Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    stradivarius - impusl

    07.09.08, 11:29
    witajcie dziewczyny,
    jak wiadomo zakupy są najlepszym wyjściem, kiedy kobieta jest smutna. chociaż
    staram się planować zakupy i nie nabywać rzeczy, które zupełnie do mnie nie
    pasują, wczoraj pokierowałam się impulsem:/ jestem filigranową kobietką
    (1,60cm i 40kg żywej wagi), co za tym idzie, trudno mi dobrać na siebie jakieś
    spodnie. poszukiwałam wczoraj czarnych klasycznych bardzo spodni, nie jakichś
    super eleganckich, ale prostych - takich, co by można nosić do wszystkiego.
    niestety - większość za długich (ale to nawet nie taki problem, zawsze
    skracam) i za wielkich w biodrach (to jest problem, nie chcę wyglądać, jak bym
    miała w spodniach miejsce na pieluchę).
    i tu się zaczyna. stradivarius. znalazłam tam kupę rurek w różnych kolorach, a
    że szelskie jaskrawe kolory odpadają, zabrałam do przymierzalni brązowe i
    granatowe (do czarnych się nie dokopałam, były jedne, ale za duże, pewnie
    mogłam jeszcze trochę pokopać:/). w związku z tym, że rozmiar 34 był idealny
    [!], co naprawdę rzadko się zdarza, poszłam na żywioł i bez pomyślunku kupiłam
    brązowe (granatowe za bardzo przypominały jeansy, a nie potrzebowałam
    kolejnych takich).
    i teraz nie wiem, co zakładać do tych brązowych rurek:] trochę brązu jest w
    mojej szafie, ale to zazwyczaj jakieś przewiewne koszulki, które jakoś łączę z
    jeansami. ale jak nosić takie spodnie? to ciepły odcień w kolorze mlecznej
    czekolady, ale pod światłem wydaje się, jakby delikatnie wpadał w rudość.
    chwilę wcześniej kupiłam też ciemnobrązowe oxfordy i tak się zastanawiam, czy
    będą pasować?
    większość mojej garderoby to ubrania (i buty) czarne i zielone (stonowane, nie
    jaskrawe). wiem, że nie wszyscy tolerują połączenie czerni z brązem, ale kiedy
    wczoraj przymierzałam, nawet nie wyglądało to tak źle. a wy jak myślicie?
    proszę o jakieś, jak, co, z czym? bo trochę jednak żałuję tego zakupu i nie
    wiem, czy nie wybiorę się do stradivariusa, żeby zwrócić te spodnie:] ale
    jednak mi żal, bo nieczęsto uda mi się tak dopasować rozmiar
    Obserwuj wątek
      • bonzee32 Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 11:47
        hehe ja mam troche inne podejscie.. Tydzien temu kupialam sobie
        sukienke, przed chwila do niej torebke, a teraz szukam do niej
        trencha :-)
        • muzykapop Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 12:08
          no wiesz, to nie jest tak, że szukam rzeczy do tych spodni tylko w szafie;)
          jasne, mogę dokupić 'specjalnie' pod spodnie, ale po pierwsze - nie od razu, po
          drugie - nie wiem co;)
          dlatego proszę o rady
          • magdal-ena2 Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 12:30
            Zostaw je :). Skoro tak trudno Ci dobrać rozmiar, to nie przepuszczaj takiej
            okazji. Ew. wybierz się jeszcze raz do Stradivariusa i wymień kolor.

            A do brązu możesz zakładać jasną górę - jakieś biele, kremy itp kolory. Zdarza
            mi się łączyć brąz z czarnym. Zdaje się, że w lipcowym Instyle były różne
            stylistyczne mity - m.in. ten o brązie i czerni :). czasem ciekawie wygląda
            połączenie brązu i czerwieni, ale wg mnie trzeba w tym wypadku bardzo dobrze
            zgrać odcienie. Zieleń również może pasować. Mam tylko nadzieję, że dobrze
            wyobrażam sobie ten brąz ;).
            • dakota77 Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 12:32
              Ja czasem lacze braz z czernia, ale tylko w jednym przypadku- gdy stroj jest
              czarny a skorzane dodatki ( buty, pasek czy torebka) w brazowym kokorze,
              najchetniej rudym/karmelowym. Inaczej to sie rzadko dobrze zgrywa.
              Do brazwoych spodni mozesz nosic bez, kremowy, zielony, mysle, ze zgaszona
              czerwien tez.
              • nessie-jp Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 18:30
                Czerwień na pewno, jeśli te spodnie mają kolor jesiennych liści, że się tak
                poetycko wyrażę. :) Z tym że oczywiście nie czerwień malinową czy koralową.
                Jeśli spodnie są rzeczywiście JASNObrązowe, to ciemnobrązowe buty będą do nich
                doskonale pasować.

                W ogóle z opisu te brązowe rurki bardzo ładnie muszą wyglądać. Zdecydowanie je
                zostaw!
      • ul4 Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 12:38
        mysle ze oprocz wyzej wymienionych kolorow, mozesz tez poprobowac
        zestawic te spodnie z jakas musztardowa gora
      • cioccolato_bianco Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 12:43
        tzn chcialas zapytac z jakimi kolorami nosic te brazowe rurki? ;)
        ja lubie najbardziej braz z brazem, z bezem, z szarym i z biela. dla
        kontrastu z ciemna czerwienia lub fuksja. z zielenia nie, ale ja
        zielonego w ogole nie lubie ;)
      • ensoleillement Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 13:52
        ja lubię brąz z fioletem i takim morskim zielononiebieskim. I uważam, że taka
        czekolada dobrze wygląda z czarnym:) No i jeszcze jest look jesienny- jakieś
        dobrze dobrane pomarańcze, zielenie i beże.
      • zielona-karuzela Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 16:50
        oxfordy bęą pasować, a jeżeli chodzi o kolory pasujace do brązu to:
        -beż
        -zielony(więc tu masz kłopot z głowy:P)
        -granatowy, szafirowy
        -turkusowy
        -szary

        a wszytskim szukającym pomocy w dobieraniu kolorów polecam stronkę
        blog.wearpalettes.com/
      • simple_woman Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 17:29
        Jeżeli tak świetnie leżą to ich nie zwracaj. Co najwyżej możesz spróbować
        wymienić na czarne, jeżeli będą.

        Ale i z brązowymi dasz sobie rady. Buty już masz :).

        Do brązu jaki opisałaś czerń jak najbardziej pasuje. Całość możesz ożywić jakimś
        kontrastem. Np. te spodnie, czarna koszula i jaskrawa apaszka - pomarańcz,
        zieleń, turkus.
        Zieleń też będzie pasować.
      • nonkonformistka Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 17:41
        ja jak dakota - nie przeszkadza mi połączenie czerni z brązem, np.
        na jesień mam już kupiony czarny tręcz i brązową (ale jaśniejszą,
        bardziej rudawą) skórzaną torbę
        a do tych rurek - ja bym nosiła naturalne kolory, ecru, złamaną
        biel, coś rudego? Tak jesiennie bardzo:)
        • muzykapop Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 18:07
          Dziewczyny, serdeczne dzięki :)
          odpowiem zbiorczo: biele chyba odpadają (chyba, że klasyczne białe koszule,
          które lubię; jednak jakimś białym sweterkom itp mówię stanowcze nie, źlesię w
          nich czuję), kremy,beże – dlaczego nie?:) mimo że ja bardziej z tych, co wolą
          cimniejsze ciuchy.
          Zgaszona czerwień – to cięzki przypadek. Lubię ten kolor, nawet nieźle wyglądam
          (chociaż z racji jasnej karnacji wolę bardzo intensywne, strażackie odcienie:),
          jednak nie jestem pewna, czy do brązu on pasuje. Ale spróbuję, dzięki.
          Musztardowych rzeczy niestety nie mam. No I szary:) Czasem kiedy obserwuję Wasze
          zdjęcia, faktycznie widzę zestawienie brązu z szarym, ale tak myślę, że to
          sztuka jednak dopasować te dwa kolory, nie wiem, czy ja potrafię;)
          a dlaczego nie zielony? Bo w ogóle nie I koniec, czy po prostu nie do brązu? Ja
          przepadam za tym kolorem, nie mam tu na myśli groszkowego, ale zgaszone lub
          butelkowe zielenie.
          Fioletowego nie noszę, morskiego też nie :] mimo że bardzo mi się podobają, to
          do mojej karnacji nie pasują zupełnie, niestety. Chociaż może zacząć korzystać z
          solarium? Ale nie... nie;)
          pomarańcze w nieprzesadzonej ilości lubię.
          Szafirowy, turkusowy – na żadne niebieskopodobności naprawdę, chociaż zbólem
          serca, nie mogę sobie pozwolić (dziękuję za STRONKĘ).

          Chyba pokombinuję, widzę, że to połączenie z czarnym aż tak nie razi, do tego
          jakieś pomarańczowe/beżowe/zielone dodatki I może coś z tego wyjdzie:) imidż
          jesienny bardzo mi odpowiada, mam lekko rudawy odcień włosów (niestety farba) I
          trochę piegów (100% natural;)
          dziękuję


          • muzykapop ten brąz jest mniej więcej taki: 07.09.08, 18:13
            (chociaż wiele zależy od światła;)

            colourlovers.com/palette/523874/ADELINE_R.
            • lady_devil Re: ten brąz jest mniej więcej taki: 08.09.08, 16:48
              a może jasny brudny róż:) taki delikatny kolor, więcej w nim tętni
              życia niż w beżach i świetnie komponuje się z brązem
          • dakota77 Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 18:40
            O zieleni pisal ktos, kto nie lubi tego koloru, moim zdaniem zielen jak
            najbardziejm wchodzi w gre:-)
            • ensoleillement Re: stradivarius - impusl 07.09.08, 23:57
              ja tak samo, szczególnie butelkowa
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka