Dodaj do ulubionych

Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce

27.04.09, 23:47
Panie Brudzinski, inzynierie finsowa to moze stosowac Enron albo inne
spolki od przekretow. Nie stocznia.


To co Pan mowi o gazowcach jest glupie i nieralne. Po co mamy za nie
przeplacac w Polsce skoro w innych krajach sa tansze? Chce oab obciazac budzet
jednych firm by ratowac inne? Tak jak juz to robiliscie za rzadow PiS
wrzucajac akcje jednych spolek na dofinansowanie drugich.

Podobnie jak o statkach dla marynarki, co do ktorych w polsce nie ma tyle
wiedzy by je zbudowac. Dodatkowo przypomne Panu, ze jest kryzys i wiekszosc
wydatkow na wojsko jest zamrozonych.

To co Pan mowi o funduszach unijnych to tez kolejna bzdura. Nigdzie fundusze
nie ida na rozwoj ogromnych firm, a na rozwijanie gospodarki ogolnie, poprzez
podzial na tysiace mniejszych podmiotow. Pan proponuje wyrzucenie kasy z unii
na to by stocznia miala co przejesc przez dwa lata. To co Pan mowi nadaje
sie do czasopism o ufo a nie do realnych rozwazan.
Obserwuj wątek
    • nurnii dziwisz się demagogią i niewiedzą pisiaka...??? 27.04.09, 23:59
      • Gość: fanek Re: dziwisz się demagogią i niewiedzą pisiaka...? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 11:06
        Jak można się dziwić, skoro to pomocnik juhasa?
    • taglinda Brudziński: PIS przeznaczy na stocznie kasę partii 28.04.09, 00:31
      i to będzie znakomity przykład inżynierii finansowej oraz woli politycznej.

      Aha, no i oczywiście PIS wyegzekwuje kasę na stocznię gdańską, która (kasa, nie
      stocznia) zawieruszyła się gdzieś w Toruniu. To tez będzie świetny przykład
      inżynierii politycznej i woli finansowej.

      Poza tym pan Brudziński jest dokładnie tym, na kogo wygląda ;)
    • andreas.007 ma racje, ze nie wykorzystujemy Unii 28.04.09, 00:47
      www.rp.pl/artykul/5,296980_Wolno_budujemy_drogi__za_pieniadze_z_Brukseli_.html

      www.rp.pl/artykul/5,296993_Pomoc_Unii_plynie_wolno.html
      "Według statystyk KE do Polski trafiło 8,22 proc. z ponad 65 mld
      euro, które mamy do wykorzystania na lata 2007 – 2013. Ten wynik
      mógłby cieszyć, ale prawie całość tej kwoty to zaliczka, którą
      Bruksela wypłaca wszystkim krajom UE. Według danych Komisji środki,
      które Polsce udało się pozyskać z kasy Wspólnoty ponad zaliczkę, to
      nieco więcej niż 22 mln euro (czyli 0,03 proc. łącznej puli). –
      Warto porównać ten wynik z naszymi osiągnięciami w analogicznym
      okresie poprzedniego rozdania funduszy unijnych. Około jedną czwartą
      okresu 2007 – 2013 mamy już za sobą. Wartość podpisanych umów to 6,4
      proc. dostępnych środków. W tym samym momencie wdrażania pomocy z
      lat 2004 – 2006, czyli w sierpniu 2005, umowy sięgały prawie 40
      proc. łącznej puli. A to oznacza, że jesteśmy opóźnieni o ok.
      dziesięć miesięcy – szacuje Artur Bartoszewicz, ekspert PKPP
      Lewiatan."
      ========================

      Ma wiec racje, ze nie wykorzystujemy Unii
      tak jak moglibysmy - patrzmy na Rumunie czy Irlandie.

      Natomiast pomysł na rzadowe inwestycje byłby dobry,
      gdybysmy wiedzieli, ze "dobra koniunktura" trafi sie Stoczni,
      a tego chyba nikt nie jest w stanie przewidziec...

      Przez tyle lat nie potrafilismy z tej stoczni zrobic perełke,
      a była przeciez dobra koniunktura -
      moze nie chciano, a moze nie umiano, a moze Chinczycy...
      nie jestem przekonany, ze prolongata na umieranie cos da!

      Mogłoby to przynieśc sukces, gdyby pan Brudziński miał
      konkretny pomysł co dalej, a nie liczył, ze koniunktura
      po prostu sobie wróci... bo moze nie wrócic.

      Nie ma pomysłu, nie ma konkretnego, to lepiej nie pakowac wiecej!
      No, chyba ze jednak ktos rzuci jakies konkretne propozycje,
      to wtedy mozna sie zastanowic...

      Szkoda, ze nasi partyjniacy tak sobie tylko rzucaja pomysły
      liczac, ze moze wróci dobra koniunktura -
      ale czynia to na zywym organizmie podczas operacji...
      a potem mówią, ze sie przeciez na tym nie znaja!

      Zarzadzajacy musza miec konkretny pomysł, plan...
      ale konkretny - wtedy mogliby wychodzic z propozycja.
      • Gość: Elorado Re: ma racje, ze nie wykorzystujemy Unii IP: 79.175.253.* 28.04.09, 00:55
        Największych kontrakty przewidziano na 2010 rok. Na razie nie ma paniki.

        Stoczni naprawdę szkoda, bo przez dobrych parę lat był wspaniały okres na budowę
        statków i zarabianie na tym. U nas niestety nawet w takim okresie dopłacało się
        do interesu. Chore.
      • Gość: ZED a moze budujmy kosmiczne krazowniki :) IP: *.ipspace.xilinx.com 28.04.09, 02:28
        wyjatkowo rozsadnie tym razem mowisz andreasie.

        warto traktowac ten wywiad jako przyklad tego, ze niektorzy w sejmie sa lunatykami.
        a unia nie daje pieniedzy na to by dofinansowywac panstwowe firmy, tylko na
        inwestycje. stocznia inwestycja nie jest i nie bedzie bo przyniesie straty.
        • Gość: gość Re: a moze budujmy kosmiczne krazowniki :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 07:15
          Gość portalu: ZED napisał(a):

          > wyjatkowo rozsadnie tym razem mowisz andreasie.
          >
          > warto traktowac ten wywiad jako przyklad tego, ze niektorzy w sejmie sa
          lunatykami.

          No i co, gnojku? Kto tu uprawia partyjniacką walkę? ex-ie, ZEDzie czy jak się
          tam wabisz - gdyby taki postulat zgłosił jakiś sldowiec to byś nie pisnął słowa,
          a gdyby zrobił to nitras - piałbyś z zachwytu
          • Gość: Trzynasta śmieszne, niedouczone trolle polityczne IP: *.gprs.plus.pl 28.04.09, 07:59
            > No i co, gnojku? Kto tu uprawia partyjniacką walkę? ex-ie, ZEDzie
            czy jak się
            > tam wabisz - gdyby taki postulat zgłosił jakiś sldowiec to byś nie
            pisnął słowa
            > ,
            > a gdyby zrobił to nitras - piałbyś z zachwytu
            daj spokój gościu.Historie takich zedów są proste : beztaleńcia,np
            reporterek w radio,brak umiejętności samodzielnego utrzymania się
            przy życiu,brak talentów i wiedzy,nadgorliwość w przytakiwaniu
            politykom i robieniu im dobrze,pisywanie na forum, a następnie za
            zasługi na stolek dyrektora (poraz pierwszy w zyciu) i jak taki zed
            ma nie pisać tych bdzur. Za to mu płacą dając stołek dyrektora (od
            niedawna).
            Obrzydzenie mnie bierze jak czytam czy gdzieś obserwuję takiich
            ludzi.Brrrrrrr
            • Gość: ZED HAahaHAhAhAhAHAHAHah IP: *.mysmart.ie 28.04.09, 19:21
              jacy wy jestescie zalosni. kazdy fanatyk pis dopisuje mi od razu
              jakas historie i mysli, ze ma racje i wie kim jestem i dlaczego kopie
              po dupie ich ukochana pzpr, ups, pis.

              jestescie ku... zalosni, potraficie tylko prowadzic personalne
              ataki, bez zadnych argumentow. bredzinski nawet jakby powiedzial, ze
              stocznia moze sie przestawic na produkcje kurczakow to byscie
              przyklasneli bo nie macie jaj na samodzielne myslenie.

              gdyby to, co zaproponowal brudzinski, powiedzial nitras albo
              napieralski, byloby to tak samo debilne. ale widac nie proponuja tego
              bo nie sa skonczonymi durniami.
          • Gość: fanek Re: a moze budujmy kosmiczne krazowniki :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 11:10
            Ocho? Przyjazne słowa sfrustrofanego mohera! Bardzo to eleganckie, i
            kulturalne, prawda?
          • Gość: ZED smieje sie z ciebie IP: *.mysmart.ie 28.04.09, 19:25
            to nie jest postulat, to sa brednie.



      • Gość: Mike Re: ma racje, ze nie wykorzystujemy Unii IP: *.teleton.pl 28.04.09, 11:30
        Czlowieku przestan bredzic o rzeczach o ktorych nie masz pojecia ok??
        Zeby w 2008 roku mozna bylo zaczac wdrazac projekty z funduszy unijnych to powinny one zostac opracowane i zatwierdzone juz w roku 2007. Tymczasem w 2007 roku mielismy wciaz problem z wykorzystaniem funduszy na lata 2004-2006.To nie jest tak ze wciagu paru miesiecy mozna przygotowac i zatwierdzić projekty na wiele miliardow dotyczące budowy setek kilometrów autostrad i innych inwestycji infrastrukturalnych, na to potrzeba jednak troche czasu. Wiadomo ze rzepa to jest pisowski szmatławiec ktory pisze to co wygodne dla konkretnej partyjki, tymczasem o tym że PiS mial tu bardziej niz powązne opóźnienia ani mru mru. Poza tym co to ma wspólnego ze stoczniami??? Srodki unijne dla stoczni bylby kolejna forma pomocy publicznej dla tych zakladów a na to KE by sie nie zgodzila i tyle. No i jeszcze te brednie o szukaniu silnego inwestora. Gdzie PiS tego inwestora szukał?? Niczego nie szukano a ewentualne propozycje były odrzucane. Poza tym Solidarnosc w SSN jasno powiedziała ze chce bankructwa stoczni bo wóczas łatwiej bedzie firme opchnąc norwegom- nie musieliby pokrywać zadlużenia itp. No i PiS najwuyraxniej robil to co Solidarnosc chciala. Generalnie - dwa lata rzadow PiSu to byl okres kiedy jeszcze mozna bylo cos zrobić. Póxniej juz zrobic sie wiele niedalo bo KE podjela konkretne decyzje a negocjacje dotyczyly tylko tego jak przeprowadzić upadlosc stoczni i sprzedaz majatku. A kurcze ile bylo protestów , ile ponaglania że rżad wowczas nic nie robil. To wszystko bylo ignorowane, a teraz ten bezczelny typ ma jeszcze czelnosc kogos krytykowac??
        • andreas.007 Re: ma racje, ze nie wykorzystujemy Unii 28.04.09, 11:41
          Ciekawe, ze Rumunia czy Irlandia jakos potrafia to zrobic,
          co - jako znawca sugerujesz dla Polski nie jest do zrobienia!

          "Wśród 11 krajów, które dostają najwięcej funduszy
          strukturalnych, Polska plasuje się na siódmym miejscu pod względem
          wykorzystania pomocy z Brukseli. W grupie wszystkich 27 państw
          członkowskich wypadamy gorzej – jesteśmy dopiero w środku stawki.
          Lepsi od nas są Węgrzy, a nawet Rumuni, którzy mają krótsze
          doświadczenie w „wyciskaniu Brukselki”. Daleko nam do Irlandii,
          która jest obecnie prymusem polityki spójności na tle całej
          Wspólnoty – wypłacone na jej rzecz środki przekraczają 11 proc.
          zarezerwowanej dla niej puli."




          Przeczytaj dokładnie pan Brudzinski mówi o wykorzystywaniu
          przez Polske funduszy Unijnych na projekty typu szkolenia...
          a nie te grube inwestycje.

          Do tego tez i ja nawiazuje w jego wypowiedzi,
          ale prawde powiedziałes - nie znam sie na tym.
          Bo nie sposób znac sie na wszystkim - opieram sie na opiniach,
          moim zdaniem osób, ktore sie znaja, jak i Rzeczpospolita.

          "Na przeciętny wynik Polski wpływa przede wszystkim to, że w
          niewielkim stopniu wykorzystujemy środki na inwestycje
          infrastrukturalne. W przypadku Funduszu Spójności, z którego
          finansowane są największe inwestycje, np. autostrady, Polsce nie
          udało się wykorzystać ani jednego euro ponad to, co dostaliśmy jako
          zaliczkę. – Przeciętna wartość dotacji w Polsce to ok. 1,6 mln zł. A
          to oznacza, że realizujemy małe projekty. Nie wykorzystujemy
          ogromnych środków i szansy na zbudowanie niezbędnej do rozwoju kraju
          infrastruktury – podkreśla Grażyna Gęsicka, była minister rozwoju
          regionalnego w rządzie PiS.

          Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podkreśla jednak, że wynika to z
          konieczności dostosowania prawa do regulacji unijnych. – Po rządach
          PiS odziedziczyliśmy ustawę dotyczącą ochrony środowiska niezgodną z
          prawem unijnym. A to wstrzymało na pół roku realizację wszystkich
          unijnych projektów infrastrukturalnych – podkreślała wielokrotnie
          Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego. "


          Byc moze dlatego inne kraje moga wykonac,
          to co Polska nie moze, bo tam nie ma ani PiS, ani PO czy SLD?
          Bo tam inaczej troche mysla, a moze w ogóle myslą.

          Mniej partyjniackich rozgrywek, a wiecej ekonomii!
          • andreas.007 Re: ma racje, ze nie wykorzystujemy Unii 28.04.09, 11:47
            a i co do Twojej wypowiedzi co do lat 2004-2006...
            w sierpniu 2005 było 40 proc. wykorzystania -
            masz racje było pełno roboty!

            "Według statystyk KE do Polski trafiło 8,22 proc. z ponad 65 mld
            euro, które mamy do wykorzystania na lata 2007 – 2013. Ten wynik
            mógłby cieszyć, ale prawie całość tej kwoty to zaliczka, którą
            Bruksela wypłaca wszystkim krajom UE. Według danych Komisji środki,
            które Polsce udało się pozyskać z kasy Wspólnoty ponad zaliczkę, to
            nieco więcej niż 22 mln euro (czyli 0,03 proc. łącznej puli). –
            Warto porównać ten wynik z naszymi osiągnięciami w analogicznym
            okresie poprzedniego rozdania funduszy unijnych. Około jedną czwartą
            okresu 2007 – 2013 mamy już za sobą. Wartość podpisanych umów to 6,4
            proc. dostępnych środków. W tym samym momencie wdrażania pomocy z
            lat 2004 – 2006, czyli w sierpniu 2005, umowy sięgały prawie 40
            proc. łącznej puli. A to oznacza, że jesteśmy opóźnieni o ok.
            dziesięć miesięcy – szacuje Artur Bartoszewicz, ekspert PKPP
            Lewiatan."
    • Gość: Elorado Brudziński bzdury opowiada IP: 79.175.253.* 28.04.09, 00:49
      Czyżby początek kampanii? Co Brudziński za bzdury opowiada, że można dać SSN
      zlecenie na gazowce? Czy ten pan zdaje sobie sprawę, że gazowce mają po 280-300m
      długości i 13m zanburzenia? Czy Brudziński wie, że nasza stocznia może budować
      statki o długości ~220m? I czy Brudziński wiem że nie opłaca się budować tak
      małych gazowców, bo to nieopłacalne? Chyba, że Brudziński chce potem do gazu
      dopłacać z własnej kieszeni.

      Brudziński bije pianę i na stoczniowym trupie chce coś ugrać. Ja się nie nabiorę.

      Nitras i Brudziński to dwie największe miernoty w naszym regionie.
      • andreas.007 Re: Brudziński bzdury opowiada 28.04.09, 01:24
        No własnie, to jak politycy pluja... pod wiatr.

        Tak wiec - moze to jest pomysł, ale dla Gdyni czy Gdańska...
        który zreszta ma takze problemy z przeforsowaniem w Unii
        swojego planu restrukturyzacji u tej samej pani Kores.
        • Gość: Elorado Re: Brudziński bzdury opowiada IP: 79.175.253.* 28.04.09, 01:26
          Spoko gdyby Brudzińki był z Wrocław i tam upadała jakaś rzeczna stocznia
          budująca barki to pewnie wyskoczyłbym z pomysłem budowania gazowców, bo to taka
          większa barka :).
        • Gość: Mike Re: Brudziński bzdury opowiada IP: *.teleton.pl 28.04.09, 11:38
          Zrozum jedna rzecz. Nie ma opcji przeforsowania czegokolwiek w sprawie stoczni w Szczecinie i Gdyni. Sa co najwyzej szanse na uratowanie stoczni w Gdańsku. W tej chwili rzad moze co najwyzej znaleźc konkretnych solidnych inwestorów ktorzy przejma majatek stoczniowy i zdecyduja żeby kontynuować produkcje statkow. Opcja że panstwo bedzie dalej dokladało kase i finansowalo tezakłady nie istnieje i nie da sie tu nic ugrac na kryzysie bo postepowanie KE w tej sprawie zostalo wszczete na dlugo zanim nastapil kryzys. Pzoa tym tego typu propozycje to jest kretynizm bo mówia one tylko o podtrzymaniu stoczni przy zyciu przez pewien czas, nie dajac zadnych gwarancji postawienia ich na nogi, nie mowiac juz o splacie zadlużenia. Jesli Kaczyńscy mieli wogole jakis plan wywarcia na KE presji w sprawie ratowania stoczni to opieral sie on tylko na naciskach politycznych typu , albo KE pozwoli nam dalej pompowac kase w stocznie, albo Polska bedzie uprawiac obstrukcje jesli chodzi o dzialanosc UE.
          • andreas.007 Re: Brudziński bzdury opowiada 28.04.09, 11:43
            Przeczytaj dokladnie co napisałem, bo napisałes to samo!
          • andreas.007 i jeszcze jedno 28.04.09, 12:10
            mianowicie czasami prolongata sprzedazy,
            szczególnie w czasie gdy ceny spadły moze przyniesc korzysci!
            Dzis nie ma chetnych inwestorów, a jezeli sie znajda,
            to moga byc jacys szaleni, którzy ratowac sie chca
            przez skok na głeboka wode...

            W pod koniec ub. roku sprzedałem firme przynoszaca mi strate
            wraz z czescia nieruchomosci po cenie najwyzszej wówczas,
            a potem sobie zainwestowałem w to co przewidywali wówczas...
            w moim przypadku sie wszystko sprawdziło -
            stad moja "wiedza" z zycia za moja kase i na własne ryzyko,
            a nie ksiazkowe wyliczanki - choc akurat mam teraz czas,
            to sie dokształcam w Mikroekonomii, jakiej jeszcze nie było!

            Byc moze w tej chwili sprzedaz stoczni nie jest najlepszym czasem,
            byc moze prolongata przez jakies rzadowe zamowienia
            mogłyby przyniesc wymierne efekty chocby w znalezieniu
            powaznego inwestora juz nie mowiac o dobrej cenie!

            To jednak powinni rozstrzygac nie partyjniaccy politykierzy,
            ktory rozgrywaja swoje wyborcze zagrywki,
            ale osoby, ktore sie na tym znaja...
    • Gość: PIS-omatołek Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 05:57
      czy wszyscy tzw "politycy" po szczecińskiej politologii na US to
      kretyni ? POszli tam "studiować", bo tam nie ma matematyki? To taki
      męski rodzj kierunku jak zarządzanie i marketing dla dziewczyn.
      Wymarzony kiedrunek dla nierobów i nieuków, czyli "polityków"
      Nazwisk nie przywołuje, ale jest ich cała plejada
    • Gość: egon Jedyny konkretny polityk! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 07:31
      Reszta dyskutuje czy stocznie trzeba było zamknąć czy nie a
      Brudziński przedstawia konkretny pomysł w dodatku inni też tak
      sądzą.Wczoraj słuchałem w radoi prof.Rosenberga a ZUT który też o
      tym mówił.Natomiast powyżej widać jak dużo piesków z młodzieżówki
      PO musi sobie poszczekać na forum.Przypominam wam chłopcy o
      wczorajszej rozmowie Krzystka z Nitrasem,tam pokazno jak u was się
      rządzi.
      • Gość: egon Re: Jedyny konkretny polityk! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 07:48
        www.tvn24.pl/0,1597644,0,1,pol-szczecina-ryczy-z-nitrasa--nitras-pan-jest-mitomanem,wiadomosc.html
        to dla przypomnienia!cały Szczecin ryczy z pana!ale skoro z Nitrasa
        to i działaczy PO?wzięliście się chłopcy do rządzenia i nie wiecie
        co z tą zabaką zrobić,psujecie wszystko bo nawet grzecznie się
        bawić nie potraficie tylko psuć!
      • sobiepan1 Re: Jedyny konkretny polityk! - kasa 28.04.09, 08:16
        Był czas na ratowanie stoczni. Pisało się wówczas o stoczniowcach nierobach, którzy umieją tylko protestować. Dzisiaj biadolenie nad stoczniami Szczecina i Gdyni to tylko bicie piany i wykorzystanie tych trupów do własnych wyborczych celów. Po wyborach do parlamentu UE zapomną o stoczniach i będą liczyć kasiore. Tak samo będzie z ZCH Police.

        Sobiepan
        ...jestem sobie panem; wójtem, plebanem...
        • Gość: mikesz Re: Jedyny konkretny polityk! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 09:29
          Twoim zdaniem lepiej w związku z tym nic nie robić i nic nie mówić.
          POkrętna to logika :(((
          • andreas.007 Re: Jedyny konkretny polityk! 28.04.09, 09:40
            Oczywiscie, ze trzeba cos robic i nawet mówic,
            ale jak mówi to polityk, a u nas ekonomią i gospodarką
            zajmuja sie politycy, to niech mówia konkretnie -
            moze jakis biznes plan...

            Gdybym do banku napisał taki biznes plan,
            ze na razie maja mi pozyczyc pieniadze,
            a potem to wróci koniunktura i bedzie dobrze,
            to jak myslisz pozytywnie zaakceptowaliby i dali szmal,
            bo wiem na pewno, ze wyborców mozna na to nabrać!
      • Gość: Mike Re: Jedyny konkretny polityk! IP: *.teleton.pl 28.04.09, 11:40
        Swego czasu ktos na forum gazety rzucil rownie konkretny pomysl- niech rzad zleci stoczniom budowe lotniskowca. Wiadomo ze cos takiego kosztuje miliardy Euro, ze buduje sie to latami, wiec bylby spokój na kolejna dekade. Projekt rownie konkretny co realistyczny:)))
    • Gość: Trzysnasta ex pacanie IP: *.gprs.plus.pl 28.04.09, 07:50
      "Panie Brudzinski, inzynierie finsowa to moze stosowac Enron albo -
      inne
      spolki od przekretow. Nie stocznia.
      To co Pan mowi o gazowcach jest glupie i nieralne.
      Głupi to jesteś Ty ex. Żaden Enron pacanie ale rząd niemiecki robi
      dokładnie to co proponuje aktywista PIS jak równiez wiele róznych
      innych sztuczek. O zakazie legalnej pracy na wolnym rynku dla
      Polaków i nie tylko dla Polaków nie wspomnę. To samo robią
      amerykanie ale Niemcy są tu szczególnym przypadkiem.


      • Gość: egon wystarczyłoby przeczytać wikipedię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 07:57
        pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_finansowa
        ale nawet tego ten głupek nie potrafi
        • Gość: ZED ja chce poznac jak to dziala IP: *.mysmart.ie 28.04.09, 19:46
          ex ma zupelna racje, ze ta inzynieria to bylby dopiero przekret.

          chlopaki, wyjasnijcie nam jak ta inzynieria finansowa bedzie dzialac.
          jakie instrumenty maja zostac wykorzystane do tego by przez kilka lat bez
          produkcji trzymac ogromna firme przy zyciu, placac im za nic?

          przeciez w normalnej firmie to byloby dzialanie na szkode spolki i to
          srogo karane. nie dostrzegliscie, ze byly juz procesy za dzialanie na
          szkode stoczni? poprzedni szefowie przez to przeszli. ci co teraz
          wskoczyliby z planu brudzinskiego mieliby miec immunitet?


          serio, chce byscie podali konkretne instrumenty finansowe i jak maja
          zostac uzyte. jak ma dzialac "inzynieria finansowa" wyciagajaca bankruta z
          dolu i dajaca mu normalne dzialanie?



          (jesli nie macie konkretnej odpowiedzi prosze sie nie wypowiadac pod tym
          pytaniem.)
    • Gość: mikesz przyszła pani prezydent MJW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 09:32
      www.jacyna-witt.pl/index.php?m=blog&bm=5&bpm=20&blog=268&lg=1
      To ciekawe że w lutym była na sejmiku dyskusja na ten temat a w
      mediach nic się nie pokazało. Przecież powinni wypowiedzieć się np.
      ludzie z Biura Projektów przy stoczni.
      • Gość: aston M. ma kobieta rację! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 12:12
        "Chłopcy! Zacznijcie zachowywać się jak lwy, a nie jak pieski
        salonowe! W naszym regionie potrzebna jest polityka odważna i
        rozumna, a nie służalcza i lizusowska. Lech Wałęsa, który przyjechał
        na zaproszenie polityków z PO do Szczecina, powiedział, że trzeba
        walnąć pięścią w stół! Wprawdzie chwilę potem razem ruszył w ich
        towarzystwie na bankiet, więc zmęczenie pobankietowe mogło
        spowodować chwilowe zniechęcenie do działania – ale pora już wrócić
        do pracy!"

        cała prawda! bankietują na nasz koszt i nic więcej nie robią!gnojki
        platformowe kampanię wyborczą z Wałęsą sobie na nasz koszt zrobili a
        stocznie likwidują!
      • Gość: ZED przyszła pani prezydent Wenezueli? IP: *.mysmart.ie 28.04.09, 19:29
        czy ta kobieta chociaz pomyslala, ze przez to w cene gazu bedziemy
        wliczac utrzymanie stoczni? chcecie, koledzy z pis, podniesc rachunki
        o kilkadziesiat zl w imie stoczni?
    • swarozyc Re: Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce 28.04.09, 10:31
      Zawsze jak czytam takie katolackie majaczenia o gospodarce odpowiadam:
      Najlepszym w tym wypadku byloby zbudowanie lotniskowca "ORP Jan Pawel drugi"


      Najpierw budowa takiej jednostki jednoczy kraj i wprowadza klechostan w euforie,
      a pozniej kiedy go juz ruskie zatopia, znow jestesmy zjednoczeni w slusznym
      oburzeniu.
      Same zalety z takiego lotniskowca...
      • Gość: glu Re: Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce IP: 213.155.168.* 29.04.09, 09:48
        I koniecznie jeszcze dwa pancerniki "Bolek" i "Świenty" (pisownia
        oryginalna).
    • robot_humano Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce 28.04.09, 10:45
      Zdaje się że SSN próbowała kiedyś robić chemikaliowce i dobrze tego nie wspomina...Ale dla politruka czy kontenerowiec czy gazowiec - jeden ch...j. Dziób z przodu, śruba z tyłu, komin i bandera. Wielkie halo.
      • Gość: fanek Re: Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 11:19
        Dla takiego indywiduum, to i komin do dołu, a i tak będzie dobrze.
        Pewnie u niego, i z tym jest do dołu?
        Po co dyskutować, przecież: "tylko ciemniaki mogą głosować na
        pisiaki"!
    • Gość: fanek Re: Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 11:04
      A co może wiedzieć pomocnik juhasa o statkach?
    • switonemsi Brudziński: Niech rząd zamówi w SSN gazowce 28.04.09, 11:23
      O nie, byłemu posłowi kłamliwej partii nie wierzcie!!!
    • Gość: Jaś Fasola Kretyn Brudziński znowu majaczy IP: *.uznam.net.pl 28.04.09, 15:10
      Ten człowiek ma ksywę jojo. Znany jest z Szkoły Morskiej w Świnoujściu, oj
      znany. Zamknął by się i wstydu sobie oszczędził! Ale to myśli, że doputy będzie
      kapcie za jarkiem nosił to ten da mu 1 miejsce na liście i jakoś znowu wciśnie
      się parlamentu. TFU!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka