12.10.22, 09:01
Mimo że same zjawisko istnieje zapewne od czasu masowego wydawania książek i prasy w wieku 19 i tworzenia się tzw opinii publicznej, współcześnie sądzę że jest to zjawisko całkowicie nowe. Ja usłyszałem to slowo pierwszy raz przy pojawieniu się filmu z Di Caprio o tym właśnie tytule gdzieś pod koniec lat 90tych. W Polsce pudelek powstaje w 2006. Gdzieś na przełomie wieków powstał pierwszy big Brother i to dla mnie jest najbardziej symboliczny moment pop kultury oddzielający wiek 20 od 21. Reality show które zastąpiły tradycyjna telewizję . Przeoraly ja na wskroś. Wydaje się więc że współcześni celebryci w swojej masie mają góra 50 lat. przy czym ci bliżej 40 są już całkowicie z tego świata w którym sława z powodu bycia sławnym jest podstawą i przepustką żeby zostać aktorem zarówno w filmie jak i coraz częściej w teatrze. Wcześniej trzeba było coś osiągnąć żeby o tobie plotkowali .

Przerażające jest że te dwie dekady nie tylko kulturę wprowadziły w przysłowiową dupę ale że zaczęliśmy się tam urządzać. Normy społeczne zostały przeorane całkowicie przez media jeśli chodzi o to co jest przestrzenią prywatną, a co publiczna .
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 09:25
      Socjalizm wmówił aktorom i pisarzom że są kimś ważnym. Aktorzy umieją powtarzać cudze teksty. Pisarze mogą zarabiać na procesie myślenia nie ponosząc za niego żadnej odpowiedzialności . Obydwie grupy żyją z tworzenia iluzji a mają prowadzić masy. Czyli zaufaj reklamie reklama nigdy nie kłamie. Dziś już celebryci nie muszą udawać że są ważni.vwystarczy że będą memlac jako funkcyjni głupawe treści i ciemne masy powtórzą po nich. Taki stopniowy proces erozji mądrości w dłuższym procesie.
      • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 09:38
        Zaraz po drugiej wojnie modne było być pisarzem inteligentem. Lewoskretnym. W czasach internetu, dostępu do wielu źródeł informacji widać że wielu filozofów marksistowskich było agentami. W jednym filmie z PRL który scenariusz napisał człowiek z polskich służb pada kwestia w której agent amerykański mówi werbowanemu Polakowi : mamy możliwość kreowania mod intelektualnych, prądów myślowych tak by wmówić ludziom że postęp może się dokonać tylko przez zanegowanie ciągłości własnej tradycji narodowo historycznej . Zauważyłem w prasie że często pracownik służb to wbrew wyobrażeniom nie osobnik werbowany po uczelniach siłowych tylko panowie po polonistyce najmniej kojarzący się z tymi. Zmierzam do tego że ciekawi mnie czy dziś gdy kultura książki upadła agenturą jest wśród celebrytów rozpowszechniona . Nie mam wątpliwości że tak jest i na polskim podwórku widzimy że jedna z telewizji komercyjnych jest jakimś porozumieniem między służbami polskimi i amerykańskimi i niemal każdy celebryta miał przodka w służbach.
        • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 09:46
          Zauważyłem że odkąd Polska weszła już w fazę otwarta sojuszu wojennego z USA i Anglii przeciwko reszcie świata bo przecież nie tylko Rosji, w anglosaksońskich mediach jest wysyp Polaków. Wczesniej nie było ani jednego . Czarna Polka śpiewa w ich talent show. Kate Moss spotyka się z polską celebrytka na pokazie mody w Paryżu. Pogodynek Kret żartuje w BBC z tamtejsza dziennikarka. Chwilę wcześniej sukces aktorów z Zimnej wojny którego to reżysera twórczość wprost uważam za wprowadzanie narracji Zydów amerykańskich do polskiej historii przeciwko historii Polaków. Zresztą ten proces historii żydowskiej zaczął się zaraz po 89r. Już na starcie w podręcznikach historii dla dzieci. Można w sumie uznać że tak jak Żydzi stworzyli komunizm tak i przy pomocy USA go obalili.
          • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 09:53
            Proszę zauważyć że jak u władzy są demokracji artyści pop kultury dostają masowo medale najwyższe państwowe. Całe holywood jest po stronie demokratów. Nawet dyżurni twardziele holywood albo mówili że są wprost w jakiejś trzeciej libertarianskiej partyjce, albo lewym skrzydle republikanów. Nigdy nie było w holywood nikogo kto by powiedział że jest z prawego skrzydła republikanów. Polityka wprost używa pop kultury do rozwalania państw narodowych.
            • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 10:00
              Kiedyś patrzyłem na TVN pod tym kątem . Ta telewizja w każdej minucie jest przesiąknięta owa agenda. To nie muszą być wiadomości. To będą tematy zapraszanych gości, agenda demoralizacyjna. Ale zauważyłem też że media niby z drugiej strony które przejął pisvrobia dokładnie to samo tylko w innym kolorze ideologicznym. Ktoś myśli że w Polsce trwa wojna Po PiS? Przynaniej od 2013 już nie ma tam przestrzeni na najmniejszy spontaniczny konflikt. to tylko zabawa w złego i dobrego policjanta ustawiona przez służby. Oczywiście nie polskie tylko zza oceanu.
              • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 10:03
                Kluczową była decyzja Chin o budowie nowego jedwabnego szlaku. USA skróciło smycz, wywołało długo przygotowywany majdan. Władza USA została ustawiona na sztywno
                • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 10:07
                  PiS ma ustawić dla nich kwestie siłowe. Broń , utrzymanie ich wojska, bycie węzłem komunikacyjnym dla wojny. Skupowanie surowców i odcięcie od Rosji. Teraz już są zbędni i trwa operacja Regime Change. TVN wystawił Holowanie żeby powtórzył sukces Żeleńskiego. Żeleński niby miał robić coś przeciwnego do Poroszenki a dokładnie przeciwnie doprowadził z premedytacją do wojny odmawiając realizacji porozumień mińskich przecież podpisanych przez stronę ukraińska i ustawiając armię pod Donbasem . To żaden polityk podobnie jak Hołownia tylko pan co ma cały dzień w mediach siedzieć nawet w czasie wojny.
                  • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 10:11
                    Tak więc celebryci nie tylko robią reklamę na poziomie show artystycznego ale trwa operacja by robili to na poziomie funkcji politycznych. Planowa erozja systemu. To co marksizm zawsze chciał czyli obumieranie władzy państwowej na rzecz władzy korporacyjnej. Lud dostanie show medialny , dadzą im flagi żeby myśleli że są niepodlegli i nakażą im iść za tymi flagami na wojnę na śmierć.

Tak się skończy bzdurna historia celebrytyzmu..
                    • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 10:21
                      Jak marksizm buduje władzę korporacji? Istota nie jest konflikt klas. Istota jest to by ten konflikt obalił władzę państwa narodowego. Oczywiście ogłupiały się robotników że oni będą rządzić. przecież nie umieją więc władza i tak zostanie przy korporacji. Natomiast to nie koniec manipulacji . Trzeba wśród ludu dać idee komunistyczne żeby stworzyć osobowości zależne zdemoralizowane bez historii którymi można zarządzać jak w obozie koncentracyjnym. Im nie chodziło nigdy o żadne wyzwolenie. Wyzwolenie emocji seksualne jest po to by ludzi upodlic.bwyzwolenie rzekomo ekonomiczne komunizmu po to by ludzie sprzedali swoją ojczyznę i zostali niewolnikami. W świecie zarządzanym przez garstkę rodzin mających korporacje
                      • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 10:25
                        Celebryci ze swoją agenda demoralizacyjna są do tego idealni.

Na zachodzie trwa wojna hybrydowa. Ale to nie Rosja ja wywołała zachodowi. To zachód ja wywołał swoim społeczeństwom. A wschód czyli Rosja Chiny państwa poludnia postanowiły nie dać tej wojnie przenieść się na ich terytoria. I zachód jest bardzo zły, tak że zrobi wszystko by umoczyć Rosję na Ukrainie a Chiny w tajwanie
                        • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 10:52
                          Tajwan czy Korea ma być przykładem wyższości zachodu nad komunizmem. Ale nie podaje się przyczyn komunizmu w krajach słabiej rozwiniętych. Nie byłoby ich gdyby nie było brutalnej kolonizacji zachodu, bez której zachód nie byłby bogaty i nie wszedł na ścieżkę wzrostu. Komunizm jako idea przyszedł z zachodu by destabilizować wschód, ale i z czasem rolę się odwracały i przechodził na pozycję nacjonalistyczne. Miejscowi walczyli w Korei czy Wietnamie nie dlatego bo chcieli komunizmu tylko dlatego bo chcieli usunąć zachodnich kolonizatorów . To zachód zagnal ich na autodestrukcyjne pozycję. I dziś tym razem za pomocą kolorowych rewolucji chce powtórzyć manewr tylko te kraje już są mądrzejsze i bogatrzebi nie mają ochoty na zachodnia dekadencję. Chcą zachodniej siły która zachód miał wcześniej.
                          • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 11:02
                            A zachód sam się zaoruje obecnie marksizmem. Czyli część przepowiedni Marksa się sprawdza. Komunizm pojawia się w najbogatszych krajach. oczywiście komunizm kapitału wielkich korporacji.
                            • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 11:39
                              Korea i Tajwan są raczej przykładem nie wyższości zachodu tylko tego czym byłaby Azja gdyby nie była kolonizowana . Chiny obecnie też potrafią wchodzić na szybką ścieżkę wzrostu. Rynku nie wymyśliły Stany zjednoczone. rynek trwa od zawsze. Chiny już były potęga światowa. Tylko nie rozpoczęły jak zachód krwiożerczej kolonizacji . A też mogły płynąć do USA tylko uznały że zajmą się sobą.
                              • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 11:46
                                Drogie USA. Nie wyzwalajcie świata. On sam stworzy lepsza od was cywilizacje. Protestanccy germanowe tworzyli najwiekszy psychopatyzm złodziejstwo rasizm na świecie. Żadna inna kultura nie była tak psychopatyczną. A że dziś jak nakradliscie udajecie dobroduszni sklocajaca ze sobą biedniejsze społeczeństwa które się bronią autorytaryzmami które wy wcześniej mieliście do stopnia monstrualnego? Sami z nich wyjdą jak się odpierdolicie od świata. Jesteście ideologia diabła.
                                • dotera Re: Celebryci 12.10.22, 11:49
                                  Jak się spojrzy na twarze ludzi mających władzę w białym domu widać wprost diabłów. Czy oni wszyscy są tacy brzydcy? Czemu Anglicy tacy brzydcy . Niemcy. A kraje które były kolonizowana mają ładniejszych ludzi. Karma?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka