21.09.04, 17:21
witam i prosze o informację dot. luminalu.nasza 4,5 m.coreczka zlapala
jakiegos wirusa który spowodował problemy z brzuszkiem, wymioty.Pediatra
zapisala nam luminal-czopki.gdy powiedzialam o tym kilku osobom zdziwily sie
i powiedzialy ze to za mocny srodek na taka mala dzidzie.teraz nie wiem czy
podawac malej czy jeszcze z kims to skonsultowac.prosze o szybka odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • ewa.m.kaminska Re: LUMINAL 22.09.04, 12:08
      Luminal jest lekiem przeciwdrgawkowym i w podbramkowych sytuacjach stosuje się
      go nawet u noworodków, ale zazwyczaj dożylnie. Niekiedy lekarze przepisują go
      czopkach niemowlętom i dzieciom z bardzo wysoką gorączką w celu uniknięcia
      drgawek gorączkowych. W przypadku Pani córeczki nie widzę uzasadnienia do jego
      podania, chyba że miała gorączkę powyżej 39 stopni. Poza tym nawet producent
      czopków dostępnych na naszym rynku zaleca je dopiero dla dzieci powyżej 30
      miesięcy życia, czyli po ukończeniu 2,5 roku. Ja bym nie podawała.
      Pozdrawiam.
    • agam9 Re: LUMINAL 11.10.04, 13:42
      Ja tez mialam przepisane dla synka te czopki przy wysokiej goraczce. Podawalam
      bo mam zaufanie do swojej pediatry.pozdrawiam
    • wiola.brek Re: LUMINAL 14.10.04, 16:37
      Lek ten ma sporo skutków ubocznych, jednym z nich jest działanie na układ
      nerwowy. Mojemu dziecku Pani dr przepisał luminal, kiedy uporczywie płakało z
      powodu kolki. Nie odważyłam się podać !

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka