Dodaj do ulubionych

Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S...

IP: *.globalconnect.pl 05.09.06, 22:01
Gdyby pan redaktor widział co się dzieje na Przyjaciół Żołnierza to zapewne
stwierdziłby , że to co przy rondzie giedrojcia to pikuś
Obserwuj wątek
    • shp80 Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. 06.09.06, 00:25
      "Prawie nikt z niego nie korzysta. - Bo to za daleko - tłumaczą piesi."

      Mamy przedsmak kładki :)

      Pozdro
      Tomek
    • Gość: MadChomik Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.warcnet.szczecin.pl 06.09.06, 01:57
      Biało-czerwone przegrody w języku drogowców nazywane sa dżerzejami. Na P.
      Żołnierza nie zostały one wypełnione wodą, a powinny. Efekt? Latają za każdym
      podmuchem wiatru w prawo i lewo, a kierowcy je niszczą, lub niszczą samochody.
      Kij w rzyć firmie, która je postawiła a nie napełniła wodą... :(
    • Gość: lex jeżdżę po całej Polsce, ale takich wieśniaków jak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.06, 02:08
      na Niebuszewie przechodzących przez ulicę, jak krowy, gdzie popadnie...to nie
      uświadczyłem w zadnym dużym mieście! Poza tym Szczecinianie jeżdżą też
      strasznie buracko! Niech pojadą do Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Poznania i się
      nauczą kultury jazdy!
    • wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 08:15
      Pan Rabenda najwyraźniej kandyduje juz na radnego, albo szykuje sobie jakąś
      ciepłą posadkę w magistracie po listopadowych wyborach.
      Jest bardzo mądry, więc może tak jak wmyślił kładkę to zaproponuje organizację
      ruchu.
      Jeżdżę codziennie przez Staszica i Rondo Giedroycia. Przy tym co robią
      budowlańcy, alternatywą może być tylko zamknięcie całej ulicy. Ciekawe jak wtedy
      będą wyglądały okoliczne ulice?
      Niestety pan Rabenda nie bierze pod uwagę opinii pod jego "sensacyjnym"
      materiałem i odpowiedzi, ani tym bardziej konstruktywnej propozycji nie
      spodziewam się.
      Temat robót mikrotunelowych i ich organizacji jest mi bliski i dlatego śledzę tą
      budowę na bieżąco tak jak pozwalają mi zajęcia.
      Śledzę też na bieżąco arykuły Pana Rabendy na ten temat.
      Pierwszy zamieszczony w czerwcu byl napisany obiektywnie i rzeczowo, widać że z
      myślą przybliżenia wszystkim tematyki. Następne dwa o organizacji ruchu już były
      szukaniem sensacji. O ile można wykonawcy np zarzucić brak żółtej linii to już
      pisanie w komentarzu "Dziwie sie kierownikowi ...." trąci zwykłym pieniactwem.
      Tytuł materiału to już ewidentne szukanie sensacji.
      Szkoda bo myślałem, że pan Rabenda jest profesjonalistą.
      Rozumiem Panie Mariuszu, że w momencie wygrania wyborów pokaże pan jak można
      prężnie działać dla dobra miasta. Jestem gotów zagłosować na Pana jeżeli ten
      reportaż można traktować jako pański dokument programowy.
      Obawiam się jednak, że jest inaczej i że w najzwyklejszy sposób nadużywa Pan
      łamów swojej gazety do załatwienia prywatnych interesików lub porachunków.
      • Gość: mruczek Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: 195.124.114.* 06.09.06, 08:40
        nie p*** wodnisty, chodzi o to ze sluzby miejskie Szczecina i kierownik robot
        zasmarkanej firmy, maja w glebokim powazaniu fakt ze ich dzialania lub ich
        zaniechanie powoduje zagrozenie zycia/zdrowia pieszych i kierowcow kropka
        doszukiwanie sie jakich watkow w kontekscie wyborow moze jest interesujace ale
        co to zmieni ze Rabenda dorwie sie do koryta zamiast Slonca lub Dzialkowca ?
        poczujesz sie lepiej czy co ?
        • wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 23:31
          No więc szanowny Panie Mruczek, muszę powiedziec, ze kierownik robót nie ma w
          głębokim poważaniu bezpieczeństwa. Dzisiaj otrzymał zalecenia z policji i od
          WGKiOŚ odnośnie poprawy bezpieczeństwa. Uznał jednak, że są to półśrodki i od
          poniedziałku, może wtorku cała ulica Staszica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.
          Po analizie kierownik budowy podjął decyzję, ze będzie to najlepsze rozwiązanie.
          W związku z tym pozdrawiamy mieszkańców ulic którędy będzie objazd, szczególnie
          Niemcewicza do góry.
      • Gość: ulrich Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:11
        mówi się tę budowę a nie tą,tak na marginesie. z resztą się zgadzam.
    • Gość: kierowca Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.tpnet.pl 06.09.06, 08:41
      pan redaktor widzi naturalnie ten odcinek, po ktorym sam jest zmuszony
      codziennie jezdzic ze wzgledu na jego prywatny rozklad dnia. Perturbacje na tym
      odcinku przeszkadzaja mu osobiscie wiec doskjonale nadaja sie na material w
      gazecie, ktora powinna cechowac sie spojrzeniem szerszym, obejmujacym miasto
      jako calosc.
    • Gość: emsi Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.06, 08:52
      przebudowa Przyjaciół Żołnierza,to dziki zachód -jeden pas ,bez zadnej
      regulacji ruchem-dawno takich cudów nie widziałem.
      • wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 11:08
        > Gość portalu: emsi napisał(a):
        > przebudowa Przyjaciół Żołnierza,to dziki zachód -jeden pas ,bez zadnej
        > regulacji ruchem-dawno takich cudów nie widziałem.

        Moze wyjasnieniem zagadki bedzie informacja, ze zarowno projekt organizacji
        ruchu na Staszica jak i na Przyjaciół Żołnierza robił ten sam człowiek.
        Jak mowilem interesuje sie tą budową i znam kierownika robót odpowiedzialnego za
        organizację ruchu.
        Facet sobie włosy z głowy rwie bo uważa, że projekt organizacji Staszica jest
        sp... jak rzadko ktory, ale pan projektant jest głuchy na uwagi bo uważa, że zna
        się lepiej od wszystkich. Jak mi opowiadał kolega projektant organizacji chcial
        zmusic wykonawce, zeby dopasowali technologie do organizacji, a nie organizacje
        ruchu do technologii.
        Od strony formalnej projekt jest poprawny, zreszta zatwierdzili go wszyscy
        święci od ruchu w tym mieście, a od strony praktycznej po prostu jest do d...
        Wykonawca jednak musi opierać się na tym co ma zatwierdzone, a nie na tym co by
        chciał, zeby było.
        zanim zaczniecie pluć na wykonawcę poczytajcie prawo i zrozumcie, że nie ma
        żadnego pola manewru.
        A przy okazji. Czy to wykonawca czy Straż Miejska i Policja są od egzekwowania
        przepisów?
    • Gość: glooś Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.chello.pl 06.09.06, 09:13
      Zarząd miasta umie tylko profesionalnie brać pieniądze
      • Gość: mirek Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.06, 09:41
        a czy ktoś mógłby przypomnieć w jakim terminie miały byc zakończone prace, bo
        jak sobie przypominam to np. ul. Długosza miała byc zamknieta jeden miesiąc a
        mijają dwa, chyba ,że się mylę.
        • oktomvre Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 10:37
          A mnie się spodobał ten fragment artykułu:
          - Jak tam jesteśmy, a jesteśmy niemal codziennie, jest porządek - zapewnia
          Andrzej Panecki ze straży miejskiej. - Ale jak tylko strażnicy stamtąd pójdą,
          ludzie znów chodzą. Musielibyśmy chyba postawić tam kogoś. Zrobilibyśmy tak,
          gdyby zwrócił się do nas z taką prośbą zarządca drogi lub kierownik budowy. Ale
          takiego pisma nie otrzymaliśmy.

          Biurokraci, hehe. Wystarczy włączyć myślenie. Nie chce mi się rozwijać tematu,
          bo o SM napisano już wiele w innych wątkach, a i ten dotyczy innego problemu. A
          wracając do sedna - poboli, poboli i przestanie, wystarczy odrobina dobrej woli
          ze strony uzytkowników dróg i chodników. To, że prace drogowe ciagną się u nas
          miesiącami, to ze z tego tytułu jest wiele niedogodności, cóż... samo się nie
          stanie, nie żyjemy w bajce, gdzie za dotknięciem czarodziejskiej różdżki itd..
        • wodni.k Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. 06.09.06, 12:06
          Gość portalu: mirek napisał(a):

          > a czy ktoś mógłby przypomnieć w jakim terminie miały byc zakończone prace, bo
          > jak sobie przypominam to np. ul. Długosza miała byc zamknieta jeden miesiąc a
          > mijają dwa, chyba ,że się mylę.

          Komora na Długosza jest ostatnią jaka będzie zamknieta, więc niemożliwością
          było, żzeby to był miesiąc. W tej komorze zbiegaja sie dwa odcinki mikrotunelu
          wierconego od Staszica i od Słowackiego. Ponadto bedzie tam wylewana komora
          żelbetowa. Wg moich informacji najszybciej powinna zostać zamknieta komora przy
          Słowackiego.
          Przy ocenie proponuje wziąść pod uwagę fakt, że nigdy w Szczecinie takie prace
          nie były prowadzone (chodzi o metodę).
          Alternatywą było rozkopanie całej trasy kolektora od Staszica do Słowackiego na
          całej szerokości ulicy i głębokości kilku metrów, czyli wyłączenie ruchu
          kołowego i tramwajowego na conajmniej 6-9 miesięcy.
    • hehenio A rok szkolny się zaczął... 06.09.06, 13:44
      I siłą rzeczy na Giedroyciu ruch pieszych jest większy.
      Czekamy na pogrzeb
      ?
      Może choć jakieś zalecane objazdy oznakować (przez Ofiar Oświęcimia i Lubomirskiego)?
    • kaloria101 Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. 06.09.06, 13:55
      Dlaczego kolejną inwestycję w Szczecinie wykonuje firma z innego miasta. W
      Szczecinie bida ,aż piszczy ale nasze firmy się nie liczą.Niech ktoś z poza
      poznańskiego sprobuje wygarnąć jakąś inwestycję to nie ma szans. Ale u nas
      zaprasza się wszystkich tylko nie swoich. Pewnie, po co zasilać nasz budżet
      podatkami, a i pracownicy z poznańskiego pewnie lepsi, naszym lepiej zapłacić
      zasilek, tak duzo pieniedzy w kasie Szczecina.Tak jest ze wszystkimi większymi
      inwestycjami.
      • Gość: Mrs Smith Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.06, 14:33
        Droga Kalorio - aby wygrac "unijny" przetarg (a tak jest w przypadku opisywanej
        inwestycji)trzeba spełniać szereg b. wygórowanych warunków dotczących sytuacji
        finansowej danej firmy, jej obrotów i doświadczenia w branzy. Na ogół nasze
        szczecińskie firmy maja problemy nie z doświadczeniem zawodowym, ale z
        wykazaniem wymaganych obrotów. I dlatego firmy lokalne porozumiewają się z
        firmami z innych miast (a i takze z innych państ) aby wspólnie spełnić
        postawione wymagania. Z tego co wiem to i na tej budowie pracuje szczecińska
        firma. Zalecam więcej rozeznania....
        • Gość: steve o. Jim Beam za zdjecie radiowozu IP: 195.124.114.* 06.09.06, 15:19
          Jim Beam 0,5l za zdjecie radiowozu na podwojnej ciaglej z min. kapitanem na
          pokladzie :-)))
        • Gość: andreas Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:51
          bo nawet jak wygrywa firma z innego miasta,
          to wykonuja najczęsciej roboty szczecinskie firmy czy pracownicy!
    • Gość: kibic palanty IP: *.chello.pl 06.09.06, 15:18
      co za palant to zdjecie podpisal
      "Autobus na podwójnej ciągłej linii"

      a jak tam ma przejechac ja szerokosc autobusu jest wieksza niz wyznaczona
      tymczasowa jezdani
      • Gość: steve o. Re: palanty IP: 195.124.114.* 06.09.06, 15:21
        cieplo, cieplo prowadzi nas to do tego ze ... no domysl sie sam :-)
    • Gość: mdn Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: 217.153.6.* 06.09.06, 16:40
      zajmujecie się bzdurami, moim zdaniem polacy to troche przewrazliwiony narod,
      zapraszam do Londynu albo Paryza, tam nikt nie zawraca sobie głowy tym, ze
      piesi przechodza w niedozwolonych miejscach. Wszyscy i tak chodzą na czerwonym,
      w tym rowerzysci. Policji i strazy miejskiej to nie interesuje

      A tak przy okazji Straz miejska powinna byc zlikwidowana!!!!!! Nikt jej nie
      potrzebuje
      • Gość: asa Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: 217.153.6.* 06.09.06, 17:44
        Cyt "Jak tam jesteśmy, a jesteśmy niemal codziennie, jest porządek - zapewnia
        Andrzej Panecki ze straży miejskiej. - Ale jak tylko strażnicy stamtąd pójdą,
        ludzie znów chodzą. Musielibyśmy chyba postawić tam kogoś. Zrobilibyśmy tak,
        gdyby zwrócił się do nas z taką prośbą zarządca drogi lub kierownik budowy. Ale
        takiego PISMA (sic!) nie otrzymaliśmy."
        Bez PISMA ani rusz?
        Problem naszej administracji to NIECHĘĆ do podejmowania decyzji i rozwiązywania
        problemów. Zamiast odbywa się delegowanie odpowiedzialności gdzie indziej. W tym
        przypadku STRAŻ uznała, że ...jest niebezpiecznie ale nie ma ...PISMA. ...
        Takich strażników to ech....
    • Gość: Piżol Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:20
      Zapraszam wszystkich malkontentów na przejażdżkę wokół Łuku Triumfalnego - w
      Paryżu oczywiście.Tam stoją policjanci i już.Po co lania tyle wody? W
      11.milionowej aglomeracji nikt nie robi tyle zamieszania co w tym "polskim"
      zadupiu.
    • Gość: andreas z wycieczki do Paryza.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.06, 01:33
      najłatwiej odróznic turyste od paryżanina...
      na czerwonym turysci karnie czekaja na zielone,
      a paryzanie przechodza...

      No cóz w niektórych krajach, nie raczej aglomeracjach
      płynnośc ruchu liczy sie ponad przepisowość!

      Wypadek na Energetyków, jeden pas tylko otwarty...
      jade przepisowo, a policjant macha do mnie jak szalony lizakiem
      bym jechał szybciej!

      Ale u nas raczej nie ma tego problemu!
      Raczej przepisowośc jeszcze wazniejsza!
    • Gość: dk Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. S.. IP: *.zwikszczecin.pl 07.09.06, 08:38
      a może by tak zauważył że tam nigdy nie było przejścia dla pieszych
    • Gość: warszewianin Re Przyjaciół Zołnierza trzeba ustawić światła dla IP: 62.233.145.* 07.09.06, 09:49
      tych co chcą wjechać z bandndurskiego i wbić się w przyjaciół żołnierza
      szczególnie w godzinach szczytu, jak ZDiTM nie chciał ronda i zamknął
      Bandurskiego to niech teraz zaradzi, Zobaczcie ile spóżnienia w godzinach
      szczytu ma 57 jadący od Warszewa.Uwaga przystanek Bandurskiego-Pasterska w
      godzinach szczytu bardzo dobry do sprawdzenia biletów dla kontrolerów autobus
      długo stoi w korku
    • Gość: jakk Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.06, 14:40
      No pan redaktor będzie zadowolony. Zamykaja Staszica całkowicie. No... ale o
      czym teraz będze pisał...?
      • Gość: graf Re: Budowlańcy igrają z niebezpieczeństwem na ul. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.06, 15:32
        Gość portalu: jakk napisał(a):

        > No pan redaktor będzie zadowolony. Zamykaja Staszica całkowicie. No... ale o
        > czym teraz będze pisał...?

        Jak to o czym - O skandalu! o całkowicie zamkniętej ulicy i korkach jakie to
        spowoduje - Większość samochodów pojedzie niepodległości (a tam jest pojedyńczy
        wyjazd z ronda) i potem skręci w lewo przy szpitalu. W efekcie całe rondo
        będzie zablokowane łącznie z okolicami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka