Dodaj do ulubionych

Bush pominął Polskę

IP: *.smsnet.pl 20.12.07, 21:37
Bush pominął Polskę dziękując za udział wojsk w Afganistanie

wiadomosci.onet.pl/1662078,12,item.html
no bo czego się spodziewać od tego kawboja? :/
Obserwuj wątek
    • Gość: KubaG Re: Bush pominął Polskę IP: *.177.wmc.com.pl 20.12.07, 22:52
      Zdziwiłbym się gdyby pamiętał o Polsce. Dlatego mówie stop lizania
      dupy bushojada, wycofujmy wojska jak najszybciej.
      • Gość: gość Re: Bush pominął Polskę IP: *.smsnet.pl 20.12.07, 22:59
        Ano...Zawsze nas olewali i udawali wielkich przyjaciół, a te wizy to
        też niech sobie w pupke włożą ;). Chyba nikt już tam nie frunie za
        pracą, skoro europejczycy tak chętnie nas zatrudniają.
        • Gość: sc Re: Bush pominął Polskę IP: *.galaxy-anon.net 20.12.07, 23:20
          Gość portalu: gość napisał(a):

          > Ano...Zawsze nas olewali i udawali wielkich przyjaciół

          gdyby nie oni glupi ch.ku to bys po niemiecku albo rosyjsku gadal...
          Zostaw te partyjne broszury i jazda za podreczniki nieuku!

          Bush w ten sposob wyrazil swoj poglad na temat obecnego rzadu, Tuska
          i politycznej dezercji...
          • Gość: gość Re: Bush pominął Polskę IP: *.smsnet.pl 21.12.07, 02:46
            sorry kolego, ale WWII to był dla USA złoty interes, a i chyba
            zapomniałeś, że rusków mieliśmy od 45 do 89....Tutaj nie ma
            znaczenia, czy Donek czy Kaczorek. USA ma nas w dupie i tyle.
          • Gość: Vlad.H. oooops wybacz ale Bush to klasyczny redneck IP: 80.53.41.* 21.12.07, 02:50
            facet ktory doprowadzil do kryzysu w USA, uwiklania USA i jej sojusznikow w
            bezsnesownej wojnie domowej w Iraku...
            Kiepski polityk, jeden z najgorszych prezydentow w historii USA. Jako sympatyk
            republikanow tym bardziej boleje nad tym ze to wlasnie Bush zostal prezdyentem
            USA i od poczatku uwazalem ze to nie bedzie dobra prezydentura - czas pokazalo
            ze mialem racje.
            • absztyfikant You forgot Poland 21.12.07, 03:13
              You forgot Poland (ang. zapomniałeś o Polsce) – powiedzonko
              oznaczające słabość argumentów przeciwnika, oparte na wypowiedzi
              George'a Busha z debaty telewizyjnej z Johnem Kerry, poprzedzającej
              wybory prezydenckie w 2004.

              Uwaga Busha odnosiła się do wypowiedzi Kerry'ego na temat państw
              uczestniczących w inwazji na Irak, w której Kerry zapomniał wymienić
              Polskę. Zamiast zapowiadanej przez Busha koalicji 40 państw udział w
              inwazji wzięły tylko 4 kraje. Kerry wytknął ten fakt Bushowi,
              wspominając tylko o Wielkiej Brytanii, Australii i Stanach
              Zjednoczonych Ameryki. Ten odparł, że Kerry "Zapomniał o Polsce".

              Chociaż jego uwaga była zgodna z prawdą, to fakt, że koalicja
              składała się z czterech krajów, a nie trzech, nie zmieniał faktu, że
              obiecywanej "wielkiej koalicji" nie było. Odpowiedź Busha została
              oceniona jako wyjątkowo słaba[potrzebne źródło] i spopularyzowana
              przez media szybko zaczęła funkcjonować w mowie potocznej jako
              przykład wypowiedzi, w której oponent z braku poważniejszych
              argumentów, sięga po każdy, nawet najsłabszy, wręcz nieistotny dla
              sprawy.

              W języku polskim podobną rolę spełnia powiedzonko "a u was biją
              Murzynów", oznaczające, co prawda, wykorzystywanie mocnego
              argumentu, ale zupełnie nie na temat, co podobnie do "You forgot
              Poland" oznacza słabość argumentów przeciwnika

              pl.wikipedia.org/wiki/You_forgot_Poland
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka