Dodaj do ulubionych

Sprawa elitarnej radnej Pis

11.07.22, 16:24
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28676317,radna-pis-pokazuje-jak-gra-w-golfa-i-przekonuje-ze-jest-elita.html#s=BoxOpImg5
Elita proszę pani nie jest się przez skopiowanie wzorców wyższej sfery tylko przez ich wyznaczenie innym swoją kultura. To co robiły kiedyś elity za chwilę i tak zrobi klasa średnia, to co klasa średnia będzie wyprzedane w hipermarkecie. Kiedyś to nazywano drobnomieszczaństwem.

A na przykład klasy niższe ekonomicznie nieraz gdy nie naśladują usilnie wyższych, tworzą piękna swoją kulturę i wtedy bywa atrakcyjniejsza .
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 16:28
   W Polskiej kulturze na przykład mniej było fascynacji magnateria i ziemiaństwem a bardziej dworkiem czyli wiejska chata z kolumnami, podczas gdy w Rosji dotąd marzenie nowobogackiego to pałac rokoko.
   • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 16:43
    Pole golfowe jest gigantomania ludzi którzy oprócz rozmiarów już nijak nie umieją się rozwinąć. Takie kultury robią się dekadencko brzydkie , pusto sformalizowane. Tracą witalność. Psychopatyczne jak germańskiego kolonializmu.

    W charataniu w gale przez Tuska nie to jest kiepskie że to kultura robotnicza, tylko że podobnie jak hokeista Putin z tego samego pokolenia robią to bo to fantazja ich młodości w krótkich porteczkach. Współcześni ludzie ogólnie zatrzymali się na fantazjach swojej młodości.
    • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 16:55
     Kultura elitarna oprócz tego że jest kultura i powinna być jako taka wyrafinowana i subtelna, powinna wynikać z tego co realnie ciągnie spoleczenstwo do przodu. Bo może być też kulturalne hobby jak ktoś szczerze będzie uczył się fechtunku ale już nijak to się ma do naszych czasów, a elity to robiły kilka wieków temu . Gdyby pani radna PiSu z zachodniopomorskiego zrobiła coś wysokiej klasy na rzecz rozwoju gminy wtedy byłaby elita.
     • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 17:21
      Wyrafinowany gust to też nie do końca elitarna kultura. Jeśli lubi pani operę , i kupuje dla gminy francuskie wina umiejąc bezbłędnie je rozróżnić i docenić bukiet pięknymi epitetami takimi jak przełamanie smaków, nadal jest pani w dekadenckiej pozycji konsumentki. Elita musi ciągnąć do przodu a nie z gustem wydawać gminne pieniadze
      • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 17:40
       Elita się stajemy bo robimy to co trzeba bardziej niż inni , a nie dlatego bo mamy wyrafinowany gust. To akurat już jest dekadencja elit. Współcześnie wielu aspirantów tylko na dekadencję ma ochotę się załapać.
       • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 19:29
        O pożegnaniu z narcyzmem myślimy o tym często jako wyrzeczeniu się iluzji i przyjęciu że jest się szarakiem. Takie spojrzenie nadal jest jednak z narcystycznej dziedziny. Ostateczny krok jest całkiem przeciwny. Zrozumieniem jak małe są źródła naszej wartości, absurdalnie karłowate. Fotka z trzeciego pola golfowego na świecie. Ale niech nie ludzi się ten z lepszym smakiem który myśli że jego narcystyczny obraz jest mniej absurdalny. Nawet jeśli ciut lepszy smak absurd udowodnienia swojej wielkości obojetnemu światu równie groteskowy. Wszystko blednie wobec pytania czy nasze życie komukolwiek w czymś pomogło. I czy zauważyliśmy w świecie olbrzymim mając olbrzymi mózg coś więcej niż czubek własnego nosa.
        • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 19:34
         Życie jest groteskowe na poziomie narcystycznego intelektu. Przytłaczająco smutne. Zazdrość, kopiowanie innych przeżuwanie sranie i spanie . Duch świata z poczuciem humoru poinformował nas o tym instalując odbyt w okolicy naszych niższych uczuć.
         • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 19:36
          Jedyne dobrego co możemy wtedy z siebie wydobyć to kupę i dać tym nawóz dla lepszego bytu od nas.
          • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 19:41
           Rzadko kiedy zdjęcia z młodości pokazują piękno tego co z nią wiązaliśmy w pamięci. Pokurczone osobnik w głupawej fryzurze z głupawa moda ubraniowa. I tym jest prawdą narcystycznego obrazu. Ale jednak wiążemy z zdjęciem piękne wspomnienia. Bo co innego było piękne. Zaangażowanie uczuć i jeszcze świat wydawał się nieznany większy z obietnicą . I do tego warto starać się wrócić
  • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 20:10
   Pani radna. Ale dlaczego panią interesuje pole golfowe a nie coś z kultury narodowej? Od dwóch dekad jesteście sami elementem wynaradawiania sprowadzając patriotyzm do tyłu lubili, a polska kulturą w PRL narodowa była Himalajami przy współczesnych taplaniu się w dolinie blota
   • dotera Re: Sprawa elitarnej radnej Pis 11.07.22, 20:11
    Sprowadzając do ryku kiboli miało byc

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka