80662270a 31.08.05, 08:17 przecz z abonamentem ! albo abonament albo reklamy ! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Puchatek Co na to feministki?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 08:17 Coooo, mąż zarabia, a żona wydaje?! No, pan raczył zażartować, ale teraz się poderwie minister(ka) Środa (zwłaszcza, że dzisiaj środa) i się panu dostanie po głowie za szerzenie stereotypów... Oj, dostanie... Na pana miejscu już bym zaczął szukać jakiegoś państwa, z którym Polska nie ma układu o ekstradycję ;) Odpowiedz Link Zgłoś
80662270a tworzymy fikcyjną rzeczywistość 31.08.05, 08:22 i tak mąż zarabia i żona wydaje może w końcu zagwarantujemy kobietom prawnie przewagę tężyzny fizycznej nad mężczyzną oraz nakażemy mężczyźnie rodzenie dzieci ? tak na marginesie jeśli po małżeństwach gejów powinna być poligamia a potem legalizacja pedofilii świat coraz bardziej przypomina wirtualną rzeczywistość medialną oderwaną od rzeczywistości fizycznej kiedyż było wiadomo co oznacza "rzeczywistość" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brak_naszej_TV Re: Gumowa retoryka Grzywaczewskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:24 Można ją naciągnąć w każdą stronę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Argos ABONAMENT RTV POD REFERENDUM !!!!!!!!!!!!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 31.08.05, 12:45 Najwyższy czas Odpowiedz Link Zgłoś
skowroneczek Re: prymitywne stereotypy!!!! 31.08.05, 11:31 Jestem oburzona tym co powiedział Grzywaczewski o kobietach i mężcyznach - zupełnie zresztę nieadekwatnie do meritum wypowiedzi!!!! Durnota i prymitywizm myślenia Grzywaczewskiego, które wyszły w tejj kwestii z całą wyrazistością to jedno, ale jest druga strona medalu: Dlaczego takie teksty przechodzą bez komentarza?!!!! Dlaczego dziennikarka z pierwszej półki pozwala na wypowiedzi w tym stylu i puszcza je bez komentarza w świat! ??? Pani Agnieszko, jeśli pani - kobieta z dorobkiem, z sukcesem zawodowym, zarabiająca pewnie po stokroć lepiej niż niejeden "mąż", pozwala na promowanie prymitywnego i niewiele mającego z prawdą stwierdzenia, to w jaki sposób nasza- kobiet pozycja społeczna ma się zmienić??? Mam żal o to do Pani. Same musimy wywalczyć sobie szacunek takich Grzywaczewskich! Jeśli to my nie będziemy walczyć ze stereotypani, to kto???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ower Re: prymitywne stereotypy!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:37 brawo skowroneczku ,bij ,zabij ,nie daruj -oto cala sufrazystka ,pewnie brzydka , niekochana ,z tysiacem kompleksów:)))) Odpowiedz Link Zgłoś
skowroneczek Re: pewnie brzydka, niekochana i z tysiącem komple 31.08.05, 11:44 No i co to za argument???? Odpowiedz Link Zgłoś
wqrwiony1 Re: pewnie brzydka, niekochana i z tysiącem kompl 31.08.05, 14:52 ano taki że krowa co dużo ryczy - mało mleka daje :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdziwiona Re: pewnie brzydka, niekochana i z tysiącem kompl IP: *.vxu.se 31.08.05, 16:35 wqrwiony1 napisał: > ano taki że krowa co dużo ryczy - mało mleka daje :> Ty, jak rozumiem, dajesz duzo mleka? Odpowiedz Link Zgłoś
kichote1 Do owera: 31.08.05, 12:23 Nie przesadzaj, ower. Zeby nie zgadzac sie z tym, co powiedzial Grzywaczewski, wcale nie trzeba byc ostatnia potwora. Faktycznie stereotyp o zarabiajacym mezu i wydajacej zonie jakos stracil ostatnio na aktualnosci. Poza tym nie podoba mi sie jego buta - juz dawno nie czytalam wywiadu z rownie zarozumialym czlowiekiem. A pani Agnieszka? Mysle, ze slusznie postapila nie komentujac slow swego rozmowcy - one po prostu nie wymagaja komentarza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daglas Tak ogólnie IP: 213.17.149.* 31.08.05, 12:27 Jak Agora dostanie telewizje to Jacek Żakowski ma pewny etat! Ale ze zdjęcie prawej ręki "redaktora" też trzeba się widać gęsto tłumaczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
villea Re: prymitywne stereotypy!!!! 31.08.05, 15:39 Nie ma się czym denerwować. Artykuł nie wymaga dodatkowych kometarzy, czy usuwania przez A. Kublik tego konkretnego określnia. Grzywaczewski nie tylko tym stwierdzeniem sie kompromituje, kompromituje się każdą wypowiedzią zawartą w tym wywiadzie jak i cała samą swoją działanościa w publicznej TV. Na szczęście pokolenie z mentalnością p. Grzywaczewskiego odchodzi. Jeszcze kilknascie lat i wymrą, a przynajmniej przestaną mieć dziadkowie możliwość publiczego wypowiadania sie, bo już nikt nie będzie chciał ich słuchać. 20latkowie, wychowani przez świadome swojej kobiecości i roli społecznej matki mają już zupełnie inne poglądy (pomijam oczywiście drechów z zawodówek)i dla nich stereotypy płci, wyobrażenie feministek rodem z ciemnogrodu jest obce. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: prymitywne stereotypy!!!! IP: *.range86-137.btcentralplus.com 31.08.05, 18:20 Wlasciwie to sie zgadzam, ale zeby byc do konca fair, to nie powinienes (-nas) wspominac o szkolach zawodowych w ten sposob, bo jest to generalizowanie i prymitywny stereotyp, ze ludzie po zawodowkach to drechy bez mozgu. Zastanow sie nad tym, jak piszesz o stereotypach. Odpowiedz Link Zgłoś
villea Re: prymitywne stereotypy!!!! 01.09.05, 10:28 Nie napisałam "ludzie z zawodówek" tylko "drechy z zawodówek", a więc tylko ta specyficzna część. Ale fakt, mogłam napisac tylko "drechy", bo mentalnosc dresiarska jest niezależna od typu szkól i można się na nią natknąc prawie wszędzie. Tylko, ze nie pisz, ze określnie "drech" też jest stereotypowe i niepoprawne politycznie, bo niby powiniśmy miec współczucie dla ludzi ze skrzywinoną osobowością i skłonnościmi przestępczymi ;> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbiga1 Re: prymitywne stereotypy!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:28 Oj prymityw, prymityw zarówno w podejściu do koncepcji programowej, obsad personalnych twórców a takze formuowania myśli na użytek wywiadu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek Albo misja i abonament bez reklam,albo komercja... IP: 193.201.167.* 31.08.05, 13:24 Albo misja i abonament, ale bez reklam, albo komercja i reklamy, ale bez abonamentu! Telewizja "publiczna" jest chyba teraz słabsza od TVN i Polsatu. We wszystkich stacjach nie ma specjalnie co oglądać, ale w przypadku "publicznej" muszę płacić abonament. Skandal! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lelekl Re: jarek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 02:59 >misja i abonament, ale bez reklam, albo komercja i reklamy, ale bez >abonamentu! Ta oczywista , podana przez Ciebie prawda, niestety nie dociera do często myślących inaczej polityków, obywateli i tut forumowiczów. Oczywiście, że tak jak napisałeś Odpowiedz Link Zgłoś
candice Re: Co na to feministki?! 31.08.05, 13:31 nie wydaje mi się niczym nienormalnym czy skrajnym to, że kobiety miałyby oburzyć się na tak głupi i szowinistyczny tekst. To przecież nieprawda, że mężowie zarabiają a kobiety wydają, czasem jest wręcz odwrotnie. Zresztą tak naprawdę wszyscy to iwmy, prawda? Tyle, że niektórzy mężczyźni woleliby, żeby tak było, więc uskuteczniają idiotyczne stereotypy. Dlaczego TVP schodzi na psy - pani Monika Olejnik to jedyne, co naprawdę lubię. Chyba pozostało na świecie jeszcze trochę osób, które nie oglądają M jak Miłość?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PW Czas przestać płacić... IP: *.polskieradio.pl 31.08.05, 08:22 Skoro abonament to już tylko 25% a widzowie chcący obejrzeć dobry program są spychani w kąt, to chyba czas przestać płacić abonament. Telewizja bez tych 25% sobie poradzi, a ja nie będę się czuł, jakby mnie ktoś dy.mał bez przyjemności... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monika Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:26 My płacimy i mamy nieobiektywną, nieciekawą chałę - TVP. Oraz inne TV jeszcze gorsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ttw Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 12:31 > Oraz inne TV jeszcze > gorsze. No na takim Pulsie w ciągu miesiąca potrafią puścić więcej perełek dokumentalnych niż w TVP przez rok i niekoniecznie po 23. Przyklad - kilka tygodni w sobotnie i niedzielne popoludnie stacja ta wyemitowala doskonały dokument w dwoch odcinkach o Witoldzie Gombrowiczu. Dlatego moim zdaniem abonament nie powinien byc przypisany do konkretnej stacji ale przydzielany w zależności od przedłożenia przez kilka stacji projektów na dany miesiąc rozstrzygnięcia konkursu i wypłacany po emisji programu. Powino sie takze zwracac uwage na to o jakiej porze stacja planuje wyemitowac taki program. Wygrywac powinni rzecz jasna ci ktorzy umiejscowia program w porze najbardziej dogodnej dla widza czyli przewaznie popoludnie lub wieczor. Na koniec roku powinno nastapic podsumowanie wszystkich wydatkow i publikacja calosci w internecie. Moim zdaniem powinno sie takze reanimmowac TV edukacyjna. Ja osobiscie wychowalem sie na niej - na takich programach jak Kwant, Kuchnia, Laboratorium, Encyklopedia II WŚ - i szlag mnie trafia kiedy widze jak w tym czasie upycha sie dzisiaj telenowele i inna durnote. Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas Re: oni mają przyjemność i pieniądze 31.08.05, 13:21 > Dlatego moim zdaniem abonament nie powinien byc przypisany > do konkretnej stacji ale przydzielany w zależności > od przedłożenia przez kilka stacji projektów na dany miesiąc > rozstrzygnięcia konkursu i wypłacany po emisji programu. pełna zgoda dofinansowywać prejekty niezależnie od programu tv który je produkuje i emituje. Ba, może nawet niezależnych producentów, którzy wynegocjują z dowolną tv warunki produkcji danego misyjnego programu. jest tylko drobny problem - komisja, która będzie opiniować projekty i dawać na nie forsę z abonamentu. W naszej rzeczywistości będą musieli w niej zasiąść politycy wszelkiej maści, rolnicy, tzw. artyści, pielęgniarki oraz górnicy. Nie zapominajmy o zwierzakach hodowlanych i reprezntacji wszystkich związków zawodowych. ale to i tak lepsze od utrzymywania molocha na Woronicza, z prywatnymi haremami decydentów (dyrektorów, prezesów itp.) oraz spółkami rodzinnymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ttw Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 20:52 > jest tylko drobny problem - komisja, która będzie opiniować projekty i dawać na > > nie forsę z abonamentu. W naszej rzeczywistości będą musieli w niej zasiąść > politycy wszelkiej maści, rolnicy, tzw. artyści, pielęgniarki Niestety tez dostrzegam ten problem. Nawet gdyby zasiedli tam ludzie zaufania jestem pewien ze tez bylyby problemy a co drugi program produkowalby na zmiane Lubaszenko z Pazura a na zasmazke Wajda. Takie sa realia. Dokladnie jak w przypadku zawodow prawniczych gdzie jesli nie masz w rodzinie prawnika... (choc ostatnia ustawa przynajmniej w tym srodowisku moze cos zmieni kiedy ustawa o funduszu filmowym boje sie ze zakonserwuje stare uklady). Odpowiedz Link Zgłoś
villea Re: oni mają przyjemność i pieniądze 31.08.05, 16:00 Film o Gombrowiczu leci w PULSie regularnie co jakis czas od momentu jej powstania, sama juz trafiłam na powtórkę ze 4 razy. Poza nieprofesjonalnymi programami z katolicko zindoktrynowanymi gadajacymi głowami są same powtórki. Szkoda częstotliwości na taką pseudotv. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ttw Re: oni mają przyjemność i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:09 > Film o Gombrowiczu leci w PULSie regularnie co jakis czas od momentu jej > powstania, sama juz trafiłam na powtórkę ze 4 razy. Ja ogladalem tylko raz i chetnie obejrzalbym go jeszcze raz a potem jeszcze raz bo warto ogladac i sluchac tak madrych ludzi. Dlatego nie mam nic przeciwko powtorkom takich programow. Pewne produkcje mozna ogladac na okraglo i wciaz sie nie nudza jak chocby filmy Bareji. > Poza nieprofesjonalnymi > programami z katolicko zindoktrynowanymi To twoje zdanie ze sa zindoktrynowane. Dwa nie musisz ogladac Pulsu akurat wtedy kiedy one leca. Mnie tez nie przypadaja do gustu wiec zwyczajnie ich nie ogladam. No i najwazniejsze nawet katolicy maja prawo szczegolnie w takim kraju jak Polska do posiadania swojej telewizji i programow traktujacych o katolicyzmie i o wszystkich zwiazanych z religia spraw. W koncu zyjemy w wolnym kraju gdzie podobno panuje wolnosc slowa i wyznania. > gadajacymi głowami są same powtórki. A myslisz ze co moze zaoferowac TV Puls jak nie skromny program z duza liczba powtorek. Ta TV nie moze liczyc na srodki z abonamentu. Poza tym to prywatna telewizja gdzie rzadzi rachunek ekonomiczny dlatego program jest skromny. Ale i tak jest bardziej misyjna niz wszystkie programy TV publicznej razem wziete i ciesze sie ze taka TV powstala. > Szkoda częstotliwości na taką pseudotv. Nie od razu Krakow zbudowano. Odpowiedz Link Zgłoś
etylkapl Re: oni mają przyjemność i pieniądze 31.08.05, 13:11 zawsze płacę abonament za chałę, powtórki i utrzymywanie złodziei, kto nie zaczął, niech nie płaci, bo jak zarejestruje odbiornik, to złodziejscy inspektorzy ze złodziejskiej poczty go znajdą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: widz To ty jeszcze płacisz???. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:51 ...przez takich wlaśnie robią co chcą -nie płacić i bojkotować!! Może słupki zmuszą ich do refleksji!! Odpowiedz Link Zgłoś
anwb Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 08:27 Niestety telewizja zostala opanowana przez kacze rozumki. Ten wywiad przyklad tego kaczego prymitywzmu podbudownego bezmyslana pewnoscia siebie i przekonaniem o jednynej slusznosci. To zgroza! Komuno wroc! Przynajmniej w telewizji. Wtedy takiej cenzury nie bylo i sie nie kryla, nie udawala. Odpowiedz Link Zgłoś
studioturos Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 08:50 > Niestety telewizja zostala opanowana przez kacze rozumki. Ten wywiad przyklad > tego kaczego prymitywzmu podbudownego bezmyslana pewnoscia siebie i przekonanie > m > o jednynej slusznosci. To zgroza! Komuno wroc! Przynajmniej w telewizji. Wtedy > takiej cenzury nie bylo i sie nie kryla, nie udawala. Wszedzie tylko kaczki! To chyba jakies zboczenie, naprawde czas sie zaczac leczyc!! Czy jak ogladasz pszczolke maje, to tez widzisz Kaczora, albo i dwoch?? Poje..a, poje..a polka cwana, ku.. jego mac je..a... Z Kaczym pozdrowieniemm "spieprzaj dziadu" Wasz upierdliwy zwolennik Kaczorów dwóch... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dawid Re: Monikę poraził raport PIN o O.Hejno ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:31 Jako osoba porażona, nie mogła sprostać żadnym konkursom. No może w jednym konkursie Monika Olejnik zwyciężyłaby, gdyby taki był, oczywiście. Zwyciężyłaby w konkursie porażonych, "kogo bardziej poraził raport PIN". Drugie miejsce Leon Kieres. Tak typuję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taki_jeden_i_drugi Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 08:44 Temat niewart tego by go puscic tylko dla wtajemniczonych... Nawet gosciom wolno? A prosze! Skowronski jest o niebo lepszy od Lisa, Najsztuba, czy Żakowskiego, dorownuje Wildsteinowi w Pulsie. Olejnik powinna sie bardziej cenic, to przerzucenie na godzine bliska polnocy jest bardzo niesmaczne... Forum nie powinno konkurowac z Lisem, bo nie wygra, po prostu tani jest brzydsza od Lisa. Filmy w telewizji po 20,00 sa poprzedzane tak wielka iloscia reklam i tak niepunktualnie puszczane, ze tylko najgorliwsi zostaja przy jedynce, reszta spieprza na inne programy (nie zapominajmy ze jest juz ich sporo!). Uczciwiej troche, trzymac sie rozkladu, a jedynkowicze wroca... Gowno mnie obchodzi ile telewizja musi zarobic na misje. Ja sie pytam dlaczego ro bi sie wielki cyrk ze skokow narciarskich w srodku lata, a nie nadaje relacji z mistrzostw na ktorych kajakarze "nabrali" mnostwo medali? Jakby jednego nie bylo, to by bylo drugie? No........ Telewizyjne programy w Publicznej sa za drogie... "Debata" pana Durczoka jest kretyńskim programem, który mam nadzieję zniknie, wraz z tym idiotą z telewizji... Pozdrawiam tych, co dotyczali do konca Widownia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor, autor Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 14:53 Skowroński jest całkiem dobrym dziennikarzem, pierwsze odcinki jego programu "czarny kot, biały pies, czy jakoś tak" oglądałem z zainteresowaniem, później było już tylko gorzej, chyba dlatego, że w co drugim odcinku gościem był Macierewicz, co czyniło cały program mało wiarygodnym. Wildstein to oszołom, którego nie lubię, ale udało mi się zobaczyć fragment jego programu i było całkiem ciekawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: publicysta Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: 217.153.35.* 31.08.05, 09:22 Ten facet jest skrajnie niekompetentny same porażki to wstyd ze ktos taki jest szefem tvp1 publicystyka nie przekroczy 9% a ja pamiętam jak Gość Jedynki miał rekord 18% ogladalnosci 9-12 był standardem jaki proeseldowski co za kpiny Żakowski to bełkot i dlatego widzowie go nie ogladali nie promuje sie wlasnych dziennikarzy z tvp tylko sciaga miernoty i spadat z tvn czy Polsatu ale kolesie z PO chcą sprywatyzowac TVP a jak sie obnizy loty do poziomu zera to kolega bedzie mogł tvp taniej kupić proste i straszne Odpowiedz Link Zgłoś
villea Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 16:16 Tez nie rozumiem dlaczego tv o takim potencjale nie moze wypromować kogoś nowego, bez obciążeń, z klasą. Na rynku mediów mamy do czynienia z jakimś zamkniętym obiegiem tych samych twarzy. Ile stacji już zaliczył Skowroński czy Żakowski? Bujają się z jednej stacji do drugiej - to jest wystarczający sygnał dla ew. pracodawcy tych panów, ze ten "produkt" sprzedaje się słabo. Ale jakoś ciągle ktoś znowu "daje im szansę" niczym stażystom a nie facetom, którzy już powinni gwarantować najwyższa jakośc i dobrą markę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: serwo Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.icpnet.pl 31.08.05, 09:24 Czy to aby jeszcze polska telewizja? Wydaje się ,że to telewizja przykościelna ew. watykańska! Żadnego pluralizmu światopoglądowego, o obiektywiźmie lepiej nie mówić. Proponuję prwatyzacje TVP (nawet oddanie jej za darmo)! Precz z abonamentem - kolejnym podatkiem na niebotyczne apanaże nierobów z KRRiTV! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dawid Re: Telewizja TVP, raczej synagogalna ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:36 Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 Po co w ogóle media tzw. publiczne? 31.08.05, 09:26 Po co w ogóle media tzw. publiczne? Ileż w nich marnotrawstwa podatniczych pieniędzy nie mowiąc już o nonsensowności abonamentu radiowo-telewizyjnego. Przecież media papierowe (prasa, książki) znakomicie sobie radzą bez wtrącania się państwa. Czy rząd ma zacząć drukować publiczne gazety, publiczne ksiażki i ściągać za to abonament prasowo-książkowy? A cóż takiego jest w RTV publicznym czego nie ma na kanałach prywatnych? Na ekranie ten sam Rambo tu i tam biega z karabinem a w radio leca te same "hity z satelity". Szczytem kuriozalności jest utrzymywanie telewizji "Polonia". Proponuję: zlikwidować abonament RTV i zredukować liczbę państwowych kanałów radiowych do 1-go, telewizyjnych do 1-go i opłacać to z budżetu; zamiast dotychczasowego profilu TV Polonia (odgrzewane kotlety z innych kanałów) nadawać profesjonalny program w obcych językach promujący Polskę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dawid Telewizję POLONIA trzeba wyrwać z łap żydokomuny! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:40 Zaraz będzie lepsza i bardziej potrzebna. Sama nazwa jest nieadekwatna do programu. TV Polonia to nieustający festiwal kultury żydowskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 Ale dla kogo jest niby TV-Polonia? 31.08.05, 10:58 1. TV Polonia jest dla Polonii? Wątpię - sam wiesz, że ta stacja nie ma w praktyce wartościowych, własnych programów tylko nadaje odgrzewane kotlety innych stacji względnie równolegle to samo. Po co takie dublowanie, pytam? Przecież ludzie za granicą mogą sobie obejrzeć na satelicie także inne programy publiczne i skoro masz dostęp do TV1 czy 2 to po co jeszcze TV Polonia? 2. I teraz promocja naszego kraju. Przecież to żenada robić to po polsku. Dla kogo ta promocja? Dla Polaków za granica? Oni tego nie potrzebują a jeśli już to patrz punkt 1. Natomiast dla świata to powinien istnieć profesjonalny program TV głównie po angielsku i dodatkowo po niemiecku, francusku, hiszpańsku i rosyjsku. Takie serwisy mają inne kraje i tym się promują. Tylko prosze o profesjonalizm, bo to co prezentują spikerzy PR5 czyli Radia Polonia jest żenujące: jakieś jąkanie się ze szkolnym, polskim akcentem. Brać przykład z holenderskiego Hilversum czy rozgłośni skandynawskich albo Deutsche Welle: oni mowią normalnym angielskim, nawet Chińczycy już to potrafią (CCTV). Powtarzam: w tym kszałcie TV Polonia nie ma sensu. Szkoda na to naszych podatniczych pieniędzy. Panowie z Mysliwieckiej 3 przez 5 przez piąte przez dziesiąte czy gdzie tam siedzicie na ciepłych posadkach, ruszcie się na parking TIR-ów za rogiem i weźcie na 10 minut jakiegoś angielskiego kierowcę, który tam się nudzi, postawcie mu obiadek a on wam przeczyta przygotowany tekst londyńskim cockneyem, że mucha nie siada, po co tak się męczyć i wstyd robić? Odpowiedz Link Zgłoś
kichote1 Re: Telewizję POLONIA trzeba wyrwać z łap żydokom 31.08.05, 12:28 Blagam! Obudz sie! Gdzie masz te zydokomune, no gdzie?! Wymarla gdzies pod koniec lat 50., albo wyjechala budowac lepszy swiat na Bliskim Wschodzie. Co za omamy Cie drecza?!!? Odpowiedz Link Zgłoś
anjew Cala TV misyjna. ch..owe seriale zamiast dobrej... 31.08.05, 14:29 ...publicystyki... Tony reklam pomiedzy nimi... Nie place abonamentu i placic nie bede, dopoki bedzie tak, jak jest... PS. Dawid: son, put down the crack pipe and step away from the computer... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor, autor Re: Po co w ogóle media tzw. publiczne? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 14:56 Zgadza się, telewizja publiczna potrzebna nie jest. Gorzej z radiem - niestety te komercyjne to jeden, wielki gniot, a Biska i PR 2 dają radę. Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Przeciez 3/4 tego "wywiadu" to obrona "biednego", 31.08.05, 10:02 "pokrzywdzonego", wyrzuconego z okienka przez "krwiozercza" prawice Zakowskiego. No coz widze, ze interes kastowy (dziennikarski) i 100 % zbieznosc "dziennikarstwa" Zakowskiego z linia programowa GW niektorym w sposob wyrazny zaburza zdolnosc myslenia ..... Odpowiedz Link Zgłoś
woodya Re: Przeciez 3/4 tego "wywiadu" to obrona "biedne 31.08.05, 10:29 a ten z TVP broni swego nudnego Skowronskiego - kazdy ciagnie w swoja strone tyle ze GW robi to za swoje pieniadze wiec jej wolno a TVP za nasze wiec jej nie wolno.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: demis Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:11 prosze mi wytłumaczyć jakimi sposobami kieruje się telewizja okreslając ilość ludzi którzy oglądają dany program .Za cholerę tego nie moge zrozumiec .8oooooo oglądało jakiś tam program-proszę być tak miłym i mi to wytłumaczyć czy macie państwo urzadzenia które wam to podają czy ?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ol' bastard a wydarzenia sportowe i kulturalne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:24 ja mam pytanie jakim to cudem znów Polacy nie zobaczą mundialu!!tylko pusci go kodowany Polsat sport na co idzie kasa!!dzięki Małyszowi tvp wykupiła Champions League!! a reszta kasy poszla pewnie na nowy budynek dla waniek?? a ludzie na wsi maja z pewnościa dostęp do TVP Kultura Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antoni44 Żakowski - dziennikarz "obiektywny inaczej" ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:33 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grze za co płacę abonament? IP: *.stat.gov.pl 31.08.05, 10:21 z taką polityką, to proszę do tv komercyjnej. Chcę publicystyki również w normalnych godzinach. Poziom programu tvp w ciągu ostatnich miesięcy znacznie się obniżył. A I program tvp niedługo sięgnie dna. Odpowiedz Link Zgłoś
vegas Re: za co płacę abonament? 31.08.05, 10:29 to ktos jeszcze placi abonament? dofinansowywanie bubli ekonomicznych i pseudomisyjnych jest nielogiczne i wrecz niemoralne. Odpowiedz Link Zgłoś
woodya heheh a za kwiatkowskiego 31.08.05, 10:28 ponoc bylo tak zle ze nie ma misji, ze za malo kultury ze nie pokazuje sie w dobrych godzianch i ze same komuchy. A teraz - sama prawica i to kiepska (jak nudny skowronski) wywalili kabaret lipinskiej co przezyl komuchów i solidarnosc, kulture wypchneli do osobnego kanalu co oglada go 800 osob bo nie chca go udostepnic kablowka. nawet biedna olejnik sie nie ostała o ludzkiej godzinie - moze na 3 w nocy ja przesuna??? albo niech robi program poranny o 5??? ech juz wole kwiatkowskiego - było choc smieszniej a nie tak nudno i glupio jak teraz. Ale pewnie teraz jest slusznie i po bozemu ale popis.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antoni44 Re: A moze by tak wywalić obu i poszukać kogoś.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:46 Do telewizji Kwiatkowskiego to może tęsknić tylko komuch. Niestety, kabaret-knot Olgi Lipińskej miałem możność widzieć tydzień temu, zdaje się na Polonii. Natychmiast zmieniłem kanał, oczywiście. Więc twoja radosna wieść o wywaleniu Lipińskiej, nie jest prawdziwa, niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: golem_t Re: A moze by tak wywalić obu i poszukać kogoś.. IP: 195.116.43.* 31.08.05, 11:41 Wiesz kabaret Olgi Lipińskiej wymagał użycia głowy aby go zrozumieć. To nie "Lokatorzy" gdzie śmiech z taśmy informuje, że właśnie powiedziano żart. Podobno szef TV 1 też nie rozumiał kabareciku a pani Olga nie godziła się na podłożenie smiechu. Czytając ten wywiad widać, że stanowisko zdecydowanie przerosło gościa. Na prawdę trzeba mieć inteligencję na poziomie jaja pingwina aby nie wiedzieć, że wstawienie Moniki O. gdy obok leci opera mydłana rodu Mostowiaków nie jest dobrym posunięciem. Ale cóż można wymagać od faceta, który nawet nie stawał do konkursu na zajmowane stanowisko tylko dotał je za zasługi - wypisanie 21 postulatów na kawału sklejki. Za kupony od tago czynu to będą żyć jeszcze jego wnuki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Widzieliście jaki postawiła sobie TVP budynek w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:33 Warszawce ? Na to idą nasze pieniądze i na pensje ,a w wakacje i święta lecą powtórki sprzed 20 lat . Śmiech na sali . Dymią nas gdzie tylko można . Zasrana polska i polaczki . Czesi was we wszystkim wyprzedzili . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andy do tego głuptaka od telewizji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:52 Faceciku, bierzesz moja kasę i trwonisz ja. Powinienes dostac wielkiego kopa i zabrac sie za grabienie trawnika przed moim domem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Prawica dla Polski to dramat! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:52 Macie próbkę tego co nam zaserwuje prawica po wyborach.Bedzie propaganda jakiej nie bylo za komuny.Juz teraz media kreują partie ,ktore mają wygrac.Dzisiaj to media decyduja kto wygrywa.SLD niestety nie udalo się przejac TV ale skutecznie zrobily to spasione kaczory. TV I jest obecnie nie do ogladania.Jest nieobiektywna.A pani Olejnik się ostała tylko dlatego ,że ostatnie miesiace podlizywała się prawicy.To typowa horągiewka, przykre. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andy Re: Prawica dla Polski to dramat! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:56 Ty sieroto po komunie, ciesz sie, ze mozesz pisac i nie idziesz siedzieć za to Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Prawica dla Polski to dramat! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:17 Andy, ty zaslepiony ćwiećinteligencie ,nie jestes w stanie mysleć normalnie.Potrzebujesz swojego wodza,gdyz nie potrafisz myslec samodzielnie.Rozczaruje cie bardzo ale z komuna nigdy nie malem nic wspolnego ale ciesze sie tez z tego ,ze nie po drodze mi z glupkami takimi jak elektorat kaczorow.To nieudacznicy tacy ,jak ty. Odpowiedz Link Zgłoś
krysia.tuchalowa te udacznik !!! 31.08.05, 11:40 zamiast tracic czas na pisanie bredni i to z bledami, proponuje lekture slownika ortograficznego !!! Po tobie widac, jaki poziom wyksztalcenia dala ci komuna. A teraz napisz sto razy slowa "CHORAGIEWKA " !!!!! Aha i jeszcze jedno. Typowo prymitywne podejscie do tematu. jak nie ma argumentow, w uzycie ida obelgi. Do roboty!!! Myslenie naprawde nie boli !!! Aha i dobra rada, nie bierz lepiej przykladu ze swoich bohaterow, Peczaka, Sobotki, Jagielly. Ale to ponoc elektorat Kaczorow jest glupi he he Odpowiedz Link Zgłoś
zyks Olejnik 1.miała złą porę 2.była za często. Ad1.:o 31.08.05, 10:50 tej porze nie mogła być naprawdę agresywna i kontrowersyjna, a tego wymaga jej formuła. Ad2.: 4 x w tygodniu to o wiele za dużo. Wypstrykiwała się z tematów i często mełła sieczkę. To powinno być (z jej strony) perfekcyjnie przygotowane, a 4 x w tygodniu nie da rady. Lepiej mniej, a lepiej. 1 raz regularnie, góra 2 razy (okazjonalnie, jak jest temat).Wtedy byłoby wiadomo, że TRZEBA oglądać. Co za dużo, to niezdrowo. Lubię ją, ale po pół roku miałem dosyć, zaczęły drażnić maniery, błahość tematów, rozmówców i kiepski ich dobór...I jeszcze jedno: do laurkowych tematów sie p.O. zupełnie nie nadaje:), to jest sprzeczne z jej wizerunkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:51 Popieram , popieram . Ale też zostałam wyróżniona -zaliczam sie do 9%/myslącej/ mniejszości hahaha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andy Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:57 jesteś świetna gaga Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 11:01 kolejne odejście p.Moniki Olejnik już wkrótce ? wszyscy po kolei robią ją w jajo. pora na telestwora... Odpowiedz Link Zgłoś
krysia.tuchalowa nareszcie... 31.08.05, 11:45 co za duzo, to niezdrowo. Zatrzymala sie w czasie, nie ma nic nowego do zaoferowania. A rola nerotycznej i agresywnej dziennikarki juz sie opatrzyla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m. Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:05 zadam wywiadu z zona tego biurwokrata. chcialabym wiedziec jak sie czuje, gdy slyszy, jajk jej maz wychodzi na swiat z takim tekstem: 'Czyli musi być mąż, który zarabia, i żona, która wydaje.' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sd Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:06 sprywatyzować to dziadfostwo i będzie świety spokój a tak to wylęgarnia synekuralnych posadek dla ludzi od niczego i do niczego. połowa klanu publicystyki to potomki kraśków i innych riczardsonów. olejnik wiadomo jak została dziennikarką. z wykształcenia jest zootechnikiem czy cuś. jakby było prywatnie to by było sprawiedliwiej i normalniej bo misji jak nie było tak nie ma bo chyba trudno nazwać kanał kultura działalnością misyjną - mchyba tylko dla wybranych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MKS Abonament!!! IP: *.pl.abb.com / *.abb.pl 31.08.05, 11:28 Szlag by ich trafił. Inne telewizje nie mają ani promila z abonamentu a i bez niego potrafia robić, dodajmy zoraz lepsze, programy bublicystyczne. Czy ktoś w końcu utnie temat daniny dla tej Spółki. Panowie i Panie, przyśli posłowie i inne tam, koniec z bonamentem albo koniec z reklamami w TV publicznej. Na jedno i drugie jednocześnie się nie godzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: telewidz Re: Telewizja musi zarobić na misję IP: 156.17.92.* 31.08.05, 11:29 Jestem bardzo zaskoczony informacją, że program pani Moniki Olejnik jest tzw. "misyjny" czyli zaliczony (ciekawe przez kogo?) do programu wypełniającego misję kulturalno-oświatową telewizji publicznej. Dla mnie i zgodnie z definicją stosowaną przez BBC jest to typowy program polityczny bez żadnych wartości kulturalnych, oświatowych czy tym bardziej informacyjnych. Proszę sobie wyobrazić, że takie programy jak kulinarne typu gotowanie na ekranie również telewizja publiczna zalicza do tzw. misyjnych. Swoją drogą dobrze się dzieje, że odchodzi się od nowej ramówki. Dla mnie to był straszny dziwolag. Najpierw wiadomości, potem zapowiedż o pogodzie potem kilka minut gadających politykierów i prognoza pogody - istna zgroza. A tak na marginesie a propos telewizji publicznej i "misyjności" - we wczorajszym programie telewizji polskiej jedyny program warty obejrzenia był nadawany po północy -myślę o koncercie Kaczmarskiego. Nie dziwię się, że telewizja publiczna ma kłopoty z opłatami abonamentowymi bo i za co płacić? Ciekawe i wartościowe programy zajmują tyle samo czasu co w telewizjach komercyjnych. Tęsknię do czasów gdy mieszkałem w Angli i miałem do dyspozycji kanały BBC. Mam propozycję aby zamiast telewizji publicznej wykupić prawo do retransmisji programów BBC dodając polskie tłumaczenie. Na pewno będzie taniej i o wiele bardziej interesująco i wartościowo. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: psiakrew! Jak dla mnie to TVP nie istnieje. IP: 217.153.26.* 31.08.05, 11:29 I od dawna przegrywa z "I" jak Internet. I kropka. Pomylili telewizję publiczną z domem publicznym. Nie gustuję. Co to za TVP, bez kabareciku Lipińskiej? ________________ www.julunga.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konrad i znowu ta GW... IP: *.sgh.waw.pl / *.sgh.waw.pl 31.08.05, 11:30 Przecież Skowroński jest 100 razy lepszym dziennikarzem od Żakowskiego. A numer, który Żakowski zrobił pani Staniszkis jest jedny z najohydniejszych w przeciągu ostatnich 10 lat polskiego dziennikarstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TVP-passé Co ten facet robi w publicznej TV? IP: *.217.128.249.coditel.net 31.08.05, 11:32 I ktos z takim nstawieniem pracuje w publicznej TV. Moze bedac takim swietym analitykiem powinien pracowac w TVN badz innej stacyjce. Juz w podstawowej szkole dzieci sa uczone, ze telewizja powinna tez uczyc.CZy ten pan o tym wie? Nieee... bo przed oczkami ma tylko sondaze, slupki, wykresy... Konstatując, dziekujemy Ci Dworaku. Blee. Odpowiedz Link Zgłoś
stirling Re: Telewizja musi zarobić na misję 31.08.05, 11:37 A efekt będzie taki, że nie będę czekać do nocy na lubiany przeze mnie program M.O. bo o tej porze po całym dniu pracy lecę z nóg. pooglądam sobie TVN24. Gratuluję, panie dyrektorze. Czy wam jest naprawdę tak trudno zrozumieć, że odbiorcy publicystyki i kultury pracują? I ani 16 ani 23 to nie jest dobra godzina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Edek Nie płacić abonamentu na pasożytów ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:41 POZDRO ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc Precz z parwicą w TV! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:49 Ci ludzie nie wiedzą ,jak sie zarabia pieniadze i gdzie....Moze pan Skowroński coś wniesie...a moze nie.To ma być biznesplan,oszolomy ?Poki co to jeszcze telewizja publiczna a nie poletko kaczek dziwaczek.Poki co! Odpowiedz Link Zgłoś
pc1935 Re: Precz z parwicą w TV! 31.08.05, 21:25 Popieram! Nie dla PARWICY w TV! Nie wiem co to jest parwica, ale się tego boję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc TVN 24 do kitu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:58 TVN 24 to nic innego jak jakis marny brukowiec.Podaje informacje z magla. Dla niej wzniejsze sa informacje ze swiata ( czytaj z USA) niz to co jest w Polsce.Trudno sie dziwic skoro jest sie na garnuszku mocodawcow z USA.Wydawaloby się ,ze telewizja prywatna poda informacje rzetelnie i powaznie a tu wczoraj zamiast rozprawic się z aferą Miodowicz/Jarucka zrobila sobie kabaret, zeby umiknc zajęcia stanowiska wobec winnych ( czytaj przyszlych rządzących) Z władzą zawsze lepiej , prawda panowie walter.Dlatego mimo wszystko ogladajcie TV I zawsze to swoi. Odpowiedz Link Zgłoś
pc1935 Obywatelskie nieposłuszeństwo! 31.08.05, 11:47 Miała być misja, jest pogoń za zyskiem. Miała być edukacja, jest zabawianie z rechotem w tle. Olejnik przegrała z "M jak miłość", Żakowski z "Głupim i głupszym". Zamiast tłumaczyć świat dookoła, tabloidyzacja programów informacyjnych. Ja nie mam zamiaru płacić za coś czego nie akceptuje, co mi się nie podoba i czego nie oglądam. Definicja encyklopedia.pwn.pl/51021_1.html pasuje moim zdaniem jak ulał do niepłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, który jest tak naprawdę podatkiem celowym. Telewizja i radio nie są publiczne, tylko państwowe - coraz częściej nawet ich szefowie mówią o tym otwartym tekstem. Są to przedsiębiorstwa państwowe, których głównym zadaniem jest zarabianie pieniędzy. Abonament przymusowo płacony dla spółki tylko dlatego, że ona istnieje i ja MOGĘ korzystać z jej usług jest niesprawiedliwy i opresyjny (grożą grzywną!). Jako obywatel stosuję więc nieposłuszeństwo obywatelskie (i oczywiście oglądam TVN i Polsat ;P). Odpowiedz Link Zgłoś