Dodaj do ulubionych

Topless na Arkonce był jednak legalny

    • Gość: miśka Nie stwierdzono, że topless jest legalny, tylko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 15:18
      że nikt w tym przypadku nie skarżył się, że mu to przeszkadza, czyli gdyby
      ludzie protestowali, to wyłoby to nieobyczajne.
      Jak stwierdził obrońca "Nieobyczajny wybryk budzi odrazę, gniew,
      niezadowolenie", czyli wszędzie tam gdzie ludzie będą protestować, będzie to
      wykroczenie?.
      • Gość: markus Re: Nie stwierdzono, że topless jest legalny, tyl IP: *.superkabel.de 08.02.09, 12:39
        po prostu ludziom bimba czy ktos lezy z cyckami na wierzchu czy nie . Nareszcie
        narod normalnieje
    • preemption Absurdalny argument sędzi 05.02.09, 18:01
      Fakt, że ta sprawa znalazła się w sądzie to dla mnie kurozium. Z
      drugiej strony uważam, że jest to czyn nieobyczajny. Z tego co wiem,
      to większość spoołeczeństwa polskiego nie akceptuje tego typu
      zachowań. Ponadto większość Polek na plażach nie chodzi w topless
      Odnosi się to też do młodych kobiet.

      Dziwi mnie argumentacja sędzi, która rzekomo ma być dowodem na to,
      że w Polsce nastąpiła poważna przemiana obyczajowa w tej kwestii.
      Czy sędzia naprawdę wierzy, że brak reakcji ze strony innych ludzi
      jest dowodem? Ten argument jest absurdalny.

      Według mnie ludzie nie zwracają uwagi, nie interweniują, gdy ktoś w
      ich otoczeniu robi coś złego z zupełnie innych powodów. I nie mam
      tutaj na myśli wyłącznie kontowersyjnego problemu topless na
      plażach, chodzi mi też o sytuacje jednoznaczne, gdy ktoś zachowuje
      się agresywnie, wulgarnie i natarczywie wobec osób trzecich.

      Moim zdaniem są dwa główne motywy braku reakcji u ludzi strach oraz
      obojętność. Ludzie boją się, bo reakcja osoby, której zwracają uwagę
      może być nieprzewidywalna. W ubiegłym roku mężczyzna zwrócił uwagę
      grupce młodzieży, że zachowują się zbyt głośno w wagonie metra.
      Został z tego powodu dotkliwie przez nich pobity. Ten wypadek to nie
      jest żaden incydent. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często.

      Innym motywem jest obojętność. Niektórzy ludzie uważają, że mają
      wystarczającą dużo własnych problemów, więc po co mają się do tego
      zajmować cudzymi sprawami. I do tego często działa jeszcze
      psychologia tłumu. Widzę, że nikt nie reaguje, to ja też nie
      reaguję. Widzę, że ktoś leży na ławce na przystanku tramwajowym albo
      na trawniku, słyszę od innych, że to jakiś cuchnący menel i pijak,
      to po co mam reagować?

      Nie mam najmniejszej wątpliwości, że brak reakcji ze strony innych
      plażowiczów nie jest żadnym dowodem na przemianę obyczajową w
      Polsce.

      • Gość: meg Re: Absurdalny argument sędzi IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 05.02.09, 20:03
        Jeśli ktoś ma zamir/musi opalać się topless to niech to robi na plaży pełnej
        ludzi, bo na takiej opuszczonej lub mało zaludnionej mogą spotkać ją niemiłe
        konsekwencje. Ktoś może toplesówkę zaatakować i nikogo nie będzie w pobliżu.
        Chociaż jak wspomniałeś, znieczulica Polaków jest wielka. Jeszcze wielu by
        powiedziało: została zaatakowana/obmacana bo sama chciała, inaczej przecież by
        nie chodziła z gołymi cyckami.
        Niestety bardzo wątpię w kulturę Polaków i w to czy są naprawdę gotowi i otwarci
        na tego typu nowości jak topless na plaży.
        • grogreg Re: Absurdalny argument sędzi 05.02.09, 23:58
          W pierwszej części masz rację, w drugiej nie do końca.

          Swego czasu włoska policja odradzała opalanie się topless na odludnych częściach
          plaż właśnie ze względu na możliwość ataku na tle seksualnym, zalecając możliwie
          ludne miejsca. Co ciekawe przeprowadzone badania wykazały, że na mężczyźnie
          mniejsze wrażenie robi multum wyeksponowanych piersi niż pojedynczy biust.

          Co do znieczulicy.... Polacy wcale nie są wyjątkowi. Mam znajomych w Japonii
          którzy wielokrotnie byli świadkami wręcz szokującej znieczulicy. Nieustąpienie
          miejsca starszemu, czy kalekiemu w metrze to doprawdy drobnostka. Wyobraź sobie
          gwałt w toalecie kolejowej, gdzie wszyscy doskonale wszystko słyszą, ale nikt
          się nie ruszy...... albo ktoś wpada między wagon a peron a jedynymi którzy się
          rzucają na ratunek są gajdzini (cudzoziemcy). Oczywiście na wsi sytuacja jest
          dokładnie odwrotna. I tu jest problem . To wielkie środowiska miejskie cechuje
          znieczulica. Narodowość nie ma tu nic do rzeczy.
      • grogreg Re: Absurdalny argument sędzi 05.02.09, 23:39
        Po pierwsze podpierasz się znieczulicą, a to trochę inne zjawisko.
        Po drugie..... o jakiej większości piszesz? Większość Polaków akceptuje brak
        stanik na plaży.

        www.polskieradio.pl/trojka/zaprzeciw/default.aspx?id=86194
        Twoje powątpiewanie w brak przemian obyczajowych, jak widać nie ma podstaw.
      • Gość: Dziadek Re: Absurdalny argument sędzi IP: *.lublin.mm.pl 07.02.09, 13:35
        1. Kto przeprowadził sondaż i skąd masz takie dane, że większość
        społeczeństwa uważa topless za czyn nieobyczajny? Chyba większość z
        tych, co się nie opalają. W Polsce jest kilku wyznawców Rydzyka i
        dlatego niektórzy się krępują. Za granicą Polacy rozbierają się już
        znacznie chętniej, bo wiedzą, że żaden purytański policjant nie wlepi
        im za to mandatu. Niby rodacy nie akceptują topless i oburza ich to,
        ale w obcisłe kąpielówki, dokładnie uwidaczniających męskie
        przyrodzenie bardzo chętnie się ubierają na plażę.
        2.Przemiana obyczajowa nie nastąpiła?? A od jakiego wieku są
        dozwolone filmy z gołym biustem?
        3. Ludzie może i się boją reagować, ale w sprawie nagiego biustu też?
        Dziwne... A co zrobiłyby te Panie? Pobiły piersią? Zawsze można
        zadzwonić na 112. A ten patrol nie był wzywany. Policjant sam wykazał
        się nadgorliwością.
    • Gość: eMTe No nieeeeeeee!!! IP: *.chomiczowka.waw.pl 06.02.09, 04:01
      Teraz wszystkie zdzirki-bezwstydnice będą się obnosić ze swoimi wymionami. Dzięki Wysoki Sądzie.
      • Gość: markus Re: No nieeeeeeee!!! IP: *.superkabel.de 08.02.09, 12:37
        zaloze sie ze wymiona znasz tylko z okresu karmienia i pornosow
    • Gość: terefere Topless na Arkonce był jednak legalny IP: *.stacje.agora.pl 06.02.09, 11:02
      no i tu się akurat mylisz... nie raz będąc z koleżankami nad morze
      opalałyśmy się toples - ściąga to stada napalonych samców w różnym
      wieku, którzy żenująco błagają o zrobienie sobie zdjęcia z taką
      dziewczyną... odpędzić się od tego nie idzie, nawet za parawan Ci
      wlezą... fakt, na zachodzie to nie robi wrażenia, ale u nas naród
      jeszcze do tego nie dorósł...

      ktoś napisał, że dzieci nie postrzegają nagości ze swoją erotyczną
      symboliką - tak, może 3-letnie dzieci, natomiast dzieci starsze,
      które żyją w społeczeństwie i rozumują przez to kategoriami
      społecznych nakazów, przykazów, zwyczajów i obyczajów - to już
      zupełnie inna kwestia.

      mi wyrok się nie podoba i wcale nie dlatego, ze mam coś przeciwko
      opalaniu się toples, sama to robię, na plaży, gdy jestem z mężem...
      uważam, ze takie sytuacje, o ile mężczyzna akceptuje, są pobudzające
      dla związku, dodają pikanterii, a poza tym jest to zwyczajnie
      przyjemnie - ale w odpowiednim miejscu. Plaża jest takim miejscem,
      miasto - nie jest. BO w takim układzie może w krytym basenie też mam
      prawo latać z wszystkim na wierzchu??? to chyba nie o to chodzi...

      a swoją drogą, jako kobieta, czułabym się bardzo zażenowana, gdyby
      ktoś zwrócił mi uwagę, żebym zakryła cycki - po co prowokować takie
      sytuacje, chyba że panie szukały kolegów, z którymi będą mogły wrócić
      do domu...nagość jest piękna, ale nie znaczy, ze trzeba od razu z
      gołą d..ą latać, bo to przestaje pociągać.
      • grogreg Re: Topless na Arkonce był jednak legalny 06.02.09, 12:24
        >chyba że panie szukały kolegów, z którymi będą mogły wrócić
        > do domu...

        A Ty tak robisz?
    • Gość: rozbaw Topless na Arkonce był jednak legalny IP: *.derby.waw.pl 08.02.09, 18:57
      Z tego, co wiesz ????? To chyba jednak nie wiesz. Masz kiepskie informacje.
    • Gość: hk Sędzina też może mieć rozum niędzy nogami IP: 80.50.128.* 09.02.09, 17:46
      Argumentacja tak głupia że trudno o głupszą
    • leoncja_uk Re: Topless na Arkonce był jednak legalny 18.07.09, 14:14
      niech w ramach pokuty sami chodza topless:)
    • Gość: SromotnikBezwstydn Czy to wyrok okręgowy,regionalny , ogólnokrajowy? IP: *.static.espol.com.pl 05.08.09, 19:08
      Czy na plaży w Chałupach albo Swornich Gaciach ta jurysdykcja będzie obowiązywać czy jej moc skończy się w Rowach lub Sianożętach ???
      Może mi jakiś jurny jurysta TO wytłożyć z sądowego na nasz język ???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka