Dodaj do ulubionych

Muzeum dialogu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 20:51
Wreszcie decyzja w tak bardzo potrzebnej sprawie,kiedyś już coś mialo się
dziać w tej sprawie.Z placem na którym powstanie muzeum wiąże się b wiele
moich wspomniń z pierwszych dni ojcowstwa, tam jest Pawiak i tam była też
sprawa ogromnej tragedii ,było Powstanie Żydów z Nowolipek mam Żonę i mam już
60 lat.Zawsze smuciła mnie sytuacja mojej niwiedzy o Zydach, zwsze zadawałem
sobie pytanie dlaczego w Polsce w której się urodziłem występuje wokól
relacji o stsunkach i historii Żydów i Polaków tak wiele kontrowersyjnych
wrogich nie budujących moim zdaniem opinii a w sumie wrogości, zawsze
chciałem widzieć tych prawdziwych w narodowych strojach Żydów , z
zaciekawieniem w przkazach TV ze Świata coś tam nieraz pokazano ale tylko
tyle. Dla mnie a dość dużo próbowałem na ten temat czytać zawsze była
bariera. Jak dzieci były małe to chodziłem na spacery do lasku między ulicami
Odrowąża i Wincentego tam swego czsu postrzegłem stosy płyt nagrobkowych z
napisami wjęzyku Hebrajskim,poźniej dowiedziałem się że pochodzą z cmentarz
Żydów.Był to szok dlaczgo tak leżą i niszczeją kto to zrobi i
dlaczego,uzyskiwałem na zadawane pytanie wręcz niewiarygodne informacje.Myślę
że te wręcz niewiarygodnie zaniedbane zaniedbane i w sumie zakłamane opinie o
wzajemnej wrogości Żydów i Polaków które w moim życiu do mnie dotarły
zostaną przedstawione w pełnej prawdzie historycznej, musi powstać czas
odkłamania i pełnej prawdy choćby miała ona być gorzka dla obu stron.
Urodziłem się nad Bałtykiem w Kołobrzegu i tam tkwię i szukam prawdy
historycznej,do Warszawy przywarłem od 1956 roku ,jest to miasto strasznych
krzywd i nieszczęść i tak mnaprawdę to go nie kocham ale chciałbym aby moje
dzieci tu rodzone je pokochały. Ogromnie się cieszę z tej decyzji powstanie
mam nadzieję miejsce gdzie te ciągle skłócane narody znajdą początek powrotu
do pełnego wzajemnego szacunku bo on nam się należ. Pozdrawiam wszystkich
znamienitych Goości którz obecni byli w dniu tak donisłym na placu w którym
powstanie początek uzdrowienia nas nas wszystkich.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka