Gość: miśka Nie stwierdzono, że topless jest legalny, tylko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 15:18 że nikt w tym przypadku nie skarżył się, że mu to przeszkadza, czyli gdyby ludzie protestowali, to wyłoby to nieobyczajne. Jak stwierdził obrońca "Nieobyczajny wybryk budzi odrazę, gniew, niezadowolenie", czyli wszędzie tam gdzie ludzie będą protestować, będzie to wykroczenie?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markus Re: Nie stwierdzono, że topless jest legalny, tyl IP: *.superkabel.de 08.02.09, 12:39 po prostu ludziom bimba czy ktos lezy z cyckami na wierzchu czy nie . Nareszcie narod normalnieje Odpowiedz Link Zgłoś
preemption Absurdalny argument sędzi 05.02.09, 18:01 Fakt, że ta sprawa znalazła się w sądzie to dla mnie kurozium. Z drugiej strony uważam, że jest to czyn nieobyczajny. Z tego co wiem, to większość spoołeczeństwa polskiego nie akceptuje tego typu zachowań. Ponadto większość Polek na plażach nie chodzi w topless Odnosi się to też do młodych kobiet. Dziwi mnie argumentacja sędzi, która rzekomo ma być dowodem na to, że w Polsce nastąpiła poważna przemiana obyczajowa w tej kwestii. Czy sędzia naprawdę wierzy, że brak reakcji ze strony innych ludzi jest dowodem? Ten argument jest absurdalny. Według mnie ludzie nie zwracają uwagi, nie interweniują, gdy ktoś w ich otoczeniu robi coś złego z zupełnie innych powodów. I nie mam tutaj na myśli wyłącznie kontowersyjnego problemu topless na plażach, chodzi mi też o sytuacje jednoznaczne, gdy ktoś zachowuje się agresywnie, wulgarnie i natarczywie wobec osób trzecich. Moim zdaniem są dwa główne motywy braku reakcji u ludzi strach oraz obojętność. Ludzie boją się, bo reakcja osoby, której zwracają uwagę może być nieprzewidywalna. W ubiegłym roku mężczyzna zwrócił uwagę grupce młodzieży, że zachowują się zbyt głośno w wagonie metra. Został z tego powodu dotkliwie przez nich pobity. Ten wypadek to nie jest żaden incydent. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Innym motywem jest obojętność. Niektórzy ludzie uważają, że mają wystarczającą dużo własnych problemów, więc po co mają się do tego zajmować cudzymi sprawami. I do tego często działa jeszcze psychologia tłumu. Widzę, że nikt nie reaguje, to ja też nie reaguję. Widzę, że ktoś leży na ławce na przystanku tramwajowym albo na trawniku, słyszę od innych, że to jakiś cuchnący menel i pijak, to po co mam reagować? Nie mam najmniejszej wątpliwości, że brak reakcji ze strony innych plażowiczów nie jest żadnym dowodem na przemianę obyczajową w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meg Re: Absurdalny argument sędzi IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 05.02.09, 20:03 Jeśli ktoś ma zamir/musi opalać się topless to niech to robi na plaży pełnej ludzi, bo na takiej opuszczonej lub mało zaludnionej mogą spotkać ją niemiłe konsekwencje. Ktoś może toplesówkę zaatakować i nikogo nie będzie w pobliżu. Chociaż jak wspomniałeś, znieczulica Polaków jest wielka. Jeszcze wielu by powiedziało: została zaatakowana/obmacana bo sama chciała, inaczej przecież by nie chodziła z gołymi cyckami. Niestety bardzo wątpię w kulturę Polaków i w to czy są naprawdę gotowi i otwarci na tego typu nowości jak topless na plaży. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: Absurdalny argument sędzi 05.02.09, 23:58 W pierwszej części masz rację, w drugiej nie do końca. Swego czasu włoska policja odradzała opalanie się topless na odludnych częściach plaż właśnie ze względu na możliwość ataku na tle seksualnym, zalecając możliwie ludne miejsca. Co ciekawe przeprowadzone badania wykazały, że na mężczyźnie mniejsze wrażenie robi multum wyeksponowanych piersi niż pojedynczy biust. Co do znieczulicy.... Polacy wcale nie są wyjątkowi. Mam znajomych w Japonii którzy wielokrotnie byli świadkami wręcz szokującej znieczulicy. Nieustąpienie miejsca starszemu, czy kalekiemu w metrze to doprawdy drobnostka. Wyobraź sobie gwałt w toalecie kolejowej, gdzie wszyscy doskonale wszystko słyszą, ale nikt się nie ruszy...... albo ktoś wpada między wagon a peron a jedynymi którzy się rzucają na ratunek są gajdzini (cudzoziemcy). Oczywiście na wsi sytuacja jest dokładnie odwrotna. I tu jest problem . To wielkie środowiska miejskie cechuje znieczulica. Narodowość nie ma tu nic do rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: Absurdalny argument sędzi 05.02.09, 23:39 Po pierwsze podpierasz się znieczulicą, a to trochę inne zjawisko. Po drugie..... o jakiej większości piszesz? Większość Polaków akceptuje brak stanik na plaży. www.polskieradio.pl/trojka/zaprzeciw/default.aspx?id=86194 Twoje powątpiewanie w brak przemian obyczajowych, jak widać nie ma podstaw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziadek Re: Absurdalny argument sędzi IP: *.lublin.mm.pl 07.02.09, 13:35 1. Kto przeprowadził sondaż i skąd masz takie dane, że większość społeczeństwa uważa topless za czyn nieobyczajny? Chyba większość z tych, co się nie opalają. W Polsce jest kilku wyznawców Rydzyka i dlatego niektórzy się krępują. Za granicą Polacy rozbierają się już znacznie chętniej, bo wiedzą, że żaden purytański policjant nie wlepi im za to mandatu. Niby rodacy nie akceptują topless i oburza ich to, ale w obcisłe kąpielówki, dokładnie uwidaczniających męskie przyrodzenie bardzo chętnie się ubierają na plażę. 2.Przemiana obyczajowa nie nastąpiła?? A od jakiego wieku są dozwolone filmy z gołym biustem? 3. Ludzie może i się boją reagować, ale w sprawie nagiego biustu też? Dziwne... A co zrobiłyby te Panie? Pobiły piersią? Zawsze można zadzwonić na 112. A ten patrol nie był wzywany. Policjant sam wykazał się nadgorliwością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eMTe No nieeeeeeee!!! IP: *.chomiczowka.waw.pl 06.02.09, 04:01 Teraz wszystkie zdzirki-bezwstydnice będą się obnosić ze swoimi wymionami. Dzięki Wysoki Sądzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markus Re: No nieeeeeeee!!! IP: *.superkabel.de 08.02.09, 12:37 zaloze sie ze wymiona znasz tylko z okresu karmienia i pornosow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: terefere Topless na Arkonce był jednak legalny IP: *.stacje.agora.pl 06.02.09, 11:02 no i tu się akurat mylisz... nie raz będąc z koleżankami nad morze opalałyśmy się toples - ściąga to stada napalonych samców w różnym wieku, którzy żenująco błagają o zrobienie sobie zdjęcia z taką dziewczyną... odpędzić się od tego nie idzie, nawet za parawan Ci wlezą... fakt, na zachodzie to nie robi wrażenia, ale u nas naród jeszcze do tego nie dorósł... ktoś napisał, że dzieci nie postrzegają nagości ze swoją erotyczną symboliką - tak, może 3-letnie dzieci, natomiast dzieci starsze, które żyją w społeczeństwie i rozumują przez to kategoriami społecznych nakazów, przykazów, zwyczajów i obyczajów - to już zupełnie inna kwestia. mi wyrok się nie podoba i wcale nie dlatego, ze mam coś przeciwko opalaniu się toples, sama to robię, na plaży, gdy jestem z mężem... uważam, ze takie sytuacje, o ile mężczyzna akceptuje, są pobudzające dla związku, dodają pikanterii, a poza tym jest to zwyczajnie przyjemnie - ale w odpowiednim miejscu. Plaża jest takim miejscem, miasto - nie jest. BO w takim układzie może w krytym basenie też mam prawo latać z wszystkim na wierzchu??? to chyba nie o to chodzi... a swoją drogą, jako kobieta, czułabym się bardzo zażenowana, gdyby ktoś zwrócił mi uwagę, żebym zakryła cycki - po co prowokować takie sytuacje, chyba że panie szukały kolegów, z którymi będą mogły wrócić do domu...nagość jest piękna, ale nie znaczy, ze trzeba od razu z gołą d..ą latać, bo to przestaje pociągać. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: Topless na Arkonce był jednak legalny 06.02.09, 12:24 >chyba że panie szukały kolegów, z którymi będą mogły wrócić > do domu... A Ty tak robisz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbaw Topless na Arkonce był jednak legalny IP: *.derby.waw.pl 08.02.09, 18:57 Z tego, co wiesz ????? To chyba jednak nie wiesz. Masz kiepskie informacje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hk Sędzina też może mieć rozum niędzy nogami IP: 80.50.128.* 09.02.09, 17:46 Argumentacja tak głupia że trudno o głupszą Odpowiedz Link Zgłoś
leoncja_uk Re: Topless na Arkonce był jednak legalny 18.07.09, 14:14 niech w ramach pokuty sami chodza topless:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SromotnikBezwstydn Czy to wyrok okręgowy,regionalny , ogólnokrajowy? IP: *.static.espol.com.pl 05.08.09, 19:08 Czy na plaży w Chałupach albo Swornich Gaciach ta jurysdykcja będzie obowiązywać czy jej moc skończy się w Rowach lub Sianożętach ??? Może mi jakiś jurny jurysta TO wytłożyć z sądowego na nasz język ??? Odpowiedz Link Zgłoś