29.09.04, 23:40
Witam!Własnie dowiedziałam sie o istnienu Cebionu, jestem trochę zdziwiona,
że podaje go tak wiele matek a mnie nikt o tym nie poinformował.proszę mi
napisać czy każdy powinien go stosowac i czy coś przeoczyłam.Moje dziecko ma
4,5 miesiaca, czy moglam w jakioś sposó zaszkodzic nie podajac cebionu?czy
obecnie powinnam podawac zeby chronic przed przeziebieniem?Ile kropelek u 4,5
misieczniaka?I czy jest jeszcze cos co powinnam dziecku dawac(daje tylko
Vigantol)Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • monika_oli Re: cebion 30.09.04, 08:12
      Moja córeczka dostawała Cebion Multi przez okres zimowo-wiosenny, jak zaczęły
      się świeże owoce to odstawiłam. Podawałam po 5 kropli dziennie. Oliwia
      dostawała też oprócz tego witaminę D - wszystko z zalecenia i pod kontrolą
      lekarza. Myślę, że nie powinnaś sama decydować o podawaniu żadnych preparatów
      witaminowych.
    • ewa.m.kaminska Re: cebion 30.09.04, 13:36
      Cebion jest preparatem witaminy C w postaci kropli lub tabletek do ssania (dla
      starszych dzieci), natomiast Cebionmulti to preparat wielowitaminowy. O tym,
      czy któryś z tych preparatów powinna Pani podawać dziecku, musi zdecydować
      wyłącznie pediatra. Jeśli maluch bierze już Vigantol, nie można podawać
      Cebionmulti. Można się ewentualnie zastanowić nad witaminą C, ale zgodnie z
      aktualnym stanem wiedzy jej podawanie wcale nie chroni przed infekcjami (ale,
      jak już wspomniałam, o jej podaniu decyduje lekarz). Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka