Gość: rado IP: 111.111.51.* 12.10.03, 12:56 dzisiaj o 19 w sds jest koncert kultu. strasznie ale to strasznie mi jest smutno ze nie moge isc. prosze mi tu ladnie po koncercie napisac co i jak bylo ze szczegolami. pozdrawiam rado Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 19:00 Ja ci powiem jak było, chociaż jeszcze jest przed koncertem. Koncert trwał 3 godziny, Kazik prawie stracił głos, a zagrali te same kawałki co na poprzednim koncercie w Transie, zresztą te same co na jeszcze wcześniejszym. Żeby nie było wątpliwości - bardzo lubię Kult, ale ileż można słuchać ciągle tych samych numerów, niestety w coraz gorszym wykonaniu (starość nie radość), a zespół od dwóch lat nie wydał żadnej nowej płyty. Nie wiem w takim razie, po co ta trasa... Tak na marginesie - Kult to żywy dowód kryzysu polskiej sceny muzycznej. Dwudziestolatkowie (i młodsi) od dwudziestu lat słuchają muzyki robionej przez Kult, tylko Kult już dawno nie jest zespołem dwudziestolatków. Niestety brakuje nowych i utalentowanych twarzy, więc młodzież z braku laku wybiera kit, czyli Kult. Smutne, ale prawdziwe. Pozdrowienia dla bardziej wytrwałych ode mnie fanów Kultu :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rado Re: Koncert Kult IP: 111.111.51.* 12.10.03, 19:18 Gość portalu: mac napisał(a): > Ja ci powiem jak było, chociaż jeszcze jest przed koncertem. no moze to troche za wczesnie. jakies jasnowidztwo? Koncert trwał 3 > godziny, Kazik prawie stracił głos, a zagrali te same kawałki co na poprzednim > koncercie w Transie, zresztą te same co na jeszcze wcześniejszym. na ktorym byles ostatnio? a zespół od > dwóch lat nie wydał żadnej nowej płyty. Nie wiem w takim razie, po co ta > trasa... trasa jest dlatego ze ludzie chca sluchac tej muzyki. kto jeszcze jest w stanie wypelnic sds poza ich 3 czego nie licze. kazik nadal jest zaangazowany w wiele projektow. > > Tak na marginesie - Kult to żywy dowód kryzysu polskiej sceny muzycznej. czemu kryzysu? jest roche fajnych zespolow ale ciezko im sie przebic. panuje moda na hip hop rockowe granie nie chwyta pewnie fala nadejdzie z akilka lat.w tym czasie kryzysu rocka kult a nieslabnaca popularnosc. > Dwudziestolatkowie (i młodsi) od dwudziestu lat słuchają muzyki robionej przez > Kult, tylko Kult już dawno nie jest zespołem dwudziestolatków. ale co to za zbrodnia? czasu nie da sie oszukac. wszyscy starzejemy sie razem z kultem. Niestety brakuje > > nowych i utalentowanych twarzy, nie brakuje to kwestai promocji. więc młodzież z braku laku wybiera kit, czyli > Kult. Smutne, ale prawdziwe. mlodziez tego nie wybiera mlodziez wybiera lokomotywe i umcyk umcyk. znaczy mlodziez zidiociala mlodziez ambitna zawsze zapelnia sale gdzie jest kult. kolega moj organizuje koncerty mowi ze kult to taki zespol gdzie mozna organizowac w ciemno bo ludzie zawsze przyjda. > > Pozdrowienia dla bardziej wytrwałych ode mnie fanów Kultu :-) albo cos sie lubi albo nie nie trzeba byc wielkim fanem. moze po prostu ci sie znudzilo. pozdrawiam rado Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 19:38 Gość portalu: rado napisał(a): > na ktorym byles ostatnio? Zdaję się że na ostatnim, który miał miejsce w naszym pięknym mieście. Nie omijałem żadnego koncertu Kultu w Szczecinie przez ostatnich 10 lat. > trasa jest dlatego ze ludzie chca sluchac tej muzyki. kto jeszcze jest w stanie > > wypelnic sds poza ich 3 czego nie licze. kazik nadal jest zaangazowany w wiele > projektow. To niech gra koncerty z tymi projektami. > czemu kryzysu? jest roche fajnych zespolow ale ciezko im sie przebic. panuje > moda na hip hop rockowe granie nie chwyta pewnie fala nadejdzie z akilka lat.w > tym czasie kryzysu rocka kult a nieslabnaca popularnosc. O tym mówię. Popularność Kultu pokazuje, że na polu szeroko pojętej muzyki rockowej nie ma nic nowego, co porwałoby młodych ludzi. Bo co? Myslovitz? > ale co to za zbrodnia? czasu nie da sie oszukac. wszyscy starzejemy sie razem z kultem. Nie uważam, że to zbrodnia, stwierdzam fakt. Kult nie posuwa się naprzód, podobnie jak nie posuwa się naprzód cała polska scena rockowa. O popowej już nie wspominając (vide popularność Budki Suflera). > mlodziez tego nie wybiera mlodziez wybiera lokomotywe i umcyk umcyk. znaczy > mlodziez zidiociala mlodziez ambitna zawsze zapelnia sale gdzie jest kult. > kolega moj organizuje koncerty mowi ze kult to taki zespol gdzie mozna > organizowac w ciemno bo ludzie zawsze przyjda. To na szczęście nie ta sama młodzież. Oczywiście że przyjdą, bo na co mają pójść? > > Pozdrowienia dla bardziej wytrwałych ode mnie fanów Kultu :-) > > albo cos sie lubi albo nie nie trzeba byc wielkim fanem. moze po prostu ci sie > znudzilo. pozdrawiam rado Znudziło mi się, owszem, słuchanie ciągle tych samych numerów i brak nowych. Jak Kult wyda nową płytę, pobiegnę na koncert bez wahania. Tym razem jednak postanowiłem sobie odpuścić. I mam nadzieję, że się pomyliłem z tym opisem w pierwszym poście. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rado Re: Koncert Kult IP: 111.111.51.* 12.10.03, 19:56 Gość portalu: mac napisał(a): > Gość portalu: rado napisał(a): > > > na ktorym byles ostatnio? > Zdaję się że na ostatnim, który miał miejsce w naszym pięknym mieście. Nie > omijałem żadnego koncertu Kultu w Szczecinie przez ostatnich 10 lat. no moze w tym problem. za duzo kultu. kazik nadal jest zaangazowany w > wiele > > projektow. > To niech gra koncerty z tymi projektami. > gra i takie knz chyba bylo niedawno. a waila moze w szczecinie nie oplaca sie grac. nie wiem. > > czemu kryzysu? jest roche fajnych zespolow ale ciezko im sie przebic. panu > je > > moda na hip hop rockowe granie nie chwyta pewnie fala nadejdzie z akilka > lat.w > > tym czasie kryzysu rocka kult a nieslabnaca popularnosc. > O tym mówię. Popularność Kultu pokazuje, że na polu szeroko pojętej muzyki > rockowej nie ma nic nowego, co porwałoby młodych ludzi. Bo co? Myslovitz? jest sporo tego.np koma z lodzi. trzeba tylko poszukac. cos mi sie wydaje ze w firmach wydajacych muzyke jest tak jak przemysle firmowym. wszystko opanowal jakis rywin z kolegami. > > > ale co to za zbrodnia? czasu nie da sie oszukac. wszyscy starzejemy sie ra > zem > z kultem. > > Nie uważam, że to zbrodnia, stwierdzam fakt. Kult nie posuwa się naprzód, > podobnie jak nie posuwa się naprzód cała polska scena rockowa. O popowej już > nie wspominając (vide popularność Budki Suflera). no moze i racja. ale ja jestem konserwatysta nie za bardzo by mi sie podbalo jakby kult za nadto sie unowoczesnil. > > > mlodziez tego nie wybiera mlodziez wybiera lokomotywe i umcyk umcyk. znacz > y > > mlodziez zidiociala mlodziez ambitna zawsze zapelnia sale gdzie jest kult. > > > kolega moj organizuje koncerty mowi ze kult to taki zespol gdzie mozna > > organizowac w ciemno bo ludzie zawsze przyjda. > > To na szczęście nie ta sama młodzież. Oczywiście że przyjdą, bo na co mają > pójść? no to jest kwestia prowincjonalnosci szczecina. ale tez nikt nie wydaje 27 zl dlatego ze nie ma gdzie isc. to jest decyzja przemysla. lubie kult to ide. > Jak Kult wyda nową płytę, pobiegnę na koncert bez wahania. pewnie sie spotkamy. mysle ze juz dlugo oni nie pograja dlatego chcialem isc na koncert, ale niestety. pozdrawiam rado Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 20:13 Gość portalu: rado napisał(a): > no moze w tym problem. za duzo kultu. Może to i racja... Ale ja lubię często chodzić na koncerty, pod warunkiem, że to są dobre koncerty. > gra i takie knz chyba bylo niedawno. a waila moze w szczecinie nie oplaca sie > grac. nie wiem. Knż było chyba po wydaniu ostatniej płyty, czyli jakieś 2-3 lata temu. Zresztą odejście Licy nie wyszło temu zespołowi na dobre. > jest sporo tego.np koma z lodzi. trzeba tylko poszukac. cos mi sie wydaje ze w > firmach wydajacych muzyke jest tak jak przemysle firmowym. wszystko opanowal > jakis rywin z kolegami. Komy nie słyszałem, nie słyszałem nawet O nich. Może nie Rywin, ale kolesie od sprzedaży, dla których muzyka to taki sam produkt jak proszek do prania. Więc po co eksperymentować z nową muzą, która może się nie sprzeda, lepiej tłuc tą cholerną Budkę do oporu, Natalię Ku czy coś podobnego, bo wiadomo, że lud to kupi. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 12.10.03, 20:37 Gość portalu: mac napisał(a): > Knż było chyba po wydaniu ostatniej płyty, czyli jakieś 2-3 lata temu. Zresztą > odejście Licy nie wyszło temu zespołowi na dobre. Knż było jakoś 14.2.2002. Obecnie planują jakąś trasę na przełom 2003/2004. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 20:39 A mają zamiar cos wydać nowego? Bo jeśli tak, to też pobiegnę z chęcią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.10.03, 21:53 nic nie mieli napisane. ja mimo iż Stirlitz zawesze wie, to tego nie wiem. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kopin Re: Koncert Kult IP: 217.153.169.* 12.10.03, 23:05 Byłem tam tylko przez godzinę, bo pierwszy raz miałem dylemat KULT czy ANI MRU MRU. Jako że byłem ostatnio na Kulcie w Słowianienie wybrałem wystep dwóch gosci z Lublina... ale był ubaw (ale to zupełnie inna opowięść). Koncert, moim zdaniem jak zwykle OK! Kult w dobrej formie (chyba byliśmy na innym koncercie).Fajne światła no i sala.Tak , tak! Z góry wglądało to niesamowicie jak ludziska bawili sie na parkiecie. Naprawde klimatyczny koncert... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdrenis Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.10.03, 22:07 I tak to jest jak ktoś się zna jak wilk na gwiazdach i zabiera głos. Ostatni koncert w Transie miał miejsce 3 lata temu. Od tamtej pory Kult gra co roku w innym miejscu (w 2001 w hali MOSiR-u, a w 2002 w Słowianinie). Jeżeli czegoś się nie wie to się nie powinno wypowiadać - tak się składa, że Kult zmienia repertuar co roku i w porównaniu z np. rokiem ubiegłym było kilkanaście nowych numerów (w tym kawałki z płyty, która planowana jest na początek przyszłego roku). Jak nie wierzysz to zajrzyj na oficjalne forum na stronie Kultu - znajdziesz tam playlistę z wczorajszego, trwającego niemal 3 godziny, koncertu. Następnym razem zanim wyrazisz jakąś opinię postaraj się lepiej zapoznać z tematem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 12:23 Wybacz, widocznie coś mnie ominęło. W takim razie zaczynam żałować, że na ten niedzielny koncert się nie wybrałem. Po prostu pamiętam taką serię koncertów Kultu, które były identyczne, i te koncerty odbywały się w Transie. Będę musiał sprawdzić tę setlistę. Zastanawiam się tylko, jak można zmieniać repertuar, nie wydając nowego materiału. Ale to tak na marginesie. Obiecuję, że na następny koncert Kultu w naszym mieście pobiegnę bez wahania. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rado Re: Koncert Kult IP: 111.111.51.* 14.10.03, 15:49 Gość portalu: mac napisał(a): Zastanawiam się tylko, jak można zmieniać repertuar, nie > > wydając nowego materiału. no monza garac materialm z nastepnej plyty. Ale to tak na marginesie. Obiecuję, że na następny > koncert Kultu w naszym mieście pobiegnę bez wahania. Pozdrawiam. no generalnie podobno fajny koncer wiec razem mozemy zalowac ze nie bylismy. pozdrawiam rado Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 18:25 Gość portalu: rado napisał(a): > Gość portalu: mac napisał(a): > > Zastanawiam się tylko, jak można zmieniać repertuar, nie > > > > wydając nowego materiału. > > no monza garac materialm z nastepnej plyty. > Jeśli się ma ten materiał, to można. Teraz tak, ale rok czy dwa lata temu? > Ale to tak na marginesie. Obiecuję, że na następny > > koncert Kultu w naszym mieście pobiegnę bez wahania. Pozdrawiam. > > no generalnie podobno fajny koncer wiec razem mozemy zalowac ze nie bylismy. > pozdrawiam rado Żałuję, żałuję, ale mam nadzieję odbić sobie na koncercie KnŻ, jeżeli rzeczywiście planują jakąś trasę i zawitają do nas. Tylko też fajnie by było, gdyby wreszcie coś wydali nowego. Tymczasem pozostaje mi Metallika w grudniu, ale to już nie u nas :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 14.10.03, 18:34 albo 24.10. Dezerter a w listopadzie Pidżama Porno. Kto nie był na PRL niech żałuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 18:50 24.10 Evanescence i Finger Eleven, Columbiahalle, Berlin. Dezertera widziałem parę razy, kiedyś dawno temu nawet grałem przed nimi jako support. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 14.10.03, 20:01 no to gratuluję. A Dezertera teraz nie odpuszczam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: melaptak Re: Koncert Kult IP: 217.153.168.* 15.10.03, 10:26 Jest jesień - nie mogę rano wstać Jest jesień - cały dzień mógłbym spać Czy wiesz jak nieprzyjemnie jest po ciemku musieć wstać? Pewnie nie wiesz... Posłuchaj jak bije serce moje Dwa razy prawie szybciej niż kiedy normalnie Gdy nagi wiosną leżę w trawie właściwie prawie śpię O kurde... Jest jesień - niedługo święta już Nie znoszę tych katolickich póz Co z Bogiem może mieć wspólnego Że ludzie żrą jak świnie? To szybko minie... Na szczęście jest jeszcze myśl Lenina Jesienią ta mnie przy duszy trzyma Inaczej bym zakopał się po szyję i już spał Rady bym nie dawał... Nareszcie po zimie wiosna jest Na szczęście cykliczny Boga gest Ustawił tak na wieki świat, że wszystko kręci się Wkoło kręci się... Wkoło kręci się... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: masala dosa Re: Koncert Kult IP: *.pam.szczecin.pl 15.10.03, 10:42 w zeszlym roku koncercik w slowianinie byl bardzo dobry wiec domyslam sie ze teraz tez nie dali plamy-nawet jezeli wiele kawalkow bylo powtorzonych-niestety nie moglem byc czego cholernie zaluje:) ale na pewno wybiore sie na knz-cieszy bardzo informacja o nowej plytce kultu w przyszlym roku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: The Ha Re: Koncert Kult - KAZIK JEST CHORY!? (sic!) IP: *.chojna.sdi.tpnet.pl 15.10.03, 13:13 Witam! Na koncercie bylem i pod SDS'em piwko pilem :) Powaznie, koncert klasa, nie odstawal od pozostalych Kultu (bo to dobra i sprawdzona Firma :D). Jakom ze pisal o Kaziu prace mgr-ska, nie moglem sobie odmowic zobaczenia ich. Skakanie w tlumie przeplacilem siniakiem na ramieniu (boli do tej pory i ma juz kolor granatowy, wiec bedzie dobrze), pierwszy raz noszono mnie na rekach (nigdy wczesniej tego wrazenia nie doswiadczylem, choc i na Roskilde pare razy zdarzylo mi sie byc) itd. Jedno co mnie zmartwilo, to wyglad i kondycja Kazia. Ze lata juz nie te i Mikiem Jagerem to on nie jest to wiadomo, ale ... Schudl strasznie, no i ... Mial na scenie krzeselko na ktorym przesiadywal chwilami! No i ta informacja sprzed trasy, ze mial stan przedzawalowy... Troche niepokojace! Ale publika zachowywala sie swietnie! Kaziu siedzac spiewal (z godnym go powerem!) "Dziewczyne bez zemba na przedzie", a tlum skakal jakby nigdy nic! No i Gruda jedna piosenke zaspiewal! LAAALŁ!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rado Re: Koncert Kult - KAZIK JEST CHORY!? (sic!) IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 15.10.03, 14:37 Gość portalu: The Ha napisał(a): > Witam! > Na koncercie bylem i pod SDS'em piwko pilem :) Powaznie, koncert klasa, nie > odstawal od pozostalych Kultu (bo to dobra i sprawdzona Firma :D). Jakom ze > pisal o Kaziu prace mgr-ska, nie moglem sobie odmowic zobaczenia ich. Skakanie > w tlumie przeplacilem siniakiem na ramieniu (boli do tej pory i ma juz kolor > granatowy, wiec bedzie dobrze), pierwszy raz noszono mnie na rekach (nigdy > wczesniej tego wrazenia nie doswiadczylem, no a ja nie nosilem? niech decha sie do mnie odezwie a nie w choszcznie siedzi. choc i na Roskilde pare razy > zdarzylo mi sie byc) itd. > Jedno co mnie zmartwilo, to wyglad i kondycja Kazia. Ze lata juz nie te i > Mikiem Jagerem to on nie jest to wiadomo, ale ... Schudl strasznie, no i ... > Mial na scenie krzeselko na ktorym przesiadywal chwilami! No i ta informacja > sprzed trasy, ze mial stan przedzawalowy... Troche niepokojace! no mam nadzije ze bedzie ok. kazdy sie starzeje publika tez. pozdrawiam rado Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdrenis Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 15.10.03, 14:03 Setlista z koncertu: 01 Baranek 02 Grzesznik 03 Pasażer 04 Gdy nie ma dzieci 05 Czekając na królestwo j.h.w.h. 06 Kasta pianistów 07 Wspaniała nowina 08 Wódka 09 Do Ani 10 Czterej jeźdźcy 11 Lewe lewe loff 12 Celina 13 Oni chcą ciebie 14 Hej, czy nie wiecie 15 Totalna militaryzacja 16 Świat się śmieje 17 Czarne słońca 18 Lepszych dni nie będzie już 19 Brooklyńska Rada Żydów 20 Arahja 21 Dolina 22 Ja cham miałem złoty róg 23 Ręce do góry 24 Generał Ferreira 25 Dlaczego wszystko jest takie drogie? 26 Totalna stabilizacja 27 Piosenka młodych wioślarzy 28 Zgroza 29 Chcemy do domu 30 Królowa życia 31 Kurwy wędrowniczki 32 Dziewczyna bez zęba na przedzie -- 33 Polska 34 Konsument 35 Po co wolność 36 Krew Boga Jak widać grali pięć (pozycje 16, 18, 22, 25 i 29) numerów z płyty, która wyjdzie w przyszłym roku. Odpowiedz Link Zgłoś