Dodaj do ulubionych

Koncert Kult

IP: 111.111.51.* 12.10.03, 12:56
dzisiaj o 19 w sds jest koncert kultu. strasznie ale to strasznie mi jest
smutno ze nie moge isc. prosze mi tu ladnie po koncercie napisac co i jak
bylo ze szczegolami. pozdrawiam rado
Obserwuj wątek
    • Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 19:00
      Ja ci powiem jak było, chociaż jeszcze jest przed koncertem. Koncert trwał 3
      godziny, Kazik prawie stracił głos, a zagrali te same kawałki co na poprzednim
      koncercie w Transie, zresztą te same co na jeszcze wcześniejszym. Żeby nie było
      wątpliwości - bardzo lubię Kult, ale ileż można słuchać ciągle tych samych
      numerów, niestety w coraz gorszym wykonaniu (starość nie radość), a zespół od
      dwóch lat nie wydał żadnej nowej płyty. Nie wiem w takim razie, po co ta
      trasa...

      Tak na marginesie - Kult to żywy dowód kryzysu polskiej sceny muzycznej.
      Dwudziestolatkowie (i młodsi) od dwudziestu lat słuchają muzyki robionej przez
      Kult, tylko Kult już dawno nie jest zespołem dwudziestolatków. Niestety brakuje
      nowych i utalentowanych twarzy, więc młodzież z braku laku wybiera kit, czyli
      Kult. Smutne, ale prawdziwe.

      Pozdrowienia dla bardziej wytrwałych ode mnie fanów Kultu :-)
      • Gość: rado Re: Koncert Kult IP: 111.111.51.* 12.10.03, 19:18
        Gość portalu: mac napisał(a):

        > Ja ci powiem jak było, chociaż jeszcze jest przed koncertem.

        no moze to troche za wczesnie. jakies jasnowidztwo?

        Koncert trwał 3
        > godziny, Kazik prawie stracił głos, a zagrali te same kawałki co na
        poprzednim
        > koncercie w Transie, zresztą te same co na jeszcze wcześniejszym.


        na ktorym byles ostatnio?


        a zespół od
        > dwóch lat nie wydał żadnej nowej płyty. Nie wiem w takim razie, po co ta
        > trasa...

        trasa jest dlatego ze ludzie chca sluchac tej muzyki. kto jeszcze jest w stanie
        wypelnic sds poza ich 3 czego nie licze. kazik nadal jest zaangazowany w wiele
        projektow.

        >
        > Tak na marginesie - Kult to żywy dowód kryzysu polskiej sceny muzycznej.

        czemu kryzysu? jest roche fajnych zespolow ale ciezko im sie przebic. panuje
        moda na hip hop rockowe granie nie chwyta pewnie fala nadejdzie z akilka lat.w
        tym czasie kryzysu rocka kult a nieslabnaca popularnosc.


        > Dwudziestolatkowie (i młodsi) od dwudziestu lat słuchają muzyki robionej
        przez
        > Kult, tylko Kult już dawno nie jest zespołem dwudziestolatków.

        ale co to za zbrodnia? czasu nie da sie oszukac. wszyscy starzejemy sie razem z
        kultem.

        Niestety brakuje
        >
        > nowych i utalentowanych twarzy,

        nie brakuje to kwestai promocji.


        więc młodzież z braku laku wybiera kit, czyli
        > Kult. Smutne, ale prawdziwe.

        mlodziez tego nie wybiera mlodziez wybiera lokomotywe i umcyk umcyk. znaczy
        mlodziez zidiociala mlodziez ambitna zawsze zapelnia sale gdzie jest kult.
        kolega moj organizuje koncerty mowi ze kult to taki zespol gdzie mozna
        organizowac w ciemno bo ludzie zawsze przyjda.

        >
        > Pozdrowienia dla bardziej wytrwałych ode mnie fanów Kultu :-)

        albo cos sie lubi albo nie nie trzeba byc wielkim fanem. moze po prostu ci sie
        znudzilo. pozdrawiam rado
        • Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 19:38
          Gość portalu: rado napisał(a):

          > na ktorym byles ostatnio?
          Zdaję się że na ostatnim, który miał miejsce w naszym pięknym mieście. Nie
          omijałem żadnego koncertu Kultu w Szczecinie przez ostatnich 10 lat.

          > trasa jest dlatego ze ludzie chca sluchac tej muzyki. kto jeszcze jest w
          stanie
          >
          > wypelnic sds poza ich 3 czego nie licze. kazik nadal jest zaangazowany w
          wiele
          > projektow.

          To niech gra koncerty z tymi projektami.

          > czemu kryzysu? jest roche fajnych zespolow ale ciezko im sie przebic. panuje
          > moda na hip hop rockowe granie nie chwyta pewnie fala nadejdzie z akilka
          lat.w
          > tym czasie kryzysu rocka kult a nieslabnaca popularnosc.
          O tym mówię. Popularność Kultu pokazuje, że na polu szeroko pojętej muzyki
          rockowej nie ma nic nowego, co porwałoby młodych ludzi. Bo co? Myslovitz?

          > ale co to za zbrodnia? czasu nie da sie oszukac. wszyscy starzejemy sie razem
          z kultem.

          Nie uważam, że to zbrodnia, stwierdzam fakt. Kult nie posuwa się naprzód,
          podobnie jak nie posuwa się naprzód cała polska scena rockowa. O popowej już
          nie wspominając (vide popularność Budki Suflera).

          > mlodziez tego nie wybiera mlodziez wybiera lokomotywe i umcyk umcyk. znaczy
          > mlodziez zidiociala mlodziez ambitna zawsze zapelnia sale gdzie jest kult.
          > kolega moj organizuje koncerty mowi ze kult to taki zespol gdzie mozna
          > organizowac w ciemno bo ludzie zawsze przyjda.

          To na szczęście nie ta sama młodzież. Oczywiście że przyjdą, bo na co mają
          pójść?

          > > Pozdrowienia dla bardziej wytrwałych ode mnie fanów Kultu :-)
          >
          > albo cos sie lubi albo nie nie trzeba byc wielkim fanem. moze po prostu ci
          sie
          > znudzilo. pozdrawiam rado

          Znudziło mi się, owszem, słuchanie ciągle tych samych numerów i brak nowych.
          Jak Kult wyda nową płytę, pobiegnę na koncert bez wahania. Tym razem jednak
          postanowiłem sobie odpuścić. I mam nadzieję, że się pomyliłem z tym opisem w
          pierwszym poście. Pozdrawiam.
          • Gość: rado Re: Koncert Kult IP: 111.111.51.* 12.10.03, 19:56
            Gość portalu: mac napisał(a):

            > Gość portalu: rado napisał(a):
            >
            > > na ktorym byles ostatnio?
            > Zdaję się że na ostatnim, który miał miejsce w naszym pięknym mieście. Nie
            > omijałem żadnego koncertu Kultu w Szczecinie przez ostatnich 10 lat.

            no moze w tym problem. za duzo kultu.

            kazik nadal jest zaangazowany w
            > wiele
            > > projektow.

            > To niech gra koncerty z tymi projektami.
            >
            gra i takie knz chyba bylo niedawno. a waila moze w szczecinie nie oplaca sie
            grac. nie wiem.


            > > czemu kryzysu? jest roche fajnych zespolow ale ciezko im sie przebic. panu
            > je
            > > moda na hip hop rockowe granie nie chwyta pewnie fala nadejdzie z akilka
            > lat.w
            > > tym czasie kryzysu rocka kult a nieslabnaca popularnosc.

            > O tym mówię. Popularność Kultu pokazuje, że na polu szeroko pojętej muzyki
            > rockowej nie ma nic nowego, co porwałoby młodych ludzi. Bo co? Myslovitz?

            jest sporo tego.np koma z lodzi. trzeba tylko poszukac. cos mi sie wydaje ze w
            firmach wydajacych muzyke jest tak jak przemysle firmowym. wszystko opanowal
            jakis rywin z kolegami.


            >
            > > ale co to za zbrodnia? czasu nie da sie oszukac. wszyscy starzejemy sie ra
            > zem
            > z kultem.
            >
            > Nie uważam, że to zbrodnia, stwierdzam fakt. Kult nie posuwa się naprzód,
            > podobnie jak nie posuwa się naprzód cała polska scena rockowa. O popowej już
            > nie wspominając (vide popularność Budki Suflera).

            no moze i racja. ale ja jestem konserwatysta nie za bardzo by mi sie podbalo
            jakby kult za nadto sie unowoczesnil.

            >
            > > mlodziez tego nie wybiera mlodziez wybiera lokomotywe i umcyk umcyk. znacz
            > y
            > > mlodziez zidiociala mlodziez ambitna zawsze zapelnia sale gdzie jest kult.
            >
            > > kolega moj organizuje koncerty mowi ze kult to taki zespol gdzie mozna
            > > organizowac w ciemno bo ludzie zawsze przyjda.
            >
            > To na szczęście nie ta sama młodzież. Oczywiście że przyjdą, bo na co mają
            > pójść?

            no to jest kwestia prowincjonalnosci szczecina. ale tez nikt nie wydaje 27 zl
            dlatego ze nie ma gdzie isc. to jest decyzja przemysla. lubie kult to ide.


            > Jak Kult wyda nową płytę, pobiegnę na koncert bez wahania.

            pewnie sie spotkamy. mysle ze juz dlugo oni nie pograja dlatego chcialem isc na
            koncert, ale niestety. pozdrawiam rado
            • Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 20:13
              Gość portalu: rado napisał(a):

              > no moze w tym problem. za duzo kultu.
              Może to i racja... Ale ja lubię często chodzić na koncerty, pod warunkiem, że
              to są dobre koncerty.

              > gra i takie knz chyba bylo niedawno. a waila moze w szczecinie nie oplaca sie
              > grac. nie wiem.

              Knż było chyba po wydaniu ostatniej płyty, czyli jakieś 2-3 lata temu. Zresztą
              odejście Licy nie wyszło temu zespołowi na dobre.

              > jest sporo tego.np koma z lodzi. trzeba tylko poszukac. cos mi sie wydaje ze
              w
              > firmach wydajacych muzyke jest tak jak przemysle firmowym. wszystko opanowal
              > jakis rywin z kolegami.
              Komy nie słyszałem, nie słyszałem nawet O nich. Może nie Rywin, ale kolesie od
              sprzedaży, dla których muzyka to taki sam produkt jak proszek do prania. Więc
              po co eksperymentować z nową muzą, która może się nie sprzeda, lepiej tłuc tą
              cholerną Budkę do oporu, Natalię Ku czy coś podobnego, bo wiadomo, że lud to
              kupi.

              Pozdr.
              • Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 12.10.03, 20:37
                Gość portalu: mac napisał(a):

                > Knż było chyba po wydaniu ostatniej płyty, czyli jakieś 2-3 lata temu.
                Zresztą
                > odejście Licy nie wyszło temu zespołowi na dobre.

                Knż było jakoś 14.2.2002. Obecnie planują jakąś trasę na przełom 2003/2004.
                • Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.03, 20:39
                  A mają zamiar cos wydać nowego? Bo jeśli tak, to też pobiegnę z chęcią.
                  • Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.10.03, 21:53
                    nic nie mieli napisane. ja mimo iż Stirlitz zawesze wie, to tego nie wiem. ;-)
      • Gość: kopin Re: Koncert Kult IP: 217.153.169.* 12.10.03, 23:05
        Byłem tam tylko przez godzinę, bo pierwszy raz miałem dylemat
        KULT czy ANI MRU MRU. Jako że byłem ostatnio na Kulcie w Słowianienie
        wybrałem wystep dwóch gosci z Lublina... ale był ubaw (ale to zupełnie inna
        opowięść).
        Koncert, moim zdaniem jak zwykle OK! Kult w dobrej formie (chyba byliśmy na
        innym koncercie).Fajne światła no i sala.Tak , tak!
        Z góry wglądało to niesamowicie jak ludziska bawili sie na parkiecie.
        Naprawde klimatyczny koncert...
      • Gość: zdrenis Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.10.03, 22:07
        I tak to jest jak ktoś się zna jak wilk na gwiazdach i
        zabiera głos. Ostatni koncert w Transie miał miejsce 3
        lata temu. Od tamtej pory Kult gra co roku w innym
        miejscu (w 2001 w hali MOSiR-u, a w 2002 w Słowianinie).
        Jeżeli czegoś się nie wie to się nie powinno wypowiadać -
        tak się składa, że Kult zmienia repertuar co roku i w
        porównaniu z np. rokiem ubiegłym było kilkanaście nowych
        numerów (w tym kawałki z płyty, która planowana jest na
        początek przyszłego roku). Jak nie wierzysz to zajrzyj na
        oficjalne forum na stronie Kultu - znajdziesz tam
        playlistę z wczorajszego, trwającego niemal 3 godziny,
        koncertu. Następnym razem zanim wyrazisz jakąś opinię
        postaraj się lepiej zapoznać z tematem.
        • Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 12:23
          Wybacz, widocznie coś mnie ominęło. W takim razie zaczynam żałować, że na ten
          niedzielny koncert się nie wybrałem. Po prostu pamiętam taką serię koncertów
          Kultu, które były identyczne, i te koncerty odbywały się w Transie. Będę musiał
          sprawdzić tę setlistę. Zastanawiam się tylko, jak można zmieniać repertuar, nie
          wydając nowego materiału. Ale to tak na marginesie. Obiecuję, że na następny
          koncert Kultu w naszym mieście pobiegnę bez wahania. Pozdrawiam.
          • Gość: rado Re: Koncert Kult IP: 111.111.51.* 14.10.03, 15:49
            Gość portalu: mac napisał(a):

            Zastanawiam się tylko, jak można zmieniać repertuar, nie
            >
            > wydając nowego materiału.

            no monza garac materialm z nastepnej plyty.

            Ale to tak na marginesie. Obiecuję, że na następny
            > koncert Kultu w naszym mieście pobiegnę bez wahania. Pozdrawiam.

            no generalnie podobno fajny koncer wiec razem mozemy zalowac ze nie bylismy.
            pozdrawiam rado
            • Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 18:25
              Gość portalu: rado napisał(a):

              > Gość portalu: mac napisał(a):
              >
              > Zastanawiam się tylko, jak można zmieniać repertuar, nie
              > >
              > > wydając nowego materiału.
              >
              > no monza garac materialm z nastepnej plyty.
              >

              Jeśli się ma ten materiał, to można. Teraz tak, ale rok czy dwa lata temu?

              > Ale to tak na marginesie. Obiecuję, że na następny
              > > koncert Kultu w naszym mieście pobiegnę bez wahania. Pozdrawiam.
              >
              > no generalnie podobno fajny koncer wiec razem mozemy zalowac ze nie bylismy.
              > pozdrawiam rado

              Żałuję, żałuję, ale mam nadzieję odbić sobie na koncercie KnŻ, jeżeli
              rzeczywiście planują jakąś trasę i zawitają do nas. Tylko też fajnie by było,
              gdyby wreszcie coś wydali nowego. Tymczasem pozostaje mi Metallika w grudniu,
              ale to już nie u nas :-)
              • Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 14.10.03, 18:34
                albo 24.10. Dezerter a w listopadzie Pidżama Porno. Kto nie był na PRL niech
                żałuje.
                • Gość: mac Re: Koncert Kult IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 18:50
                  24.10 Evanescence i Finger Eleven, Columbiahalle, Berlin. Dezertera widziałem
                  parę razy, kiedyś dawno temu nawet grałem przed nimi jako support.
                  • Gość: stirlitz Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 14.10.03, 20:01
                    no to gratuluję. A Dezertera teraz nie odpuszczam
    • Gość: melaptak Re: Koncert Kult IP: 217.153.168.* 15.10.03, 10:26
      Jest jesień - nie mogę rano wstać
      Jest jesień - cały dzień mógłbym spać
      Czy wiesz jak nieprzyjemnie jest po ciemku musieć wstać?
      Pewnie nie wiesz...

      Posłuchaj jak bije serce moje
      Dwa razy prawie szybciej niż kiedy normalnie
      Gdy nagi wiosną leżę w trawie właściwie prawie śpię
      O kurde...

      Jest jesień - niedługo święta już
      Nie znoszę tych katolickich póz
      Co z Bogiem może mieć wspólnego
      Że ludzie żrą jak świnie?
      To szybko minie...

      Na szczęście jest jeszcze myśl Lenina
      Jesienią ta mnie przy duszy trzyma
      Inaczej bym zakopał się po szyję i już spał
      Rady bym nie dawał...

      Nareszcie po zimie wiosna jest
      Na szczęście cykliczny Boga gest
      Ustawił tak na wieki świat, że wszystko kręci się
      Wkoło kręci się...
      Wkoło kręci się...


      • Gość: masala dosa Re: Koncert Kult IP: *.pam.szczecin.pl 15.10.03, 10:42
        w zeszlym roku koncercik w slowianinie byl bardzo dobry wiec domyslam sie ze
        teraz tez nie dali plamy-nawet jezeli wiele kawalkow bylo powtorzonych-niestety
        nie moglem byc czego cholernie zaluje:) ale na pewno wybiore sie na knz-cieszy
        bardzo informacja o nowej plytce kultu w przyszlym roku
        • Gość: The Ha Re: Koncert Kult - KAZIK JEST CHORY!? (sic!) IP: *.chojna.sdi.tpnet.pl 15.10.03, 13:13
          Witam!
          Na koncercie bylem i pod SDS'em piwko pilem :) Powaznie, koncert klasa, nie
          odstawal od pozostalych Kultu (bo to dobra i sprawdzona Firma :D). Jakom ze
          pisal o Kaziu prace mgr-ska, nie moglem sobie odmowic zobaczenia ich. Skakanie
          w tlumie przeplacilem siniakiem na ramieniu (boli do tej pory i ma juz kolor
          granatowy, wiec bedzie dobrze), pierwszy raz noszono mnie na rekach (nigdy
          wczesniej tego wrazenia nie doswiadczylem, choc i na Roskilde pare razy
          zdarzylo mi sie byc) itd.
          Jedno co mnie zmartwilo, to wyglad i kondycja Kazia. Ze lata juz nie te i
          Mikiem Jagerem to on nie jest to wiadomo, ale ... Schudl strasznie, no i ...
          Mial na scenie krzeselko na ktorym przesiadywal chwilami! No i ta informacja
          sprzed trasy, ze mial stan przedzawalowy... Troche niepokojace! Ale publika
          zachowywala sie swietnie! Kaziu siedzac spiewal (z godnym go
          powerem!) "Dziewczyne bez zemba na przedzie", a tlum skakal jakby nigdy nic!
          No i Gruda jedna piosenke zaspiewal! LAAALŁ!!!
          • Gość: rado Re: Koncert Kult - KAZIK JEST CHORY!? (sic!) IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 15.10.03, 14:37
            Gość portalu: The Ha napisał(a):

            > Witam!
            > Na koncercie bylem i pod SDS'em piwko pilem :) Powaznie, koncert klasa, nie
            > odstawal od pozostalych Kultu (bo to dobra i sprawdzona Firma :D). Jakom ze
            > pisal o Kaziu prace mgr-ska, nie moglem sobie odmowic zobaczenia ich.
            Skakanie
            > w tlumie przeplacilem siniakiem na ramieniu (boli do tej pory i ma juz kolor
            > granatowy, wiec bedzie dobrze), pierwszy raz noszono mnie na rekach (nigdy
            > wczesniej tego wrazenia nie doswiadczylem,

            no a ja nie nosilem? niech decha sie do mnie odezwie a nie w choszcznie siedzi.

            choc i na Roskilde pare razy
            > zdarzylo mi sie byc) itd.
            > Jedno co mnie zmartwilo, to wyglad i kondycja Kazia. Ze lata juz nie te i
            > Mikiem Jagerem to on nie jest to wiadomo, ale ... Schudl strasznie, no i ...
            > Mial na scenie krzeselko na ktorym przesiadywal chwilami! No i ta informacja
            > sprzed trasy, ze mial stan przedzawalowy... Troche niepokojace!

            no mam nadzije ze bedzie ok. kazdy sie starzeje publika tez. pozdrawiam rado
        • Gość: zdrenis Re: Koncert Kult IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 15.10.03, 14:03
          Setlista z koncertu:

          01 Baranek
          02 Grzesznik
          03 Pasażer
          04 Gdy nie ma dzieci
          05 Czekając na królestwo j.h.w.h.
          06 Kasta pianistów
          07 Wspaniała nowina
          08 Wódka
          09 Do Ani
          10 Czterej jeźdźcy
          11 Lewe lewe loff
          12 Celina
          13 Oni chcą ciebie
          14 Hej, czy nie wiecie
          15 Totalna militaryzacja
          16 Świat się śmieje
          17 Czarne słońca
          18 Lepszych dni nie będzie już
          19 Brooklyńska Rada Żydów
          20 Arahja
          21 Dolina
          22 Ja cham miałem złoty róg
          23 Ręce do góry
          24 Generał Ferreira
          25 Dlaczego wszystko jest takie drogie?
          26 Totalna stabilizacja
          27 Piosenka młodych wioślarzy
          28 Zgroza
          29 Chcemy do domu
          30 Królowa życia
          31 Kurwy wędrowniczki
          32 Dziewczyna bez zęba na przedzie
          --
          33 Polska
          34 Konsument
          35 Po co wolność
          36 Krew Boga

          Jak widać grali pięć (pozycje 16, 18, 22, 25 i 29)
          numerów z płyty, która wyjdzie w przyszłym roku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka