Dodaj do ulubionych

I co wy na to,panie,panowie????

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.04, 19:07
Poszerzenie UE zwiększy "antysemicki potencjal" IAR, j 27-04-2004,
ostatnia aktualizacja 27-04-2004 12:34

Solomon Korn, wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech, zarzucił
ośmiu wschodnioeuropejskim krajom wstępującym do Unii Europejskiej, że nie
rozliczyły się z antysemityzmem.

czytaj dalej »
r e k l a m a
W przeddzień zaplanowanej na środę i czwartek w Berlinie konferencji na
temat wrogości wobec Żydów Solomon Korn oznajmił, że poszerzenie Unii na
Wschód zwiększy - jak się wyraził - "antysemicki potencjał" w tej organizacji.

Wiceprzewodniczący Rady Żydów w Niemczech zaapelował do uczestników
rozpoczynającej się jutro konferencji, by nie bagatelizowali
niebezpieczeństwa antysemityzmu i nie wahali się piętnować tego zjawiska.

Berlińskiej konferencji na temat antysemityzmu patronują Organizacja
Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz niemieckie ministerstwo spraw
zagranicznych.

Z nadzwyczaj ostrym atakiem na polityków państw unijnych w przeddzień
konferencji wystąpił prezes Światowego Kongresu Żydów Edgar Miles Bronfman. W
wywiadzie dla wysokonakładowej bulwarowki "Bild" Bronfman powiedział,
że "Europa powinna wreszcie się ocknąć i przestać udawać, że ma takiej
groźby, jak przybierający na sile antysemityzm".

W ocenie Bronfmana, niektórzy politycy "z czystego politycznego tchórzostwa
nie przyjmują do wiadomości faktów". A w Europie - dodał - antysemityzm w
wielu krajach nawet się nasilił, czego dowodzą ostatnie sondaże.

Obserwuj wątek
    • Gość: antysemita???? Re: I co wy na to,panie,panowie???? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.04, 19:38
      No co?? Za kilka dni stajemy sie czlonkiem U.E.,a nie rozliczylismy sie z
      przeszlosci.Prezydent Kwasniewski za slabo kajal sie w Jedwabnem.
      • albert_c Re: I co wy na to,panie,panowie???? 28.04.04, 10:07
        z kaski i kamienic sie nie rozliczylismy, a nie z antysemityzmu.
        • Gość: XYZ Re: I co wy na to,panie,panowie???? IP: 212.14.0.* 28.04.04, 10:16
          A wiesz albercie_c, że dekrety o przejęciu majątków porzuconych i poniemieckich
          nie dotyczyły mienia stanowiącego własnoć Żydów (oczywiście nie tylko Żydów,
          także innych nacji prześladowanych przez Nazistów)? Na tym polu własnie
          dochodzi do przewał z "cudownie ocalonymi potomkami". Część roszczeń jest
          jednak słuszna.
          • absztyfikant Re: I co wy na to,panie,panowie???? 28.04.04, 10:17
            Gomulka jak faraon popedzil polskich Zydow precz w 1968 r. i ja sie im (Zydom)
            wcale nie dziwie, ze dochodza swoich praw.
            • albert_c Re: I co wy na to,panie,panowie???? 28.04.04, 10:47
              absztyfikant napisał:

              > Gomulka jak faraon popedzil polskich Zydow precz w 1968 r. i ja sie im (Zydom)
              > wcale nie dziwie, ze dochodza swoich praw.
              >

              XYZecie i Absztyfie ja tez im sie nie dziwie, maja do tego prawo. smutne ze
              dochodzi do oszustw na tym tle, niemniej jednak nalezy oddac to co zagrabione.
              irytuje mnie jednak to, ze przy rozstrzyganiu spraw majatku jako argumentu
              uzywa sie "antysemityzmu" - a zapewne wiadome jest, ze ciezko sie bronic po
              takim oskazreniu - dla mnie ta gra o majatki czesto jest prowadzona nie fair -
              zarowno przez Zydow jak i strone Polska w tej sparwie.
          • Gość: WzK XYZ? IP: 82.139.15.* 30.04.04, 23:36
            A Ty z jakiej jesteś frakcji - "Chamów" czy "Żydów" - ?
    • piotr33k2 Re: I co wy na to,panie,panowie???? 30.04.04, 23:44
      tam przecież niema nic o sprawach zwrotu majątku tylko o antysemityzmie który
      chociaż coraz mniejszy to przecież każdy wie że jest ,tu na tym forum od czasu
      do czasu pojawiają sie nawet takie głosy a na portalach ogólnopolskich to juz
      jest ordynarna norma .
      • ja_aska Re: I co wy na to,panie,panowie???? 01.05.04, 07:53
        To nie prawda, e nienawidze Zydow ale przeciez........
        To nie jest antysemityzm?
        • Gość: faf A ja to mam problem... IP: *.wzieu.univ.szczecin.pl 01.05.04, 23:13
          Zydzi mnie ani ziebia ani grzeja ale fakt ze nie jestem judofilem powoduje ze
          ze probuje sie robic ze mnie antysemite - czy kto mnie moze troche oswiecic jak
          to z zydami jest?
          • piotr33k2 Re: A ja to mam problem... 01.05.04, 23:51
            a jak ma być?zydzi to przecież apogeum wszelkiego zła w polsce chociaż ich
            prawie u nas nie ma ,są za to skośnoocy ,cyganie i jeszcze parę innych nacji
            które nie wzbudzają takich emocji ,i to jest właśnie polski antysemityzm,kogoś
            nie ma a jest winny.niedawno byłem świadkiem jak pewien kolega z pracy(starszy
            juz człowiek)gdy włączony gdzieś w tle telewizor przedstawiał jerzego buzka
            powiedział:ten to też niezłe żydzisko było.
            • Gość: Hanka Re: A ja to mam problem... IP: *.atlsfl.adelphia.net 02.05.04, 04:54
              W miedzynarodowym towarzystwie toczy sie rozmowa o zydach. Ktos stwierdza " bo
              wszystkiemu sa winni zydzi i cyklisci " Polak sie wyrywa " a dlaczego
              cyklisci ?? Stary kawal ale niestety ciagle aktualny .
              Polska nie jest krajem antysemitow, Polska jest krajem ksenofobow i niestety z
              tym bagazem wkroczylismy do unii.
              Mozna tylko miec nadzieje ,ze w unijnym kotle nasze zasciankowe poglady ulegna
              oszlifowaniu i moze z czasem ... za drobne 50...100 lat staniemy sie nie tylko
              europejczykami ale obywatelami swiata. Pozdrawiam z nadzieja Hanka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka