Dodaj do ulubionych

Bye,bye Barbaro

IP: 62.233.145.* 03.04.02, 10:29
O zgrozo ! Koszmar senny , w którym koparko-spycharka "Belarus" rozgniata w
proch fragmenty konstrukcji mojego jedynie ukochanego miejsca w tym mieście
stanie się wkrótce rzeczywistością.Tak to Barbara , imienniczka patronki
górników,została wyznaczona za cel dla niszczycielskiej ,zdziczałej grupy
budowlanej.Barbaro - najjaśniesza osłodo siermiężnej architektury secesyjnej ,
umiłowałem Cię waszystkimi członkami memi.Twoje służebnice przybrane w
poliestrowe fartuchy jednakowoż mądrze radziły matce mojej a kilkanaście lat
później żonie.
Czy wiecie może coś o przyszłości parceli ?
Obserwuj wątek
    • stettiner Re: Bye,bye Barbaro 03.04.02, 10:42
      Przed świętami była tu dłuższa dyskusja (nie pamiętam tytułu wątku) o
      projekcie budynku który ma stanąć przy Krzywoustego- może to ten?
      No a Barbara- coż.. Pierwsza rozbiórka z mojej listy "do wyburzenia", czekam na
      dalsze :)))
      • koala_ Re: Bye,bye Barbaro 03.04.02, 10:51
        stettiner napisał(a):

        > Przed świętami była tu dłuższa dyskusja (nie pamiętam tytułu wątku) o
        > projekcie budynku który ma stanąć przy Krzywoustego- może to ten?
        > No a Barbara- coż.. Pierwsza rozbiórka z mojej listy "do wyburzenia", czekam na
        >
        > dalsze :)))


        Dyskusja była nad budynkiem "Vogel", ale ten ma stanąć obok kupce, w miejscu
        wspaniałych pawilonów :)
        A w miejscu Barbary powstanie pijalnie piwa "Bacha" hihihi
    • Gość: spik Re: Bye,bye Barbaro IP: 62.233.145.* 03.04.02, 10:53
      Dyskusja przetoczyła się po budynku nieopodal.Myślę tu o budynku ,w którym
      znajduje się punkt żywienia tureckiego "Bar-Rab".
      • franekkk Re: Bye,bye Barbaro 03.04.02, 10:57
        kilka lat temu mówiło się że ma być parking wielopoziomowy
        ale z artykułu gw wynika że może być równie dobrze sklep wielkopowierzchniowy
        więcej niż jednokondygnacyjny obłożony estetyczną falistą
    • Gość: SławekK Re: Bye,bye Barbaro IP: *.dtcomsa.com 03.04.02, 10:59
      A co to jest Barbara ?
      • franekkk barbara to barbara 03.04.02, 11:03
        wyborcza.gazeta.pl/info/artykul.jsp?xx=768840&dzial=szs010100

        jadąc krzywegoryja przed placem zwycięstwa (2 kościoły) po prawej pawilonik
        • Gość: cAt Re: barbara to barbara IP: 62.233.159.* 03.04.02, 11:13
          no to szykuje sie kolejny dlugowieczny drewniany plot oblepiony plakatami i
          ogloszeniami w centrum miasta. Metropolio Przybywaj!!!
        • franekkk Re: barbara to barbara 03.04.02, 11:19
          no i jeszcze trzeba zacytować bo linki się starzeją
          zdjęcia już oczywiście nie zacytujęn :((

          DROGi PORTALU i OBSiE (w jednej osobie?) :)
          coś by trzeba było zrobić ze starzejącymi się linkami co
          o zdjęciach już nie wspomnę


          cytat: Sklep Barbara do rozbiórki

          Mariusz Rabenda (02-04-02 23:00)

          Sklep odzieżowy Barbara przy ul. Krzywoustego zakończył swój żywot. W połowie
          marca został zamknięty, a w najbliższym czasie będzie rozebrany.

          Barbara była jednym z ostatnich sklepów odzieżowych należących do sieci Społem
          (oprócz niej jest jeszcze Junior przy al. Niepodległości). Od lat
          niemodernizowana stała na terenie dzierżawionym od miasta. Czarna metalowa hala
          wkomponowana pomiędzy kamienice w ciągu ul. Krzywoustego wyraźnie szpeciła to
          miejsce.

          - Miasto zaproponowało dotychczasowemu dzierżawcy przedłużenie okresu dzierżawy
          o 15 lat - mówi Przemysław Borowiecki z biura prasowego Urzędu Miejskiego. -
          Warunkiem było jednak dokonanie modernizacji placówki.

          Posiadające sieć kilkudziesięciu sklepów spożywczych i mięsnych szczecińskie
          Społem nie zdecydowało się na kosztowną inwestycję. Jak się dowiedzieliśmy w
          dziale techniki tejże firmy, nieruchomość zostanie przekazana miastu.

          - Oficjalnie przejęcie jeszcze nie nastąpiło - mówi Borowiecki. - Dotychczasowy
          dzierżawca będzie musiał uprzednio rozebrać sklep. Na jego miejscu powstanie
          budynek, który będzie architektonicznie odpowiadał sąsiednim kamienicom.
    • Gość: spik Re: Bye,bye Barbaro IP: 62.233.145.* 03.04.02, 11:21
      Zważywszy na fakt niebywałej progresywności zarządu Powszechnej Spółdzielni
      Spożywców podzielam obawy forumowicza cATk'a.
      • franekkk Re: Bye,bye Barbaro 03.04.02, 11:24
        no ale przeca społem zrezygnowało

        kto pamięta sklep społem:

        S tój
        K liencie
        L ub
        E wentualnie
        P oproś :))
        • Gość: cAt Re: Bye,bye Barbaro IP: 62.233.159.* 03.04.02, 11:45
          franekkk napisał(a):

          > no ale przeca społem zrezygnowało
          >
          > kto pamięta sklep społem:
          >
          > S tój
          > K liencie
          > L ub
          > E wentualnie
          > P oproś :))

          albo to:

          SPOŁEM i za późno wstołem...

          a płot np. przy domu kupca stał jakieś 3 lata zanim coś się ruszyło i to mimo
          tego że był inwestor. a z tego co się orientuję to takowego na razie nie ma na
          teren po Barbarze...
          • franekkk Re: Bye,bye Barbaro 03.04.02, 11:51
            od czasu zmiany właściciela kupiec zapłotowany stał niecały rok
            będzie dobrze
            głowy, nosy i inne sterczące do góry :)
          • Gość: Jazzek Re: Bye,bye Barbaro IP: 212.244.79.* 04.04.02, 10:17
            Chyba rekordzistą w dziedzinie zapłotowania był teren obecnego hotelu naprzeciw
            katedry (nazwy jeszcze sobie nie utrwaliłem), który to teren został ogrodzony
            bodajże pod koniec lat 80.

            A "Barbary" nie żal, mimo że znalazła się w niejednym szczecińskim albumie...
    • Gość: spik Re: Bye,bye Barbaro IP: 62.233.145.* 03.04.02, 12:10
      Fakt ,sklep Barbara to wykwit socrealistycznej fantazji , jak najbardziej.Ale
      czy w nowym otoczeniu udałoby się wskrzesić coś z minionego ducha.Czy wszystkim
      nie przybutym i przyodzianym w skóry aligatora odpowiada traktowanie a'la psie
      ekstrementy w większości szczecińskich butików.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka