babbik 24.10.04, 19:03 trzeba dbac o bezpieczentwo w USA, a ze akurat rewiduja marszalka senatu i posłów - normalka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: navy Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.04, 19:04 a jest cos takiego jak etykieta dyplomatyczna CC? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 09:04 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Danziger Senator Sienkiewicz miała dziurawe skarpetki IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 25.10.04, 09:29 Cała awantura się zrobiła bo pani senator Sienkiewicz miała dziurawe skarpetki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosia [...] IP: *.speed.planet.nl 25.10.04, 11:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Katrina Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.abhsia.telus.net 31.10.04, 17:42 Pani Senatorowa moze podziekowac organizatorom wycieczki za to ze musiala wyskakiwac z butow. Katarzyna Kosmala Jako polski obywatel mieszkajacy za Oceanem mialam okazje z bliska przyjzec sie wizycie Senatora I jego “klubu” w Kanadzie. Mialam okazje brac udzial w organizowaniu transportu w Calgary dla ekipy pana senatora. Bylo to dosc skomplikowane ze wzgeldu ze program byl zmineniany co chwile I jak juz sie myslalo ze wszystko gra I transport I wszystkie spotkania sa ulozone, przychodzily zmiany I wszstko trzeba bylo ustawiac inaczej. Kiedy spotkalam sie z kierowcami transportu w piatek, obaj kierowcy autobusow (nawiasem mowiac obaj emerytowni policjanci z Calgary, ktorzy pracuja jako kierowcy dla przyjemnosci) chwytali sie za glowy. Nie mogli sie nadziwic jak taka wycieczka jest nie zorganizowana. Nic nie szlo zgodnie z planem jakim oni otrzymali. Przed poludniem w piatek uczestniczylam w business forum I mialam okazje przyjrzec sie reakcji polskich obywateli w czasie przemowinia ministra provincji Alberty do spraw rozwoju ekonomicznego. Nie wygladalo to jakby kto kolwiek byl zainteresowany. W polowie tego przemowienia drzwi sie otworzyly I doslownie wparowala ekipa pana senatora I dziennikarzy. Przemowienie pana ministra Alberty zostalo przerwane I pan senator mial okazje wypowiedziec swoje mysli. Do stolu przy ktorym ja siedzialam, dosiadlo sie pare dzienninikarzy, ktorzy nie dosc ze nie wykazywali jakiegokolwiek zainteresowania w przemowieniach to jeszcze sami urzadzali swoje rozmowki przeszkadzajac osobom, ktore mogly byc zainteresowane. Po swoim przemowieniu, pan senator opuscic sale I pan minister Alberty mogl dokonczyc swoje przmowienie. Widzac jak polscy obywatele ignorowali co bylo mowione (rozmowki pomiedzy soba I zadne zainteresowanie do przemowy) pan minister Skrocil swaja przemowe I wyszedl z Sali. Po poludniu ekipa polskich businessmenow I ekipa p senatora pojechali odwiedzic Banff –znany dla polskich obywateli jako kanadyjskie Zakopane. Wieczorem oba autobusy mialy udac sie na lotnisko. Kierowcy zostali poinformowani pierwotnie ze odprawa bedzie w spacjalny VIP hangarze. Jednak podczas potwierdzania tej czesci programu dowiedzialam sie ze odprawa ma sie odbyc na terminalu WestJet. I rzeczywiscie, samolot by przydzielony do jednego z publicznych wyjsc na lotnisku. Stad tez I regularna kontrola, ktorej musieli sie poddac I pan senator I pani senatorowa. Kontrola na lotnisku publicznym jest bardzo scisla I pracownicy security nie robia odsteps od swoich obowiazkow nawet jesli ktokolwie by sie podawal za prezydenta Busza. Fakt jest ze pani senatorowa przez chwile musiala wyskoczyc z butow(ale to chyba tylko jej pomogla przewietrzych stopy po tak dlugiej wizycie). A podziekowania moga byc zlozone do organizatorow tej wyprawy. Po odlocie samolotu skontaktowalam sie z kierownictem lotniska I spytalam dlaczego tak zostala polska ekipa potraktowana. Odpowiedz jaka dostalam to byl formularz rezerwacji przeslany na lotnisko. W jedenym z punktow bylo trzeba bylo zaznaczyc jakiego rodzaju odprawe ta specjalna grupa sobie rzyczy: VIP czy security. Znaczek zostal postawiony przy security. Takze jeden z naszych konsuli ktory organizowal odprawe w Calgary jest winny bossej pani senatorowej nie Kanada. Dobrze by tez bylo gdyby bisnessowa delegacja szukajaca mozliwosci rozwiniecia polskiego biznessu po za granicami kraju najpierw dowiedziala sie jakie kulturalne zachowania sa przyjete w danym kraju I troche sie dostosowala do tych regol. Wizyta ta tez nie bylaby takim fiaskiem gdyby byla prawidlowo zaplanowana I rozgloszona w kraju do ktorego sie wizyta ta szykuje. Moze wtedy przybyli by na spotknania takie przedstawiciele firm ktore byly by zainteresowane wspolpraca. Jeden podstawowy blad: brak planowania. To juz chyba wada narodow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jakos Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.04, 19:06 za nim redaktor napisze skandal, niech sie dwa razy zastanowi. Co jest dziwnego w tym, ze obsluga rewiduje pasazerow. To, ze w Polsce jacys nieszczesni parlamentarzysci uwazaja sie za bogow, nie znaczy, ze ci za granicą też ich tak ktoś będzie traktować. Potraktowano ich po prostu jak zwyklych pasażerów. I gdzie tu panie redaktorze jakiś skandal? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: John Wayne Bardzo Dobrze !! IP: *.petrus.com.pl 24.10.04, 19:50 Zwyczajnie w Kanadzie boja sie czerwonych ze mogli cos im zwinac. Wiedza ze komuchy okradaly Polske przez 50 lat w XX wieku i 3 ostatnie lata - to slusnie podejrzewali ze mogliby i oskubac tez Kanade. Nie wiem co sie takiego stalo ze ktos musial buty zdjac, rozumiem ze jak ma sie czyste i nie smierdzace stopy to nie ma w tym nic upokorzajacego. Ja jestem codziennie upokarzany od 3 lat bo rzadza mna komuchy czyli zlodzieje. A najbardziej mnie rozsmiesza ze przyrownanie zdjecia butow do "zagladania do dupy". Szkoda ze sie Longin nie postawil w USA, moze by go odstrzelili i zapowiadana przez SLD w kampania likwidacja Senatu z bratnia pomoca Amerykanskiego szeryfa weszlaby w specyficzny sposob w zycie. A NA JESIEN ZAMIAST LISCI BEDA WISIEC KOMUNISCI!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zibi Re: Bardzo Dobrze !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.04, 19:52 w PRL jak sie jezdzilo naet do Jugosawii czy NRD, to celnik kazal wyciagac kazda koszule, nawet palcem wkremie jezdzil... a to tylko 10 lat temu i juz tacy wazni? czy kolejny nietrafiony komentarz Wyborczej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: USA Co za hamka " dzicy kowboje z zachodu Ameryki" !!! IP: *.sttl.dial.netzero.com 25.10.04, 20:00 Wypowiedz nie dopomyslenia w cywilizowanym swiecie dyplomacji. Co za pastuch i prostak bez oglady dyplomatycznej. Po raz kolejny wstyd mi za Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bor Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.petrus.com.pl 24.10.04, 20:20 Takie elementy trudnią się w Polsce polityką, że nie dziwota, że ich rewidują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciej Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 24.10.04, 21:18 Faktycznie sienkiewicz przypomina taliba!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.petrus.com.pl 24.10.04, 22:02 To żona Pastusiaka też jest senatorem? Hm ciekawe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontroler jaki skandal........... IP: *.y.INTELINK.pl / *.y.intelink.pl 24.10.04, 22:36 to normalne. ...., wszyscy ludzie poddANI SĄ normalnej PROCEDURZE!!!!!!!!!!! PR PODaĆ PANIE REDAKTORZE KTO BYŁ w delegacji .............RP...... a potem będziemy zass...............tanawiać się coo i jak.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.04, 23:31 Tego nie można nazwać skandalem tylko normalną kontrolą jaka odbywa się na lotniskach. A co Pani Sienkiewicz i Pan Pastusiak wraz z małżonką są nietykalni? Są ulepieni z tej samej gliny co każdy obywatel na kuli ziemskiej. Dziwi mnie, że są oburzeni. Czy była zbyt płytka penetracja? Odpowiedz Link Zgłoś
szczurbiurowy Re: Skandal na lotnisku w Calgary 25.10.04, 08:14 Po prostu pokazali im gdzie ich miejsce w szeregu. A poza tym z senatorów wyszła buta właścidcieli Polski Ludowej. U suiebie sa nietykalni, to chcą, żeby ich na całym świecei tak traktowali. Ale jakoś Kanada si enie przejmuje ich zachceniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mała firma Skandal IP: 213.77.37.* 25.10.04, 08:19 Skandalem jest co najwyżej to, że Sienkiewicz i Longin uznali zwykłą procedurę, jaką przechodzą ludzie przekraczający granicę za skandal. Co to oni jakieś święte krowy? A może coś przewozili nielegalnie i dlatego tacy oburzeni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sm@ilon Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.zsmeie.torun.pl 25.10.04, 08:20 Wreszcie się wzięli i za tych gryzipiórków, a jakby coś typu "ułatwiacz rozmów" przemycili jak my jesteśmy sprawdzani to oni też mogą:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ABSIA Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.abhsia.telus.net 25.10.04, 08:27 A co z paszportami Dyplomatycznymi. Jezeli takowe byly pokazane wladzom celnym w Calgary to na pewno cel byl ciekawski. Bardzo czesto preryjni urzednicy celni sa nieswiadomi przepisow przekraczania granicy kanadyjskiej przez osoby z paszportami dyplomatycznymi. Trzeba im przebaczyc, jak osiol kopnie to czyz mozna sie na niego obrazac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rutek Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.04, 08:55 przeciez senator nie jest ani dyplomata ani konsulem wiec poza granicami polski nie ma immunitetu go chroniacego. ergo: w kazdym innym kraju jest normalnym (piszac normalnym mam na mysli status prawny a nie umyslowy) czlowiekiem. btw. co zona pastusiaka robila w kanadzie na nasz (podatnika) koszt??!!?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klod Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.10.04, 08:56 rodzinne odwiedzala Odpowiedz Link Zgłoś
topol Re: Skandal na lotnisku w Calgary 25.10.04, 10:15 Członkom parlamentu w oficjalnych podróżach przysługują paszporty dyplomatyczne,a co za tym immunitet dyplomatyczny. Naruszenie go w stosunku do oficjalnej reprezentacji parlamentu jest dość poważnym "przestępstwem" dyplomatycznym.... Pozdrawiam, topol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: indis paszport dyplomatyczny = immunitet ????? IP: *.lubin.dialog.net.pl 25.10.04, 12:07 "Członkom parlamentu w oficjalnych podróżach przysługują paszporty dyplomatyczne,a co za tym immunitet dyplomatyczny" Czy jesteś aby całkiem pewn(y/a). Mi sie zawsze wydawało że w/w immunitet nie bierze sie z samego faktu legitymowania sie paszportem dyplomatycznym a tylko i wyłacznie z przyznania przez państwo-gospodarza statusu dyplomatycznego, czyli akredytacji. Grzecznościowo i zwyczajowo osoby z paszportem dyplomatycznym ale nieakredytowane traktuje się z szacunkiem ale w sytuacjach skrajnych nie posiadaja one immunitetu. Odpowiedz Link Zgłoś
topol Re: paszport dyplomatyczny = immunitet ???? -Tak 25.10.04, 12:34 Gość portalu: indis napisał(a): > "Członkom parlamentu w oficjalnych podróżach przysługują paszporty > dyplomatyczne,a co za tym immunitet dyplomatyczny" > > Czy jesteś aby całkiem pewn(y/a). > > Mi sie zawsze wydawało że w/w immunitet nie bierze sie z samego faktu > legitymowania sie paszportem dyplomatycznym a tylko i wyłacznie z przyznania > przez państwo-gospodarza statusu dyplomatycznego, czyli akredytacji. > > Grzecznościowo i zwyczajowo osoby z paszportem dyplomatycznym ale > nieakredytowane traktuje się z szacunkiem ale w sytuacjach skrajnych nie > posiadaja one immunitetu. Tak, paszport dyplomatyczny określa status właściciela jako dyplomaty. Ściśle zgodnie z literą prawa, immunutet dyplomatyczny przysługuje tylko i wyłącznie na terenie państwa przyjmującego. Nie jest potrzebna żadna akredytacja, jedynie ambasador na początku swojej misji składa listy uwierzytelniające. Zwyczajowo jednak jest on honorowany także na terenie państw trzecich. Dotyczy to "zwykłych" dyplomatów i członków ich rodzin posiadających status dyplomaty. W przypadku członków parlamentu czy rządu, jako reprezentanci Państwa posiadają immunitet dyplomatyczny (vide kwestia Pinocheta), tym niemniej na pewno tego typu kontrola oficjalnej delegacji parlamentu jest rzeczą niespotykaną w cywilizowanym świecie. Naruszenie immunitetu dyplomatycznego, nawet słuszne, zazwyczaj skutkuje mniejszym lub większym ochłodzeniem stosunków. Pozdrawiam, topol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: indis Re: paszport dyplomatyczny = immunitet ???? -Tak IP: *.lubin.dialog.net.pl 25.10.04, 13:09 "Nie jest potrzebna żadna akredytacja" To chyba nie całkiem tak. Państwo przyjmujące może przyjać proponowanego dyplomate a może też go nie przyjąć. Robi sie to raczej po cichu i dosc "dyplomatycznie". Pare lat temu amerykanie, o ile pamietam, tak troche za późno i za głosno rozmyslili sie co do naszego konsula, bodajże, gdzieś w Kalifornii. A ponadto w arykule w GW fakt "oficjalośći" naszej delegacji nie był przesadnie podkreślany. Jeżeli była to oficjalna delegacja to chyba powinna przechodzić przez lotnisko trasą dla VIP-ów. Natomiast w artykule podkreślono, że kontrola miała miejsce na oczach "innych pasażerów". Czy chodzi tu o innych VIP-ów? Czy może nasza "oficjalna" delegacja odprawiała się jak normalni zwykli pasażerowie i w zwiazku z tym była poddana rygorom dotyczącym normalnych, zwykłych pasażerów? Odpowiedz Link Zgłoś
topol Re: paszport dyplomatyczny = immunitet ???? -Tak 25.10.04, 15:05 Uzgadniani wcześniej są ambasadorzy, konsulowie i attache wojskowi. Pozostali dyplomaci po prostu rejestruja się w MSZ kraju przyjmującego. Może właśnie o to "nie dla VIPów" przejście mają pretensję do charge d'affairs naszej ambasady. Pozdrawiam, topol Gość portalu: indis napisał(a): > "Nie jest potrzebna żadna > akredytacja" > > To chyba nie całkiem tak. Państwo przyjmujące może przyjać proponowanego > dyplomate a może też go nie przyjąć. Robi sie to raczej po cichu i > dosc "dyplomatycznie". > Pare lat temu amerykanie, o ile pamietam, tak troche za późno i za głosno > rozmyslili sie co do naszego konsula, bodajże, gdzieś w Kalifornii. > > A ponadto w arykule w GW fakt "oficjalośći" naszej delegacji nie był przesadnie > > podkreślany. > Jeżeli była to oficjalna delegacja to chyba powinna przechodzić przez lotnisko > trasą dla VIP-ów. Natomiast w artykule podkreślono, że kontrola miała miejsce > na oczach "innych pasażerów". Czy chodzi tu o innych VIP-ów? Czy może > nasza "oficjalna" delegacja odprawiała się jak normalni zwykli pasażerowie i w > zwiazku z tym była poddana rygorom dotyczącym normalnych, zwykłych pasażerów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Felczer topol idz na szczaw bufonie ! IP: *.qld.bigpond.net.au 25.10.04, 13:24 Troszke ogl;ady , kultury i skromnosci czlowieczku z kraju nad Wisla !!! o ktorym malo kto wie ze takie cos istnieje !!! Odpowiedz Link Zgłoś
topol Re: topol idz na szczaw bufonie ! 25.10.04, 16:33 Jeżeli nie wie to po co pisze? nie sadzę abym komuś uchybił, stwierdzam tylko, iż taka sytuacja była obrazą dla Polski jako kraju, co jak sądzę poparłem argumentami. I właśnie moja kultura nie pozwoliła mi na używanie inwektyw pod kątem indywiduów jak Felczer z kraju kangurów i innych torbaczy. topol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DM Obrażając Marszałka Senatu RP obrażone Polskę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 08:46 Takie praktyki jak na lotnisku w Kanadzie są niedopuszczalne. Prezydent lub premier powinni notę do Rządu Kanady wystosować z protestem, zażyczyć sobie ukarania winnych. Marszałek Senatu reprezentuje za granicą Polskę. Obrażono nasz kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Felczer Nikogo nie obrazono !! Brawo Kanada !!!!!!!!!!!!! IP: *.qld.bigpond.net.au 25.10.04, 10:41 A to dopiero cholota !!! Polazla do Kanady z blaganiem zeby ich wpuszczano bez wizy....i jeszcze sie skarza !!!!! Na kolana i prosic a nie lazic tam gdzie was nie chca i jeszcze obrazac sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego nigdzie na swiecie nie lubia polaczkow !!!!!! Wlasnie w stanach maja ubaw .... Bush przypomnial Kerremu ze zapomnieli o Polakach !!!! maja z tego ubaw !! oj maja... hue hue hue hue hue hue Wiec wezcie na wstrzymanie bufony polskie i zejdzcie na ziemie...moze wtedy swiat zacznie zauwazac ze jest taki stwor gdzies tam daleko w ruskiej strefie wplywow ..jak Polska ....ale do tego zeby tak sie stalo najpierw trzeba zaczac pracowac ..ciezko , wytrwale i dluuuugo.... a nie krzyczec i skakac !! a tak na marginesie to nie rozumiem dlaczego ten wasz marszalek senatu podskakuje ze przeszukano jego zone... na jakim statusie ona tam byla i dlaczego wlazila wejsciem dla dyplomatow !!!!!!!!!!!! Oj polaczki...polaczki do roboty a nie podskakiwac i czepiac sie normalnych ludzi w normalnym kraju.. !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
topol A moim zdaniem obrażono Rzeczpospolitą!!! 25.10.04, 10:48 Nie dlatego, że przeszukano pana Pastusiaka, panią Pastusiak i panią Senkiewicz, ale Marszałka Senatu RP i inych członków delegacji polskiego parlamentu, a więc osoby reprezentujące Rzeczpospolitą, tym samym obrażono państwo Do inwektyw sfrustrowanego emigranta odnosił się nie będę. Pozdrawiam, topol Gość portalu: Felczer napisał(a): > A to dopiero cholota !!! Polazla do Kanady z blaganiem zeby ich wpuszczano bez > > wizy....i jeszcze sie skarza !!!!! Na kolana i prosic a nie lazic tam gdzie was > > nie chca i jeszcze obrazac sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego nigdzie > na swiecie nie lubia polaczkow !!!!!! Wlasnie w stanach maja ubaw .... Bush > przypomnial Kerremu ze zapomnieli o Polakach !!!! maja z tego ubaw !! oj > maja... hue hue hue hue hue hue Wiec wezcie na wstrzymanie bufony polskie i > zejdzcie na ziemie...moze wtedy swiat zacznie zauwazac ze jest taki stwor > gdzies tam daleko w ruskiej strefie wplywow ..jak Polska ....ale do tego zeby > tak sie stalo najpierw trzeba zaczac pracowac ..ciezko , wytrwale i > dluuuugo.... a nie krzyczec i skakac !! a tak na marginesie to nie rozumiem > dlaczego ten wasz marszalek senatu podskakuje ze przeszukano jego zone... na > jakim statusie ona tam byla i dlaczego wlazila wejsciem dla > dyplomatow !!!!!!!!!!!! Oj polaczki...polaczki do roboty a nie podskakiwac i > czepiac sie normalnych ludzi w normalnym kraju.. !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SABAŁA KOMUCH, TO NIE RZECZPOSPOLITA!!! IP: *.cg.shawcable.net 25.10.04, 17:35 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuba Re: Obrażając Marszałka Senatu RP obrażone Polskę IP: *.dami / 213.76.164.* 25.10.04, 12:41 mnie, tam i wszedzie indziej taki Pastusiak nie reprezentuje. taki komuch to może samego siebie reprezentować więc tak właśnie konadyjczycy go potraktowali Odpowiedz Link Zgłoś
topol Re: Obrażając Marszałka Senatu RP obrażone Polskę 25.10.04, 12:45 Ludzie!! nauczcie się oddzielać osobę od funkcji!!! Obrażając pana Pastusiaka obrażasz pana Pastusiaka. Obrażając Marszałka Senatu RP Pastusiaka obrażasz RP. Proste jak budowa cepa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol Re: Obrażając Marszałka Senatu RP obrażone Polskę IP: 212.244.114.* 25.10.04, 13:32 Proponuję w odwecie najechać Kanadę czołgami T 55 i resztakami barek desantowych jakie pozostały po Jaruzelskim z pomysłu najechania Danii ( szkoda ,że generał tego nie zrobił ). lol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Windsor Nikt nie jest ponad prawem. IP: *.cogeco.net 25.10.04, 17:58 Drogi DM; Nie zapedzasz sie zbytnio? Kazdy kraj ma prawo ustalac wlasne prawa. To, ze w Polsce akurat sa inne zwyczaje i inne prawo, nie powinno stanowic powodu do protestow dyplomatycznych wysylanych Kanadzie. Co do obrazy " Marszałka Senatu (ktory) reprezentuje za granicą Polskę"... to jest takie powiedzenie, ze "kazdy WOLNY kraj ma takich reprezentantow na jakich zasluguje". To, ze Longin Pastusiak jest marszalkiem senatu nie jest wina kanadyjczykow. Wybrali go obywatele Polski i sadzac po twojej reakcji - z twoja entuzjastyczna aprobata. Orientacje polityczne i "dorobek naukowy" profesora WSNSP Longina Pastusiaka sa dobrze znane w Stanach i w Kanadzie i stad zapewne takie a nie inne "wyroznienie" marszalka i towarzyszacych mu pozostalych senatorow, ktorzy "przypadkowo" rowniez sa z tej samej SLD. Czy to drogi DM nie "obraza" cie, ze w delegacji senatu byli tylko komunisci? Czy w senacie RP nie ma przedstawicieli innych orientacji politycznych? Jesli sa a nie byli reprezentowani w tej "waznej" wizycie w Kanadzie, to prosty wniosek, ze ta delegacja NIE REPREZENTOWALA SENATU RP. Ego -nie reprezentowala Polski. Ta delegacja reprezentowala SLD! A skoro SLD jest spadkobierczynia PZPR a PZPR to komunisci wiec nic dziwnego poraz wtory, ze ich tak potraktowano - komunisci sa na tej samej liscie co Al Kaida. Bravo pracownicy portu lotniczego w Calgary. Teraz bede spokojniejszy wsiadajac do samolotu w Kanadzie, wiedzac, ze nie bedzie mi zagrazac to iz ktos siedzacy obok mnie moze poczuc sie uprawnionym do bycia ponad prawem. Szkoda, ze w Polsce za sprawa Pastusiakow, Sienkiewiczowej i takich "DM"ow jak ty jest inaczej. Chociaz znow, Polska jest wolnym krajem wiec moze pozwolic sobie na luksus wybierania "takich reprezentantow" i Kanada z tego powodu z pewnoscia nie bedzie wysylala not dyplomatycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosoń Re: Windsorowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 23:19 Bardzo emocjonalnie piszesz. Wyluzuj. Demokracja polega na tym, że mozna wybrać i komunistę. Pragnę zwrócić uwagę, że nie EGO !, a ergo, myślę, że to z powodu nadmiernej emocji popełniłeś błąd. Co do oceny p. Pastusiaka się zgadzam bo go znam. To minorum gentium postać. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sim Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.ergo-communications.com 25.10.04, 09:01 Pewnie obejrzeli kilka transmisji z polskiego parlamentu i stwierdzili ze to jednak nie jest cywilizowany kraj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosoń Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 09:09 "Żonie marszałka Pastusiaka przeszukano torebkę !" A ja się zapytowuję, co robiła tam żona p. marszałka ? Kto pokrył koszty jej pobytu ? To jest dopiero prawdziwy skandal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.kom / *.kom-net.pl 25.10.04, 09:32 Należy w ramach rewanżu przeszukać "pokazowo" ich delegację przy najbliższej okazji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borys Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 09:34 Bzdurą jest gadanie i skarżenie się przez polityków...A co oni jacyś lepsi?? Przecież to właśnie przez polityków różnego szczebla przestępcom najłatwiej wychodzić na swoje....SAkandalem byłoby gdyby u "naszych delegatów" coś znaleźli......Ja osobiście wcale bym się nie zdziwił......Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Puchatek Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.crowley.pl 25.10.04, 09:37 Mam parę pytań: - czy gdyby to mnie przeszukano na tym lotnisku, to też byłby skandal? Nie rozumiem - dlaczego skandalem jest stosowanie normalnych procedur bezpieczeństwa? Czy Państwo Senatorostwo uważają się za tak wielkich ludzi, że obrażają ich te same procedury, które nie obrażają Kowalskiego czy Smitha? Dlaczego konieczność zdjęcia butów jest upokarzająca? No i - rzeczywiście - co tam robiła żona pana senatora, czy zapłaciła za przelot z własnej kieszeni? Bo jeśli poleciała za pieniądze senatu (czyli pieniądze z moich podatków), to TO JEST DOPIERO SKANDAL. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosoń Re: zostawcie w spokoju Pastusiaka ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 10:25 Ma za swoje ten komuch ! Jest to zemsta USA i rządu Kanady za jego brednie jakie wypisywał na temat amerykańskiego imperializmu wtedy gdy jeszcze nie był "Prawdziwym Demokratą". A tak na marginesie - to facetowi należy współczuć bo kanadyjski celnik jak zobaczył "nadobne liczko" żony Pana Marszałka, to pomyślał, że to sam Arafat w kobiecym przebraniu ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podatnik a co to są "nadludzie" trochę pokory wybrańcy... IP: *.zep.com.pl 25.10.04, 10:28 a co wy myślicie, że tak jak w Polsce jesteście nietykalni... Odpowiedz Link Zgłoś
topol Re: a co to są "nadludzie" trochę pokory wybrańcy 25.10.04, 10:43 Ale przysługuje im w oficjalnych podrózach paszport dyplomatyczny a zarazem immunitet dyplomatycznych. Tego typu kontrola oficjalnj delegacji jest rzeczą nie do pomyślenia w normalnym kraju.... Pozdrawiam, topol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ramirez Jak to jest, że można popierać napaść na Irak, IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 25.10.04, 10:33 śmierć kilkudzuesieciu tys. cywili Irackich i kompletną destablizację kraju wpisywać w rachunek koniecznych do poniesienia kosztów - wszystko oczywiście w imię walki z teroryzmem, zaś własną rewizję osobistą uważa się za skandal. W sumie pytanie powinną brzmieć: jak to jest być zakłamaną dwulicową świnią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Felczer Ramirez, popieram !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.qld.bigpond.net.au 25.10.04, 13:22 Dwulicowosc polakow jest ogromna..... masz racje.....a ze swinskie ogonki im wystaja z pod plaszczyka to tez fakt nie do podwazenia !!!!! Wiec szkoda slow dla trzody !!!!! !!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ziomek Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.class146.petrotel.pl 25.10.04, 10:35 O qrwa! To jakbym w morę dostał!!!!!!!!!! Coś tu nie gra. Pastusiak jest znany i w USA i Kanadzie, to amerykanista. Może ci na lotnisku mieli jakieś "namiary" na naszych? Bardzo współczuję p. Sienkiewicz. A miałem dużo sympatii dla kanadyjczyków. Świat sie przewraca do góry nogami! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szamot45 Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.infinity.net.pl / *.infinity.net.pl 25.10.04, 10:44 i jakie to uczucie panie marszałku jak się traktuje obywatela polski jak gangstera lub terrorystę.a przecież "wielki brat' z usa tak nas traktuje codziennie.a już skandalem jest decyzja wizowa na okęciu,która i tak nie gwarantuje że możemy wjechać do usa.więcej pokory na codzień a nie tylko napokaz u olejnik lub w innym programie tv Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.speed.planet.nl 25.10.04, 11:04 widac pani sienkiewicz nie wzbudza zaufania swoim wygladem, stad kontrola na lotnisku w Calgary. Czy pani sienkiewicz sobie wyobraza, z ejest nietykalna i nie wolno jej traktowac na rowni z innymi pasazerami? Proponuje pani sienkieiwcz , zeby w dupe pocalowala charge d'affaires ambasady polskiej w Kanadzie orz caly pesonel tejze placowki. Oni maja juz i tak krzyz panski z obsluga wizyty takiej parweniuszki. Pan Pastusiak przypuszczam, nie jest az tak oburzony. To swiatly czlowiek i wie, ze celnik to tylko zwykly urzedas, dla ktorego nie istnieja immunitety. Pani sienkiewicz! to zlob pani przewrocil we lbie! Odpowiedz Link Zgłoś
topol Re: Skandal na lotnisku w Calgary 25.10.04, 11:39 Kontrola osoby posiadającej immunitet dyplomatyczny (członka delegacji parlamentu) jest dość poważnym "przestępstwem" dyplomatycznym. I zazwyczaj powoduje pewne ochłodzenie stosunków, nawet jeżeli takowa kontrola była słuszna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Skandal na lotnisku w Calgary IP: *.man.bydgoszcz.pl 25.10.04, 11:14 I dobrze - a co to, żona senatora to święta krowa? Jak nie ma immunitetu to nic się nie stało, powinna być traktowana jak każdy obywatel. Nie ma równych i równiejszych! Odpowiedz Link Zgłoś