Dodaj do ulubionych

Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie

IP: 212.160.93.* 04.06.07, 12:16
Hehe, ALTERglobalisci :-))
Obserwuj wątek
    • cover_wielki Re: Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie 04.06.07, 12:19
      Słabo zorganizowani byli, naiwniacy jacyś.
      • Gość: fan jechali w spokoju protestowac-jasne...barany... IP: *.4web.pl 04.06.07, 12:21
        • Gość: kucharek A co by si ę stało, gdyby IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 12:41
          ci antyglobaliści zamenifestowali w ten sposób, że zapłaciliby za wybite szyby,
          ponieśliby koszty leczenia rannych, zapłacili za wszystkie pozostałe szkody albo
          w inny sposób naprawili to co popsuli.

          Tak to my wszyscy za to płacimy!!!!!!!!!!!!!!

          Dlaczego nie manifestują w ten sposób, że niszczą swoje samochody, nie niszczą
          sklepów, kawiarni swoich bliskich itd.

          Dlaczego tak łatwo zniszczyć czyjąś pracą i mieć wszystko w du.. bo oni są
          antyglobalistami.
          Antyglobaliści walczą o lepszy świat chyba tylko w swoim mniemaniu.
          W moim mniemaniu to zwykła chuliganeria i motłoch taki jak na stadionach.
          Takie rzeczy robi się drodzy antyglobaliści inaczej mamy już demokrację.
          Można zakładać partie, można demonstrować, można wywierać w inny sposób naciski
          na polityków.
          Idźcie do du...y z takim manifestowaniem.
          • milet_z_sedesu Antyglobaliści, jesli już 04.06.07, 13:15
            • marcus_crassus bydlo a nie zadni alterglobalisci 04.06.07, 13:35
              kominiarki pewnie brali na pokazy mody
              • Gość: Cube Bydło nie stawia oporu i nie atakuje pastuchow. IP: *.dip.t-dialin.net 04.06.07, 14:07
          • cannabis_indica Re: A co by si ę stało, gdyby 05.06.07, 01:58
            1. Nikt z nas za to nie zapłaci - szyby były w Rostoku a o ile pamiętam z
            geografii to to jest w Niemczech.

            2. Oni nie niszczą dlatego, że są alter, czy też anty globalistami tylko
            dlatego, że są wkur... na system kapitalistyczny a zwłaszcza na jego zachodnią
            odmianę pochłaniającą przestrzeń publiczną i pożerającą wszystko w imię wzrostu
            (vide "No Logo" Naomi Klein)

            3. Spróbuj się zorganizować i wywrzeć wpływ na G8. Życzę powodzenia.

            Pozdrawiam
      • Gość: monty Re: Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie IP: *.chello.pl 04.06.07, 12:29
        czy nie można zapuszkować tych komunistycznych bojówek, moze ogłosic
        apel i zebrać pieniądze na trasport do Koreii Pn,tam jest ich wymarzony świat
        szczęśliwości, gdzie brakuje trawy do jedzenia.
        • Gość: Antoni Lulek Rzygam na kapitalizm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:34
          To nie jest wymarzony świat alterglobalistów czyli komunistów socjalistów i
          anarchistów. Ale ty ćwoku zakuty liberale albo konserwatywny bywalcu nie
          potrafisz tego zrozumieć.
      • Gość: Alterglobalista Re: Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie IP: 81.219.133.* 04.06.07, 17:26
        Dlaczego serwisy informacyjne piszą tylko o zamieszkach, w których brało udział kilkaset radykalistów, a właściwie nic nie wspomina o 80 tysiącach pokojowych manifestantów? Łatwiej sprzedać informację, którą ludzie chcą usłyszeć?
    • Gość: fando "Alteglobalisci" czy zadymiarze? IP: *.nask.waw.pl 04.06.07, 12:23
      Czy oni kiedykolwiek zaproponowali cos konstruktywnego? Czy zaplacili za mienie
      zniszczone podczas ich protestow? (oczywiscie nie kaze im placic za chuliganow,
      ktorzy podpinaja sie pod wszystko). Jakie sa efekty ich dzialalnosci? Jaki
      odbior w spoleczenstwie? Etc etc etc
    • krzysztofsf Powinni przedstawiac sie jako geje 04.06.07, 12:25
      wtedy by ich przepuszczono, bo demonstracje gejowskie sa OK.
    • Gość: Jonek Wyjaśnijcie mi IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.06.07, 12:26
      Nie rozumiem czegoś. Alterglobaliści mówią o sobie, że chcą chronic ludzi przed
      bogatymi korporacjami itd. Ale każda ich manifestacja kończy sie wybujaniem
      szyb, podpalaniem samochodów oraz niszczeniem innego mienia należącego do tych
      właśnie ludzi, których niby to chcą chronić. Czy mam przez to rozumieć że
      najlepszą ochroną dla okradanego przez korporacje człowieka jest podpalenie jego
      samochodu?
      • presentation1 Re: Wyjaśnijcie mi 04.06.07, 12:42
        Bo dla lewaka jezeli dorobiles sie sklepu jestes kapitalista.Oni dorabiaja sie tylko.....dziurawych portek.
      • Gość: zzx Re: Wyjaśnijcie mi IP: 62.181.169.* 04.06.07, 12:59
        bo to są anarchiści spod znaku Trockiego! zwykłe komuchy w zielonych pelerynkach
      • Gość: antyalterglobalist Re: Wyjaśnijcie mi IP: *.acn.waw.pl 04.06.07, 13:21
        Jeśli masz samochód, to już jesteś dla nich podejrzany.
    • Gość: kn Re: Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 12:34
      tak jak kibole zajmują się kibicowaniem, tak alterglobaliści zajmują sie uzdrawianiem świata
    • presentation1 .....Lewactwo.................... ... 04.06.07, 12:34
      Niemcy zatrzymali 18 uzbrojonych lewaków z Polski

      Pałki, maski gazowe i kastety chcieli wwieźć do Niemiec lewaccy chuligani z Polski - ustalił dziennik.pl. Tak uzbrojonych 18 Polaków zatrzymała niemiecka straż graniczna na przejściu Kołbaskowo-Pomellen. Antyglobaliści jechali do Rostocku, gdzie zbierają się lewacy z całego świata, by protestować przeciwko środowemu szczytowi wielkich mocarstw (G-8).


      Niemieccy strażnicy dokładnie przeszukali zatrzymanych. Polacy mieli przy sobie pałki, kastety, gazy łzawiące i maski przeciwgazowe. W trakcie przesłuchania potwierdzili, że wybierają się do Rostocku. Liczyli, że wezmą udział w zapowiadanych na środę kolejnych rozróbach kilkutysięcznej rzeszy antyglobalistów, protestujących przeciwko szczytowi siedmiu najbogatszych krajów świata i Rosji.

      Florian Spiener z rostockiej policji powiedział dziennikowi.pl, że po godzinnym przesłuchaniu Niemcy podstawili Polakom autokar i odesłali ich z powrotem do naszego kraju.

      Burdy w Rostocku zaczęły się już sobotę. Podczas starć rannych zostało prawie 1000 osób, w tym 433 policjantów. Do walki z siłami porządkowymi chuligani używali kamieni, butelek, płyt chodnikowych i kijów. Zatrzymano 128 osób, w tym jedną z Polski. Sąd w Rostocku wydał wczoraj nakazy aresztowania wobec dziewięciu uczestników zajść.
      • Gość: andreas Re: .....Lewactwo.................... ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 12:39
        w tym cytowanym fragmencie juz pisza o kastetach i pałkach...
        ale w Gazecie jedynie o maskach i kominiarkach,
        co nie uwazam za groźne, a raczej obronne!

        Bo czy maska gazowa swiadczy o agresji...
        • Gość: Jonek Re: .....Lewactwo.................... ... IP: *.e-wro.net.pl 04.06.07, 15:20
          A świadczy. Jeśli idziesz na pokojowa demonstrację to nie musisz ukrywać twarzy
          ale skoro masz przy sobie maskę czy kominiarkę to można się zastanowić dlaczego
          nie chcesz aby Cię poznano. Ale pałki i kastety to już narzędzia agresji.
          • andreas.007 Re: .....Lewactwo.................... ... 05.06.07, 00:50
            to scyzoryk, który nosze zawsze przy sobie
            pewnie swiadczy o checi morderstwa...
            A niektórzy w aucie wożą bejsbole... ;))

            Niedawno polski policjant zatrzymał kolege co miał przyciemniane szyby,
            chciał zabrac dowód, ale ten wykazał sie tifem przyciemnienia,
            a na pytanie czemu te szyby przeszkadzaja policjantowi,
            ten odpowiedział, ze nie widzi czy przypadkiem w aucie ktos
            nie mierzy do niego z pistoletu!
    • Gość: kokoko Nie cierpie tego lewactwa, ale bardzo bym prosil IP: *.chello.pl 04.06.07, 12:39
      o jakas podstawe prawna takiego traktowania polskich obywateli. Bo cos mi sie wydaje, ze zaden z nich nie powiedzial "jedziemy do rostocku na awanture"
      • Gość: brzytwa Re: Nie cierpie tego lewactwa, ale bardzo bym pro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 12:42
        Gdy ktoś będzie wiózł np. narkotyki, to trzeba go zapytać, w jakim celu je
        wiezie, on powie - tak jadą się przejechać, jak maski pegaz lewaków - wtedy może
        spokojnie przejechać granicę :)))
        • Gość: andreas Re: Nie cierpie tego lewactwa, ale bardzo bym pro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 12:49
          równie dobrze mozna zapytac po co Tobie scyzoryk,
          który jest o wiele groźniejszy...
          • Gość: brzytwa Re: Nie cierpie tego lewactwa, ale bardzo bym pro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 13:42
            Na lotnisku zabiorą ci nawet pilniczek do paznokci. Domyślam się, że te maski
            pegaz to ze względu na zatruwanie środowiska.
            • Gość: andreas Re: Nie cierpie tego lewactwa, ale bardzo bym pro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:08
              słuchaj gdybym był spokojniutkim alterglobalista,
              to wiedzac jak koncza sie takie manifestacje - nie wnikajac w przyczyny,
              to tez bym zabrał maske p-gaz...

              Powiem wiecej gdybym chadzał na mecze, to bym zakładał takie kamizelki
              chroniace kregosłup dla motocyklistów i kask...
              ale to znaczyłoby, ze jestem zadymiarzem?
      • Gość: Gosc Re: Nie cierpie tego lewactwa, ale bardzo bym pro IP: 195.124.114.* 04.06.07, 12:58
        UPPP uzasadnione podejrzenie popelnienia przestepstwa :-)
        • Gość: kokoko Re: Nie cierpie tego lewactwa, ale bardzo bym pro IP: *.chello.pl 04.06.07, 15:43
          Przeciez oni nie zdazyli wjechac do Niemiec!!! jakie przestepstwo, ja mam w domu caly zestaw nozy, w samochodzie woze saperke i zestaw kluczy. mam tez kilka szmat, ktore moglyby sluzyc do zasloniecia twarzy. czy to znaczy ze jestem lewakiem i popelnilem przestepstwo? czy nie zostalbym wpuszczony do Niemiec?
      • Gość: Proletariusz Nie cierpie kapitalistów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:37
        i ma ochotę na walkę klas.
    • jaguar666 I znowu artykuł zrobiony na odczepnego 04.06.07, 12:42
      Możecie przestać używać słów "alterglobaliści" i "antyglobaliści" jako synonimy? To nie są ruchy tożsame. Najpierw był ruch antyglobalistyczny, ale potem podłączyli się do tego zadymiarze, więc ludzie, którzy nie podejmowali "działań zaczepnych", ale chcieli konkretnie działać stworzyli ruch alterglobalistyczny.
      Jeśli stosujecie te dwie nazwy jako synonimy, to stawiacie w jednym szeregu tych, którzy demolują na demonstracjach wszystko, co się da oraz takich ludzi, jak np. Bono.
      • Gość: andreas Re: I znowu artykuł zrobiony na odczepnego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 12:56
        a jak sie do tego maja anarchisci?
        I co dlaczego w tym uczestnicza lewacy?
      • Gość: andy Re: I znowu artykuł zrobiony na odczepnego IP: *.netcologne.de 04.06.07, 13:43
        hmm... zastanawia mnie dlaczego wiekszosc tych wypowiedzi nasycone jest taka
        nienawiscia.nalezymy do tego samego gatunku,powinnismy sie wzajemnie wspierac
        widzac ,morze niesprawiedliwosci. oczywiscie przemoc agresja nie jest zadnym
        rozwiazaniem.proponuje wiecej tolerancji na inne zachowania jak i poglady .sa
        naturalnie rowniez tacy ktorzy aby zamaskowac niesprawiedliwosc lub chcac
        osiagnac wlasne wstretne zamierzenia prowadza swiadoma prowokacje . takie
        zachowania doskonale znam,rowniez z czasow rezimu komunistycznego.wskazywanie
        niesprawiedliwosci,ognisk nedzy nie jest absolutnie przestepstwem . pozdrawiam
        takze tych ktorzy mysla inaczej .
      • Gość: Antykapitalista Bono to friend kapitalistów i korporacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:41
        tak samo jak Bod Geldolf. Prawdziwymi alterglobalistami są komuniści, socjaliści
        i anarchiści przynajmniej nie ci co wstrzymają burdy. Choć policja też wcale nie
        robi nic bez skazy.
    • Gość: zxy Tylko wyborcza pisze alter a przecież to antygloba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 12:51
      -liści.
      • Gość: Bogdan Tadus Zadziwiajace, ze zaden madrala, ... IP: *.dip.t-dialin.net 04.06.07, 13:37
        Zadziwiajace, ze zaden madrala, ktory na wszystko zawsze ma gotowy wytrych wobec tej sprawy staje bezradny jak Giertych wobec literatury!
        Tłumaczenie tych wydarzen za pomoca wytrychow: anty-, alter-, lewacy, zadymiarze, anarchisci itp. jest dowodem proby spychania do nieswiadomosci FAKTOW. To msci sie srogo jak kazde zaniechanie wynikajace z ignorancji, pospiechu i zaniechania. Na naszych oczach rosnie cos, czego nie da sie zneutralizowac prostym "wy tam sobie spokojnie podemonstrujcie, a my mamy tyle władzy, zeby robic swoje i za pomoca nalezacych do nas mediow skompromitowac was w oczach reszty". Ten numer udał sie Schroederowi, ale teraz bedzie juz tylko coraz trudniej(o ile sie nie myle oczywiscie)!
    • durruti Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie 04.06.07, 12:57
      Informacje na ten temat z innych źródeł niż policyjne:
      cia.bzzz.net/g8_antyszczyt_2007
      Policja sprowokowała zamieszki w Rostocku (zdjęcia, nagranie wideo z zajścia):
      cia.bzzz.net/g8_gipfelsoli_policja_prowokowala_zadymy
    • Gość: oaborygen Nie wpuszczajmy podejrzanych o związki z NSDAP. IP: *.multimo.gtsenergis.pl 04.06.07, 13:09
      To samo z SS. Mam na mysli ich rodziny. Wystarczy , że nasze służby graniczne
      bedą miały podejrzenie i sio. A co to Polacy to jakies szmaty aby jakiś potomek
      gebelsa ich tak traktował? A gdzie nasz sławetny MSZ? Czemu nie bluzgają na
      Niemców tak jak na polaków? Gdzie ta zezowata blondyna? Znowu ją zatkało. A
      może znowu nic nie rozumie tempota?
    • Gość: Bartek Pseudodemokratyczna obłuda !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 13:30
      Gdy białoruska policja zatrzymuje na swojej granicy osoby o których wiadomo, że
      jadą destabilizować to państwo, jak np. polscy działacze prawicy, cała Europa
      szumi i wzywa do interwencji w imię demokracji.. Gdy zatrzymywani są na
      niemieckiej granicy członkowie Nowej Lewicy, udający się do Rostocku na
      pokojową demonstrację przeciwko szczytowi G8 - w tym Piotr Ikonowicz, nikt nic
      nie mówi i to według Wyborczej jest OK, bo to jest w Niemczech.

      W poniedziałek nad ranem zatrzymano część grupy działaczy Nowej Lewicy
      podróżującej do Rostoku na międzynarodowy Antyszczyt. Oprócz Piotra Ikonowicza
      zatrzymana też została jego córka, Julia. Poinformowano ich, że nie mają prawa
      wjazdu na terytorium tego kraju. Oprócz działaczy Nowej Lewicy, wśród
      zatrzymanych są działacze Młodych Socjalistów. Jest to część kampanii represji
      skierowanej przeciwko międzynarodowemu ruchowi alterglobalistycznemu i lewicy a
      zorganizowanej przez niemieckie władze w przeddzień i w trakcie Szczytu G8.
      Gdyby zatrzymano kogos na granicy białoruskiej, wszystkie europejskie media by
      jęczały o totalitaryźmie. Teraz sie milczy i usprawiedliwia ten skandal. Kto
      uwierzy, że Piotr Ikonowicz jechał tam z zamiarem udziału w bijatykach z
      policją. Jak widać w Unii Europejskiej demokracja i wolność słowa są tylko dla
      wybranych. Na Białorusi wolność słowa ma być z w Niemczech juz nie musi.
      • Gość: Komunista Prawda ale tłumacz to Polakom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:47
        którzy są wychowani prze kapitalistyczną i klerykalną propagandę. Oni wolą
        spędzać czas na modłach w Lednicy i lubią Henrykę Bochniarz, Lecha Wałęsę, Lecha
        Kaczyńskiego, Jarka Kaczoryńśkiego, Leszka Balcerka, Aleksandra Kwasa czy też
        Romana Giertycha. Nawet ci co kilka lat temu mieli lewicowe przekonania przeszli
        na liberalizm bo jest w modzie. Nie dlatego że się identyfikują z tym poglądami
        ale dlatego że w akcie konformizmu jest im na rękę głosić pochwałę wolnego rynku.
      • Gość: mirek Re: Pseudodemokratyczna obłuda !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 00:24
        przecież Ikonowicz był przeciw UE. To gdzie się pcha.
    • martica a kto to jest alterglobalista??? 04.06.07, 13:42
      Nazywajcie rzeczy po imieniu - to sfrustrowany czlowiek ktory umie sie wyrazic
      tylko poprzez wandalizm! To sa zwykli wandale!!!
      Zastanawia mnie zawsze za co oni tak jezdza po calym swiecie - przeciez
      pieniadze to wynalazek brudnych kapitalistow? Skad wiec je macie?
      • Gość: andy Re: a kto to jest alterglobalista??? IP: *.netcologne.de 04.06.07, 13:45
        hmm... zastanawia mnie dlaczego wiekszosc tych wypowiedzi nasycone jest taka
        nienawiscia.nalezymy do tego samego gatunku,powinnismy sie wzajemnie wspierac
        widzac ,morze niesprawiedliwosci. oczywiscie przemoc agresja nie jest zadnym
        rozwiazaniem.proponuje wiecej tolerancji na inne zachowania jak i poglady .sa
        naturalnie rowniez tacy ktorzy aby zamaskowac niesprawiedliwosc lub chcac
        osiagnac wlasne wstretne zamierzenia prowadza swiadoma prowokacje . takie
        zachowania doskonale znam,rowniez z czasow rezimu komunistycznego.wskazywanie
        niesprawiedliwosci,ognisk nedzy nie jest absolutnie przestepstwem . pozdrawiam
        takze tych ktorzy mysla inaczej .
      • Gość: andy . Re: a kto to jest alterglobalista??? IP: *.netcologne.de 04.06.07, 14:02
        pytanie postawie inaczej. skad sa pieniedze na zbrojenia militaria oraz inne
        elementy prowadzenia wojen etc,?
    • Gość: andrzejek55 Alt er globalisci ? czy analfabeci redakcyjni ? IP: *.adsl.hansenet.de 04.06.07, 14:21
    • Gość: Komunista Oto "demokratyczne" działania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:32
      celników kapitalistycznych.
      • Gość: andreas Re: Oto "demokratyczne" działania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:35
        demokracja oznacza rzady ludu, czyli wiekszosci,
        a nie mniejszosci... ;))
        • Gość: Komunista Jeżeli oznacza większości ludu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 14:49
          to powinna rządzić warstwa wyzyskiwana i nie uprzywilejowana czyli klasa
          robotnicza, szerzej ludzie pracy a nie elita medialna czy kapitaliści.
      • Gość: Jonek Re: Oto "demokratyczne" działania IP: *.e-wro.net.pl 04.06.07, 14:59
        Czyli uważasz, że powinni wpuścić bandziorów do swojego kraju i spokojnie
        patrzeć jak to bydło podpala samochody niemieckich obywateli?
        • Gość: Komunista Jakich "bandziorów"??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 15:17
          Tam jechali działacze między innymi Nowej Lewicy z Piotrem Ikonowiczem na czele
          o czym wybiórcza nie wspomniała. Jechali także anarchiści którzy lubią się
          ubierać tak a nie inaczej. Ale Wam media robią płukankę z mózgów. Czemu w Polsce
          wszyscy tak dają się robić w konia.
          • Gość: Jonek Re: Jakich "bandziorów"??? IP: *.e-wro.net.pl 04.06.07, 15:22
            A po co im były pałki i kastety? Niemieckie media już o tym piszą. Tylko mi nie
            mów, że chcieli przy okazji pograć tymi kijami w baseball.
    • Gość: Zdzichu Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie IP: *.elsat.net.pl 04.06.07, 14:33
      Dlatego uważam że tzw. Europa bez kontroli granicznych to fikcja. Zamiast
      demontować granice należy je uszczelnić. Nie może być tak, że bandzior porusza
      się swobodnie po całej Europie. Kontrolować, kontrolować i jeszcze raz
      kontrolować. Dobrym przykładem była tutaj granica niemiecko-niemiecka za starych
      dobrych czasów. Nie prześlizgnęła się tam nawet mysza.
    • Gość: Janusz K. Ale oni chcieli wyrazić poparcie dla tarczy ? IP: *.z064220066.chi-il.dsl.cnc.net 04.06.07, 14:42
      Czy sprawdzono cel ich wyjazdu. Podobno to byli moherowcy pragnący
      przeniesienia tarczy do Torunia , obok tej słynnej radiostacji mającej kontakt
      z niebem ?
    • premier.z.krakowa czy to aby nie faszizm? co na to PE i SLD? 04.06.07, 14:52
      co na to ZBOWiD i Kwach?
    • patman Każdy medal ma dwie strony 04.06.07, 14:53
      Pierwsza: prewencyjne zatrzymanie na granicy kiepsko się ma do standardów praw człowieka, i byłoby nie do obrony, gdyby nie druga strona medalu:
      Druga: dzielni alter, anty, czy jakkolwiek chcą być nazywani -globaliści, jadą do Rostocku w dużej mierze dla zadymy, więc jakkolwiek by nie były szlachetne motywy ich prostestu, są one dezawuowane przez samych zwolenników "sprawiedliwego" świata.
      • Gość: Amen Re: Każdy medal ma dwie strony IP: *.ilabs.pl 04.06.07, 14:59
        Wasza wiedza o ruchach kontestujacych globalizacje jest mizerna. Poczytajcie
        lpeiej ksiazke Domoslowskiego.
        • Gość: Jonek Re: Każdy medal ma dwie strony IP: *.e-wro.net.pl 04.06.07, 15:13
          Czy może raczej czerwoną książeczkę Mao?
          • Gość: Marksista Nie poczytaj Kapitał Karola Marska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 15:19
            Manifest komunistyczny Maksa i Engelsa. Poczytaj coś Słavoja Żiżka, pisma
            odwołujące się do prac Lenina,. Poczytaj coś Róży Luksemburg. Poczytaj coś
            oprócz Naszego Dziennika GW Najwyższego Czasu i pisma Fronda.
            • Gość: Jonek Re: Nie poczytaj Kapitał Karola Marska IP: *.e-wro.net.pl 04.06.07, 15:23
              Nie mam ochoty czytać tego czerwonego chłamu. Lubię czytać Ludluma i Folieta.
              • Gość: Komunista Ja nie mam ochoty więc czytać kapitalistycznego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 15:37
                czy też brunatnego chłamu. Wyluzuj spoko ziom "jonek"
                • Gość: Jonek Re: Ja nie mam ochoty więc czytać kapitalistyczne IP: *.e-wro.net.pl 04.06.07, 16:17
                  A co to jest?
        • martica Re: Każdy medal ma dwie strony 04.06.07, 15:45
          >>>Gość portalu: Amen napisał(a):

          > Wasza wiedza o ruchach kontestujacych globalizacje jest mizerna. Poczytajcie
          > lpeiej ksiazke Domoslowskiego.<<<

          Jezeli masz na mysli te ksiazke o Ameryce Lacinskiej, to porazajace w niej jest
          jak malo autor wie o USA. Owszem, calkiem sporo o Ameryce Lacinskiej, ale tez
          baaardzo wybiorczo.
          Globalizacji nie mozna kontestowac - to jest szansa dla wszystkich, a dla
          biedniejszych najwieksza. Otwarcie sie na procesy globalizacyjne to ogromny
          cywilizacyjny skok. I to doskonale pokazuje wlsanie przyklad Ameryki
          Lacinskiej...

          Nie ma kraju na swiecie ktory badz nie skorzystal badz nie skorzysta w
          przyszlosci z dobrodziejstw globalizacji...
    • Gość: defetysta jednak ich wpuszczą IP: *.centertel.pl 04.06.07, 14:57
      po interwencji mediów okazało się, że zatrzmani nie dostaną zakazu wjazdu do
      Niemiec. co wiecej niemieckie sluby graniczne odwiozly ich na dworzec w
      Szczecinie.
      jednak demokracja w Niemczech nie jest zagrożona a bajki o kastetach i pałkach
      pokazują tylko "bezstronność" polskich mediów
    • Gość: prawda walka trwa! IP: 83.15.152.* 04.06.07, 15:08
      cia.bzzz.net/
    • Gość: alter Re: Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie IP: *.devs.futuro.pl 04.06.07, 21:55
      halo
      • swantevit Alterglobaliści okupują pociąg na granicy z Niemca 04.06.07, 23:11
        mi.
        Obawiam sie zeby niemcy nie chcieli zaatakowac tego pociagu w polskich
        mundurach, a pozniej zwalic tego na nas SOK, by miec pretekst do wypowiedzenia
        nam wojny..
        • Gość: Zbędny należy to szanować u młodych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.07, 23:24
          W każdym razie podoba mi się to, że młodzi mają jaja i o coś walczą.
          Czuć to lewactwem na kilometr ale myśmy (moje pokolenie) mieli swoje ruchy
          pacyfistyczne czy hippisowskie a poza tym ponoć to naturalny rozwój politycznej
          sylwetki człowieka. Jak młody to lewicowiec jak starszy to konserwatysta w
          każdym razie z lewa na prawo. Za wyjątkiem starych capów, którzy do dziś są
          sympatykami lewicy :-))
          • Gość: andy Re: należy to szanować u młodych IP: *.netcologne.de 05.06.07, 00:50
            hmm... zastanawia mnie dlaczego wiekszosc tych wypowiedzi nasycone jest taka
            nienawiscia.nalezymy do tego samego gatunku,powinnismy sie wzajemnie wspierac
            widzac ,morze niesprawiedliwosci. oczywiscie przemoc agresja nie jest zadnym
            rozwiazaniem.proponuje wiecej tolerancji na inne zachowania jak i poglady .sa
            naturalnie rowniez tacy ktorzy aby zamaskowac niesprawiedliwosc lub chcac
            osiagnac wlasne wstretne zamierzenia prowadza swiadoma prowokacje . takie
            zachowania doskonale znam,rowniez z czasow rezimu komunistycznego.wskazywanie
            niesprawiedliwosci,ognisk nedzy nie jest przestepstwem . pozdrawiam
            takze tych ktorzy mysla inaczej .ps .popieram kazdy ruch pacifistyczny ,hippisi
            to nie mlodzi gniewni jak niektorzy to okreslaja ,-mial konkretny
            cel,demaskowanie sensu prowadzonej wojny w wietnamie i innych czesciach swiata
            przez dyktatury.Co to za termin "lewacki,lewak"!?pewnie z importu.co on oznacza
            i kto to wymyslil!?ktos kto nie zgadza sie aby istnialy podzialy na biednych i
            bogatych w swiecie w ktorym jest dostateczna ilosc srodkow aby te roznice nie
            istnialy nazywa sie lewakiem
            .!!!!to czysty skandal!jestem pokoleniem hippi wlasnie
            • Gość: Zbędny Re: należy to szanować u młodych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 08:07
              >oczywiscie przemoc agresja nie jest zadnym rozwiazaniem.
              Prawie bym się z Tobą zgodził jest to jednak temat dużo szerszy i na dyskusję
              przy być może innej okazji. Może jakiś anlterglobalista zacznie wątek na tym
              forum. (!)
              Trzeba wziąć pod uwagę, że wiele korporacji światowych ma budzet znacznie
              wyższy od duzych państw. To jest zjawisko, z którym nalezy się liczyć i na
              które prawo miedzynarodowe nie jest przygotowane.
              Jest też faktem, że świat nie daje sobie rady ze strefą wielkiej biedy i głodu.
              Jeżeli system nie funkcjonuje to wtedy właśnie często jedyną metodą zaistnienia
              jest agresja (przemoc odrzucam całkowicie).
    • andreas.007 słowa nie ma na temat pałek i kastetów! 05.06.07, 01:09
      www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070604/REGION/70604037
      jakis bajer jest!
      • Gość: Padre 81 Nie było tam ani pałek ani kastetów IP: *.chello.pl 05.06.07, 07:40
        Zastanawiacie się czemu ktoś chcił przewieśc ze sobą maskę pgaz to spytajcie
        swoich rodziców jak było pod stocznią kiedy zomo gazowało czy fajnie było mieć
        wypalone drogi oddechowe i oczy , maska pgaz nie jest "środkiem" zaczepnym ale
        obronym czy używanie zatyczek do uszu też was razi (policja używa granatów
        hukowych) czy wolelibyście żeby popękały wam bębenki , większośc osób jedzie
        demontrowac tam pokojowo tylkoo marginalny odsetek to osoby nastawione na walkę
        z policja. A niemiecka policja to nie potulne patałachy z polskiej prewencji
        (choć w porównaniu z francuzami i włochami są dośc mili) tylko wyszkoleni
        "żołnieże" do rozbijani demonstracji , tam skopanie demonstranta to norma ,
        oślepienie go gazem prosto w twarz też (gazy policyjnego powinno się używac z
        odległości 30/50 cm inaczej powoduje silne opażenia) bicie utwardzoną częścia
        pałki w twarz i po podbrzuszu też.
        Ponizej zamieszczam "poradnik" jaki wydali niemmiecy młodzi prawnicy dla alter i
        anty globalistów przeczytajcie sami jakie prawa ma niemiecka policja.


        Czego możesz się spodziewać i jak się zabezpieczyć?

        W 2006 roku regionalny parlament niemieckiego landu Meklenburgia – Przedmorze
        (Mecklenburg Vorpomen; dalej w skrócie: M-V), w którym w lipcu 2007 roku będzie
        mieć miejsce Szczyt G8, wydał nowy “Akt dot. Bezpieczeństwa i Porządku
        Publicznego” (“Security and Public Order Act”), którzy podczas protestów
        zwiększyć siły i władzę policji. Oficjalnie, akt ten został wydany w imię walki
        z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością, ale jak pokazały regulacje
        ustawodawcze z Genui, Gleneagles oraz te, które wyszły podczas Pucharu Świata,
        policja wykorzystuje nadaną jej władzę prawną i wykonawczą przede wszystkim
        podczas demonstracji na szczytach oraz wydarzeń piłkarskich. Nalezą do nich:
        “czerwone strefy” (tzw. “red zones”), ograniczenia poruszania się, wielka
        liczebność policji, otaczanie przez nią demonstracji, masowe aresztowania i
        arbitralnie wydawane przepisy zakazu, które w trakcie protestów uderzają w
        obecnych w miejscach publicznych ludzi.

        To ważne, aby każda osoba, która planuje przybycie na protesty przeciwko G8,
        mając na względzie ten rozbudowę przysługujących policji instrumentów oraz
        strategii działania, o nich informowała, jak również brała je pod uwagę podczas
        przygotowania akcji, podróży i komunikowania się przed, podczas i po Szczycie.
        Nie wszystkie z wymienionych praktyk policyjnych mogą być (wobec ciebie) użyte.
        Wydawanie przepisów bezpieczeństwa “na wyrost” to również forma gry uprawianej
        przez władzę, dlatego proszę, nie czuj się przerażony poniższą ich listą. Jak
        pokazały minione szczyty, począwszy od Genui do Gleneagles, prowadzenie udanych
        akcji protestacyjne jest możliwe zawsze, nawet w przypadku obecności hord
        wojowniczo usposobionej policji.

        W zakończeniu niniejszego tekstu znajdziesz różne przewodniki mówiące o tym, w
        jaki sposób można poradzić sobie z policyjnymi represjami, a także co powinieneś
        robić, a czego nie w razie aresztowania. Prosimy również o skorzystanie z
        podanych pod koniec strony linków, które przekierują do różnych, wydanych w
        języku angielskim, broszurek samopomocowych i solidarnościowych. Symbol
        “paragrafu” (“§”) w nagłówku każdej części poniższego tekstu odnosi się do
        stosownego artykułu “Aktu dot. Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego” (“Security
        and Public Order Act”) wydanego przez parlament Meklenburgii – Przedmorza (M-V).
        W poszczególnych akapitach wyszczególniono też odpowiednie środki zaradcze.

        1. Sprawdzanie tożsamości (§29)

        ... oznacza to, że musisz okazać swój dokument tożsamości (dowód osobisty – ID
        card; paszport). Policja może dopełnić tego obowiązku po to, aby “zapobiec
        zaistniałemu w szczególnych sytuacjach zagrożeniu”. Ponieważ to ona decyduje, co
        to jest “zaistniałe zagrożenie” (dosł. “immanent danger”), sprawdzanie przez nią
        tożsamości staje się czynnością rutynową, stosowaną szczególnie w policyjnych
        punktach kontroli “gorących miejsc”, obszarów wokół szpitali, oficjalnych
        budynków oraz środkach transportu publicznego. Jeśli nie pokażesz dowodu
        osobistego, zostaniesz zabrany/ a na posterunek policji.

        2. Odciski palców etc. (§31)

        Potwierdzanie tożsamości domniemanego winowajcy popełnionego przestępstwa oraz
        zbieranie danych osobowych poprzez fotografowanie oraz pobieranie odcisków
        palców w Niemczech nazywa się “Erkennungsdienstliche Behandlung”. Wedle
        istniejącego prawa należą do niego: pobieranie odcisków linii papilarnych dłoni
        i palców, robienie zdjęć, sprawdzanie znaków szczególnych ciała oraz nagrywanie
        głosu, aczkolwiek policja zwykle robi jedynie zdjęcia oraz pobiera odciski palców.

        3. Przesłuchania oraz informacje, których powinieneś udzielić policji (§2Cool

        Na terytorium całych Niemczech wszystkie osoby powinny podać policji tylko te i
        ŻADNYCH INNYCH informacji:
        – imię i nazwisko;
        – data i miejsce urodzenia;
        – miejsce zamieszkania;
        – narodowość.
        Jeśli odmówisz podania tych informacji, zostaniesz ukarany/a grzywną.

        4. Policyjne zatrzymania i przeszukania (§27a)

        Policja może zatrzymywać osoby i pojazdy:
        – w obrębie obszaru oddalonego 30 km od zewnętrznej granicy państwa (np. w
        Heiligendamm
        i Rostoku – miejscach planowanych protestów przeciwko szczytowi GCool;
        – w międzynarodowych miejscach podróży (np. na dworcach kolejowych i lotniskach);
        – ze względu na prowadzenie “walki prewencyjnej z przestępstwem o znaczącej
        ważności” (np.
        znieważenie policjanta, naruszenie jego nietykalności cielesnej).

        5. Przeszukiwanie osób (§53- 54)

        Policja może cię przeszukać w celu skonfiskowania przedmiotów, a jako przyczynę
        przeszukania podać zamiar zapewnienia bezpieczeństwa Tobie (!) lub policyjnemu
        funkcjonariuszowi. Definicja “zapewnienia bezpieczeństwa” pozostaje w gestii
        policji. Może ona przeszukiwać twoje ciało jedynie przez ubrania, jak też inne,
        przenoszone przez Ciebie rzeczy, np. plecaki. Przeszukania może zwykle dokonać
        jedynie funkcjonariusz tej samej płci, jednak w przypadku “zaistniałego
        zagrożenia” może je przeprowadzić dowolny funkcjonariusz.

        6. Przeszukiwanie przedmiotów (§57- 5Cool

        Niemalże wszystkie przedmioty przez ciebie przenoszone, znajdujące się przy
        tobie lub w pobliżu oficjalnych budynków, mogą być przeszukane.

        7. Przepisy zakazu (§52)

        To szczególnie dokuczliwy środek, który szeroko może wykorzystywać policja.
        Przepisy zakazujące ludziom przebywania w pewnych miejscach, w M-V mogą być
        wydawane w odniesieniu do tych właśnie miejsc, a przez władze lokalne - dla
        regionu lub nawet całej dzielnicy. Mogą one obowiązywać do 10 tygodni. MOŻLIWE,
        ŻE PODCZAS G8 PRZEPISY ZAKAZU ZOSTANĄ WYDANE DLA CAŁEGO MIASTA. Taka regulacja
        prawna nie musi być wydana na piśmie. Jedynym ograniczeniem jest tylko to, że
        przepis zakazu nie może ograniczyć ci wstępu do własnego domu. Jeśli nie poddasz
        się tej regulacji, możesz być zabrany/a do policyjnego aresztu.

        8. Areszt policyjny (§55- 56)

        Obok wydawania przepisów zakazu, policja może ludzi zabierać do aresztu, jeśli
        “ich stan wskazuje na to, że znajdują się poza swoją kontrolą” (np. są pijani)
        lub w przypadku “zaistniałego zagrożenia dla bezpieczeństwa i ładu publicznego”
        (co może być, doprawdy, bardzo szeroko definiowane). Tzw. “areszty prewencyjne”
        mogą być przeprowadzone w celu “zapobieżenia” przestępstwom kryminalnym. Również
        - wtedy, gdy dana osoba zachęca do ich popełnienia np. w formie BANNERÓW, czy
        ULOTEK. Policja może cię aresztować także wtedy, jeśli posiadasz broń lub inne
        przedmioty, które zdaniem policji mogą być użyte jako broń lub też służyć do
        popełnienia występków kryminalnych.

        Ponadto, NIELETNI (osoby pon
        • Gość: Padre 81 Re: Nie było tam ani pałek ani kastetów IP: *.chello.pl 05.06.07, 07:42
          Urwało częś wypowiedzi więc pisze dalej :
          Ponadto, NIELETNI (osoby poniżej 18 r. życia) mogą być zabrani do aresztu, jeśli
          “ukrywają osobę, której grozi areszt”. Mogą też być “przeniesieni do ośrodka
          opieki dla młodzieży” (w jęz. niem. “Jugendamt”).

          9. Wstęp na teren własności prywatnej i przeszukiwanie domów (§59-60)

          Pod pozorem podjęcia środka zmierzającego do zapewnienia ładu publicznego,
          policja może wejść do twego domu. Oficjalnie, na jego przeszukanie potrzebuje
          ona pozwolenia wydanego przez sąd, jednak w przypadku “zaistniałego zagrożenia”
          może być ono dostarczone ex post. Podczas przeszukania masz prawo do:
          - obecności w każdym rewidowanym pokoju (zatem w twej obecności policja może
          przeszukać tylko jedno pomieszczenie)
          - podania ci przyczyny przeszukania;
          - pouczenia cię przez policję o możliwych do podjęcia krokach prawnych;
          - W PRZYPADKU WYRA¯ENIA TAKIEJ PROŚBY – otrzymania podpisanej notatki
          policyjnej, na której musi być podana nazwa władz odpowiedzialnych za
          przeszukanie, jego przyczyna, czas trwania, data, jak również nazwiska obecnych
          przy nim osób.
          BARDZO WAŻNE! ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM MOŻESZ NICZEGO NIE PODPISYWAĆ (I
          NIE POWINIENEŚ TEGO ROBIĆ)!


          10. Informatorzy, tajni funkcjonariusze, obserwowanie, tajna inwigilacja (§33)

          Użycie informatorów (osób nie będących z policji, a opłacanych przez nią za
          przekazywanie jej informacji) i tajnych funkcjonariuszy (policjantów, którzy
          sięgają po fałszywą tożsamość w celu rozpracowania interesujących ich ruchów
          politycznych) jest w M-V legalne. Policja może cię również obserwować, śledząc
          lub wykorzystywać do inwigilacji odpowiednie technologie (tj. mikrofony, kamery).

          11. Sprzęt oraz broń policji (§102)

          Policyjne “wyposażenie” w szczególności obejmuje kajdanki, armatki wodne,
          bariery techniczne (tj. szlabany, zasieki), psy, konie, pojazdy, gazy (typu: CN,
          CS oraz spray pieprzowy) oraz pociski (które nie mogą być użyte przeciwko
          ludziom). Do broni należą również: pałki policyjne, pistolety, rewolwery,
          dubeltówki na śrut oraz karabiny maszynowe. Typową, stosowaną bronią są gumowe
          pałki. Jednak, jak można było przekonać się w Goteborgu i w Genui, państwo jest
          również gotowe na użycie karabinów.

          12. Czy policjanci są zobowiązani samodzielnie się wylegitymować?

          W M-V funkcjonariusze policji nie mają obowiązku wylegitymowania się, co
          sprawia, że trudno jest przypisać czyny przestępcze konkretnym policjantom.

          13. Inwigilowanie miejsc publicznych przy pomocy kamer (tzw. CCTV) (§32)

          ... jest legalne, o ile policja uzna to za konieczne dla wypełniania jej
          obowiązków. Dopuszczalne jest również w miejscach, w których popełniono co
          najmniej dwa czyny przestępcze (JAKIEKOLWIEK występki). Dlatego, SPODZIEWAJ SIĘ,
          ŻE BĘDZIESZ FILMOWANY/A.

          14. Automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych samochodów (§43a)

          .... szczególnie będzie mieć miejsce przy wylotówkach, zjazdach z dróg oraz
          wjazdach na nie. SPODZIEWAJ SIĘ TEGO, ŻE NUMER REJESTRACYJNY TABLICY TWEGO
          SAMOCHODU ZOSTANIE ZAREJESTROWANY, GDY WJEDZIESZ NIM W REJON PROTESTÓW. Rząd
          regionalny zapowiedział, że chce zbierać takie informacje, aby porównywać je ze
          znajdującymi się w istniejącej już bazie danych. Choć np. bank gromadzący
          informacje dot. “niebezpiecznych zachowań” utworzono całkiem samowolnie,
          powinniśmy się tego spodziewać, że dane będą porównywane ze zgromadzonymi w
          Systemie Informacji z Schengen (Schengen Information System).

          • Gość: padre 81 Re: Nie było tam ani pałek ani kastetów część 3 IP: *.chello.pl 05.06.07, 07:43
            15. Podsłuchy prewencyjne rozmów telefonicznych (§34a)

            KAŻDY może być podsłuchiwany w imię prewencji. Obejmuje ona stały monitoring
            rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych tj. SMS-y oraz e-maile, kontrolę
            zawartości skrzynek poczty elektronicznej, wysłanej już i zapisanej
            korespondencji, a także tzw. “danych handlowych” (billingów z numerami telefonów
            osób, z którymi się kontaktowałeś). Ponadto, w M-V policja obecnie dysponuje
            techniczną możliwością użycia tzw. chwytaczy IMSI (International Mobile
            Subscriber Identity). Symulując stację - bazę telefonii komórkowej, sytuują się
            one na drodze pomiędzy twoim telefonem, a realną siecią GSM, rejestrując PRZEZ
            TELEFONY KOMÓRKOWE WSZYSTKIE ROZMOWY. Policja może w ten sposób zbierać numery,
            pod które dzwoniłeś/aś, z których dzwoniono do ciebie, jak również twój numer. W
            Niemczech operatorzy usług telekomunikacyjnych są zobowiązani do przekazywania
            policji tzw. danych handlowych z billingami rozmów Z OSTATNICH 6 MIESIĘCY.
            Chwytacze IMSI mogą ci również przeszkodzić w komunikacji telefonicznej. Policja
            ewidentnie stosowała tą metodę podczas protestów anty-nuklearnych. W ten sposób
            utrudniła ludziom porozumiewanie się, dezorientując ich, gdy zostali otoczeni
            kordonem policyjnym. Policja może również sprawdzać twoją lokalizację,
            wykorzystując tzw. “bezgłosowe wiadomości tekstowe SMS”. Jedyną, bezpieczną
            metodą uniknięcia inwigilacji telefonów komórkowych pozostaje ich WYŁACZENIE
            ORAZ WYJĘCIE KARTY SIM I BATERII. Najlepiej - jeszcze przed wejściem do nowego
            obszaru GSM. W ten sposób policja może ustalić jedynie twoją ostatnią
            lokalizację, gdy telefon był włączony.

            Telefon (komórkowy) – tak, czy nie?

            Ze względu na wysokie ryzyko inwigilacji telefonów (komórkowych), przed Szczytem
            G8 powinieneś zadać sobie pytanie, w jaki sposób ich używasz? Choć w kontaktach
            e-mailowych szyfrowanie PGP mogłoby zapewnić pewne poczucie prywatności, nie
            można liczyć na to, że jakikolwiek telefon nie znajdzie się na podsłuchu.
            Większość osób zapewne wybierze tę drogę komunikacji, lecz proszę,
            powstrzymajcie się przed wykorzystywaniem telefonu do prowadzenia rozmów na
            tematy polityczne lub umawiania się na spotkania.

            16. “Profilowanie”, czyli “tworzenie profilów”: porównywanie danych przez
            instytucje publiczne (§44)

            Wedle niemieckich przepisów anty-terrorystycznych, na mocy wzmocnionego prawa od
            instytucji publicznych i prywatnych (tj. uniwersytety, ale również portal
            aukcyjny e-bay!) można się domagać ujawnienia wszystkich danych osobowych
            odnoszących się do “profilu” podejrzanych (np. ponad 24-letni, mężczyzna,
            pochodzenia arabskiego). Potem instytucje mogą porównywać te dane z tymi,
            zgromadzonymi w policyjnych bankach danych.

            17. Przymusowe próbki krwi (§53, 4)

            W imię “zapobiegania HIV”, w razie “zaistniałego zagrożenia”, policja z M-V może
            pobierać próbki krwi, przy czym to “zagrożenie” jest definiowane przez
            funkcjonariuszy, a odpowiednie przepisy sądowe - wydawane są ex-post. JEST
            WIELCE PRAWDOPODOBNE, ŻE W RAZIE ODNIESIENIA OBRAŻEŃ POLICJA POBIERZE OD CIEBIE
            PRÓBKI KRWI, jak też innych płynów cielesnych. Stanie tak również w przypadku
            pobicia przez nią demonstrantów. Możemy się spodziewać, że próbki DNA zostaną
            zabrane do niemieckiej bazy danych kodów DNA. JEŚLI POBRANO CI PROBKĘ KRWII, A
            MASZ HIV LUB ZAPALENIE WĄTROBY, TA INFORMACJA NAJPRAWDOPODOBNIEJ TRAFI DO
            NIEMIECKIEGO, FEDERALNEGO BANKU DANYCH POLICJI “INPOL”.

            18. Nagrywanie na wideo z samochodów policyjnych (§52, 4)

            Policja może cię filmować, gdy będziesz zatrzymywać twój samochód. I chociaż
            będzie ona zapewniać, że usunie ten materiał po całym zajściu, nie przypadkowo
            to nagranie może być wykorzystane do “wykrycia przestępstwa”.
            • Gość: padre 81 Re: Nie było tam ani pałek ani kastetów część 4 IP: *.chello.pl 05.06.07, 07:44
              19. Międzygraniczna współpraca policji (prawo UE)

              W ostatniej dekadzie zaobserwowaliśmy rozwój nieformalnego aparatu policji
              europejskiej. Zalegalizowana została (niemal) nieograniczona wymiana danych
              osobowych między siłami policyjnymi, jak również dwuznaczne moralnie
              współdziałanie władz sędziowskich, które osłabiło prawa oskarżonych (stosowane
              np. podczas procesów w Genui, czy Goteborgu). Protestanci z wielu krajów zmierzą
              się przede wszystkim ze zbieraniem ich danych osobowych oraz różnymi metodami
              utrudniania im podróży: od Systemu Informacyjnego z Schengen (Schengen
              Information System), przez odtworzenie międzynarodowej kontroli granicznej,
              banki podróżnych, aż po bazę danych z odciskami linii papilarnych “Eurodac”.
              STRZEŻ się każdego, kto zechce pokrzyżować ci plany podróży. Środki, których
              użycia można się (również) spodziewać na szczycie G8, można podsumować następująco:

              Przed szczytem:
              – zakazy wjazdu i wyjazdu;
              – osobiste wizyty i telefony z policji wzywającej cię na przesłuchanie;
              – zobowiązywanie cię (na komendzie policji) do donoszenia na potencjalnych
              podejrzanych;
              – konfiskata paszportów;
              – obserwacja działalności;
              – areszt prewencyjny;
              – międzynarodowe kontrole granic (zawieszenie postanowień umowy z Schengen);
              – wymiana danych między siłami policyjnymi z Niemiec, funkcjonariuszami z innych
              krajów UE oraz do niej nie należących.

              Podczas szczytu możemy się spodziewać:
              – policyjnych kontroli daleko przed właściwym regionem szczytu;
              – inwigilacja przy pomocy kamer ruchomych oraz stacjonarnych z funkcją zoom;
              – podsłuchy telefonów;
              – obecność na szczycie obcych sił policyjnych, które będą pomagać policji
              niemieckiej w identyfikacji zagranicznych aktywistów. Obca policja będzie
              również obserwować i aresztować aktywistów ze swych krajów;
              – przepisy zakazu;
              – areszty prewencyjne (równolegle do stosownych, wydanych przez policję regulacji);
              – szybkie procesy, szczególnie – w przypadku protestujących spoza Niemiec;
              – deportacje uczestników protestów, pochodzących z zagranicy.

              Co będzie się działo teraz?

              Najbliższy okres poprzedzający Szczyt pokaże, w jaki sposób nowy arsenał środków
              przysługujących policji zostanie wykorzystany w praktyce. Jednak nawet w ramach
              porządku tego świata nie powinniśmy powstrzymywać się od protestów i stawiania
              oporu. Dlatego czytając ten poradnik, proszę, zwróćcie uwagę nie tylko na
              przewidywane formy represji, ale również - aktywne metody protestowania oraz
              możliwości poradzenia sobie w przypadku agresji ze strony policji.

              Powyższy tekst stanowi swobodne tłumaczenie streszczenia broszurek – poradników
              prawnych, które w sierpniu 2006 roku zostały napisane przez:

              Rote Hilfe Greifswald
              c/o Klex
              Lange Straße 14
              17489 Greifswald
              greifswald@rote-hilfe@de
              www.rote-hilfe.de
              Pełna wersja tekstu w jęz. niem.:
              www.gipfelsoli.org/Repression/RH_Greifswald_Flyer_SOG.pdf
              Inne, anglojęzyczne Źródła na temat (anty)-represji:
              O sprayu pieprzowym, gazie typu CS oraz innych rodzajach broni używanej przez
              bojówki policji:
              gipfelsoli.org/Repression/autonomedical_collective.pdf
              Praktyczny przewodnik nt. organizowania antyrepresyjnych akcji
              solidarnościowych: “Solidarity: Rough
              Guide. (Organiser la solidarité en cas de répression)”. By Starhawk.
              www.starhawk.org):
              gipfelsoli.org/Repression/solidarity_starhawk.html
              Niezbędny na kampanie solidarnościowe, mały słownik terminów prawa karnego:
              gipfelsoli.org/Repression/Uebersetzungen.htmlhttp://gipfelsoli.org/Repression/Uebersetzungen.html
              [tłumaczenie: ACK-Warszawa]

              Podstawowe informacje prawne:

              “ERMITTLUNGSAUSSCHUSS” (EA) to w Niemczech grupa pomocy prawnej, która ustala
              miejsce pobytu aresztowanych oraz pośredniczy w znalezieniu adwokata.

              O czym musisz pamiętać przed demonstracją albo akcją?

              - Weź ze sobą ważny dowód osobisty, paszport, wizę albo pozwolenie na pobyt;
              - Weź ze sobą drobne i kartę telefoniczną;
              - Weź ze sobą ubezpieczenie zdrowotne i 10 euro na wypadek pomocy medycznej;
              - Weź ze sobą apteczkę pierwszej pomocy i niezbędne dla ciebie lekarstwa;
              - Zapisz sobie aktualny numer telefonu do grupy EA;
              - Weź ze sobą coś do pisania;
              - Zostaw niepotrzebne rzeczy w domu: weź tylko to, co jest dla ciebie niezbędne
              na demonstracji;
              - Uwaga! Posiadanie przedmiotów chroniących i zasłaniających ciało (np. kaski
              itp.), broni, a także masek jest w Niemczech zakazane!!! Bądź więc ostrożny!
              - Na demonstracji nie ma miejsca na narkotyki i alkohol. Ich posiadanie i
              spożywanie naraża ciebie i innych.
              - Zostaw w domu kalendarz, notes z telefonami, zdjęcia.
              - Koniecznie wykasuj wszystko z komórki;
              - Zrezygnuj z soczewek kontaktowych i tłustych kremów.

              O czym musisz pamiętać podczas demonstracji albo akcji?

              - Zastanów się, co mówisz na demonstracji: wśród jej uczestników zawsze są tajniacy;
              - Nie rób zdjęć oraz nie nagrywaj na kamerę wideo osób i akcji;
              - Nie idź na demonstrację sam, a także sam z niej nie wracaj;
              - Kiedy policja zatrzyma jakąś osobę, zapisz na kartce jej nazwisko, imię, datę
              urodzenia, miejsce zameldowania, narodowość, a następnie przekaż grupie EA;
              - Zwykli ochraniarze nie mają praw przysługujących policji (np. nie mogą cię
              wylegitymować.

              Kiedy zostaniesz zatrzymany:

              – Wykrzykuj do otaczających cię ludzi twoje imię, nazwisko, datę urodzenia,
              miejsce zameldowania i narodowość;
              – Podaj policji jedynie swoje imię, nazwisko, miejsce zameldowania, datę i
              miejsce urodzenia oraz narodowość;
              – Poza tym nie mów nic!!!
              – Nie składaj zeznań. Masz prawo milczeć. Komisariat, samochód policyjny i cela
              nie są miejscami do rozmów! Obciążasz tym tylko siebie i innych!
              – Niczego nie podpisuj!
              – żądaj od policji informacji na temat powodów zatrzymania;
              – Spróbuj skontaktować się z grupą EA i poinformuj ją o miejscu zatrzymania
              ciebie i innych osób;
              – Wnoś sprzeciw w przypadku przeprowadzenia wstępnych czynności policyjnych
              (zdjęcia,
              odcisk palców, waga, znaki szczególne ciała, itp.) oraz w razie pobrania próbki
              DNA. Także - wtedy, gdy nie przynosi to żadnego rezultatu. W żadnym wypadku nie
              zgadzaj się na dobrowolne pobranie próbki DNA (śliny, włosów i komórek). Niczego
              nie podpisuj!
              – Najpóźniej muszą cię wypuścić pod koniec następnego dnia albo doprowadzić
              przed oblicze sądu;
              – Kiedy masz wrażenie, że zbyt szybko nie wyjdziesz na wolność, to najpóźniej w
              chwili
              doprowadzenia cię przed oblicze sądu domagaj się adwokata. Pomoże ci go znaleźć
              grupa EA. Przed sądem masz prawo milczeć. Nie mów nic!

              Po wypuszczeniu na wolność:

              - Od razu skontaktuj się z grupą EA, także wtedy, gdy wcześniej nie miałeś z nią
              kontaktu, być może zrobić to ktoś za ciebie.
              • Gość: padre 81 Re: Nie było tam ani pałek ani kastetów IP: *.chello.pl 05.06.07, 07:46
                Iwłaśnie za posiadanie takiej istrukcji cofnięto ludzi z granicy , Państwom
                totalitarnym zawszsze przeszkadzli ludzie znający swoje prawa :) bo trudno ich
                zastraszyc i wiadomo ze będą walczyć o swoje .
            • Gość: harry to po prostu przystanek koncowy :-) IP: 195.124.114.* 05.06.07, 07:48
              18 polskich alterglobalistów próbuje bezskutecznie przekroczyć granicę Niemiec.
              Pociąg, którym chcieli dojechać do Rostoku został zatrzymany tuż przed granicą
              na stacji Szczecin - Gumieńce.

              nie ma obecnie pociagu, ktorym mozna dojechac ze Szczecina do Rostocku, a-
              globalistom i g-dziennikarzom polecam skorzystanie z rozkladu jazdy :-)))
              • Gość: H56 zwykli huligani IP: *.chello.pl 05.06.07, 08:07
                2. Oni nie niszczą dlatego, że są alter, czy też anty globalistami tylko
                dlatego, że są wkur... na system kapitalistyczny a zwłaszcza na jego zachodnią
                odmianę pochłaniającą przestrzeń publiczną i pożerającą wszystko w imię wzrostu
                (vide "No Logo" Naomi Klein)

                < co ty pieprzysz ?

                W Szczecinie, podczas strajków przeciwko rządom komunistów, też plądrowano
                sklepy.
                • Gość: H56 zwykli chuligani IP: *.chello.pl 05.06.07, 08:12
                  nie wiem jak mi się to 'h' napisało
      • Gość: andreas czy te 18 osób moze spowodowac katastrofe Niemiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.07, 09:20
        czy te 18 osób z maskami pgaz moze spowodowac tragedie...?
    • amdrzej11 Alterglobaliści zatrzymani w Kołbaskowie 05.06.07, 09:57
      A gdzie jest policja? Przeciez maja paly i inne srodki mogace nauczyc rozumu
      debili w kominiarkach!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka