Dodaj do ulubionych

Udar słoneczny

04.11.21, 04:53
Czyli o zgubie życia dworskiego wiec i samego centrum dworu czyli damie jako iluzji.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Udar słoneczny 04.11.21, 09:47
   Krytykom bardzo nie podoba się przedstawiona refleksja w tym filmie. A moim zdaniem prosto i na temat dlaczego Słowianie są słabi. Sytuacja przedstawiona w filmie całkiem jak z Katynia.
   • dotera Re: Udar słoneczny 04.11.21, 10:03
    Jeśli literatura jest od czegoś więcej niż po prostu opisanymi historiami to jest od uczeni ludzi subtelności , a nie od krytyki pisarczyków. Bo o ile do tego pierwszego ludzie tego rodzaju mogą mieć talent, o tyle to drugie wynika tylko z resentymentu ze nie mają talentu do innych sprawek, które chcą krytykować.
    • dotera Re: Udar słoneczny 04.11.21, 10:13
     tzw "liberalna lewicowa inteligencja" lubi żerować na ludziach którzy być może mają rozne doniosłe talenty, ale akurat żadnego do polityki. CO powoduje coś na kształt kultu cargo w tej kwestiach politycznych. Im bardziej chcemy zeby było jak na zachodzie, tym dalej od niego jestesmy.
  • dotera Re: Udar słoneczny 04.11.21, 13:51
   Ciekawą postacią w filmie był uprzejmy bolszewik, który na koniec okazał się chłopcem którego główny bohater poznał dekadę wcześniej. Czy to nie jest o zdradzie mężczyzn dworaków? Uprzejmi tolerancyjni ...bez celu.. poddani inercji jak owce. I następne pokolenie uprzejmie ich do rzeźni zaprowadzi.
  • dotera Re: Udar słoneczny 05.11.21, 02:09
   Film dobrze komponuje się z współczesnościa.

   W filmie jest dużo wody. Parostatki, a na końcu śmierć przez utoniecie. I żołnierze obrażani przez trockistowska komisarz rewolucji ze bronić chcieli granic. Przecież ci sami mówią o płynnej nowoczesności.

   Film porusza kwestie nieodpowiedzialnosci. Ale czy da się być odpowiedzialnym w rozwiniętym społeczeństwie? Woda, dużo wody, a z ziemia coraz mniej związku. Tak jak w tańczący z wilka mi. Inaczej walczy się za abstrakcje narodu, a inaczej za zapasy plemienia na zimę .

   Jedyne co dziś może ratować ojczyznę to szukanie związku z ziemią. Na poziomie abstrakcji narodu Polska juz ostatecznie rozegrana. Każdy może prowadzić stado owiec na rzeź .
   • dotera Re: Udar słoneczny 05.11.21, 02:20
    Ironiczne było to ze komisarz rewolucji miała właśnie przydomek ziemlaczka. Świat postawiony na głowie.

    A romans, a noc gorącą? Nijak to dziedzina nawet oficera. Kobieta jako mądrzejsza on jako dziecko. Goniacy za iluzja której nie ma.

    Kluczową bowiem kwestia czy umie zabijać i wziąść odpowiedzialność za działanie maszyn.
    • dotera Re: Udar słoneczny 05.11.21, 02:29
     Ktoś kiedyś w recenzji napisał ze Michalkow lopatologicznie seks nam pokazuje symbolika tłokow silnikowych. Moim zdaniem całkowite niezrozumienie. Silnik to świat ilości dzialania fizycznego meski, a kobieca jest woalka świat jakości i bardziej intuicji. Nasz bohater jest ganiony za niezbyt właściwy kontakt z tym jak świat się dzieje. Który pyta zszokowany cały czas jak to się stało.
     • dotera Re: Udar słoneczny 05.11.21, 02:37
      Oczywiście to są dylematy rosyjskie. Kraju który produkuje swoje lodzie podwodne atomowe.

      U nas na pytanie o to jak to się mogło stac odpowiedz musi być inna. Zadeklarować się po stronie zarzynanego koguta i uznać ze inni są zdrajca mi. Przykogucic na cudzym chuju w ramach frontu jedności narodowej. To jest odpowiedź na kwestie patriotyzmu.
  • dotera Re: Udar słoneczny 08.11.21, 12:28
   Dzisiaj w Polsce mam poczucie powtórzenia sytuacji z filmu. I znów pytanie : Jak to się mogło stać?

   A to zawsze dzieje się tak samo. Wiara ze już historia się skończyła i już nie trzeba szykować się do wojny. A tymczasem ludzie z władzą zwiększają swoją władzę a społeczeństwo coraz bardziej robi się skłócone.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka