniają idiotyczne stereotypy.

        Dlaczego TVP schodzi na psy - pani Monika Olejnik to jedyne, co naprawdę lubię.
        Chyba pozostało na świecie jeszcze trochę osób, które nie oglądają M jak
        Miłość??
    • Gość: PW Czas przestać płacić... IP: *.polskieradio.pl 31.08.05, 08:22
      Skoro abonament to już tylko 25% a widzowie chcący obejrzeć dobry program są
      spychani w kąt, to chyba czas przestać płacić abonament. Telewizja bez tych 25%
      sobie poradzi, a ja nie będę się czuł, jakby mnie ktoś dy.mał bez
      przyjemności...
      • 80662270a oni mają przyjemność 31.08.05, 08:24
        ty też byś chciał konsumencie ?
        • Gość: Monika Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:26
          My płacimy i mamy nieobiektywną, nieciekawą chałę - TVP. Oraz inne TV jeszcze
          gorsze.
          • Gość: ttw Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 12:31
            > Oraz inne TV jeszcze
            > gorsze.
            No na takim Pulsie w ciągu miesiąca potrafią puścić
            więcej perełek dokumentalnych niż w TVP przez rok
            i niekoniecznie po 23.

            Przyklad - kilka tygodni w sobotnie i niedzielne popoludnie
            stacja ta wyemitowala doskonały dokument w dwoch odcinkach
            o Witoldzie Gombrowiczu.

            Dlatego moim zdaniem abonament nie powinien byc przypisany
            do konkretnej stacji ale przydzielany w zależności
            od przedłożenia przez kilka stacji projektów na dany miesiąc
            rozstrzygnięcia konkursu i wypłacany po emisji programu.

            Powino sie takze zwracac uwage na to
            o jakiej porze stacja planuje wyemitowac taki program.
            Wygrywac powinni rzecz jasna ci ktorzy umiejscowia program
            w porze najbardziej dogodnej dla widza
            czyli przewaznie popoludnie lub wieczor.

            Na koniec roku powinno nastapic podsumowanie wszystkich wydatkow
            i publikacja calosci w internecie.

            Moim zdaniem powinno sie takze reanimmowac TV edukacyjna.
            Ja osobiscie wychowalem sie na niej - na takich programach
            jak Kwant, Kuchnia, Laboratorium, Encyklopedia II WŚ -
            i szlag mnie trafia kiedy widze jak w tym czasie
            upycha sie dzisiaj telenowele i inna durnote.
            • a.adas Re: oni mają przyjemność i pieniądze 31.08.05, 13:21
              > Dlatego moim zdaniem abonament nie powinien byc przypisany
              > do konkretnej stacji ale przydzielany w zależności
              > od przedłożenia przez kilka stacji projektów na dany miesiąc
              > rozstrzygnięcia konkursu i wypłacany po emisji programu.

              pełna zgoda
              dofinansowywać prejekty niezależnie od programu tv który je produkuje i
              emituje. Ba, może nawet niezależnych producentów, którzy wynegocjują z dowolną
              tv warunki produkcji danego misyjnego programu.

              jest tylko drobny problem - komisja, która będzie opiniować projekty i dawać na
              nie forsę z abonamentu. W naszej rzeczywistości będą musieli w niej zasiąść
              politycy wszelkiej maści, rolnicy, tzw. artyści, pielęgniarki oraz górnicy. Nie
              zapominajmy o zwierzakach hodowlanych i reprezntacji wszystkich związków
              zawodowych.

              ale to i tak lepsze od utrzymywania molocha na Woronicza, z prywatnymi haremami
              decydentów (dyrektorów, prezesów itp.) oraz spółkami rodzinnymi.
              • Gość: ttw Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 20:52
                > jest tylko drobny problem - komisja, która będzie opiniować projekty i dawać
                na
                >
                > nie forsę z abonamentu. W naszej rzeczywistości będą musieli w niej zasiąść
                > politycy wszelkiej maści, rolnicy, tzw. artyści, pielęgniarki

                Niestety tez dostrzegam ten problem.
                Nawet gdyby zasiedli tam ludzie zaufania
                jestem pewien ze tez bylyby problemy
                a co drugi program produkowalby na zmiane
                Lubaszenko z Pazura a na zasmazke Wajda.
                Takie sa realia. Dokladnie jak w przypadku
                zawodow prawniczych gdzie jesli
                nie masz w rodzinie prawnika...
                (choc ostatnia ustawa przynajmniej w tym srodowisku
                moze cos zmieni kiedy ustawa o funduszu filmowym
                boje sie ze zakonserwuje stare uklady).
            • villea Re: oni mają przyjemność i pieniądze 31.08.05, 16:00
              Film o Gombrowiczu leci w PULSie regularnie co jakis czas od momentu jej
              powstania, sama juz trafiłam na powtórkę ze 4 razy. Poza nieprofesjonalnymi
              programami z katolicko zindoktrynowanymi gadajacymi głowami są same powtórki.
              Szkoda częstotliwości na taką pseudotv.
              • Gość: ttw Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:09
                > Film o Gombrowiczu leci w PULSie regularnie co jakis czas od momentu jej
                > powstania, sama juz trafiłam na powtórkę ze 4 razy.

                Ja ogladalem tylko raz i chetnie obejrzalbym go jeszcze raz
                a potem jeszcze raz bo warto ogladac i sluchac tak madrych ludzi.
                Dlatego nie mam nic przeciwko powtorkom takich programow.
                Pewne produkcje mozna ogladac na okraglo
                i wciaz sie nie nudza jak chocby filmy Bareji.

                > Poza nieprofesjonalnymi
                > programami z katolicko zindoktrynowanymi

                To twoje zdanie ze sa zindoktrynowane.
                Dwa nie musisz ogladac Pulsu akurat wtedy kiedy one leca.
                Mnie tez nie przypadaja do gustu wiec zwyczajnie ich nie ogladam.
                No i najwazniejsze nawet katolicy maja prawo
                szczegolnie w takim kraju jak Polska
                do posiadania swojej telewizji
                i programow traktujacych o katolicyzmie
                i o wszystkich zwiazanych z religia spraw.
                W koncu zyjemy w wolnym kraju
                gdzie podobno panuje wolnosc slowa i wyznania.

                > gadajacymi głowami są same powtórki.

                A myslisz ze co moze zaoferowac TV Puls
                jak nie skromny program z duza liczba powtorek.
                Ta TV nie moze liczyc na srodki z abonamentu.
                Poza tym to prywatna telewizja gdzie rzadzi rachunek ekonomiczny
                dlatego program jest skromny.

                Ale i tak jest bardziej misyjna
                niz wszystkie programy TV publicznej razem wziete
                i ciesze sie ze taka TV powstala.

                > Szkoda częstotliwości na taką pseudotv.

                Nie od razu Krakow zbudowano.
          • etylkapl Re: oni mają przyjemność i pieniądze 31.08.05, 13:11
            zawsze płacę abonament za chałę, powtórki i utrzymywanie złodziei, kto nie
            zaczął, niech nie płaci, bo jak zarejestruje odbiornik, to złodziejscy
            inspektorzy ze złodziejskiej poczty go znajdą
      • Gość: widz To ty jeszcze płacisz???. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:51
        ...przez takich wlaśnie robią co chcą -nie płacić i bojkotować!!
        Może słupki zmuszą ich do refleksji!!
    • anwb Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 08:27
      Niestety telewizja zostala opanowana przez kacze rozumki. Ten wywiad przyklad
      tego kaczego prymitywzmu podbudownego bezmyslana pewnoscia siebie i przekonaniem
      o jednynej slusznosci. To zgroza! Komuno wroc! Przynajmniej w telewizji. Wtedy
      takiej cenzury nie bylo i sie nie kryla, nie udawala.
      • studioturos Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 08:50
        > Niestety telewizja zostala opanowana przez kacze rozumki. Ten wywiad przyklad
        > tego kaczego prymitywzmu podbudownego bezmyslana pewnoscia siebie i
        przekonanie
        > m
        > o jednynej slusznosci. To zgroza! Komuno wroc! Przynajmniej w telewizji. Wtedy
        > takiej cenzury nie bylo i sie nie kryla, nie udawala.
        Wszedzie tylko kaczki! To chyba jakies zboczenie, naprawde czas sie zaczac
        leczyc!!
        Czy jak ogladasz pszczolke maje, to tez widzisz Kaczora, albo i dwoch??
        Poje..a, poje..a polka cwana, ku.. jego mac je..a...
        Z Kaczym pozdrowieniemm "spieprzaj dziadu"
        Wasz upierdliwy zwolennik Kaczorów dwóch...
        • Gość: Dawid Re: Monikę poraził raport PIN o O.Hejno ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:31
          Jako osoba porażona, nie mogła sprostać żadnym konkursom. No może w jednym
          konkursie Monika Olejnik zwyciężyłaby, gdyby taki był, oczywiście.
          Zwyciężyłaby w konkursie porażonych, "kogo bardziej poraził raport PIN".
          Drugie miejsce Leon Kieres. Tak typuję.
    • Gość: Taki_jeden_i_drugi Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 08:44
      Temat niewart tego by go puscic tylko dla wtajemniczonych...
      Nawet gosciom wolno?
      A prosze!
      Skowronski jest o niebo lepszy od Lisa, Najsztuba, czy Żakowskiego, dorownuje
      Wildsteinowi w Pulsie.
      Olejnik powinna sie bardziej cenic, to przerzucenie na godzine bliska polnocy
      jest bardzo niesmaczne...
      Forum nie powinno konkurowac z Lisem, bo nie wygra, po prostu tani jest
      brzydsza od Lisa.
      Filmy w telewizji po 20,00 sa poprzedzane tak wielka iloscia reklam i tak
      niepunktualnie puszczane, ze tylko najgorliwsi zostaja przy jedynce, reszta
      spieprza na inne programy (nie zapominajmy ze jest juz ich sporo!). Uczciwiej
      troche, trzymac sie rozkladu, a jedynkowicze wroca...
      Gowno mnie obchodzi ile telewizja musi zarobic na misje. Ja sie pytam dlaczego
      ro bi sie wielki cyrk ze skokow narciarskich w srodku lata, a nie nadaje
      relacji z mistrzostw na ktorych kajakarze "nabrali" mnostwo medali?
      Jakby jednego nie bylo, to by bylo drugie? No........
      Telewizyjne programy w Publicznej sa za drogie... "Debata" pana Durczoka jest
      kretyńskim programem, który mam nadzieję zniknie, wraz z tym idiotą z
      telewizji...
      Pozdrawiam tych, co dotyczali do konca
      Widownia
      • Gość: Autor, autor Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 14:53
        Skowroński jest całkiem dobrym dziennikarzem, pierwsze odcinki jego programu "czarny kot, biały pies, czy jakoś tak" oglądałem z zainteresowaniem, później było już tylko gorzej, chyba dlatego, że w co drugim odcinku gościem był Macierewicz, co czyniło cały program mało wiarygodnym. Wildstein to oszołom, którego nie lubię, ale udało mi się zobaczyć fragment jego programu i było całkiem ciekawie.
    • Gość: publicysta Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: 217.153.35.* 31.08.05, 09:22
      Ten facet jest skrajnie niekompetentny
      same porażki
      to wstyd ze ktos taki jest szefem tvp1
      publicystyka nie przekroczy 9%
      a ja pamiętam jak Gość Jedynki miał rekord 18% ogladalnosci 9-12 był standardem
      jaki proeseldowski co za kpiny
      Żakowski to bełkot i dlatego widzowie go nie ogladali
      nie promuje sie wlasnych dziennikarzy z tvp tylko sciaga miernoty i spadat z
      tvn czy Polsatu
      ale kolesie z PO chcą sprywatyzowac TVP a jak sie obnizy loty do poziomu zera
      to kolega bedzie mogł tvp taniej kupić
      proste i straszne
      • villea Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 16:16
        Tez nie rozumiem dlaczego tv o takim potencjale nie moze wypromować kogoś
        nowego, bez obciążeń, z klasą. Na rynku mediów mamy do czynienia z jakimś
        zamkniętym obiegiem tych samych twarzy. Ile stacji już zaliczył Skowroński czy
        Żakowski? Bujają się z jednej stacji do drugiej - to jest wystarczający sygnał
        dla ew. pracodawcy tych panów, ze ten "produkt" sprzedaje się słabo. Ale jakoś
        ciągle ktoś znowu "daje im szansę" niczym stażystom a nie facetom, którzy już
        powinni gwarantować najwyższa jakośc i dobrą markę...
    • Gość: serwo Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.icpnet.pl 31.08.05, 09:24
      Czy to aby jeszcze polska telewizja? Wydaje się ,że to telewizja przykościelna
      ew. watykańska! Żadnego pluralizmu światopoglądowego, o obiektywiźmie lepiej
      nie mówić. Proponuję prwatyzacje TVP (nawet oddanie jej za darmo)!
      Precz z abonamentem - kolejnym podatkiem na niebotyczne apanaże nierobów z
      KRRiTV!
      • Gość: Dawid Re: Telewizja TVP, raczej synagogalna ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:36
    • toja3003 Po co w ogóle media tzw. publiczne? 31.08.05, 09:26
      Po co w ogóle media tzw. publiczne?

      Ileż w nich marnotrawstwa podatniczych pieniędzy
      nie mowiąc już o nonsensowności abonamentu
      radiowo-telewizyjnego.

      Przecież media papierowe (prasa, książki)
      znakomicie sobie radzą bez wtrącania się
      państwa. Czy rząd ma zacząć drukować
      publiczne gazety, publiczne ksiażki
      i ściągać za to abonament prasowo-książkowy?

      A cóż takiego jest w RTV publicznym czego
      nie ma na kanałach prywatnych? Na ekranie ten sam
      Rambo tu i tam biega z karabinem a w radio
      leca te same "hity z satelity".

      Szczytem kuriozalności jest utrzymywanie
      telewizji "Polonia".

      Proponuję: zlikwidować abonament RTV
      i zredukować liczbę państwowych kanałów radiowych
      do 1-go, telewizyjnych do 1-go i opłacać to
      z budżetu; zamiast dotychczasowego profilu TV Polonia
      (odgrzewane kotlety z innych kanałów) nadawać
      profesjonalny program w obcych językach promujący
      Polskę.

      • Gość: Dawid Telewizję POLONIA trzeba wyrwać z łap żydokomuny! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:40
        Zaraz będzie lepsza i bardziej potrzebna. Sama nazwa jest nieadekwatna do
        programu. TV Polonia to nieustający festiwal kultury żydowskiej.
        • toja3003 Ale dla kogo jest niby TV-Polonia? 31.08.05, 10:58
          1. TV Polonia jest dla Polonii? Wątpię - sam wiesz, że
          ta stacja nie ma w praktyce
          wartościowych, własnych programów
          tylko nadaje odgrzewane kotlety
          innych stacji względnie równolegle
          to samo. Po co takie dublowanie, pytam?

          Przecież ludzie za granicą mogą sobie
          obejrzeć na satelicie także inne
          programy publiczne i skoro masz
          dostęp do TV1 czy 2 to po co jeszcze
          TV Polonia?

          2. I teraz promocja naszego kraju.
          Przecież to żenada robić to po polsku.
          Dla kogo ta promocja? Dla Polaków
          za granica? Oni tego nie potrzebują
          a jeśli już to patrz punkt 1.

          Natomiast dla świata to powinien
          istnieć profesjonalny program
          TV głównie po angielsku i dodatkowo po niemiecku, francusku,
          hiszpańsku i rosyjsku. Takie
          serwisy mają inne kraje i tym się
          promują.

          Tylko prosze o profesjonalizm, bo
          to co prezentują spikerzy
          PR5 czyli Radia Polonia jest
          żenujące: jakieś jąkanie się
          ze szkolnym, polskim akcentem.

          Brać przykład z holenderskiego Hilversum
          czy rozgłośni skandynawskich albo
          Deutsche Welle: oni mowią normalnym angielskim,
          nawet Chińczycy już to potrafią (CCTV).

          Powtarzam: w tym kszałcie TV Polonia nie ma sensu.
          Szkoda na to naszych podatniczych pieniędzy.

          Panowie z Mysliwieckiej 3 przez 5 przez piąte przez dziesiąte czy gdzie tam
          siedzicie na ciepłych posadkach, ruszcie się
          na parking TIR-ów za rogiem i weźcie
          na 10 minut jakiegoś angielskiego kierowcę, który
          tam się nudzi, postawcie mu obiadek a on wam
          przeczyta przygotowany tekst londyńskim cockneyem,
          że mucha nie siada, po co tak się męczyć i wstyd robić?
        • kichote1 Re: Telewizję POLONIA trzeba wyrwać z łap żydokom 31.08.05, 12:28
          Blagam! Obudz sie! Gdzie masz te zydokomune, no gdzie?! Wymarla gdzies pod
          koniec lat 50., albo wyjechala budowac lepszy swiat na Bliskim Wschodzie. Co za
          omamy Cie drecza?!!?
          • anjew Cala TV misyjna. ch..owe seriale zamiast dobrej... 31.08.05, 14:29
            ...publicystyki... Tony reklam pomiedzy nimi... Nie place abonamentu i placic
            nie bede, dopoki bedzie tak, jak jest...

            PS. Dawid: son, put down the crack pipe and step away from the computer...
            • toja3003 cenne uwagi ANJEW dot. abonamentu. 31.08.05, 15:55
      • Gość: Autor, autor Re: Po co w ogóle media tzw. publiczne? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 14:56
        Zgadza się, telewizja publiczna potrzebna nie jest. Gorzej z radiem - niestety te komercyjne to jeden, wielki gniot, a Biska i PR 2 dają radę.
    • frank_drebin Przeciez 3/4 tego "wywiadu" to obrona "biednego", 31.08.05, 10:02
      "pokrzywdzonego", wyrzuconego z okienka przez "krwiozercza" prawice Zakowskiego.
      No coz widze, ze interes kastowy (dziennikarski) i 100 % zbieznosc
      "dziennikarstwa" Zakowskiego z linia programowa GW niektorym w sposob wyrazny
      zaburza zdolnosc myslenia .....
      • woodya Re: Przeciez 3/4 tego "wywiadu" to obrona "biedne 31.08.05, 10:29
        a ten z TVP broni swego nudnego Skowronskiego - kazdy ciagnie w swoja strone tyle ze GW robi to za swoje pieniadze wiec jej wolno a TVP za nasze wiec jej nie wolno....
    • Gość: demis Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:11
      prosze mi wytłumaczyć jakimi sposobami kieruje się telewizja okreslając ilość
      ludzi którzy oglądają dany program .Za cholerę tego nie moge zrozumiec .8oooooo
      oglądało jakiś tam program-proszę być tak miłym i mi to wytłumaczyć czy macie
      państwo urzadzenia które wam to podają czy ?.
      • Gość: ol' bastard a wydarzenia sportowe i kulturalne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:24
        ja mam pytanie jakim to cudem znów Polacy nie zobaczą mundialu!!tylko pusci go
        kodowany Polsat sport
        na co idzie kasa!!dzięki Małyszowi tvp wykupiła Champions League!! a reszta
        kasy poszla pewnie na nowy budynek dla waniek??
        a ludzie na wsi maja z pewnościa dostęp do TVP Kultura
        • Gość: Antoni44 Żakowski - dziennikarz "obiektywny inaczej" ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:33
    • Gość: grze za co płacę abonament? IP: *.stat.gov.pl 31.08.05, 10:21
      z taką polityką, to proszę do tv komercyjnej. Chcę publicystyki również w
      normalnych godzinach. Poziom programu tvp w ciągu ostatnich miesięcy znacznie
      się obniżył. A I program tvp niedługo sięgnie dna.
      • vegas Re: za co płacę abonament? 31.08.05, 10:29
        to ktos jeszcze placi abonament?
        dofinansowywanie bubli ekonomicznych i pseudomisyjnych jest nielogiczne i wrecz
        niemoralne.
    • woodya heheh a za kwiatkowskiego 31.08.05, 10:28
      ponoc bylo tak zle ze nie ma misji, ze za malo kultury ze nie pokazuje sie w dobrych godzianch i ze same komuchy. A teraz - sama prawica i to kiepska (jak nudny skowronski) wywalili kabaret lipinskiej co przezyl komuchów i solidarnosc, kulture wypchneli do osobnego kanalu co oglada go 800 osob bo nie chca go udostepnic kablowka. nawet biedna olejnik sie nie ostała o ludzkiej godzinie - moze na 3 w nocy ja przesuna??? albo niech robi program poranny o 5??? ech juz wole kwiatkowskiego - było choc smieszniej a nie tak nudno i glupio jak teraz. Ale pewnie teraz jest slusznie i po bozemu ale popis....
      • Gość: Antoni44 Re: A moze by tak wywalić obu i poszukać kogoś.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:46
        Do telewizji Kwiatkowskiego to może tęsknić tylko komuch.
        Niestety, kabaret-knot Olgi Lipińskej miałem możność widzieć tydzień
        temu, zdaje się na Polonii. Natychmiast zmieniłem kanał, oczywiście.
        Więc twoja radosna wieść o wywaleniu Lipińskiej, nie jest prawdziwa, niestety.
        • Gość: golem_t Re: A moze by tak wywalić obu i poszukać kogoś.. IP: 195.116.43.* 31.08.05, 11:41
          Wiesz kabaret Olgi Lipińskiej wymagał użycia głowy aby go zrozumieć. To
          nie "Lokatorzy" gdzie śmiech z taśmy informuje, że właśnie powiedziano żart.
          Podobno szef TV 1 też nie rozumiał kabareciku a pani Olga nie godziła się na
          podłożenie smiechu.
          Czytając ten wywiad widać, że stanowisko zdecydowanie przerosło gościa. Na
          prawdę trzeba mieć inteligencję na poziomie jaja pingwina aby nie wiedzieć, że
          wstawienie Moniki O. gdy obok leci opera mydłana rodu Mostowiaków nie jest
          dobrym posunięciem. Ale cóż można wymagać od faceta, który nawet nie stawał do
          konkursu na zajmowane stanowisko tylko dotał je za zasługi - wypisanie 21
          postulatów na kawału sklejki. Za kupony od tago czynu to będą żyć jeszcze jego
          wnuki.
    • Gość: zenek Widzieliście jaki postawiła sobie TVP budynek w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:33
      Warszawce ? Na to idą nasze pieniądze i na pensje ,a w wakacje i święta lecą
      powtórki sprzed 20 lat . Śmiech na sali . Dymią nas gdzie tylko można . Zasrana
      polska i polaczki . Czesi was we wszystkim wyprzedzili .
      • Gość: andy do tego głuptaka od telewizji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:52
        Faceciku, bierzesz moja kasę i trwonisz ja. Powinienes dostac wielkiego kopa i
        zabrac sie za grabienie trawnika przed moim domem.
      • Gość: gosc Prawica dla Polski to dramat! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:52
        Macie próbkę tego co nam zaserwuje prawica po wyborach.Bedzie propaganda jakiej
        nie bylo za komuny.Juz teraz media kreują partie ,ktore mają wygrac.Dzisiaj to
        media decyduja kto wygrywa.SLD niestety nie udalo się przejac TV ale skutecznie
        zrobily to spasione kaczory. TV I jest obecnie nie do ogladania.Jest
        nieobiektywna.A pani Olejnik się ostała tylko dlatego ,że ostatnie miesiace
        podlizywała się prawicy.To typowa horągiewka, przykre.
        • Gość: andy Re: Prawica dla Polski to dramat! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:56
          Ty sieroto po komunie, ciesz sie, ze mozesz pisac i nie idziesz siedzieć za to
          • Gość: gosc Re: Prawica dla Polski to dramat! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:17
            Andy, ty zaslepiony ćwiećinteligencie ,nie jestes w stanie mysleć
            normalnie.Potrzebujesz swojego wodza,gdyz nie potrafisz myslec
            samodzielnie.Rozczaruje cie bardzo ale z komuna nigdy nie malem nic wspolnego
            ale ciesze sie tez z tego ,ze nie po drodze mi z glupkami takimi jak elektorat
            kaczorow.To nieudacznicy tacy ,jak ty.
            • krysia.tuchalowa te udacznik !!! 31.08.05, 11:40
              zamiast tracic czas na pisanie bredni i to z bledami, proponuje lekture
              slownika ortograficznego !!!
              Po tobie widac, jaki poziom wyksztalcenia dala ci komuna.

              A teraz napisz sto razy slowa "CHORAGIEWKA " !!!!!

              Aha i jeszcze jedno. Typowo prymitywne podejscie do tematu. jak nie ma
              argumentow, w uzycie ida obelgi. Do roboty!!! Myslenie naprawde nie boli !!!

              Aha i dobra rada, nie bierz lepiej przykladu ze swoich bohaterow, Peczaka,
              Sobotki, Jagielly. Ale to ponoc elektorat Kaczorow jest glupi he he
    • zyks Olejnik 1.miała złą porę 2.była za często. Ad1.:o 31.08.05, 10:50
      tej porze nie mogła być naprawdę agresywna i kontrowersyjna, a tego wymaga jej
      formuła. Ad2.: 4 x w tygodniu to o wiele za dużo. Wypstrykiwała się z tematów i
      często mełła sieczkę. To powinno być (z jej strony) perfekcyjnie przygotowane, a
      4 x w tygodniu nie da rady. Lepiej mniej, a lepiej. 1 raz regularnie, góra 2
      razy (okazjonalnie, jak jest temat).Wtedy byłoby wiadomo, że TRZEBA oglądać. Co
      za dużo, to niezdrowo. Lubię ją, ale po pół roku miałem dosyć, zaczęły drażnić
      maniery, błahość tematów, rozmówców i kiepski ich dobór...I jeszcze jedno: do
      laurkowych tematów sie p.O. zupełnie nie nadaje:), to jest sprzeczne z jej
      wizerunkiem.
      • davidmors Re: Olejnik 3. plotła koniunkturalne bzdury 31.08.05, 11:19
    • Gość: gaga Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:51
      Popieram , popieram .
      Ale też zostałam wyróżniona -zaliczam sie do 9%/myslącej/ mniejszości hahaha.
      • Gość: andy Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:57
        jesteś świetna gaga
    • sss9 Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 11:01
      kolejne odejście p.Moniki Olejnik już wkrótce ? wszyscy po kolei robią ją w jajo.
      pora na telestwora...
      • krysia.tuchalowa nareszcie... 31.08.05, 11:45
        co za duzo, to niezdrowo. Zatrzymala sie w czasie, nie ma nic nowego do
        zaoferowania. A rola nerotycznej i agresywnej dziennikarki juz sie opatrzyla.
    • Gość: m. Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:05
      zadam wywiadu z zona tego biurwokrata. chcialabym wiedziec jak sie czuje, gdy slyszy, jajk jej maz wychodzi na swiat z takim tekstem: 'Czyli musi być mąż, który zarabia, i żona, która wydaje.'
    • Gość: sd Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:06
      sprywatyzować to dziadfostwo i będzie świety spokój a tak to wylęgarnia
      synekuralnych posadek dla ludzi od niczego i do niczego. połowa klanu
      publicystyki to potomki kraśków i innych riczardsonów. olejnik wiadomo jak
      została dziennikarką. z wykształcenia jest zootechnikiem czy cuś. jakby było
      prywatnie to by było sprawiedliwiej i normalniej bo misji jak nie było tak nie
      ma bo chyba trudno nazwać kanał kultura działalnością misyjną - mchyba tylko dla
      wybranych
    • Gość: MKS Abonament!!! IP: *.pl.abb.com / *.abb.pl 31.08.05, 11:28
      Szlag by ich trafił. Inne telewizje nie mają ani promila z abonamentu a i bez
      niego potrafia robić, dodajmy zoraz lepsze, programy bublicystyczne. Czy ktoś w
      końcu utnie temat daniny dla tej Spółki. Panowie i Panie, przyśli posłowie i
      inne tam, koniec z bonamentem albo koniec z reklamami w TV publicznej. Na jedno
      i drugie jednocześnie się nie godzę.
    • Gość: telewidz Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: 156.17.92.* 31.08.05, 11:29
      Jestem bardzo zaskoczony informacją, że program pani Moniki Olejnik jest
      tzw. "misyjny" czyli zaliczony (ciekawe przez kogo?) do programu wypełniającego
      misję kulturalno-oświatową telewizji publicznej.
      Dla mnie i zgodnie z definicją stosowaną przez BBC jest to typowy program
      polityczny bez żadnych wartości kulturalnych, oświatowych czy tym bardziej
      informacyjnych.
      Proszę sobie wyobrazić, że takie programy jak kulinarne typu gotowanie na
      ekranie również telewizja publiczna zalicza do tzw. misyjnych.
      Swoją drogą dobrze się dzieje, że odchodzi się od nowej ramówki. Dla mnie to
      był straszny dziwolag.
      Najpierw wiadomości, potem zapowiedż o pogodzie potem kilka minut gadających
      politykierów i prognoza pogody - istna zgroza.
      A tak na marginesie a propos telewizji publicznej i "misyjności" - we
      wczorajszym programie telewizji polskiej jedyny program warty obejrzenia był
      nadawany po północy -myślę o koncercie Kaczmarskiego.
      Nie dziwię się, że telewizja publiczna ma kłopoty z opłatami abonamentowymi bo
      i za co płacić? Ciekawe i wartościowe programy zajmują tyle samo czasu co w
      telewizjach komercyjnych.
      Tęsknię do czasów gdy mieszkałem w Angli i miałem do dyspozycji kanały BBC.
      Mam propozycję aby zamiast telewizji publicznej wykupić prawo do retransmisji
      programów BBC dodając polskie tłumaczenie. Na pewno będzie taniej i o wiele
      bardziej interesująco i wartościowo.
      Pozdrawiam
    • Gość: psiakrew! Jak dla mnie to TVP nie istnieje. IP: 217.153.26.* 31.08.05, 11:29
      I od dawna przegrywa z "I" jak Internet.
      I kropka.

      Pomylili telewizję publiczną z domem publicznym.
      Nie gustuję.

      Co to za TVP, bez kabareciku Lipińskiej?
      ________________
      www.julunga.pl
    • Gość: konrad i znowu ta GW... IP: *.sgh.waw.pl / *.sgh.waw.pl 31.08.05, 11:30
      Przecież Skowroński jest 100 razy lepszym dziennikarzem od Żakowskiego. A
      numer, który Żakowski zrobił pani Staniszkis jest jedny z najohydniejszych w
      przeciągu ostatnich 10 lat polskiego dziennikarstwa.
    • Gość: TVP-passé Co ten facet robi w publicznej TV? IP: *.217.128.249.coditel.net 31.08.05, 11:32
      I ktos z takim nstawieniem pracuje w publicznej TV.
      Moze bedac takim swietym analitykiem powinien pracowac w TVN badz innej stacyjce. Juz w podstawowej szkole dzieci sa uczone, ze telewizja powinna tez uczyc.CZy ten pan o tym wie?
      Nieee... bo przed oczkami ma tylko sondaze, slupki, wykresy...
      Konstatując, dziekujemy Ci Dworaku.
      Blee.
    • stirling Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 11:37
      A efekt będzie taki, że nie będę czekać do nocy na lubiany przeze mnie program
      M.O. bo o tej porze po całym dniu pracy lecę z nóg. pooglądam sobie TVN24.
      Gratuluję, panie dyrektorze. Czy wam jest naprawdę tak trudno zrozumieć, że
      odbiorcy publicystyki i kultury pracują? I ani 16 ani 23 to nie jest dobra
      godzina.
      • Gość: Edek Nie płacić abonamentu na pasożytów ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:41
        POZDRO !
        • Gość: Gosc Precz z parwicą w TV! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:49
          Ci ludzie nie wiedzą ,jak sie zarabia pieniadze i gdzie....Moze pan Skowroński
          coś wniesie...a moze nie.To ma być biznesplan,oszolomy ?Poki co to jeszcze
          telewizja publiczna a nie poletko kaczek dziwaczek.Poki co!
          • pc1935 Re: Precz z parwicą w TV! 31.08.05, 21:25
            Popieram! Nie dla PARWICY w TV!

            Nie wiem co to jest parwica, ale się tego boję.
      • Gość: gosc TVN 24 do kitu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:58
        TVN 24 to nic innego jak jakis marny brukowiec.Podaje informacje z magla.
        Dla niej wzniejsze sa informacje ze swiata ( czytaj z USA) niz to co jest w
        Polsce.Trudno sie dziwic skoro jest sie na garnuszku mocodawcow z
        USA.Wydawaloby się ,ze telewizja prywatna poda informacje rzetelnie i powaznie
        a tu wczoraj zamiast rozprawic się z aferą Miodowicz/Jarucka zrobila sobie
        kabaret, zeby umiknc zajęcia stanowiska wobec winnych ( czytaj przyszlych
        rządzących) Z władzą zawsze lepiej , prawda panowie walter.Dlatego mimo
        wszystko ogladajcie TV I zawsze to swoi.
    • pc1935 Obywatelskie nieposłuszeństwo! 31.08.05, 11:47
      Miała być misja, jest pogoń za zyskiem. Miała być edukacja, jest zabawianie z
      rechotem w tle. Olejnik przegrała z "M jak miłość", Żakowski z "Głupim i
      głupszym". Zamiast tłumaczyć świat dookoła, tabloidyzacja programów
      informacyjnych. Ja nie mam zamiaru płacić za coś czego nie akceptuje, co mi się
      nie podoba i czego nie oglądam.

      Definicja encyklopedia.pwn.pl/51021_1.html pasuje moim zdaniem jak ulał
      do niepłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, który jest tak naprawdę
      podatkiem celowym. Telewizja i radio nie są publiczne, tylko państwowe - coraz
      częściej nawet ich szefowie mówią o tym otwartym tekstem. Są to przedsiębiorstwa
      państwowe, których głównym zadaniem jest zarabianie pieniędzy. Abonament
      przymusowo płacony dla spółki tylko dlatego, że ona istnieje i ja MOGĘ korzystać
      z jej usług jest niesprawiedliwy i opresyjny (grożą grzywną!). Jako obywatel
      stosuję więc nieposłuszeństwo obywatelskie (i oczywiście oglądam TVN i Polsat ;P).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka