Dodaj do ulubionych

ein Volk ein Reich ein Fuerer!!!

18.03.06, 15:11
Obserwuj wątek
    • vicek113 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 18.03.06, 15:12
      ...to komentarz do zakończonej konwencji PIS
      • Gość: jamci Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.06, 15:14
        Oglądałam, niestety muszę się z Tobą zgodzić vicek, to samo powiedziałam przed
        chwilą!
        • absztyfikant Nie zgadzam sie! 18.03.06, 16:23
          Powinno byc: Ein Volk, ein Reich, zwei Katschoren!:)
          • szypow [...] 18.03.06, 16:28
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • nedfan Re: Nie zgadzam sie! 18.03.06, 20:04
              Podobno prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
              Coś się tak Szypow zirytował?
              Czyżby błąd gramatyczny wyprowadził Cię z równowagi?
              Już poprawiam: ein Volk, ein Reich, zwei Enteriche!
            • hotcat01 Re: Nie zgadzam sie! 18.03.06, 20:11
              no prosze, udez w stol a nozyce........
          • Gość: Orion Re: Nie zgadzam sie! IP: 87.207.60.* 18.03.06, 16:32
            Nie małpuj stary komuchu, wymyśl coś z Wielkiego Językoznawcy
          • vicek113 Re: Nie zgadzam sie! ..i masz rację 18.03.06, 16:35
            ...tymi słowami pożegnał się w imieniu sali M.Kamiński z J.Kaczyńskim;-
            a winno być: ein Volk ein Reich ein Fuerer doppelt Katschoren
          • sztajmes Re: Nie zgadzam sie! 18.03.06, 16:36
            absztyfikant napisał:
            Powinno byc: Ein Volk, ein Reich, zwei shechteren
          • Gość: H56 Ein Volk, ein Reich, zwei Katschoren ! IP: *.comnet.krakow.pl 19.03.06, 08:51
            abszty, to jest zarąbiste hasło, trzeba to puścić w kraj, he,he. pozdrawiam
    • Gość: andreas powinno być.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.06, 16:46
      powinno być lepiej w koncu ku.rwa!
      • Gość: antypis Re: powinno być.... IP: *.system.szczecin.pl 18.03.06, 17:22
        Gość portalu: andreas napisał(a):

        > powinno być lepiej w koncu ku.rwa!

        nie ma i nie będzie !!!
        • Gość: andreas Re: powinno być.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.06, 17:24
          moze chociaz troche... takie małe reglamentowane ciut, ciut
          • Gość: sromotnik bezwstyd Powinno:Ein Fater Muchomorek,eine Radyyjo,zwei IP: 83.168.124.* 18.03.06, 20:24
            zwei Katschoren...und so weiter...
    • exman Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 18.03.06, 22:00
      Jak na mieszkańców prastarego, germańskiego miasta to kiepsko władacie językiem
      przodków, tylko ruski na poziomie ?
      • Gość: andreas Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.06, 22:06
        wprawdzie to było niemieckie miasto, ale to nasi przodkowie...
        znaczy nie mieszkanców tego miasta!
        • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 18.03.06, 22:44
          to nigdy nie bylo niemieckie miasto...
          • Gość: andreas Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.06, 23:50
            Nie, a mówi sie na te budynki poniemieckie...
            • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:00
              mowi sie tez: "od przedwojny"...
              • Gość: andreas Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 00:01
                a przed 1945 czyje było?
                • hotcat01 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:03
                  pewnie pomorskie ;) mamy przeciez Zamek Ksiazat Pomorskich :)
                  • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:05
                    ale ty dowcipas jestes...hohoho...taki zabawny romek...
                    • hotcat01 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:07
                      mowilo sie "wesoly Romek"
                      • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:08
                        wesoly romek mial na przedmiesciu domek, a ty jestes zabawny romek...
                        • hotcat01 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:11
                          widzisz, cieszy mnie ze Cie to cieszy :)
                          • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:15
                            no to super, cieszmy sie razem... ja zwyczajnie, a ty jak glupi do sera...
                            • hotcat01 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:23
                              to tylko Twoja wersja
                • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:03
                  zawsze myslalem ze to Prusy byly...
                  • hotcat01 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:05
                    no prusy, i gadali po prusku :) prusy to pewnie slowianszczyzna ;)
                    • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:07
                      przecie prusy to to samo co niemcy , co nie????


                      P.S.
                      uwielbiam twoje poczucie humoru, jest takie...jedyne w swoim rodzaju...
                      • hotcat01 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:10
                        a masz linka, jak chcesz byc precyzyjny

                        pl.wikipedia.org/wiki/Prusy_%28kraina_historyczna%29
                        • albert_c Szypow 19.03.06, 11:04
                          uwielbiam jak Cie ktos sprowadza do partetu...tak jak mamy na to przyklad powyzej.

                          Szczecin pruskim miastem. dobre wielce dobre, powiedz mi kiedy mam peknac ze
                          smiechu juz teraz czy jeszcze mam czekac na inne Twoje popisy historyczne.

                          Pamietasz kiedy bylo zjednoczenie Niemiec i dlaczego jednak Szczecin do '45 byl
                          miastem niemeickim i dlaczego Tobie tak trudno to zrozumiec.

                          ---
                          Absurdem jest tylko to, co różni się od mojej opinii
                          • szypow Re: Szypow 19.03.06, 14:23
                            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=38740601&a=38766950
                            • albert_c Re: Szypow 19.03.06, 14:31
                              Szypow to powiem Tobie tak, ze trzeba byc ignorantem zeby nie wiedziec ze przez
                              ponad czterdziesci lat XX wieku szczecin to byl Sttetin i nalezal do Niemiec.

                              Przed '45 rokiem zreszta Szczecin byl czesciej szwedzki czy dunski niz polski.

                              z ta czujnoscia to swietny wybieg zeby do konca nie byc polozonym na lopatki w
                              tej merytoryczenj dyskuji.

                              Wiec jak to jest z tym pruskim Szczecinem skoro szczecin doPrus mial zawsze nie
                              mniej niz 400 km????
                              Mozesz nas uswiadomic kiedy Szczecin lezal w granicach Prus?
                              A moze Ci sie Szczecin z Malborkiem pomylil albo z Elblagiem???
                              co?
                              • szypow Re: Szypow 19.03.06, 14:37
                                Czasem do bledu trzeba sie przyznac i nie bede szedl w zaparte, popisalem sie
                                znajomoscia historyczno-geograficzna niczym Pismak z jego Lillehamer. Chyle
                                czolo, lecz dalej uwazam, ze Szczecin a Niemcy to dwie rozne sprawy...
                                • albert_c Re: Szypow 19.03.06, 15:38
                                  :)

                                  Szypow, a moim zdaniem nie da sie oddzielic tych 2 kwestii, bo nie mozna
                                  zapominac historii chocby dlatego ze bez zrozumienia jej bardzo latwo poipelnic
                                  bledy w terazniejszosci.

                                  Ludzie ktorzy rzadzili szczecinem przez lata po wojnie nie chcieli tego
                                  zrozumiec i falszowali historie, a cene za to placimy etraz my.
                                  Tak to bywa kiedy polityka miesza sie w historie i stara sie ja pisac pod pewna
                                  teze - tak nie mozna robic.

                                  jestem np pelen podziwu dla inicjatywy jaka jest Stowarzyszenie na rzecz
                                  Cmenatzra Centralnego - pelen podziwu dla tego ze wyremontowali pomnik Wilhelma
                                  Meyer Schwartaua - bylo nie bylo jednego z bardziej wybitnych szczecinian.

                                  I nie sadze ze mozna podziedziec ze to dwie rozne sprawy, to jest nieuczciwe,
                                  nalezy z duzym rozsdkeim do tego podchodzic i oddac sprawiedliwosc i pamiec tym,
                                  ktorzy tworzyli kiedys Szczecin.

                                  O jedno mam zal do Niemcow - ze nie zbudowali tu uniwersytetu i ten blad
                                  skopiowali wlodazre komunistyczni, i to jest ta wielka starta Szczecina w XX
                                  wieku, ktora teraz z takim mozolem nadrabiamy.
                          • swarozyc Re: Szypow 19.03.06, 16:39
                            albert_c napisał:
                            Szczecin pruskim miastem. dobre wielce dobre, powiedz mi kiedy mam peknac ze
                            smiechu juz teraz czy jeszcze mam czekac na inne Twoje popisy historyczne.
                            Pamietasz kiedy bylo zjednoczenie Niemiec i dlaczego jednak Szczecin do '45 byl
                            miastem niemeickim i dlaczego Tobie tak trudno to zrozumiec.
                            --------------------------------------------------------------------------
                            Choc placisz podatki w katolandzie, to, wzorem wiekszosci, glupis..
                            pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Prus
                            • swarozyc jasniej nie mozna.. 19.03.06, 16:41
                              pl.wikipedia.org/wiki/Prowincje_Kr%C3%B3lestwa_Prus
                              • albert_c Re: jasniej nie mozna.. 19.03.06, 23:38
                                dzieki.

                                chyba bede sie musial cofnac do ksiazek z liceum, bo widac cos musialem przegapic.
                      • Gość: andreas Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 00:16
                        ja to słabiutki z historii jestem bardzo...
                        przepraszam, no kazdy ma jakś słabość.
                        A Polska to dopiero od 1945 roku jest...
                        • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:17
                          sprawdzalem wasza czujnosc baranki:


                          W VII-VI wieku p.n.e. istniała na tym terenie prasłowiańska osada z kulturą
                          łużycką. Jest jednak możliwe, że ciągłość udokumentowanej źródłami historii
                          zasiedlenia tego miejsca sięga blisko 1850 lat. W czasach antycznych w
                          okolicach Szczecina istniała miejscowość o nazwie Susudata. Została ona
                          odwzorowana na antycznej mapie Klaudiusza Ptolemeusza z lat 142-147 naszej ery
                          [1]. O tym, że miejscowość ta znajdowała się w sąsiedztwie Szczecina, informuje
                          kompendium Lexicon Universale [2] oraz wynika to z położenia wśród innych
                          zidentyfikowanych miejscowości Pomorza. W IX wieku zbudowany został przez
                          książąt słowiańskich gród otoczony fosą, u którego podnóża rozwinęła się osada
                          handlowo-rybacka. W 967 r. Mieszko I przyłączył Szczecin do Polski. W czasie
                          panowania Bolesława Chrobrego miasto dostawało się pod coraz większe wpływy
                          duńskie. Po bitwie koło Strugi (część Płoni) w 1121 król Bolesław Krzywousty
                          ponownie przyłączył miasto do Polski jednocześnie uznając władzę lennika,
                          Warcisława I. W 1243 książę Barnim I nadał Szczecinowi prawa miejskie. W
                          kolejnych latach miasto nabywało kolejne tereny: w 1283 r. jezioro Dąbie, a w
                          1321 Police. W XIII wieku Szczecin stał się miastem hanzeatyckim.
                          • szypow Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:18
                            i tak dalej jakos nie chca wyjsc mi te Niemcy :)))))
                            • hotcat01 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 19.03.06, 00:22
                              nie no jasne, prastare plskie ziemie, klapki na oczach, indoktrynacja PRL-u
                              zrobila swoje
                            • Gość: andreas a Polska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 00:23
                              a Polska sprawdź jeszcze Polske, bo mówia o tysiącleciu...
                              a tu się okaże, ze to ledwie kilkadziesiat lat...
                              • hotcat01 Re: a Polska 19.03.06, 00:25
                                no kolega (towariszcz) szypow to pewnie doliczy sie 2000 lat :)
                            • Gość: andreas Stettin czy Szczecin bo nie wiem... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 00:26
                              patrz a pisza ciagle Szczecin i Szczecin,
                              a to po 1945 nazwa dopiero jest!
                              Bo przedtem był Stettin chyba...
                              • hotcat01 Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... 19.03.06, 00:29
                                Gość portalu: andreas napisał(a):

                                > patrz a pisza ciagle Szczecin i Szczecin,
                                > a to po 1945 nazwa dopiero jest!
                                > Bo przedtem był Stettin chyba...

                                No ale to po prusku ;) to prawie tak samo jak po polsku
                                • Gość: andreas Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 01:16
                                  ostatni w trójce był wywiad z Crisem Rea i opowiadał cos tam
                                  o miastach chyba portowych i wspomniał, że to takie miasto portowe,
                                  jak Hamburg i Stettin...
                                • szypow Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... 23.03.06, 10:30
                                  hotcat01 napisał:

                                  > Gość portalu: andreas napisał(a):
                                  >
                                  > > patrz a pisza ciagle Szczecin i Szczecin,
                                  > > a to po 1945 nazwa dopiero jest!
                                  > > Bo przedtem był Stettin chyba...
                                  >
                                  > No ale to po prusku ;) to prawie tak samo jak po polsku


                                  No wlasnie zrobiles z siebie kretyna kolezko....
                                  • hotcat01 Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... 23.03.06, 17:46
                                    czy ja wiem, jakbyś był spostrzegawczy to byś zauwazył że jest ";-)" czyli
                                    "przymrużenie oka", kto zrobił z kogo kretyna ?
                                    • szypow Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... 23.03.06, 17:48
                                      hotcat01 napisał:

                                      > czy ja wiem, jakbyś był spostrzegawczy to byś zauwazył że jest ";-)" czyli
                                      > "przymrużenie oka", kto zrobił z kogo kretyna ?


                                      ty sam z siebie baranku....
                                      • hotcat01 Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... 23.03.06, 22:28
                                        no widzisz, mamy inny punkt widzenia na to kto z siebie zrobil kretyna

                                        1.
                                        • Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl
                                        Gość: andreas 18.03.06, 22:06 + odpowiedz

                                        wprawdzie to było niemieckie miasto, ale to nasi przodkowie...
                                        znaczy nie mieszkanców tego miasta!

                                        • Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!!
                                        szypow 18.03.06, 22:44 + odpowiedz

                                        to nigdy nie bylo niemieckie miasto...

                                        Ad.1 jak wytumaczysz fakt, ze w latach 1871-1945 Szczecin wchodzi w sklad
                                        -Cesarstwa niemieckiego
                                        -Republiki weimarskiej
                                        -III Rzeszy niemieckiej
                                        ???

                                        2.
                                        • Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!!
                                        szypow 19.03.06, 00:03 + odpowiedz

                                        zawsze myslalem ze to Prusy byly...

                                        • Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!!
                                        hotcat01 19.03.06, 00:05 + odpowiedz

                                        no prusy, i gadali po prusku :) prusy to pewnie slowianszczyzna ;)

                                        • Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!!
                                        szypow 19.03.06, 00:07 + odpowiedz

                                        przecie prusy to to samo co niemcy , co nie????

                                        P.S.
                                        uwielbiam twoje poczucie humoru, jest takie...jedyne w swoim rodzaju...

                                        Ad.2 Pruskim miastem ( lezacym w obrebie pastwa pruskiego ) Sz-n byl w latach
                                        1713 ( po przejeciu od Szwedow do 1871- czyli do zjednoczenia niemiec.
                                        Sformulowanie "niemieckie miasto" wydaje sie tu , na podstawie faktow,
                                        wlasciwsze. Zreszta "pruskim" zostal w wyniku podbojow -nigdy nie lezal
                                        na "historycznych" terenach prus, rownie dobrze moglbys uzyc sformulowania
                                        miasto szwedzkie, dunskie czy tez polskie. Jak zapewne zdajesz sobie sprawe Sz-
                                        n jako miasto funkcjonuje od IX wieku.
                                        Kolejna sprzecznosc- czyzby Prusacy ( nie Prusowie ) stanowili odrebna nacje
                                        niz Niemcy? Czy wladali jezykiem pruskim? :) Jak sadze pojecie Niemcy jest
                                        nieco szerszym pojciem niz Prusy a stwierdzenie
                                        "zawsze myslalem ze to Prusy byly" wiadczy o sporych lukach z zakresu historii
                                        Niemiec i Europy.

                                        baranie
                                        • szypow Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... 24.03.06, 10:07
                                          jestes zwyczajnie glupi czy nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ???

                                          cieciu
                                          • hotcat01 Re: Stettin czy Szczecin bo nie wiem... 24.03.06, 11:11
                                            może jako "mądry" człowiek, raczysz coś mądrego napisać poza inwektywami ?
                                            Jak na razie Twoje popisy są żenujące.
                          • Gość: K.F. Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.06, 18:03
                            Wytłumacz mi w jaki sposób Mieszko I w 967 r przyłączył Szczecin do państwa
                            polskiego - podpisał akt, zdobył miasto, obsadził swoimi ludzmi?
                            Kto rządził w tym roku miastem?
                            Dla ułatwiebnia - w 2 lutego 962 r papież koronował Ottona I na cesarza
                            rzymskiego, a nowe imperium mosiło nazwę Świętego Cesarstwa Rzymskiego (dopiero
                            do XV - Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego),
                            lata 938-973 - to okres panowania Ottona I Wielkiego. (syna Henryuka Ptasznika).
                            Kontynuował on walke ze Słowianami nadłabskimi, za Łaba zaczęli się osiedlać
                            niemieccy koloniści.
                            Słowian podano przymusowej chrystianizacji.
                            Słowianie zachodni tj. plemiona czesko-morawskie, prapolskie (m.i. Wisłanie i
                            Poalnie) i połabsko-bałtyckie, nie tworzą w tym czasie żadnego państwa
                            polskiego, lecz związki plemienne będace zaledwie zalążkami form państwowości.
                            Do 965 Mieszko prowadził walki na granicy zachodniej z Weletami i ponosił
                            systematycznie klęski. W ich wyniku szukał porozumienia z cesarstwem, uznając
                            zależnośc trybutarną z częsci zachodniej swego panstwa, być może po rzeke Wartę.
                            24 VI. 972 r. Mieszko i jego brat Czcibor dają manto wojenne margrabienu
                            Hugonowi pod Cedynią. Opanowuje Pomorze Zachodnie z Wolinem i Kołobrzegiem.
                            Ok.990 następuje dopiero zjednoczenie etnicznych ziem polskich pod wodza Mieszka
                            I - Małopolski, Wielkopolski, Sląska, Mazowsza i Pomorza.
                            Mieszko był juz wtedy ochrzcony, Szczecin - pogański i to do XII wieku.
                            Szczecin wraz z całą prowincją szczecińską na początku XII wieku stanowił część
                            państwa POMORSKIEGO (a nie polskiego), sam Szczecin posiadał jeszcze ślady
                            ustroju plemiennego, nadajacemu mu charakter republiki miejskiej.
                            I tak np. w 1124 roku starszyzna miejska układała się samodzielnie i to nie
                            tylko w swoim imieniu, ale innych miast pomorskich z Bolesławem Krzywoustym w
                            sprawie przyjęcia nowej wiary chrześcijańskiej. W 1126 r. Szczecin był nadal
                            poganski i doprowadził nawet do otwartej wojny z wlasnym ksieciem, pustosząc
                            jego posiadłości na ziemi kamienskiej.
                  • Gość: andreas Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 00:09
                    to dla mnie takie uciekanie historyczne,
                    że Szczecin był zawsze Polski!
                    Na siłe!
                    Chowanie napisów po niemiecku i innych takich...
        • Gość: andreas errata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.06, 23:54
          JEST
          > wprawdzie to było niemieckie miasto, ale to nasi przodkowie...
          > znaczy nie mieszkanców tego miasta!

          POWINNO BYĆ
          > wprawdzie to było niemieckie miasto, ale to NIE nasi przodkowie...
          > znaczy nie mieszkanców tego miasta!
      • vicek113 Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! 23.03.06, 17:40
        ...masz rację exman;- dzisiaj zauważyłem - palnąłem byka i to w tytule.
        winno być: Fuhrer przez 'u' z umlautem /takie dwa piegi/ lub stosowane 'ue'.
        przepraszam germanistów.
    • Gość: kresen Re: ein Volk ein Reich ein Fuerer!!! IP: 83.168.106.* 18.03.06, 23:59
      Prezio zachowywal sie jak Duce ,Fuhrer i Gomulka a kaczorki krzyczeli :
      Duce,Heil,Wieslaw [ Jarek ]
      • Gość: H56 Ein Volk, ein Reich, zwei Katschoren!:) IP: *.comnet.krakow.pl 19.03.06, 08:26
        teraz przyjdzie na tylko czekać na Noc Długich Noży.
        • Gość: sromotnik bezwstyd Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! IP: 83.168.124.* 19.03.06, 20:12
          Gość:K.F.ma rację!Niestety,ŻADEN władca Polski nie zdobył Szczecina!
          Prawdą jest zwycięstwie w Strudze.Aliści Szczecin był 20 kilometrów dalej!Za ogromnymi rozlewiskami Odry!Ani mieszko,ani jego brat ani też Krzywousty NIGDY do miasta nie weszli i swojej załogi tam nie osadzili.
          NAJBLIŻEJ miasta był Hetman Czarniecki goniąc Szwedów/a właściwie Dunów jak pisze Pasek/.Czarniecki dotarł do przedmieść Szczecina,czyli do dzisiejszych WZGÓRZ HETMAŃSKICH!
          Szczecin był stolicą samodzielnego państwa Pomorza . Władcy Królestwa Polskiego i Litwy zajęci byli kolonizowanie wschodnich narodów i Pomorzem nie interesowali się. Jedynie Kazimierz Wielki i poznański książę Przemysław podejmowali próby wsparcia władców Pomorza -Gryfitów w walce z germanizacją.
          Traktaty zawarte przez Gryfitów z Brandenburgią gwarantowały władcom niemieckim
          przejęcie władzy nad Pomorzem ,gdy linia rodowa Gryfitów w prostej lini zostanie bez następcy tronu.Najpierw wygasła linia wołogoska/Wolgast/.Dzieci Bogusława X zostały przez dwórki- Niemki-zostały otrute.Tak wygasła szczecińsko-kamieńska linia rodowa Gryfitów.
          Szerzej o zdarzeniach dziwnych a tragicznych na Pomorzu i Zamku Szczecińskim pisał onegdaj Bojarski /chyba napisał na ten temat powieść "Czerwone tercze" czy żagle.../
          Ja opieram się na informacjach z przedwojennej książeczki wydanej w jęz.niemieckim p.t."Boguslaw X-Pommernherzog" której właścicielem w latach 60-tych był Pan Henryk Schmidt,były red."Kuriera Szcz." i z jego pomocą zgłębiałem wiedzę o Szczecinie.
          Tu jeszcze wyjaśnię,że polska nazwa miasta w formie Szczecin funkcjonowała wśród miejscowej ludności od nie wiem jak dawna.W wieku IXX była używana przez antyhakatystów.W Szczecinie działał też silny Oddział Związku Polaków a Jego aktywny działacz-ksiądz Domański ze Złotowa bywał tutaj na zjazdach delegatów.
          Śladem po tej zasłużonej dla polskośći organizacji jest PLAC RODŁA.
          W Złotowie jest Muzeum Związku Polaków w Niemczech w nim wiele cennych dokumentów w tym wiele o Szczecinie i Wrocławiu.Stoi tam też Obelisk a na nim PIĘĆ PRAWD POLAKÓW i ZNAK RODŁA.
          Szkoda,że Polski Szczecin na Placu RODŁA nie ufundował nawet skromnej tablicy o Rodlakach i ich walce o zachowanie resztek SŁOWIAŃSKOŚCI tych Ziem i tego miasta .....
          Gwoli ścisłości informuję ,iż nie jestem historykiem.:-)
          • albert_c Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 21:19
            Sromotniku, tablica (a raczej kamien) upamietniajaca organizacje RODLA znajduje
            sie na skwerze tuz przed Pazimem.
            kamien zostal posatwiony tam chyba jakies 1,5 roku temu.

            dobrze ze tak sie stalo.
            • iwtedy Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 21:22
              Ja tak sobie myślę że moderator powinien pilnować zgodności wpisów z tematem
              wątka. Nie musi rozbieżności ganić oczywiście, ale może naprowadzać. Natomiast
              moderator forum GW jest wyjątkowo nieudolny i wręcz rozmyślnie sprowadza
              dyskusję na odległy od założenia temat lub, tak jak w innych przypadkach,
              dodaje swoje prywatne pierdu pierdu. Żałosny typ...
              • Gość: andreas Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 21:29
                teraz Ty sprowadzasz temat na inny temat!!!
                Moderator tez człowiek i pogadac se lubi!
                I dobrze, że sie nie kryje pod innym nickiem!
                A on nie jest moderatorem, ale opiekunem...
                czylipilnuje zgodnosci z regulaminem, a nie moderuje dyspute!
                • iwtedy Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 22:08
                  Wytykam. I będę to robił, bo nie lubię tego moderatora. Jest arogancki i
                  jednostronny. I bezczelny. Do tego powiązany z SLD i jednoznacznie stojący po
                  tej stronie w dyskusjach politycznych. A to nie powinno mieć miejsca.
                  • beatrix13 Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 22:14
                    a ty iwtedy z kim jesteś powiązany ciekawe,
                    od nowa może?
                    • iwtedy Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 22:28
                      co komu do domu, jak dom nie jego? Jesteś znana na forum z wypowiadania się we
                      wszysktich wątkach na każdy temat. Wprawdzei twoje wypowiedzi to takie pierdu,
                      pierdu ale musisz wszystko skomentować. Niestety, poziom tych komentarzy jest
                      w skali 1-5, w granicach zera, więc lepiej odpuść sobie moje wpisy, bo nie są
                      kierowane do ciebie. Nie jestem anyfeministą, ale jak czytam wpisy beatrix13,
                      ja_aśki czy dyrgosi to zastanawiam się nad prawami wyborczymi dla kobiet. Na
                      szczęście inne kobiety zmazują ten zły odbiór.
                      • beatrix13 Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 22:30
                        a więc trafiłam,
                        gratuluje tobie poziomu i twoim poplecznikom
                        • iwtedy Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 22:38
                          Co trafiłaś? Przecież ty nie umiesz podstawowego tekstu ze zrozumieniem
                          przeczytać!
          • swarozyc Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 19.03.06, 22:29
            pl.wikipedia.org/wiki/Szczecin
            Szczecin doslownie niezdobyty, zostal jednak wlaczony do Polski i pozostawal w
            niej jakies 80 lat..
            • Gość: sromotnik bezwstyd Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! IP: 83.168.124.* 21.03.06, 20:58
              Sz.Swarożycu,widzę ,że na tym Forum Szczecińskim jesteś jednym z nielicznych normalnych ,trzymających się linii głównego wątku .
              Ad rem.Można domniemywać że Krzywousty prowadząc swoje wojny z Pomorcami w jakiś sposób zmusił władców szczecińskich do uznania jego zwierzchnictwa,Faktem niezaprzeczalnym jest zdobycie przez Bolesława Kołobrzegu.Może ten fakt i zapędy Dunów skłoniły księcia do czasowej uległości.Trudno tu jednak,przyznaj sam,mówić o polskości Szczecina.Ani kultury,ani praw ani też systemu ekonomicznego władcy polscy Pomorzanom nie narzucili.Przykro...
              • swantevit Re: Polski Szczecin?Od 1945 r.!!! 21.03.06, 21:32
                Gość portalu: sromotnik bezwstyd napisał(a):
                Sz.Swarożycu,widzę ,że na tym Forum Szczecińskim jesteś jednym z nielicznych
                normalnych ,trzymających się linii głównego wątku .
                Nie godnym twego uznania, bo slawa ma daleko jest znana, ze nie jeden watek
                zniszczylem, odbiegajac znacznie od tematu.. :-))

                Trudno tu jednak,przyznaj sam,mówić o polskości Szczecina.Ani kultury,ani praw
                ani też systemu ekonomicznego władcy polscy Pomorzanom nie narzucili.Przykro...
                '''''''''''''''''''''''''''''
                Oczywiscie ze to prawda, i wcale nie mam zamiaru sie spierac o to..:-)
              • Gość: andreas Sromotniku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.06, 00:36
                Gość portalu: sromotnik bezwstyd napisał(a):

                > Sz.Swarożycu,widzę ,że na tym Forum Szczecińskim jesteś jednym z nielicznych n
                > ormalnych ,trzymających się linii głównego wątku .
                ===========================

                absolutnie z Toba nie antagonizuje sie,
                ale pozwole sobie zauważyć, iz temat watku był raczej o PiSie,
                a nie historii Szczecina...
                Czyli ani Ty, ani mój ulubiony Swar nie trzymacie tematu!!!

                Niemniej jednak macie racje ...
                • Gość: H56 gen. Pinochet, marszałek Jurek i poseł Kamińsk IP: *.comnet.krakow.pl 22.03.06, 06:04
                  PiS chce władzy na wzór rządów faszystów Pinocheta w Chile.
                  www.wprost.pl/ar/?O=2924&C=57
    • Gość: waz parada głupców nie ma pojęcia o czym mówi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 22:38
      eeech

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka