Gość: parus odinokaj IP: *.globalconnect.pl 05.09.06, 22:01 Gdyby pan redaktor widział co się dzieje na Przyjaciół Żołnierza to zapewne stwierdziłby , że to co przy rondzie giedrojcia to pikuś Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
shp80 Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. 06.09.06, 00:25 "Prawie nikt z niego nie korzysta. - Bo to za daleko - tłumaczą piesi." Mamy przedsmak kładki :) Pozdro Tomek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MadChomik Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.warcnet.szczecin.pl 06.09.06, 01:57 Biało-czerwone przegrody w języku drogowców nazywane sa dżerzejami. Na P. Żołnierza nie zostały one wypełnione wodą, a powinny. Efekt? Latają za każdym podmuchem wiatru w prawo i lewo, a kierowcy je niszczą, lub niszczą samochody. Kij w rzyć firmie, która je postawiła a nie napełniła wodą... :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lex jeżdżę po całej Polsce, ale takich wieśniaków jak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.06, 02:08 na Niebuszewie przechodzących przez ulicę, jak krowy, gdzie popadnie...to nie uświadczyłem w zadnym dużym mieście! Poza tym Szczecinianie jeżdżą też strasznie buracko! Niech pojadą do Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Poznania i się nauczą kultury jazdy! Odpowiedz Link Zgłoś
wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 08:15 Pan Rabenda najwyraźniej kandyduje juz na radnego, albo szykuje sobie jakąś ciepłą posadkę w magistracie po listopadowych wyborach. Jest bardzo mądry, więc może tak jak wmyślił kładkę to zaproponuje organizację ruchu. Jeżdżę codziennie przez Staszica i Rondo Giedroycia. Przy tym co robią budowlańcy, alternatywą może być tylko zamknięcie całej ulicy. Ciekawe jak wtedy będą wyglądały okoliczne ulice? Niestety pan Rabenda nie bierze pod uwagę opinii pod jego "sensacyjnym" materiałem i odpowiedzi, ani tym bardziej konstruktywnej propozycji nie spodziewam się. Temat robót mikrotunelowych i ich organizacji jest mi bliski i dlatego śledzę tą budowę na bieżąco tak jak pozwalają mi zajęcia. Śledzę też na bieżąco arykuły Pana Rabendy na ten temat. Pierwszy zamieszczony w czerwcu byl napisany obiektywnie i rzeczowo, widać że z myślą przybliżenia wszystkim tematyki. Następne dwa o organizacji ruchu już były szukaniem sensacji. O ile można wykonawcy np zarzucić brak żółtej linii to już pisanie w komentarzu "Dziwie sie kierownikowi ...." trąci zwykłym pieniactwem. Tytuł materiału to już ewidentne szukanie sensacji. Szkoda bo myślałem, że pan Rabenda jest profesjonalistą. Rozumiem Panie Mariuszu, że w momencie wygrania wyborów pokaże pan jak można prężnie działać dla dobra miasta. Jestem gotów zagłosować na Pana jeżeli ten reportaż można traktować jako pański dokument programowy. Obawiam się jednak, że jest inaczej i że w najzwyklejszy sposób nadużywa Pan łamów swojej gazety do załatwienia prywatnych interesików lub porachunków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mruczek Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: 195.124.114.* 06.09.06, 08:40 nie p*** wodnisty, chodzi o to ze sluzby miejskie Szczecina i kierownik robot zasmarkanej firmy, maja w glebokim powazaniu fakt ze ich dzialania lub ich zaniechanie powoduje zagrozenie zycia/zdrowia pieszych i kierowcow kropka doszukiwanie sie jakich watkow w kontekscie wyborow moze jest interesujace ale co to zmieni ze Rabenda dorwie sie do koryta zamiast Slonca lub Dzialkowca ? poczujesz sie lepiej czy co ? Odpowiedz Link Zgłoś
wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 23:31 No więc szanowny Panie Mruczek, muszę powiedziec, ze kierownik robót nie ma w głębokim poważaniu bezpieczeństwa. Dzisiaj otrzymał zalecenia z policji i od WGKiOŚ odnośnie poprawy bezpieczeństwa. Uznał jednak, że są to półśrodki i od poniedziałku, może wtorku cała ulica Staszica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Po analizie kierownik budowy podjął decyzję, ze będzie to najlepsze rozwiązanie. W związku z tym pozdrawiamy mieszkańców ulic którędy będzie objazd, szczególnie Niemcewicza do góry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ulrich Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:11 mówi się tę budowę a nie tą,tak na marginesie. z resztą się zgadzam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.tpnet.pl 06.09.06, 08:41 pan redaktor widzi naturalnie ten odcinek, po ktorym sam jest zmuszony codziennie jezdzic ze wzgledu na jego prywatny rozklad dnia. Perturbacje na tym odcinku przeszkadzaja mu osobiscie wiec doskjonale nadaja sie na material w gazecie, ktora powinna cechowac sie spojrzeniem szerszym, obejmujacym miasto jako calosc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emsi Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.06, 08:52 przebudowa Przyjaciół Żołnierza,to dziki zachód -jeden pas ,bez zadnej regulacji ruchem-dawno takich cudów nie widziałem. Odpowiedz Link Zgłoś
wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 11:08 > Gość portalu: emsi napisał(a): > przebudowa Przyjaciół Żołnierza,to dziki zachód -jeden pas ,bez zadnej > regulacji ruchem-dawno takich cudów nie widziałem. Moze wyjasnieniem zagadki bedzie informacja, ze zarowno projekt organizacji ruchu na Staszica jak i na Przyjaciół Żołnierza robił ten sam człowiek. Jak mowilem interesuje sie tą budową i znam kierownika robót odpowiedzialnego za organizację ruchu. Facet sobie włosy z głowy rwie bo uważa, że projekt organizacji Staszica jest sp... jak rzadko ktory, ale pan projektant jest głuchy na uwagi bo uważa, że zna się lepiej od wszystkich. Jak mi opowiadał kolega projektant organizacji chcial zmusic wykonawce, zeby dopasowali technologie do organizacji, a nie organizacje ruchu do technologii. Od strony formalnej projekt jest poprawny, zreszta zatwierdzili go wszyscy święci od ruchu w tym mieście, a od strony praktycznej po prostu jest do d... Wykonawca jednak musi opierać się na tym co ma zatwierdzone, a nie na tym co by chciał, zeby było. zanim zaczniecie pluć na wykonawcę poczytajcie prawo i zrozumcie, że nie ma żadnego pola manewru. A przy okazji. Czy to wykonawca czy Straż Miejska i Policja są od egzekwowania przepisów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glooś Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.chello.pl 06.09.06, 09:13 Zarząd miasta umie tylko profesionalnie brać pieniądze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirek Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.06, 09:41 a czy ktoś mógłby przypomnieć w jakim terminie miały byc zakończone prace, bo jak sobie przypominam to np. ul. Długosza miała byc zamknieta jeden miesiąc a mijają dwa, chyba ,że się mylę. Odpowiedz Link Zgłoś
oktomvre Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 10:37 A mnie się spodobał ten fragment artykułu: - Jak tam jesteśmy, a jesteśmy niemal codziennie, jest porządek - zapewnia Andrzej Panecki ze straży miejskiej. - Ale jak tylko strażnicy stamtąd pójdą, ludzie znów chodzą. Musielibyśmy chyba postawić tam kogoś. Zrobilibyśmy tak, gdyby zwrócił się do nas z taką prośbą zarządca drogi lub kierownik budowy. Ale takiego pisma nie otrzymaliśmy. Biurokraci, hehe. Wystarczy włączyć myślenie. Nie chce mi się rozwijać tematu, bo o SM napisano już wiele w innych wątkach, a i ten dotyczy innego problemu. A wracając do sedna - poboli, poboli i przestanie, wystarczy odrobina dobrej woli ze strony uzytkowników dróg i chodników. To, że prace drogowe ciagną się u nas miesiącami, to ze z tego tytułu jest wiele niedogodności, cóż... samo się nie stanie, nie żyjemy w bajce, gdzie za dotknięciem czarodziejskiej różdżki itd.. Odpowiedz Link Zgłoś
wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 12:06 Gość portalu: mirek napisał(a): > a czy ktoś mógłby przypomnieć w jakim terminie miały byc zakończone prace, bo > jak sobie przypominam to np. ul. Długosza miała byc zamknieta jeden miesiąc a > mijają dwa, chyba ,że się mylę. Komora na Długosza jest ostatnią jaka będzie zamknieta, więc niemożliwością było, żzeby to był miesiąc. W tej komorze zbiegaja sie dwa odcinki mikrotunelu wierconego od Staszica i od Słowackiego. Ponadto bedzie tam wylewana komora żelbetowa. Wg moich informacji najszybciej powinna zostać zamknieta komora przy Słowackiego. Przy ocenie proponuje wziąść pod uwagę fakt, że nigdy w Szczecinie takie prace nie były prowadzone (chodzi o metodę). Alternatywą było rozkopanie całej trasy kolektora od Staszica do Słowackiego na całej szerokości ulicy i głębokości kilku metrów, czyli wyłączenie ruchu kołowego i tramwajowego na conajmniej 6-9 miesięcy. Odpowiedz Link Zgłoś
hehenio A rok szkolny się zaczął... 06.09.06, 13:44 I siłą rzeczy na Giedroyciu ruch pieszych jest większy. Czekamy na pogrzeb ? Może choć jakieś zalecane objazdy oznakować (przez Ofiar Oświęcimia i Lubomirskiego)? Odpowiedz Link Zgłoś
kaloria101 Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. 06.09.06, 13:55 Dlaczego kolejną inwestycję w Szczecinie wykonuje firma z innego miasta. W Szczecinie bida ,aż piszczy ale nasze firmy się nie liczą.Niech ktoś z poza poznańskiego sprobuje wygarnąć jakąś inwestycję to nie ma szans. Ale u nas zaprasza się wszystkich tylko nie swoich. Pewnie, po co zasilać nasz budżet podatkami, a i pracownicy z poznańskiego pewnie lepsi, naszym lepiej zapłacić zasilek, tak duzo pieniedzy w kasie Szczecina.Tak jest ze wszystkimi większymi inwestycjami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mrs Smith Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.06, 14:33 Droga Kalorio - aby wygrac "unijny" przetarg (a tak jest w przypadku opisywanej inwestycji)trzeba spełniać szereg b. wygórowanych warunków dotczących sytuacji finansowej danej firmy, jej obrotów i doświadczenia w branzy. Na ogół nasze szczecińskie firmy maja problemy nie z doświadczeniem zawodowym, ale z wykazaniem wymaganych obrotów. I dlatego firmy lokalne porozumiewają się z firmami z innych miast (a i takze z innych państ) aby wspólnie spełnić postawione wymagania. Z tego co wiem to i na tej budowie pracuje szczecińska firma. Zalecam więcej rozeznania.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: steve o. Jim Beam za zdjecie radiowozu IP: 195.124.114.* 06.09.06, 15:19 Jim Beam 0,5l za zdjecie radiowozu na podwojnej ciaglej z min. kapitanem na pokladzie :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andreas Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:51 bo nawet jak wygrywa firma z innego miasta, to wykonuja najczęsciej roboty szczecinskie firmy czy pracownicy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic palanty IP: *.chello.pl 06.09.06, 15:18 co za palant to zdjecie podpisal "Autobus na podwójnej ciągłej linii" a jak tam ma przejechac ja szerokosc autobusu jest wieksza niz wyznaczona tymczasowa jezdani Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: steve o. Re: palanty IP: 195.124.114.* 06.09.06, 15:21 cieplo, cieplo prowadzi nas to do tego ze ... no domysl sie sam :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mdn Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: 217.153.6.* 06.09.06, 16:40 zajmujecie się bzdurami, moim zdaniem polacy to troche przewrazliwiony narod, zapraszam do Londynu albo Paryza, tam nikt nie zawraca sobie głowy tym, ze piesi przechodza w niedozwolonych miejscach. Wszyscy i tak chodzą na czerwonym, w tym rowerzysci. Policji i strazy miejskiej to nie interesuje A tak przy okazji Straz miejska powinna byc zlikwidowana!!!!!! Nikt jej nie potrzebuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asa Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: 217.153.6.* 06.09.06, 17:44 Cyt "Jak tam jesteśmy, a jesteśmy niemal codziennie, jest porządek - zapewnia Andrzej Panecki ze straży miejskiej. - Ale jak tylko strażnicy stamtąd pójdą, ludzie znów chodzą. Musielibyśmy chyba postawić tam kogoś. Zrobilibyśmy tak, gdyby zwrócił się do nas z taką prośbą zarządca drogi lub kierownik budowy. Ale takiego PISMA (sic!) nie otrzymaliśmy." Bez PISMA ani rusz? Problem naszej administracji to NIECHĘĆ do podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. Zamiast odbywa się delegowanie odpowiedzialności gdzie indziej. W tym przypadku STRAŻ uznała, że ...jest niebezpiecznie ale nie ma ...PISMA. ... Takich strażników to ech.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piżol Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:20 Zapraszam wszystkich malkontentów na przejażdżkę wokół Łuku Triumfalnego - w Paryżu oczywiście.Tam stoją policjanci i już.Po co lania tyle wody? W 11.milionowej aglomeracji nikt nie robi tyle zamieszania co w tym "polskim" zadupiu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andreas z wycieczki do Paryza.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:33 najłatwiej odróznic turyste od paryżanina... na czerwonym turysci karnie czekaja na zielone, a paryzanie przechodza... No cóz w niektórych krajach, nie raczej aglomeracjach płynnośc ruchu liczy sie ponad przepisowość! Wypadek na Energetyków, jeden pas tylko otwarty... jade przepisowo, a policjant macha do mnie jak szalony lizakiem bym jechał szybciej! Ale u nas raczej nie ma tego problemu! Raczej przepisowośc jeszcze wazniejsza! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dk Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.zwikszczecin.pl 07.09.06, 08:38 a może by tak zauważył że tam nigdy nie było przejścia dla pieszych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszewianin Re Przyjaciół Zołnierza trzeba ustawić światła dla IP: 62.233.145.* 07.09.06, 09:49 tych co chcą wjechać z bandndurskiego i wbić się w przyjaciół żołnierza szczególnie w godzinach szczytu, jak ZDiTM nie chciał ronda i zamknął Bandurskiego to niech teraz zaradzi, Zobaczcie ile spóżnienia w godzinach szczytu ma 57 jadący od Warszewa.Uwaga przystanek Bandurskiego-Pasterska w godzinach szczytu bardzo dobry do sprawdzenia biletów dla kontrolerów autobus długo stoi w korku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jakk Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.06, 14:40 No pan redaktor będzie zadowolony. Zamykaja Staszica całkowicie. No... ale o czym teraz będze pisał...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: graf Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.06, 15:32 Gość portalu: jakk napisał(a): > No pan redaktor będzie zadowolony. Zamykaja Staszica całkowicie. No... ale o > czym teraz będze pisał...? Jak to o czym - O skandalu! o całkowicie zamkniętej ulicy i korkach jakie to spowoduje - Większość samochodów pojedzie niepodległości (a tam jest pojedyńczy wyjazd z ronda) i potem skręci w lewo przy szpitalu. W efekcie całe rondo będzie zablokowane łącznie z okolicami. Odpowiedz Link Zgłoś