Dodaj do ulubionych

Napieralski. List miał przykryć fiasko negocjacji

23.07.09, 17:58
a może Napieralski opowie też o roli SLD i Jacka w upadku Stoczni Szczecińskiej...???
Obserwuj wątek
    • felix_edmundowicz Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię 23.07.09, 20:26
      ekonomista Grześ Nap...który ma telefon do królowej angielskiej widać zna się
      i na gazie i jego cenach, skoro mówi o kilkakrotnym przepłacaniu za gaz i zna
      się na stoczniach i na marketingu politycznym i na wyborach i na ambasadach.
      geniusz, ludzie, normalnie geniusz.
      Szkoda że nic nie mówi o tym jak SLD rozpieprzyło stocznię i w 1 dzień
      zniknęła baza paliwowa w Świnoujściu z majątku Stoczni
      • Gość: Niebuszewiak Re: Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię IP: *.globalconnect.pl 23.07.09, 21:06
        Nie jestem fanem formacji p. Napieralskiego. Ale zgadzam się z diagnozą
        sprzedaży wiązanej gazu w zamian za stocznie + ambasadę Kataru. Co na to Slońce
        Peru, czyżby przykryly je GDADowe chmury???
        • felix_edmundowicz Re: Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię 23.07.09, 21:09
          a na jakiej podstawie zgadzasz się z tą diagnozą?
          znasz umowę? jesteś z branży?
          redachtory pomyliły liczby? nie odróżniają tony gazu skroplonego od tego
          przesyłanego już do odbiorcy?
          ale zapewne Napieralski zna się na umowach i branży , wiadomo w SLD znają sie na
          wszystkim,czyli na niczym
          • Gość: ZED ale napieralski pieprzy IP: *.mysmart.ie 24.07.09, 05:32
            jak to nie wiadomo na jakich zasadach i nie wiadomo dlaczego za ta
            cene? przespal przetarg czy nie zalapal o co w nim chodzilo? czy sld-
            owskim zwyczajem zalozyl, ze przetarg musial byc ustawiony?
      • ew-a34 Re: Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię 24.07.09, 06:37
        Myslalam ze Nitras na dobre opuscil \Sszczecin i dal nam wszystkim
        szceciniam nom wypoczac a tu nie prosze kilkoma osobami
        podstawiajac ie pie-y od rzeczy. To nie Napieralski mowi o cenie to
        przeciez wszedzie jest napisane Ale PO boi sie prawdy wiec probuje
        zagluszyc na wszelkie sposoby Ale dobrze ktos napisa; o KDT w
        warszawie Kupiecke Domy Towarowe to Koniec Donalda Tuska najberdziej
        nieudonego i tchorzliwego premiera. Ciekawe czy przyjedzie do
        Syoczni na zaproszenie.Hiii Juz to widze. I tyle
    • felix_edmundowicz Napieralski odpowiedz na te pytania! 23.07.09, 21:27
      orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/746DD27F
      2) przejęcia majątku trwałego holdingu, a w tym nowoczesnego terminalu
      paliwowego w Świnoujściu (Porta Petrol SA w Świnoujściu) przez osoby związane
      z SLD, przy równoczesnym wyeliminowaniu alternatywnego kierunku zaopatrzenia
      krajowego rynku w paliwa płynne w stosunku do kierunku dostaw z Federacji
      Rosyjskiej,
      4) niezrealizowania przez rząd L. Millera uchwały RM z 1995 r. o pomocy dla
      SSPH SA; rząd L. Millera wbrew Konstytucji RP utrzymywał, że ˝prywatnemu się
      nie pomaga˝, mimo że ustawa budżetowa na rok 2001 przewidywała wolumen
      gwarancji Skarbu Państwa na poziomie 28 mld zł. Natomiast wykorzystanie
      gwarancji wyniosło zaledwie ok. 11,4 mld zł, tj. ok. 41%, a z kolei ustawa
      budżetowa na rok 2002 przewidywała wolumen gwarancji Skarbu Państwa dla
      przedsiębiorstw na poziomie 29 mld zł, natomiast wykorzystanie gwarancji
      wyniosło zaledwie ok. 6,7 mld zł, tj. ok. 23%.

      Te jawnie destrukcyjne działania rządu SLD nie znajdowały żadnego
      racjonalnego wytłumaczenia w obiektywnych kryteriach ryzyka kredytowego, w
      założeniach ustawy Prawo bankowe, jak i potrzebach gospodarczych Pomorza
      Zachodniego. Według dyspozycji art. 69 i 70 Prawa bankowego poszczególne banki
      bądź ich konsorcjum nie miały żadnych merytorycznych przesłanek do raptownego
      i całkowitego wstrzymania w listopadzie 2001 r. obsługi produkcji przemysłowej
      holdingu (w tym stoczni).
      4. Czy nowy zarząd Porta Holding SA nie naruszył prawa układowego, zezwalając
      na sprzedaż majątku Porty Petrol SA w Świnoujściu firmie Prolim z Gdańska, to
      jest nowoczesnego, o europejskich standardach terminalu paliwowego
      (pokrywającego około 30% krajowego zapotrzebowania na paliwa płynne), nie
      powinien odpowiadać karnie za działanie na szkodę spółki w trybie art. 585 §1
      K.s.h.?

      5. Czy nie należy wyciągnąć konsekwencji przewidzianych prawem wobec
      urzędników Agencji Rozwoju Przemysłu SA, która w 2002 r. przejęła stocznię
      Nova sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie za symboliczną złotówkę?
      • Gość: g Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.centertel.pl 24.07.09, 01:34
        Widziś Grzesiu, akurat Ci się udąło ale to czysty przypadek, jestes
        typową żydowska pacynką sterowaną zdalnie, twój Jacek jak kazdy komuch
        Kazimierzowi Wielkiemu ukradłby Kraków a co dopiero stocznię... więc
        wyluzuj Icku
        • maxymus1 Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 24.07.09, 03:45
          Gość portalu: g napisał(a):

          > Widziś Grzesiu, akurat Ci się udąło ale to czysty przypadek,
          jestes
          > typową żydowska pacynką sterowaną zdalnie, twój Jacek jak kazdy
          komuch
          > Kazimierzowi Wielkiemu ukradłby Kraków a co dopiero stocznię...
          więc

          I tu się muszę w 100% z przedmówcą zgodzić, tyle że jeszcze coś
          wypomnę Grzesiowi, zreszą go lubię! Powiedz Grzesiu, na jaki h.j,
          wziąłeś tego skompromitowanego Wieczorka na Przewodniczącego? Facet
          skompromitowany, dla tych, którzy sledzą "karierę" tego Pana, no
          powiedz, na jaki h.j, bo naprawdę nie rozumię? Młodzieży tam nie
          masz? Np. Pan Jędrzej Wijas, co? Młody uprzejmy, a wy znowu
          stawiacie na młodzież, typu, Miller, Oleksy? Jak to jest? Grzesiu
          zastanów się, a jak zmądrzejesz, to ci członka uczciwego przybędzie
          w Partii, ale naprawdę uczciwego!

      • Gość: XYZ Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 08:45
        Rząd RP ma wpływ jedynie na PKO BP. Pozostałe banki, to własność prywatna.
        Zazwyczaj we władzach tych banków zasiadają prawicowi bonzowie. (Np: PEKAO SA
        Bielecki prezes i Kornasiewicz w RN).
        Jedynymi sprawcami upadku Stoczni są jej prezesi. Nikt inny.
        W Polsce upadło wiele firm, gdyż banki nie chciały kredytować ich działalności.
        Jakoś nie słyszę krzyku w ich sprawach.
        A głupiej Masłowskiej należny odpowiedzieć wprost. Banki zazwyczaj wycofują się
        z akcji kredytowej, gdy zaczyna wokół firmy śmierdzieć upadłością.
        "Eksperymentatorzy" z Holdingu wypompowywali pieniądze ze Stoczni do sieci
        spółeczek Holdingu. Banki się pokapowały i pokazały środkowy palec.
        • Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.09, 09:39
          Przedmówco!
          Czasy i sprawy omawiane w interpelacji Masłowskiej z czasem obecnym
          Tobie się pomyliły.
          Tak było i za upadek Porty Holding S.A. wyłączną winę ponoszą SLD i
          tygodniowe Zarządy z jego z okresu maj-czerwiec 2002
          • Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.09, 09:43
            Oczywiście chodzi o "tygodniowe" Zarządy z nadania SLD z 2002 r.
            • Gość: XYZ Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 21:44
              A ja twierdzę, iż odpowiedzialny jest wyłącznie Stasiek.
              • Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.09, 10:03
                Ostatnie liery alfabetu w Twoim nicku nie powinny "wodzić Ciebie na
                pokuszenie" rozpoczynania zdania od samogłoski A poprzedzającej
                Twoje ego ; przemyśl co chcesz napisać i pisz gramatycznie.
                • Gość: XYZ Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.09, 10:26
                  Gramatycznie, czy nie... Twierdzę, że wygadujesz dyrdymały.
        • andreas.007 Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 24.07.09, 10:40
          XYZ ma racje - nic nie jest tylko białe lub tylko czarne...
          Holding złe zarządzał, nawet jest sądownie stwierdzone,
          ze ich błędne decyzje przyniosly straty 60 mln -
          tylko w kwocie do której miał zastrzeżenia prokurator!
          Prezes spółki w rejestracj pan Holender wyraźnie w wywiadzie
          powiedział, ze odbierał statki od stoczni i był zdziwiony,
          ze wówczas podpisywali długoletnie umowy na kilkanaście statków,
          które wiadomo było, ze przyniosą straty, ale nie wiedział,
          ze straty dla stoczni to zysk dla spółek przystoczniowych...

          Inni zobaczyli, ze gra się grubym szmalem,
          to chcieli tez się dotknąć tego Midasa,
          co wszystko zamienia w złoto - zaczęli się szarpac,
          jak hieny nad padlina i się ryplo...
          Tyle.




          • Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.09, 14:02
            Rzecz idzie o przedsiębiorcę "osobę prawną" wpisaną wtedy do
            rejestru przedsiębiorców jako Porta Holding S.A., w składzie którego
            działałność gospodarczą prowadziła także Stocznia Szczecińska S.A.,
            czyli idąc Twoim tokiem rozumowania Stocznia Szczecińska S.A.
            podobnie jak Porta Petrol Sp. z o.o. np i Porta Cynk Sp. z o.o. była
            wtedy spółką "okołoholdingową" Porta Holding S.A.
            Gdybym miał jako Rada Nadzorcza do wyboru Zarząd w osobach
            Piotrowskiego i Kwidzińskiego lub Stachurę np, bezwzględnie
            wybrałbym tych dwóch pierwszych, a kontakty handlowe w tym czasie
            miałem z wszystkimi trzema .
            • andreas.007 Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 24.07.09, 14:24
              Pana Piotrowskiego poznałem - wprawdzie towarzysko tylko,
              a nie biznesowo i mam o nim dobre zdanie.
              Tamtych nie znam, a wiec trudno mi oceniać
              żal jednak, ze nikomu jakby nie zależało na stoczni,
              jak na firmie, która mogłaby trwać utozsamiana ze Szczecinem.

              Panu Anna Zyla prowadząca niegdyś bar Kaukaski
              przekazała firmę swojej córce i jej mężowi
              cieszący się, za dalej funkcjonuje pod ta nazwa...
              taka tradycja rodzinna, a w naszej rzeczywistości
              niestety liczy się taka tradycja swiecka rodem z Misia!
      • sbaltycka Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 21.02.10, 12:51
        Jacek już odpowiadał
    • Gość: ele Re: Napieralski. List miał przykryć fiasko negocj IP: 79.162.135.* 25.07.09, 12:02
      napieralski: wystompienia ministra som przykrywkom, wróbelki mówiom,
      że majontek przesunienty itd.
    • ar-lukiem Napieralski. List miał przykryć fiasko negocjacji 28.07.09, 18:46
      Grzesiek ma racje
    • 4ander_oder Napieralski modli się o nieszczęście 10.08.09, 22:13
      Pan Napieralski liczy na fiasko?
    • sbaltycka Re: Napieralski. List miał przykryć fiasko negocj 07.02.10, 09:59
      przeprowadził się do stolicy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka