Dodaj do ulubionych

Jeśli chodzi o wolne media

11.08.21, 13:04
oczywiście przy konfrontacji zakazu i wolności, wolność w końcu zawsze wygra. I nic nie da jej zakaz. Ale czy wygrywa wolność gdy wygrywają media?

Największym oszustwem demokracji jest stawianie mediów jako jednego z jej filarów. Media zawsze są propagandą nawet nie tego jak myśleć ale najbardziej o czym nie myśleć i się nie ważyć myśleć. Zawsze jest relacja twórcy i odbiorcy informacji jest relacją pańsko niewolniczą. Jest druga siostrzana kwestia, zwłaszcza w krajach bardziej zależnych niż niepodległych w swojej sile. Polityka i partia są brudne.Bycie cżłonkiem partii? to coś z minionego ustroju? A cały nasz system prawny demokracji ma sens tylko wtedy jeśli masowo ludzie są zorganizowani od dołu. Inaczej to tylko fasada. Jaki z tego wniosek?

Kiedyś dawałem argumenty przeciwko systemowi jednomandatowemu. Chyba dziś jednak uznaje ze się myliłem. Jeśli demokracja oparta na samorganizowaniu i partiach nie działa i ludzie nie mają na to ochoty, ostatnią szansą zeby mieli na coś wpływ jest system jednomandatowy. Bardziej chyba zgodny jest z ludzką naturą. Inaczej demokracja będzie zawsze tylko zewnętrznym sterowaniem przez mamienie mas .
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Jeśli chodzi o wolne media 11.08.21, 13:15
      Dla mnie źródłem fałszu jest obraz. W sredniowieczu były silne spory czy można tworzyć swięte obrazki czy to bałwochwalstwo. Uważam ze to źródło zła naszej cywilizacji. I ciekawe ze w tak istotnej kwestii jak 10 przykazań całkowicie wykreślono jedno z pierwszych przykazań o kwestii obrazu i chyba z tego powodu 9 i 10 w zasadzie o tym samym zeby dobić do 10.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka