Dodaj do ulubionych

krem od slonca dla alergika

06.08.03, 16:56
moja 2 letnia Nadia jest uczulona na wszystkie kremy od slonca. Kupuje juz w
aptece SVR, vichy, nivea, Aveda etc. pprosze o rad. jedziemy na urlop slonce,
a ona cala w wysypce. czym mam ja smarowac?
Obserwuj wątek
    • ewa.m.kaminska Re: krem od slonca dla alergika 07.08.03, 09:40
      To jest duży problem. Czy mymieniony przez Panią krem NIVEA zawieraŁ filtry
      chemiczne czy fizyczne? Jeśli chemiczne, to proszę teraz spróbować kupić "Krem
      ochronny na słońce Nivea Baby" lub "Krem na każdą pogodę" GERBERA. Jeśli i te
      będą złe - poddaję się. Pozdrowienia.
    • emilka30 Re: krem od slonca dla alergika 07.08.03, 15:29
      moja corcia tez jest alergiczka, natomiast pediatra polecił nam emulsje do
      opalania, tylko nie pamietam nazwy natomiast firmy "bielenda"- tj, emulsja z
      filtrem chyba 15-ka, opakowanie jest dosc duze niebieskie,na pewno je w sklepie
      poznasz, ewentualnie jeszcze jutro rano podam ci dokładna nazwe.W kazdym razie
      polecam,akurat na ten jedyny faktycznie nie jest uczulona i mozna spokojnie
      smarowac.
      emulsja jest dla dzieci od 6-go miesiaca, moja corka skonczy jedenascie, takze
      mi sie sprawdzila.
    • ania-d Re: krem od slonca dla alergika 13.08.03, 23:46
      Nie poddawaj się, tylko spróbuj jeszcze AA Oceanic. Smarowałam w tym roku moją
      córeczkę-alergiczkę właśnie tym (w sprayu, 30 lub 23 UVA/UVB) i było ok.
      Zaleta: relatywnie tani więc można testować. Wydajny. W sprayu, więc można
      pryskać na plażową panierkę. Uwaga: rzadki, więc trzeba często smarować.
      Zawsze możesz używać Ty, bo dobrze chroni i nawilża. Używałam także SVR 50.
      Uwaga: jest super skuteczny, ale bardzo gęsty i w kolorze fluidu, więc może
      brudzić. Rano pryskałam dzieci wodą termalną Avene, ktora na wiosnę uratowała
      nam życie przy silnej wysypce. Bardzo łagodzi swędzenie.
      Pozdrawiam
      Ania

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka