Dodaj do ulubionych

Problemem nie jest pomoc Ukraińcom

22.04.22, 08:13
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28362083,pomoc-40-dla-uchodzcow-z-ukrainy-przedluzona-o-60-dni-skorzysta.html#do_t=28&do_g=7&do_s=C&do_w=155&do_v=418&do_st=RS&do_sid=719&do_a=719&s=BoxNewsImg6
Zawsze lepiej być po stronie pomagającej niż pomaganej.

Problemem jest to ze chcą im oddać ziemię , z założenia zrobić obywatelami. W każdym kraju Unii proces trwa z dekadę, u nas paszport się dostaje jakby był nic wart.

Nie obchodzi mnie to czy rzad im pomaga a nie pomaga Polakom i inne żale wyrażane. Obchodzi mnie czy jesteśmy narodem czy tubylcami pod zarządem gubernatorstwa.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 08:30
   Tak wiec te żale na temat uchodźców ze są pasożytami mniejsze na mnie robią wrażenie, niż gdy sami ludzie mówią ze mają się socjalizować. Nie interesuje mnie to zeby uchodźca stał się dobrym Polakiem. Bo nigdy nim nie będzie. Im bardziej patrzę na Polskę widzę ze nami w elitach rozgrywają ludzie którzy nigdy do końca nie czuli się Polakami. CHoć mówią ze są najprawdziwszymi rozpętując realnie hejt na Polaków. Historia pokazała w każdym kraju ze gdy przybywają nowi przybysze oni przejmują władzę. Także gdy nas połknięto przejęliśmy rolę elit rosyjskich na dworze cara, w interesach. Tak jest zawsze ze nowi wypierają poprzedników. NIezależnie czy przychodzą jako silni kolonizatorzy czy słabi imigranci.
   • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 08:34
    Niemcy byli całkowicie tego świadomi i z całej siły dbali zeby Polak nigdzie nie awansował, ale i tam było mówione: Za kilka dekad Berlin będzie mówił po polsku. W czasie zaborów Polacy byli najlepszymi studentami, pokolenie które odzyskało niepodległość miało mnostwo inżynierów itd. to był jedyny okres gdy polska elita realnie była wykształcona na poziomie najwyższym na świecie. Dziś jesteśmy w dupie pod tym względem.

    Dziś na uniwersytetach zachodnich rządzą azjaci. Z każdego rejonu tego kontynentu. JUż nie ma dosłownie białych wykładowców niemal
    • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 08:41
     Czytałem wpis imigranta w Szwecji. Araba który zarabiał gigantyczne pieniądze. Płacił olbrzymie podatki. Zatrudniał kilkadziesiąt osób. Nie upilnował jakiegoś papierka, spoznił się . Władzę usunęły go automatycznie z dnia na dzień. Szwedów nie interesuje kto będzie im zamiatał ulicę, ale bardzo silnie będą dbać zeby zamiatał dla nich gdy mają z tego korzyści pozycji klasowej. Zaś mniej ich interesuje ich zeby stawali się dobrymi szwedami z klasy średniej.
     • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 08:52
      To jest kwestia wartości. Czy czujemy związek z ziemią czy jesteśmy tylko mieszczuchami. Ale także pojdę za logiką mieszczucha. Przyjmujemy aspirujących oni napędzają.. Przykład USA pokazuje ze zamienia się po paru pokoleniach takie społeczeństwo w kupę gówna. Logika mieszczańska wcale nie jest postępem jak nas karmiono. Bo karmili nas tym ci którzy chcieli eksploatować matkę ziemię.
      • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 09:08
       Jeśli spojrzy się na obecną ideologię wpajaną zachodowi widać, ze celem nie jest silne społeczeństwo coraz bardziej świadomych obywateli. To już passe. Od dekad ideologia polega na upupianiu społeczeństw zeby wrócić do czasów starożytnych w którym jest jest wąska kasta władzy i ciemne masy którym się nakaże czapkować. I mowię dosłownie czapkować, bo zauważam ze dobrali się już do kwestii najbliższych cielesności, wiedza co robia, więc i do tego może dojść.
    • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 09:18
     Niemcy pierwsze co zrobili zajęli się wybijaniem polskiej inteligencji. To dla nich była kluczowa kwestia. Możliwe ze jedną z przyczyn wojny był rozwój gospodarczy Polski pod koniec międzywojnia. i dokładnie w tym samym czasie był mord w Katyniu. Sądzę ze dokładnie z tych samych przyczyn. Sadze też ze zachod uporczywie sponsorował rewolucję w Rosji, żeby ta przede wszytkim wybiła inteligencję.
  • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 09:47
   Polacy mają wpajane do głowy myślenie panny na wydaniu. Na kim się uwiesić.

   Powinniśmy przywrocić kategorie męskiego myślenia. A to znaczy :

   1. przywrócić związek z ziemią.

   2. logika niezależności nad logiką uwieszenia.

   3. wiecej produkować tego co daje siłę niż konsumować tego co ją odbiera
   • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 09:52
    W kulturze anglosaksońskiej jest takie określenie umiejętności 20 wieku, umiejętności 21 wieku.

    I widać tam ze celem jest zamienienie społeczeństwa w kobiece w opozycji do umiejętności 19 wieku ktore oparte były na wartościach męskich.
  • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 15:16
   Mimo ze pomocy Ukraińcom nie uważam za problem sam w sobie, mam pytanie o logikę 500 plus dla nich.

   PIS dał tę kasę żeby było więcej polskich dzieci, a nie imigrantów. O ile rozumiem zyski ekonomiczne przynajmniej chwilowe z taniej siły roboczej imigrantów, o tyle nie umiem zrozumieć logiki zeby płacić za ich wychowanie. 20 latki zza granicy się znajdą szukający pracy. A zyski te i tak są iluzoryczne. spoleczenstwo ktore potrzebuje imigrantów bedzie wymierać. Tylko społeczeństwa etniczne zwiekszają populacje. Gdybyśmy zamknęli granicę przy chwilowej zapaści demograficznej z czasem by się odbijało. Przy logice zwozenia imigrantów nigdy się nie odbije. To jest oddawanie ziemi.
   • dotera Re: Problemem nie jest pomoc Ukraińcom 22.04.22, 15:19
    Powodem bowiem braku dzieci na zachodzie sa kwestie infantylizacji społeczeństw. Bo to dotycz wszystkich krajów. Bogatych, biednych. Sa to czysto kulturowe sprawy wiec. Gdyby społeczeństwo samo odczulo skutki tej infantylizacji wziełoby z czasem odpowiedzialność za ziemię na której żyje.. Gdy jednak się po prostu zwozi ludzi nie weźmie i wymrze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka