Dodaj do ulubionych

Dolary? tylko dolary????

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.07.09, 19:58
Ja zamierzam zabrać tylko dolary.czy ktoś może mi napisać za jaką walutę kupuje się na bazarach, w sklepach? czy za dolary? czy dolce wymienić na liry? W w jakiej walucie opłaca się kupować wycieczki fakultatywne? Czy dobrze robię planując zabrać tylko dolary??? czy euro też trochę wziąść???
Obserwuj wątek
          • www.zobacz-swiat.pl Re: Dolary? tylko dolary???? 13.07.09, 21:47
            Ja w tym roku miałem Euro. Stosunek euro do dolara jest taki sam jak u nas, więc
            nie ma znaczenia co weźmiesz. Osobiście zalecam wymianę waluty na liry i
            płacenie wszędzie lirami, bo płacąc np. euro wszyscy liczyli żeby było łatwiej
            np po 2 liry, gdy kurs był 2,15.
              • a-ksie Re: Dolary? tylko dolary???? 14.07.09, 11:52
                A jeśli brać dolary to w małych nominałach, naprawdę często mi się zdarzało że
                przelicznik dolar euro był 1:1 Przykład statek piwo 3euro lub 3 dolary lub 6
                lirów Sok ze świeżo wyciśniętych owoców 2 dolary lub 2 euro itp ale jeśli chodzi
                o wydawanie to prędzej w euro i lirach
                • Gość: zaworek1313 Re: Dolary? tylko dolary???? IP: *.dainet.pl 14.07.09, 12:13
                  Witam.
                  Właśnie wróciłem z Turcji i teraz żałuję, że tak mało miałem dolarów. Naprawdę,
                  bardziej opłaca się płacić dolarami. Oni różnie przeliczają, a najczęściej jak
                  im wygodniej. Np. za coś miałem zapłacić 5 dolców, a że nie miałem przy sobie,
                  więc zamiast 5 dolców wołał 4 euro. Jedynie odwiedzając muzea płacimy w lirach.
                  No i najważniejsze - targować się. Rzadko można spotkać ceny przy towarach. Ceny
                  mają z "kosmosu" i wwalą je z głowy, ale nie ma co się tym przejmować, i tak
                  kupisz w przybliżonej cenie, za taką jaką ty zaproponujesz. Spuszczają nawet 50%
                  od ceny wyjściowej. Oczywiście nie wszystko, ale większość towarów tak. A
                  jeszcze taniej wychodzi jeśli u jednego kupujesz kilka rzeczy. I jeszcze jedno.
                  Za wizę płaciłem funtami. Powodzenia i miłych wrażeń z wakacji w Turcji.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka