Dodaj do ulubionych

Plac zabaw - wspólnota

29.05.11, 15:31
Witam wszystkich,
Od niedawna mieszkamy z rodziną we wspólnocie (a nie spółdzielni jak wcześniej) i zastanawiamy się, czy na plac zabaw pod blokiem trzeba mieć jakieś specjalne zgody? Chcemy zebrać pieniądze od mieszkańców i zakupić gotowe zestawy, a w przyszłości dokupować tylko kolejne części. Zanim oficjalnie podamy pomysł do wspólnoty, chciałam zasięgnąć porady.
Obserwuj wątek
  • ferdi_n_and Re: Plac zabaw - wspólnota 29.05.11, 16:08
   Dużo zapewne zależy od tego, co to za place (zestawy?). Firma, która produkuje/buduje taki plac, musi legitymować się faktem spełniania jakichś standardów. To pewnie jedyny wymóg, jeśli chodzi o dobór rozwiązania. No i oczywiście kwestia tego, czy ziemia na której ma stanąć plac, należy do wspólnoty ;)
   • szpinhak Re: Plac zabaw - wspólnota 29.05.11, 16:11
    Firma, która to produkuje, to duży producent, więc nie ma tu mowy o jakimś chałturzeniu. Kupujemy od firmy w Szczecinie, więc wszystko z fakturami, gwarancją i poświadczeniem, że to nie jakieś deskoskręcanie amatora.

    Kupujemy na początek dwa lub trzy moduły z zestawu Jungle Gym (osobom mieszkającym na zachodzie Europy, zapewne place zabaw dobrze znane): Link do strony
    • ferdi_n_and Re: Plac zabaw - wspólnota 29.05.11, 16:13
     Wygląda ok: " Zestawy, zjeżdżalnie i akcesoria Jungle Gym przeznaczone są wyłącznie do budowy placów zabaw do przydomowego użytku rodzinnego w prywatnych ogrodach, na zewnątrz budynków. Place zabaw zbudowane z użyciem zestawów i akcesoriów Jungle Gym spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa zgodne z normą E.N. 71.1 & 8 - 2004,", tylko kwestia tego, kto to będzie składał?

     Z tego co patrzę po ich stronie www, to wpisują sobie w portfolio realizacje placów zabaw: LINK. To oni będą to składać?
     • szpinhak Re: Plac zabaw - wspólnota 29.05.11, 16:21
      Na razie planujemy u nich tylko zakup (ze względu na kwestię dostawy). Jeszcze się nie zastanawialiśmy nad tym, kto będzie to składał. Ale jeśli oferta Ogrodu Pod Wierzbami będzie przystępna, to pewnie oni to będą robić. Z rozmowy z nimi można wywnioskować, że to dość solidna firma. Ktoś potwierdzi albo zaprzeczy?
      • stiffen Re: Plac zabaw - wspólnota 29.05.11, 16:32
       Witam wspólnotowicza ;) Oby więcej wspólnot w naszym pięknym mieście ;)

       Wracając do tematu: polecam pogadać z firmą od której kupujecie. Oni zajmują się zielenią w naszej wspólnocie (bit.ly/l8VLyU) (duża wspólnota, kilka sporych bloków i kupa zieleni). Jeśli oni dostarczają placyk, to najlepiej niech i oni go rozłożą. Zawsze to reklamacja do jednego miejsca, jakby się coś działo.

       Pozdrawiam!
       • szpinhak Re: Plac zabaw - wspólnota 29.05.11, 17:18
        Dzisiaj się niczego raczej nie dowiem, ale warto mieć to na uwadze. Nie wiem także, czy plac zabaw musi mieć kogoś na zasadzie zarządcy, czy to leży po prostu w gestii wspólnoty. Np. jeśli ktoś postanowi napić się piwka na placu zabaw, to kto będzie stroną jak zjawi się Policja na wezwanie.
        • stiffen Re: Plac zabaw - wspólnota 29.05.11, 22:17
         Myślę, że to nie jest nic, czym warto byłoby się przejmować. Jeśli ktoś coś zniszczy, to stroną jest zarządca terenu. To, kto się opiekuje placem, nie ma znaczenia.
  • aysy.1 sprytna krypciocha :) nt 29.05.11, 16:33
   • szpinhak Re: sprytna krypciocha :) nt 29.05.11, 17:15
    krypciocha? Chyba nie rozumiem.
    • Gość: Vlad.H. Re: sprytna krypciocha :) nt IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 29.05.11, 19:55
     chyba rozumiesz i to bardzo dobrze
   • zed.1 Re: sprytna krypciocha :) nt 29.05.11, 21:40
    ;)
  • 1przeciwnik_glupoty A to jest teren wspólnoty? 30.05.11, 00:17
   A to jest teren wspólnoty?
  • e.beata Re: Plac zabaw - wspólnota 30.05.11, 14:47
   Z tego co wiem trzeba mnieć pozwolenie. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Znajoma nie mogła zrobić nawet projektu placu zabaw, bo nie miała specjalnych uprawnień. Mimo wszystko bym się dobrze zabezpieczyła. Bo kto bedzie odpowiadał gdy nie daj Bóg, coś się na placu stanie??
   • szpinhak Re: Plac zabaw - wspólnota 16.06.11, 09:25
    Właśnie o to pytałem. Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka