grzx 23.07.09, 17:58 a może Napieralski opowie też o roli SLD i Jacka w upadku Stoczni Szczecińskiej...??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
felix_edmundowicz Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię 23.07.09, 20:26 ekonomista Grześ Nap...który ma telefon do królowej angielskiej widać zna się i na gazie i jego cenach, skoro mówi o kilkakrotnym przepłacaniu za gaz i zna się na stoczniach i na marketingu politycznym i na wyborach i na ambasadach. geniusz, ludzie, normalnie geniusz. Szkoda że nic nie mówi o tym jak SLD rozpieprzyło stocznię i w 1 dzień zniknęła baza paliwowa w Świnoujściu z majątku Stoczni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niebuszewiak Re: Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię IP: *.globalconnect.pl 23.07.09, 21:06 Nie jestem fanem formacji p. Napieralskiego. Ale zgadzam się z diagnozą sprzedaży wiązanej gazu w zamian za stocznie + ambasadę Kataru. Co na to Slońce Peru, czyżby przykryly je GDADowe chmury??? Odpowiedz Link Zgłoś
felix_edmundowicz Re: Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię 23.07.09, 21:09 a na jakiej podstawie zgadzasz się z tą diagnozą? znasz umowę? jesteś z branży? redachtory pomyliły liczby? nie odróżniają tony gazu skroplonego od tego przesyłanego już do odbiorcy? ale zapewne Napieralski zna się na umowach i branży , wiadomo w SLD znają sie na wszystkim,czyli na niczym Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZED ale napieralski pieprzy IP: *.mysmart.ie 24.07.09, 05:32 jak to nie wiadomo na jakich zasadach i nie wiadomo dlaczego za ta cene? przespal przetarg czy nie zalapal o co w nim chodzilo? czy sld- owskim zwyczajem zalozyl, ze przetarg musial byc ustawiony? Odpowiedz Link Zgłoś
ew-a34 Re: Napieralski to SLD rozpieprzyło Stocznię 24.07.09, 06:37 Myslalam ze Nitras na dobre opuscil \Sszczecin i dal nam wszystkim szceciniam nom wypoczac a tu nie prosze kilkoma osobami podstawiajac ie pie-y od rzeczy. To nie Napieralski mowi o cenie to przeciez wszedzie jest napisane Ale PO boi sie prawdy wiec probuje zagluszyc na wszelkie sposoby Ale dobrze ktos napisa; o KDT w warszawie Kupiecke Domy Towarowe to Koniec Donalda Tuska najberdziej nieudonego i tchorzliwego premiera. Ciekawe czy przyjedzie do Syoczni na zaproszenie.Hiii Juz to widze. I tyle Odpowiedz Link Zgłoś
felix_edmundowicz Napieralski odpowiedz na te pytania! 23.07.09, 21:27 orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/746DD27F 2) przejęcia majątku trwałego holdingu, a w tym nowoczesnego terminalu paliwowego w Świnoujściu (Porta Petrol SA w Świnoujściu) przez osoby związane z SLD, przy równoczesnym wyeliminowaniu alternatywnego kierunku zaopatrzenia krajowego rynku w paliwa płynne w stosunku do kierunku dostaw z Federacji Rosyjskiej, 4) niezrealizowania przez rząd L. Millera uchwały RM z 1995 r. o pomocy dla SSPH SA; rząd L. Millera wbrew Konstytucji RP utrzymywał, że ˝prywatnemu się nie pomaga˝, mimo że ustawa budżetowa na rok 2001 przewidywała wolumen gwarancji Skarbu Państwa na poziomie 28 mld zł. Natomiast wykorzystanie gwarancji wyniosło zaledwie ok. 11,4 mld zł, tj. ok. 41%, a z kolei ustawa budżetowa na rok 2002 przewidywała wolumen gwarancji Skarbu Państwa dla przedsiębiorstw na poziomie 29 mld zł, natomiast wykorzystanie gwarancji wyniosło zaledwie ok. 6,7 mld zł, tj. ok. 23%. Te jawnie destrukcyjne działania rządu SLD nie znajdowały żadnego racjonalnego wytłumaczenia w obiektywnych kryteriach ryzyka kredytowego, w założeniach ustawy Prawo bankowe, jak i potrzebach gospodarczych Pomorza Zachodniego. Według dyspozycji art. 69 i 70 Prawa bankowego poszczególne banki bądź ich konsorcjum nie miały żadnych merytorycznych przesłanek do raptownego i całkowitego wstrzymania w listopadzie 2001 r. obsługi produkcji przemysłowej holdingu (w tym stoczni). 4. Czy nowy zarząd Porta Holding SA nie naruszył prawa układowego, zezwalając na sprzedaż majątku Porty Petrol SA w Świnoujściu firmie Prolim z Gdańska, to jest nowoczesnego, o europejskich standardach terminalu paliwowego (pokrywającego około 30% krajowego zapotrzebowania na paliwa płynne), nie powinien odpowiadać karnie za działanie na szkodę spółki w trybie art. 585 §1 K.s.h.? 5. Czy nie należy wyciągnąć konsekwencji przewidzianych prawem wobec urzędników Agencji Rozwoju Przemysłu SA, która w 2002 r. przejęła stocznię Nova sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie za symboliczną złotówkę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.centertel.pl 24.07.09, 01:34 Widziś Grzesiu, akurat Ci się udąło ale to czysty przypadek, jestes typową żydowska pacynką sterowaną zdalnie, twój Jacek jak kazdy komuch Kazimierzowi Wielkiemu ukradłby Kraków a co dopiero stocznię... więc wyluzuj Icku Odpowiedz Link Zgłoś
maxymus1 Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 24.07.09, 03:45 Gość portalu: g napisał(a): > Widziś Grzesiu, akurat Ci się udąło ale to czysty przypadek, jestes > typową żydowska pacynką sterowaną zdalnie, twój Jacek jak kazdy komuch > Kazimierzowi Wielkiemu ukradłby Kraków a co dopiero stocznię... więc I tu się muszę w 100% z przedmówcą zgodzić, tyle że jeszcze coś wypomnę Grzesiowi, zreszą go lubię! Powiedz Grzesiu, na jaki h.j, wziąłeś tego skompromitowanego Wieczorka na Przewodniczącego? Facet skompromitowany, dla tych, którzy sledzą "karierę" tego Pana, no powiedz, na jaki h.j, bo naprawdę nie rozumię? Młodzieży tam nie masz? Np. Pan Jędrzej Wijas, co? Młody uprzejmy, a wy znowu stawiacie na młodzież, typu, Miller, Oleksy? Jak to jest? Grzesiu zastanów się, a jak zmądrzejesz, to ci członka uczciwego przybędzie w Partii, ale naprawdę uczciwego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XYZ Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 08:45 Rząd RP ma wpływ jedynie na PKO BP. Pozostałe banki, to własność prywatna. Zazwyczaj we władzach tych banków zasiadają prawicowi bonzowie. (Np: PEKAO SA Bielecki prezes i Kornasiewicz w RN). Jedynymi sprawcami upadku Stoczni są jej prezesi. Nikt inny. W Polsce upadło wiele firm, gdyż banki nie chciały kredytować ich działalności. Jakoś nie słyszę krzyku w ich sprawach. A głupiej Masłowskiej należny odpowiedzieć wprost. Banki zazwyczaj wycofują się z akcji kredytowej, gdy zaczyna wokół firmy śmierdzieć upadłością. "Eksperymentatorzy" z Holdingu wypompowywali pieniądze ze Stoczni do sieci spółeczek Holdingu. Banki się pokapowały i pokazały środkowy palec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.09, 09:39 Przedmówco! Czasy i sprawy omawiane w interpelacji Masłowskiej z czasem obecnym Tobie się pomyliły. Tak było i za upadek Porty Holding S.A. wyłączną winę ponoszą SLD i tygodniowe Zarządy z jego z okresu maj-czerwiec 2002 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.09, 09:43 Oczywiście chodzi o "tygodniowe" Zarządy z nadania SLD z 2002 r. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XYZ Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 21:44 A ja twierdzę, iż odpowiedzialny jest wyłącznie Stasiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.09, 10:03 Ostatnie liery alfabetu w Twoim nicku nie powinny "wodzić Ciebie na pokuszenie" rozpoczynania zdania od samogłoski A poprzedzającej Twoje ego ; przemyśl co chcesz napisać i pisz gramatycznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XYZ Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.09, 10:26 Gramatycznie, czy nie... Twierdzę, że wygadujesz dyrdymały. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 24.07.09, 10:40 XYZ ma racje - nic nie jest tylko białe lub tylko czarne... Holding złe zarządzał, nawet jest sądownie stwierdzone, ze ich błędne decyzje przyniosly straty 60 mln - tylko w kwocie do której miał zastrzeżenia prokurator! Prezes spółki w rejestracj pan Holender wyraźnie w wywiadzie powiedział, ze odbierał statki od stoczni i był zdziwiony, ze wówczas podpisywali długoletnie umowy na kilkanaście statków, które wiadomo było, ze przyniosą straty, ale nie wiedział, ze straty dla stoczni to zysk dla spółek przystoczniowych... Inni zobaczyli, ze gra się grubym szmalem, to chcieli tez się dotknąć tego Midasa, co wszystko zamienia w złoto - zaczęli się szarpac, jak hieny nad padlina i się ryplo... Tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stasiek Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.09, 14:02 Rzecz idzie o przedsiębiorcę "osobę prawną" wpisaną wtedy do rejestru przedsiębiorców jako Porta Holding S.A., w składzie którego działałność gospodarczą prowadziła także Stocznia Szczecińska S.A., czyli idąc Twoim tokiem rozumowania Stocznia Szczecińska S.A. podobnie jak Porta Petrol Sp. z o.o. np i Porta Cynk Sp. z o.o. była wtedy spółką "okołoholdingową" Porta Holding S.A. Gdybym miał jako Rada Nadzorcza do wyboru Zarząd w osobach Piotrowskiego i Kwidzińskiego lub Stachurę np, bezwzględnie wybrałbym tych dwóch pierwszych, a kontakty handlowe w tym czasie miałem z wszystkimi trzema . Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 24.07.09, 14:24 Pana Piotrowskiego poznałem - wprawdzie towarzysko tylko, a nie biznesowo i mam o nim dobre zdanie. Tamtych nie znam, a wiec trudno mi oceniać żal jednak, ze nikomu jakby nie zależało na stoczni, jak na firmie, która mogłaby trwać utozsamiana ze Szczecinem. Panu Anna Zyla prowadząca niegdyś bar Kaukaski przekazała firmę swojej córce i jej mężowi cieszący się, za dalej funkcjonuje pod ta nazwa... taka tradycja rodzinna, a w naszej rzeczywistości niestety liczy się taka tradycja swiecka rodem z Misia! Odpowiedz Link Zgłoś
sbaltycka Re: Napieralski odpowiedz na te pytania! 21.02.10, 12:51 Jacek już odpowiadał Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ele Re: Napieralski. List miał przykryć fiasko negocj IP: 79.162.135.* 25.07.09, 12:02 napieralski: wystompienia ministra som przykrywkom, wróbelki mówiom, że majontek przesunienty itd. Odpowiedz Link Zgłoś
ar-lukiem Napieralski. List miał przykryć fiasko negocjacji 28.07.09, 18:46 Grzesiek ma racje Odpowiedz Link Zgłoś
4ander_oder Napieralski modli się o nieszczęście 10.08.09, 22:13 Pan Napieralski liczy na fiasko? Odpowiedz Link Zgłoś
sbaltycka Re: Napieralski. List miał przykryć fiasko negocj 07.02.10, 09:59 przeprowadził się do stolicy Odpowiedz Link Zgłoś